Baby, ktoré viete šiť, poradíte?

denisa098
26. jan 2019

Ahojte ak by sa našla nejaká šikulka, poradíte resp. vysvetlite prosím, šijací stroj Singer talent, prečo keď na ňom obšívam kraje záclony mi tie kraje stále sťahuje vlní, ako to mám mať nadstavené, mám problém v niti, ihle či v čom, ihla univerzálna, už som skúšala povoliť aj napätie nite na maximum a teda som si nepomohla, kraje krásne zažehlené, má dva krat po 1 cm, a ešte ako šijete s warmkepeerom, lebo sa vlní, nejaká finta, ďakujem moc.

aniele
26. jan 2019

@denisa098 Povolila si aj spodnú niť? Tiež môže sťahovať.

denisa098
autor
26. jan 2019

@aniele ahoj neviem ako to urobiť, ono to vyzerá akoby ta stehov ka bola strašne na pevnom a sťahovala tu látku, neviem ako sa povoľuje spodná niť

denisa098
autor
26. jan 2019

@denisa098 to je ten stroj

denisa098
autor
26. jan 2019

@denisa098 a ďakujem moc

staronova
26. jan 2019

Neviem či pomôžem. Ja si takéto jemné látky pridržiavam dvoma rukami. Šponujem. Niekedy mi pomohlo podkladať pod látku papier.

lericenkam
26. jan 2019

@denisa098 ahoj, spodna nit sa povoli tak, ze vyberies zdola spodnu nit aj s tym kovovym, chyt nit medzi prst a ukazovak a spulku maj v druhej ruke, ked potiahnes za nit, mala by sa lahko odvijat a to kovove akoze padat dole, ak sa neodvija treba povolit srobku na tej kovovej veci, co je v nej spulka s nitou.

denisa098
autor
26. jan 2019

@lericenkam ahoj, asi som úplný dilino ale nepochopila som, to kovové kam vkladám spodnú niť mi ani vybrať nejde, na tej placke kam sa pokladá látka, sú 2 šroby ale to je skôr akoby som sa chcela dostať doslova do vnútra stroja.

stejja9
26. jan 2019

@denisa098 ahoj, ten predný plast by sa mal dat vybrat a vnútri je cievka s nitkou v takom kovovom "obale". Ta nitka by sa mala lahko odvíjať, vo spomina @lericenkam . Nie, nerozoberaj tu časť, kde sa dava latka, zbytocne. Problém najskôr bude v zlom nastaveni napätia. Ak nieco usijes a pozrieš sa na to, vidíš nejaku nitku uvoľnenú, na vrchu alebo na rubnej strane? Ak by bola niektorá bitka velmi voľná, tak prave tu treba dotiahnut, resp.Ak ide natesno a prilis sťahuje, potom uvoľniť....

denisa098
autor
26. jan 2019

@stejja9 hej to tak mam ale odvíja sa asi ťažšie, to šitie záclony vyzerá akoby tie stehy boli silno stiahnuté, musím práve to napätie nejak povoliť

denisa098
autor
26. jan 2019
denisa098
autor
26. jan 2019

@denisa098 takto to mám a odvíja sa ťažšie

denisa098
autor
26. jan 2019

@denisa098 a to asi nebude tým, že záclona je táto a obšívala som bavlnenou niťou, že možno špeciálnu na záclony dáku polyesterovú.

stejja9
26. jan 2019

@denisa098 ano, ty to mas zvrchu, zle som ti radila. Skús nitku povolit a na kúsku látky skusaj, ako šije.

stejja9
26. jan 2019

@denisa098 niekedy aj nite robia problem, ak nemáš inu, pohraj sa s napätím.

lericenkam
26. jan 2019

@denisa098 musis vybrat to okruhle, ty to mas plastove (ja kovove) a na tom plastovom povolit nieco _ja mam srobocku_ty hadam tiez alebo nieco, co uvolni vytahovanie nite, na tej ploche pri ihle nic nesrobuj

robodracica
26. jan 2019

@lericenkam tam nič nepovolí, tam ma len plastovú cievku. Ona tam nemá kovové puzdro na ktorom je maličká srubka...

lericenkam
26. jan 2019

nit je navita na plastovej cievke, kovove puzdro bud chyba alebo tam musi byt nieco, cim si upravi pnutie nite ( volako zle vidim), ☺

robodracica
26. jan 2019

skopirovane z navodu Singer Talent

Napnutie spodnej nite
Napnutie spodnej nite bolo nastavené vo výrobe a nie je potrebné ho
meniť.
Poznámka:
- Pre dobré šitie je správne nastavenie napnutia nevyhnutné.
- Žiadne jednotné napnutie vhodné pre všetky stehové funkcie, látky a
nite neexistuje.
- Vyvážené napnutie (rovnaké stehy hore aj dolu) sa obvykle vyžaduje
len pre zošívanie rovným stehom.
- V 90% šitia je napnutie medzi „3“ a „5“.
- Pre endlovacie a ozdobné stehy by malo byť napnutie všeobecne
nižšie, ako pre rovný steh.
- Pri všetkých ozdobných stehoch taktiež dosiahnete krajší efekt a
menšie zhŕňanie látky, keď je hornú niť vidieť odspodu látky

mamickadusicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slunce3
27. jan 2019

Skúsiť zvýšiť pri tlak päťky alebo pod záclon si daj papier.

timi1911
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadk26
6. apr 2019

Dobrý deň,je tu niekto kto šije pre detičky na objednávku,? Potrebujem ušiť šaty pre dcéru.Ďakujem