Handmade oblečenie - látky

ria2001
11. sep 2020

Ahoj žienky. Prosím vás o pár rád. Chcela by som začať šiť oblecenie pre dcérku podla predstav. Nechcem to predávať alebo pod. len pre vlastnú potrebu. Pokukala som už stránky s látkami len neviem či treba kúpiť tkzv. latku teplákovina alebo môže byť aj bavlna? Na stránkach sú latky od pol metra/metra. Ja nemám šajnu koľko latky pootrebujem napríklad na supravu pre dcérku veľkosťi 80/86 cm tričko a legínky. Viete mi poradiť prosím? Ďakujem. A ešte taká otazočka potrebujem k tomu aby som to vedela aj nejaké školenie? Alebo sú tu aj mamky ktoré to skúsili a išlo to bez? Ďakujem veľmi pekne za odpovede a prajem pekný deň 😍

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
carduelis
11. sep 2020

Pozri si stranku caramilla.cz, ma videonavody, predava strihy a ma tam vsetko super popisane

margaretka_
11. sep 2020

Ano caramilla ma povysvetlocane aj veci ohladom latok, sitia, vselico uzitocne pre zaciatocnikov 🙂

leuchtturm
11. sep 2020

Ziadny kurz ti netreba. Ja som sa naucila sama. Ked nieco neviem, vyhladam si zodpovedajuce video na youtube alebo kuknem do knihy o siti.

monillia
11. sep 2020

@ria2001 záleží čo chceš šiť teplakovina je vlastne pleteninasa väčšinou skladá z cca 90% podielu bavlny a 10% elastanu je pruzna, vhodná na čiapku mikiny,tepláky, leginy,šaty. Bavlna je tkana latka a pouziba sa na doplnky a nepruzne oblecenie.Vela dievčat začalo šiť ako samouk a ide to.Na youtube je veľa videli kde od piky všetko pekne vysvetlia na priklad škola šitia,caramila a iné. Skús si nájsť čas a pozrieť si to,čo to sa teoreticky podučís.Keby si si s niečím nevedela rady, kľudne mi napíš IP,rada poradím pri konkrétnom probléme

lubik87
25. sep 2020

@ria2001 dám.ti typ vždy sa chod poradiť do metrového aký typ látky na čo a potom si kúp na nete prípadne ...ja kupujem z poncik.sk super ceny aj kvalita a rýchle dodanie .....ja kombinujem šitie a háčkovance ...toto sú síce prvé šaty ale už idem na ďalšie 🙂 len rátaj s tým.ze.to ide.do peňazí 😁