5- ročné dieťa a enterobiopsia

nazu
11. jún 2020

Ahojte, dcére /5r./ bola z krvi zistená celiakia a bude musieť ísť na odobratie vzorky z tenkého čreva. Prosím, ak je tu nejaká mamička, ktorá toto absolvovala so svojím dieťaťom, chcem sa spýtať, či vyšetrenie mali ambulantne alebo museli byť hospitalizovaný. Prípadne, čo je pre dieťa menej stresujúce, hospitalizácia a uspatie? Vopred ďakujem za každú odpoveď.

nika82
11. jún 2020

zavolaj na gastro a spytaj sa ako to robia detom, vacsinou sa dava aj dospelakom co to nezvladaju utlmujuca tabletka, potom idu s doprovodom domov ambulantne

nazu
autor
11. jún 2020

@nika82 jasnačka viem, len my máme na výber, či ambulantne s oblbovákom alebo hosp. s uspatím. Len som chcela vedieť skúsenosti mamičiek. Zle som položila otázku, mala som ju dať na začiatok. Každopádne už som sa rozhodla. Dávam na svoj inštinkt a radšej si pár dní poležíme v nemocnici. Ďakujem za odpoveď a pekný deň.

nika82
11. jún 2020

@nazu myslis zeby to s oblbovakom nedala ?

nazu
autor
11. jún 2020

@nika82 neviem, preto som sa rozhodovala, aj keď ona sa ničoho nebojí, máme toho už dosť prežité čo sa doktorov týka a nikdy pri ničom neplakala. Ona sa vôbec nebojí žiadnych úkonov. Len toto je obzvlášť asi najnepríjemnejšie vyšetrenie.

zuzana76
11. jún 2020

@nazu oblbovak je o nicom, to je akoby nic, normalne vnima, sice niektori pisali, ze si nepamatali nic spatne, ale boli hore a mozno aj nieco citili, ja som sama bola s uspatim, 5 rocne dieta by som dala tak, ale je to normalna narkoza a tak treba predoperacne vysetrenia samozrejme

majamat
11. jún 2020

je tu skupina Bezlepkovy zivot. je nas tam vela mamiciek, ktore mame deti celiatikov.
Moja dcera bola uspana, lebo ona je taka mala isterka 😀 urcite by to nezvladla a ani jej gastroenterologicka to u nej nechcela robit. vravela, ze s oblbovakom ambulantne to robi len detom and 15kg. dcera mala asi 12kg a mala 3,5r.
boli sme v Banskej Bystrice u Dr.Valachovej. museli sme sa objednat - objednali nas za 2m. bola to trochu kovbojka 😀 cislo mi dala nasa pedina, pri objednavani sestricka hovorila, ze potrebujeme mat vypisane nejake papiere co potrebuju pred narkozou, ale nejak mi zblbla tlac a vytlacilo mi to len jeden list, hoci boli asi 4. tym, ze sme to nemali, museli sme tam este absolvovat interne vysetrenie. dost dlho sme cakali, potom sme isli na anesteziologicke vysetrenie a potom sme cakali na ten vykon v takej cakarni pred predoperacnou izbou. bolo nas tam dost, mozno aj 10. najskor brali najmladsie deti,a le tym, ze sme museli na to intene, tak sa nam to posunulo. nas teda brali az okolo obeda. ja som isla s dcerou asi o 2p. nizsie na tu salu. tam ju uspali a az po uspani jej napichli zilu a mna poslali naspat hore. tam som cakala dceru doviedli snad za 10min. bolo to rychle. odviezli ju na tu pooperacku, ked sa trochu azcala preberat, zavolali nas dnu. zilu mala stale zastenu,a el bola z toho velmi nervozna ona vie byt velmi protivna v takychto pripadoch. aj plakala. vtedy tam bola neprijemna a nervozna sestricka. frflala, ze stale place. akoze neviem co som s nou uz mala urobit, ved mala len 3,5r. no ked sa viac prebrala a skontrolovali ju, pustili nas do cakarne na chodbu. tam sme este cakali, tusim nas domov pustili 2 hod, po vykone, ale podmienka bola, ze budeme do 60min doma. nam ta cesta mala trvat asi o 15min dlhsie, tak sme to riskli, ale teda v skutocnosti trvala az 120min, lebo sme pobludili. ta podmienka tam bola koli tomu, ze ak by sa nieco dialo, aby sme sa vedeli rychlo dostat do tej nemocnice.

majamat
11. jún 2020

a este som chcela napisat. bola som v skupine, resp este som s mamickou, co sme mal rovnako *TP. teda bolo nas vela, uz sme dost zredukovane,a le este obcas nakukneme. minimlane 10 nas bude a mozno aj viac. a teda nase deti uz maju 9r. a rok pred mojou dcerou jej dcerka mala stale nejake tazksoti. stale chora, stale horucky. nejak sa z toho nemohla dostat. imunita total oslabena. a tak ju poposielali navysetrenie a mala velmi vysoke protilatky na celiakiu ( tusim nad 200 a viacere ) tak im hned volali, ze na biopsiu asi za 2 dni. co sa teda cudujem, lebo my sme cakali 10t na vysledky, hoci protilatky museli amt po 2t, ale ostatne nebolo a moja dcera mala jedny protilatky az 350 ( norma tusim do 15) a este se cakali 2m na biopsiu. a teda jej dcerak sila s premedikaciou a musela mat okolo 2,5r-. a ona to zvladla vyborne. no ale to fakt zavisi od dietata.