Aké je to na detskom kožnom oddelení Kramáre?

pusa
31. máj 2009

Máte niekto skúsenosti s detským kožným oddelením na Kramároch?
Kôli atopickému ekzému nás chcú asi na 7-10 dní hospitalizovať.
Ďakujem keď sa niekto ozve so skúsenosťami.

lindula3
31. máj 2009

ahojky.... ja tam chodim s malou dr. jankovej... mila pani doktorka... mame supinky v hlavicke a na tvaricke take cervene bodky...
no ked ta chcu hospitalizovat tak nevymyslaj🙂 ved oni vedia preco... ale s tymto skusenost ziadnu nemam a ako sa vam to prejavovalo?

pusa
autor
31. máj 2009

Vdaka Lindula.
No ani velmi nevymyslam, len sa bojim toho ako tu zmenu zvladne maly.
Najprv mal ekzém len na líčkach, a to sa mu teraz začalo ťahať aj na spánky a za ušká.
Na tele mal doteraz len suché šupiny a teraz sa mu začali objavovať červené flaky.
Dr. vravela, že atopický ekzém ako z učebnice 😒 , tak musíme zistiť čo mu na to zaberá.
Vlastne neviem čo nás tam čaká a čo si vlastne zbaliť...

lindula3
1. jún 2009

videla som tu niekde temu s atopickym ekzemom, tak skus pozriet tam co maminy o tom pisali... drzim palceky nech ste rychlo doma....
ides tam lezat s nim nie? my ked sme boli druhykrat po porode so zltackou v nemocnici tak som tam normalne mohla byt s malou a to bolo super... potom daj vediet ako ste dopadli...

pusa
autor
1. jún 2009

Dakujem, dufam ze nam pomozu.
Jasne idem s nim, sameho by som ho nenechala ☹

pusa
autor
3. jún 2009

Naozaj sa nenajde nikto kto bol hospitalizovani na kožnom oddelení na Kramároch??

moni83
8. jún 2009

Ahoj pusa my sme s dcérkou boli na Kramároch na kožnom kvôli ružienke 4 dni. Čo by ta ohladom toho zaujímalo?

a_d_r_i
9. jún 2009

ahoj pusa...my sme boli s malou hospitalizovani na Kramaroch, ked mala 2,5 mesiaca...na prijme nam povedali, ze to je atopicky ekzem a ked sme uz boli na oddeleni, tak nam ina dr. povedala, ze to nie je ziaden atopicky ekzem, ale seboroicka dermatitida a kontaktna dermatitida...sice odtial odisla krasna a bez pupacikov ( ved jej na telicko a tvaricku nacapali kadeco 😠 ), ale o tyzden to bolo naspat a este sme si odniesli aj zapal priedusiek a laryngitidu, cize sme o par dni nato behali po pohotovosti...nemam s kramarmi dobre skusenosti, ale mozno to len my sme tak blbo skoncili...nastastie sme si nasli dobru pani doktorku tu u nas v devinskej a ta nam to uplne zmiernila...chodime k nej uz pol roka a nemame problemy...

sixinka
11. jún 2009

pusa, my sme tam boli hospitalizovany. syn mal 2,5 mesiaca, isiel tam uplne v zlom stave - seboroicka dermatitida a odchadzal po 5 dnoch nadherny, zdravy a stastny. vobec tam nebol mrzuty. naopak spokojny a ja som bola tiez velmi spokojna, mozem ti to odporucit. tych par dni to tam vydrzite. ubehne to rychlo uvidis. drzim palce, ved aj tak tam uz urcite si. papa

pusa
autor
11. jún 2009

No my sme sa práve dnes vrátili boli sme tam 6 dní. Syn má atopický ekzém. Starostlivosť lekárov a sestričiek bola celkom ok, dá sa to tam vydržať. Lenže či nám to pomohlo?? No fakt neviem čo som od toho čakala. Zo začiatku som mala veľmi dobrý pocit. Lenže za dva dni sa mu pokožka super upravila, no a potom striedavo zhoršovala a zlešovala a dookola a stále mazať tými istými masťami nič nové, nič iné. 😒
Včera to mal uplne super, tak nám slúbili že nás dnes pustia. No a do rána sa mu to zhoršilo hlavne na tváričke a už to na prepustenie nebolo. Pýtali sa ma čo sa mohlo zmeniť, no fakt neviem, a ani oni vobec nevedeli.
Ošetrovať mu pokožku som sa tam naučila a natierať ho môžem aj doma, tak sme sa s lekárkou dohodli, že to skúsime doma.
Neviem, doma sa budeme dalej natierať a hladať dobré kožného lekára.

danu
24. feb 2010

broni • 2d • Dnes o 07:18
š Ahojte, mám byt prijata do nemocnice na Kramáre, na kožné s 5mesačným drobcom, má ekzém. poprosila by som nejake info, kto tam bol v poslednom čase, ako to tam chodí, čo mám zbalit malému a mne atd. dakujem za kazde info

esther03 • Dnes o 07:23
Ahoj Broni, my sme tam lezali pre Vianocami, nemozem povedat krive slovo, vsetci lekari a sestricky boli uzasni, trpezlivi, specialne dr. Petrovajova 🙂 Kamoska tam lezala s malou pred dvomi rokmi a tiez si nevedela vynachvalit 😉

broni • 2d • Dnes o 07:40
tak aspon sa nemusim obavat. a ako to tam je? moj maly pije UM , da sa to tam pripravit? je tam daka konvica, alebo ako to je?

esther03 • Dnes o 07:43
Broni, s tym tam urcite nebudes mat problem 🙂 My sme sice mliecko nezarabali, ale cokolvek budes potrebovat sestricky ochotne pomozu 😉

broni • 2d • Dnes o 07:45
dakujem

esther03 • Dnes o 07:56
Nie je za co, tak nech ste rychlo spät doma 🙂 papa

broni
26. feb 2010

babatka su na izbe s maminkou alebo nie?

zabulka1
13. máj 2010

ahojte mi sme si tiez pretrpeli atopicky ekzem ale uz sme v poriadku chodime na kramare ku dr. Jankovej je velmi mila mali sme kortokoidy ale sa nam to stale vracalo,potom mi svagrina poradila aby som mu kupila probiotika Infants Dophilus stoja 12eur davas pol odmeky raz za den berieme to tyzden a maly ma nadhernu tvaricku,zajtra ideme na kontrolu,este mu to natieram kremami co nam dala kozna tak uz ich asi vysadime.Mali sme to dva mesiace,a bolo to z jedla este kojim Benjaminko ma 4 mesiace akurat vsetko co je alergenne nejem.Prajem skore uzdravenie vsetkym

daducha
13. máj 2010

Ahojte,

mne to neda nenapisat,
ja sice nemam deti s atopickym ekzemom, no ak by som mala, zacala by som to riesit zvnutra.Tym, ze to budete natierat dôvod, preco AE vznikol nezlikvidujete.Kto by mal zaujem môzem do IP poslat kontakt na moju detsku lekarku, venuje sa detoxikacii a homeopatii a ochotne rada pomôze.Ale nebudte prekvapene ak Vam prve co zakaze tak to bude pitie mlieka a v podstate konzumaciu vsetkych mlieckych vyrobkov.To je hned druha vec,ktoru by som urobila ja ak mam takyto problem 😉 .U nas doma sa mlieka nenajde ani ň .
Drzim palce Vasim detickam, nech maju rychlo a natrvalo krasnu kozicku 😉

nikollette
13. júl 2010

Ahojte...

My máme granuloma annulare (choroba, vyrážky nejasných príčin, nikdo nevie z čoho vznikajú, a ani po vyšetreniach na to prísť nemusia. Zvyknú zmiznúť aj samé, len to dlho trvá, a treba vyčkať)

No ale píšem preto, lebo zajtra nás čaká hospitalizácia na kožnom na Kramároch. Ako to tam je? Bola ste tam niektorá v poslednej dobe? Alebo aj dávnejšie. Ako to prebieha, čo mám čakať, atď...

Ďakujem

nikollette
13. júl 2010

@a_d_r_i ahoj, prosím ťa, ako to tam prebieha na Kramároch? Ten denný režim... návštevy, atd... dík

nikollette
13. júl 2010

Baby to naozaj nik ☹

nikollette
13. júl 2010

Ešte raz skúsim aktualizovať otázku 🙂

katy1979
13. júl 2010

Niki my sme tam boli pred rokom. Neviem ci sa nieco zmenilo ale jedlo tebe budu musiet nosit. Dalo sa najest aj v nemocnici ale na inom poschodi. Navstevy len vonku na chodbe a male deti von nesmeli takze to boli take navstevy medzi dvermi. Keby ste museli byt na izolacke tak tam navsteva moze ist. Deti sa kupu rano okolo siestej. Zober si veci pre seba aj pre maleho. V herni nejake hracky su ale my sme mali aj svoje.

nikollette
20. júl 2010

No sme doma s Kramárov z kožného.. Boli sme tam sedem dní...

No ako by som to zhrnula. Boli sme tam 7 dní. Malého potrápili iba prvý deň, keď mu brali krvičku. Iné dni mu nič také okrem mazania, a chladenia nerobili. Personál úúúúžasný 😵 😵 Ako nemám moc s čím porovnávať, iba s personálom po pôrode. Ale Každý bol taký milý, ústretový, ochotný, atď... Od upratovačiek, až po primára. Každý sa stále usmieval, atmosféra bola vždy príjemná, uvoľnená na oddelení. Sestričky milé, vždy ochotné pomocť.. Ja nemúžem vytknúť ani jednu vec. Ani jedného človeka z personálu. Každý bol super asi tak na 100%
Ale už bolo na čase ísť domov, nakoľko bolo včera aj dnes veľa príjmov... My sme tam boli iba 5ti hospitalizovaný na celom oddelení. 2 väčšie deti, a 3 asi ako Chris s mamami. Zahrali sa, zabavili, jašili. Bola tam taká miestnosť že školka, a tam si kreslili, hrali sa, atd.. V jedálni bola telka.. ale tá ich moc nezaujímala... Každá sme mali súkromie na izbe sme boli samé, každá s vlastným miminom. (nie ako dnes keď sme odchádzali, sa tlačili 2-3 maminy s deťmi na jednej izbe) Včera sme mali dokonca vystúpenie z tej organizácie červený nos. To sú tí klaunovia. Bolo také vystúpenie, a robili postavičky z balonov, ktoré dávali deťom. Decká ani nedýchali tak sa im to veľmi páčilo...
Mohli sme sa aj prechádzať v areáli nemocnice, aj na čerstvom vzduchu, aj do bufetu s nami mohli chodiť. Síce je Chris teraz ako malá múmia, kedže má ofašlované nožičky a rúčku, ale to len aby si nezotrel tie krémy. 2 týždne máme mazať, a potom na kontrolu už sem do Senca stačí. Ak by sa to zhoršilo, či rozširovalo, museli by sme sa vrátiť, a urobili by mu histologiu. )6e to trvá asi 5stotín, a je to také malé štipnutie ako keby perom, čo odštipne kúsoček kože. urobili by mu to aj teraz, ale nedovolila som. Pre zatial.. Aj tak si myslím že by nič nezistili.. Kedže toto je taká choroba, z nejasných príčin a z neznámej histológie... Aj pán primár povedal, že len treba byť trpezlivý a odíde to aj samo spontánne, aj ked to potrvá. Ale že to nie je nič vážne, ako keby to ani nemal... Len tiež pozerali že má toho dosť. Že väčšinou, je to jedna, či dve velké vyrážky. A on má viac maličkých...
Asi to je tak všetko... V noci pekne spával.. jemu sa tam v podstate páčilo, to bral ako výlet, ani domov sa mu nechcelo 😀

Inak mám odtial veľmi dobrý dojem, aj vďaka personálu, ako že naozaj klobúk dole 😵 😵 😵 😵
Keby bol všade takýto personál, tak by bola radosť byť tých pár dní v nemocke... Viete ako to myslím 😉 🙂 🙂

kikuska_nr
18. okt 2010

ahojte, chcela by som aj ja poprosit o radu - zajtra mame byt hospitalizovani s atop. ekzemom. Nie sme z BA, maly ma 9 rokov, predpokladam teda, ze pojde asi sam...? pani doktorka spominala, aby sme zobrali aj skolske veci, ze sa tam deti aj ucia. Okrem toho co este treba?

katy1979
18. okt 2010

@kikuska_nr nic len pyzamo papuce, skolske potreby. a nieco co ho zabavi. niektore decka tam mali prenosne dvd aby sa nenudili.

katy1979
18. okt 2010

@kikuska_nr nic len pyzamo papuce, skolske potreby. a nieco co ho zabavi. niektore decka tam mali prenosne dvd aby sa nenudili. ale ucitelky su mile a vymyslaju s deckami vela veci

kikuska_nr
18. okt 2010

@katy1979 tak to je fajn, caka nas to prvykrat takto mimo nitry, trosku sa bojim, ako to zvladne sam. Ale tak, uz je velky 🙂

katy1979
18. okt 2010

@kikuska_nr nemas sa coho bat. najde si partakov

kikuska_nr
18. okt 2010

@katy1979 ved hej, len je uz z toho dost zdeptany, ma ekzem na celom telicku, obmedzuje ho to aj v skole, na kruzkoch, tak ho to dnes dost vzalo, ked nam pani doktorka povedala, ze bude najlepsie ist do nemocnice...ale snad to bude dobre, ked si trosku zvykne, skamarati sa s ostatnymi detmi... 🙂

katy1979
18. okt 2010

neboj namazu ho a bude ako mumia vacsinou nemocnica na ekzem dobre zabera.

kikuska_nr
18. okt 2010

@katy1979 tak to dufam, potrebujeme to trosku zkludnit, aby sme mohli zacat liecit alergiu, kedze idu ruka v ruke...dakujem za info, trosku si ma ukludnila, urcite to zvladneme 🙂

zuzka38
19. máj 2011

ahojte, nikde som nenasla co treba zobrat so sebou do nemocnice,idem tam so 6 tyzdnovym krpcom. je nieco co tam daju alebo treba mat vsetko so sebou? dakujem 🙂

cynuska
18. júl 2011

Ahojte, tak pred par dnami som sa vratila z nemocnice aj s 5,5 mesacnou dcerkou. Tu su info, ktore potrebujete vediet. Ak na nieco zabudnem, dopisem potom ako dalsi prispevok, pripadne sa pytajte 🙂
- pre diatatko treba zbalit: hlavne plienky. Co sa tyka oblecenia, ja som mala vlastne, ale poziciavaju aj erarne. Ak si donesiete vlastne, tak pozor na to, ze musi byt svetlej farby - tmave farby obsahuju farbiva, ktore mozu skodit detskej pokozke. Kedze dietatko budu mazat vselijakymi kremami, zoberte radsej nieco starsie, co vam nebude luto, ak sa zaspini a mozno uz nevyperiete. Krem na ritku davaju oni rybaciu, no nasa mala ma z toho hned cervenu ritku, takze potom jej naordinovali nejaku inu masticku. Ale urcite by som zobrala aj vlastnu masticku. Samozrejme zbalte aj vsetky lieky, ktore diatatko uziva- napr. ja som zbalila aj Vigantol.
- rezim dna vyzera tak, ze sa vstava uz okolo 5:30 - 6:00 - zobudia vas ine malicke deticky, ktore sa takto skoro budia. Takze potom sme hned babatka okupali - kupe sa rano, aby sa zmyli vsetky masticky, aby bola kozicka cista ked bude vizita. Rano sa aj babatka vazia a meraju sa teploty. Vaha je na izbe ta predpotopna, teplomer je tiez na izbe, ale ja som mala svoj - bala som sa, aby mala nechytila nejaku infekciu od inych babatiek. Tycinky do ucha tam su erarne. Ked sme babatka pripravili na vizitu - co bolo okolo 7:00, tak sme si este zdriemli, lebo vizita zacina az o 8:30. POndelok a stvrtok je velka vizita aj s prednostom kliniky - vela doktorov chodi - aj 10. V ostatne dni je mala vizita (asi 6 ludi), vizita je aj cez vikend, ale uz iba s jednym doktorom. Po vizite nasleduje osetrovanie - sestricky idu osetrovat babatka v osetrovni - tzn natierat kremikmi a davat obvazy - aby sa deticky neskrabali a aby mohli mat aj hrubsiu vrstvu kremu. Podla pokynov lekarov sa doobeda chodi aj na rozne vysetrenia na ine oddelenia, pripadne lekari pridu za vami na izbu - zalezi ako to vytelefonuje vas osetrujuci lekar. No a potom nudaaaa az do vecera. Ak mate vo zvyku kupat vecer, mozte kupat aj vecer druhykrat. Potom nasleduje zasa osetrovanie pacientov.
- co sa tyka stravy, tak babatka dostavaju mliecko z nemocnice - lekari sa spytaju, co davate svojmu babatku - viem ze davaju Nutrilon 2 urcite, ostatne znacky neviem. Sestricky su v noci velmi ochotne. Ked sa babatko zobudilo na hlad, mamicka chytro utekala povedat sestricke, aby pripravila mliecko a doniesla na izbu. Maminka zatial utisovala svoje babatko, aby nezobudilo cele oddelenie 😀 Flasky na mliecko si doneste svoje. Ak davate babatku vodicku alebo cajik, doneste si vodu pre kojencov.
- je tam kuchynka s chladnickou, mikrovlnkou, kanvicou
- co sa tyka stravy pre mamicky (alebo oteckov, aj ti tam boli) tak je mozne si vybavit kartu na riaditelstve a nabit si ju kreditom. Potom sa chodi na obed dole do jedalne. Ale ak mate malinke babatko, tak sa vam nebude dat odbiehat od neho, lebo obedy vydavaju len v presne urcenej dobe. Zaplatit sa daju teda ranajky, obedy, vecera, stoji to ak si dobre pamatam cca 7 Eur. Sestricka mi ale povedala, ze ranajky stoja 1 euro a dostanem 3 krajce chleba s maslom, takze za tu cenu si ja ako kojacia matka viem kupit aj hodnotnejsie ranajky.
- ja ako kojacia matka som riesila stravu tak, ze mi ju manzel kazdy den nosil, kedze sme z BA. Inak na prizemi a -2 poschodi sa strava da aj kupit - su tam bufety, fornetti, pizza, potraviny.
- vacsie deticky mali samozrejme stravu zabezpecenu. Ale mamicky mali pre ne vzdy este nieco navyse - pre istotu, ak by dietatku nechutilo. Viem ze ine mamicky dost nadavali, lebo detickam dali polocierny banan a dvojdnovy rozok s nejakou nechutnou natierkou. Neviem ale sama povedat, neochutnavala som to.
- na izbe je: WC, sprcha, umyvadlo, vanicka na kupanie deticiek, izbovy teplomer, velke postele pre maminy/oteckov, male postielky pre deticky - take tie predpotopne s kovovymi mrezami. Nadstandardne izby tam nie su. Ak hlasia horucavy, mozte si priniest aj ventilator - my sme tam boli, ked bolo vonku 35 a dnu 29 stupnov. Inak vetrat sa tam moc neda - okna maju bezpecnostne otvaranie len na vetracku.
- hracky pre babatka - doneste si par hraciek so sebou, len nesmu byt plysove, lebo to moze skodit pokozke. Ja som pre moju malu mala aj hrazdicku. Pre vacsie deticky su tam nejake hracky - kocky lego, hrnce pre dievcatka, hrackarske kocicky.
- k dispozicii maju aj hlboky a sportovy kocik na oddeleni - pouzivaju sa na uspavanie babatiek alebo na presun na vysetrenie na inom oddeleni.
- pripravte sa na to, ze prvu noc vam babatko nebude chciet zaspinkat v novom prostredi - a ked si zvykne, tak ho zobudia ine babatka
- na chodbe je aj kupelna s dvoma vanami a umyvadlom - urcena len pre vacsich pacientov. Ja som si tam ale chodila umyvat zuby, lebo umyvadlo na izbe je kovove a dost je hlucne, ked sa pusta voda - budilo to deticky na izbe.
- ja som mala zbalene pre seba: domace oblecko, pyzamo, spodne pradlo, kefka, pasta, uterak, osuska, prezuvky (nesmu byt chlpate), sampon, mydlo, hreben, kozmetika. Zrkadlo na izbe je, ale nie na kazdej.
- pre malu som mala: oblecko - hlavne bodinka, aj tak bola skoro stale len v plienocke, lebo sme mali 29 stupnov na izbe. Odsavacka na hlieny (maju aj sestricky), teplomer, kefka na vlasy, hracky, par vlastnych bavlnenych plienok na odgrgnutie, ale mate aj erarne na izbe, do ktorych sa aj utierali babatka po kupeli, mydlo BUPI a kyselina mliecna na premastenie pokozky tam je.
- no hadam aj staci pisania, co poviete? Tak drzim palceky, nech sa vase dietatko rychlo vylieci 🙂

sirinka
10. sep 2014

Ahojte, zaujima ma, kto ste mali hospitalizovane dieta s AE, robili v nemocnici s dietatkom nieco ine, specialne ako vy doma? Na ako dlho nastalo zlepsenie? Ake vysetrenia ci testy robili? Zameriavaju sa aj na vnutorne priciny?