Ako to chodí na neurológii v DFNsP Kramáre?

tonita
7. aug 2008

Ahojte mamicky,
chcela by som sa informovat ci niektora nema skusenosti s Dr.Hricakovou alebo Dr. Viestovou.
Zajtra tam ideme ale neviem ako to tam chodi.Vdaka za poradenie 😉

zrzulka
7. aug 2008

my sme boli u hricakovej. my sme to mali tak ze sme prisli za nou. vyckali radu, poslala nas na sono kde sme stravili dalsiu polhodku. odtial sa vratili spat.podla sona nam povedala co a ako. nam sa vsak tento zdlhavy proces nepacil a tak sme sli do sinalgisu. tam je to super. vsetko pod jednou strechou, mily lekar. sme tam spokojni. ja osobne kramare nemusim.

tonita
autor
7. aug 2008

takze hovoris, ze na kramaroch sa mam pripravit, ze tam bude rada....dlha? 😒 a ten sinalgis co a ako?vdaka

evina313
7. aug 2008

Je tam este Payerová, neskutočne zlata. Na Kramare len skoro rano, dnes som na parkovisku nechala 150 Sk, bola som tam od 7.30 do 12.00 ☹

tonita
autor
8. aug 2008

tak my sme boli dnes pri neurologicke Dr. Hricakovej a bola tiez velmi zlatucka.
Evina no my sme tam boli 07:10 a hned sme isli prvy.Asi sme mali stastie... 😀

cat
8. aug 2008

tonita, aj na nas bola Dr. Hricakova velmi mila, ochotna a trpezliva napriek tomu ze moj syn bol hystericky a jacal tak, ze ja som stracala nervy. 😀 ostala s nim vnutri aj pri CT mozgu odkial mna ako tehulu vykazali kedze je tam ziarenie.

lienka7
8. aug 2008

baby, my k nej mame ist az v septembri ale netusim ako to tam chodi, vraj sa mame kdesi zaregistrovat, objednala nas na 10.15 - berie sa podla casu na ktory sme objednani alebo podla toho kto ako pride? alebo su tam cisla?
Ako sa postupuje ked mame ist este aj na ultrazvuk mozgu?
Dajte mi aspon par info nech sa tam zbytocne nemoceme s malym.
Vdaka

titkovamiriam
8. aug 2008

maly tam bol ked bol hospitalizovany,lekarky su uzasne ludske,ale je pravda ze je u nich spusta ludi tak sme presli potom do mediferi-tam su detsky lekari vzdy vo strvtok a ako sa objednas tak ta zoberu,len ti neviem povedat kolko by si platila.

tonita
autor
8. aug 2008

lienka nic sa neboj, aj my sme tam isli na slepo...prisli sme tam o 07:10 a zobrali nas o 08:00 a to tam prisli 2 ludia s detickami.Vobec nebolo vela ludi...mozno, ze sme vystihli ten den...a maly sme stastie 😀 a dokonca sme neboli ani objednani.Su tam strasne zlatucky. a na sono mozgu mame ist za 2 tyzdne tak potom sa ozvem ako sme pochodili.
A este: dole pri vstupe sa musite zaregistrovat a potom uz iba hore na 4 poschodie a vyckat...

lienka7
8. aug 2008

tonita - diky moc.
Daj potom vediet ci take relativne kratke cakanie bola len nahoda aleb je to tam bezne.
Este sa chcem opytat - 2 tyzdne po neurologii ideme na nefrologiu - to sa treba zase zaregistrovat?

silvia.s
9. aug 2008

lienka7: ono ty môžeš byť objednana na ten čas ja som to tak mala tiež prišla som tam na ten čas ale ona mi povedala že to je len orientačny čas čiže ked tam prídeš o niečo skor je lepšie. a registráciu maš hned ako vojdeš do polikliniky tak po lavej strtane su dve okienka a tam daš poisť. kartičku a povieš ku komu ideš. a ona bud ti da číslo alebo ti povie na ktorom poschodí je . na nefrologii maš to iste zaregistrovať a isť na poschodie a čakať.

silvia.s
9. aug 2008

a ku komu ideš na nefrologiu?

evina313
9. aug 2008

lienka7 - vždy sa treba zaregistrovat, to len tam dole pri okienku nahlasis kam ides. len na nefrologiu chod skoro rano. my chodime k doc. Červenovej, so starším synom už 12 rokov, s malinkým sme boli teraz prvy krat. treba tam priniest aj moč a potom ho odniest do labaku. pri dverach ambulancie su kartičky s porad. číslom.
Inak su tam dlhe čakacie terminy, nasa doktorka už objednava až na december ! 😨
Nefrologia je na 2. posch.

lienka7
10. aug 2008

Ahojte.
Takze registracia je len oznam kto ku komu ide - super. Som sa bala ze bude treba daco vyplnovat a pod.
Co mam svojich lekarov tak tiez idem vzdy o nieco skor ako som objednana, ale to som ja. Teraz pojdem s 7 tyzdnovym babom a navyse este cesta zo Senca + parkovanie - takze urcite pojdeme skor, ale zase to zavisi od toho ako stihnem maleho nakojit - no bude to vesele.
Na neurologiu sme objednani na 10.15 a na nefrologiu ideme tusim dr.Cernianskej a mame tam byt o 11.00 takze radsej aby sme tam boli o 10.00 - no neviem co budem robit ked sa mi maly v cakarni zobudi a bude hladny.
To ho budem musiet asi v cakarni dako nakojit co? Lenze kojenie nam trva tak 20 minut jeden prsnik - no bude to zabava.
Ako ste to riesili vy?

tonita
autor
10. aug 2008

lienka ber ohlad len na babatko a daj mu pocit, ze on je ten najdolezitejsi,
mna nikdy nezaujimalo ked bol maly hladny tak som vytiahla cicika a papal a mohli my byt vsetci naokolo ukradnuty.a inac Dr. ktora robi s detmi tak musi vediet pochopit, ze malemu panovi sa uracilo papkat tak musi pockat... 😀

ika00
10. aug 2008

Tonita, mozem sa spytat, sono hlavicky vam robili ako standartne vysetrenie, ale ste boli specalne odoslany detskym lekarom? My sme tiez boli u neurologa, ale vysetrenie sa mi zdalo byt take neosobne, velmi schematicke. A sono nam nerobili, vraj je dieta uplne v poriadku (od stola).

evina313
10. aug 2008

lienka . no neviem, my tam chodime už 12 rokov - na nefrologiu a asi 5 rokov na neurologiu a nikdy nas nevzali načas. na nefrologii sa beru porad. čísla, takže nie ako si objednana ale ako prídeš, tak neviem. Nefrologia ma pokial viem 2 ambulancie a pri oboch su cisla. ja by som sa na to objednavanie nespoliehala, ale možno je to tak len u nasej lekarky. co sa týka neurologičky, tam je to tušim bez cisel, na EEG sa objednava na presnu hodinu. oproti ambulanciámje kojacia miestnost, je tam stolicka, prebalovaci pult a umývadlo bez kohutikov 😀 / aspon pri nefolog.ambulancii /
parkoviska su 2 - platene, pokial sa ti podari, zaparkuj niekde mimo, nikdy nevies, ako dlho tam budeš 😉

lienka7
11. aug 2008

tonita - mas pravdu. Maly je prednejsi a radsej pojdem s nim k lekarke o 20 minut neskor ako na cas ale s hladnym a placujim.

evina - diky sa radu, pojdeme teda cim skor na nefrologiu - aj ked sme akoze objednani na 11.00 - prideme cim skor.
Este sa chcem opytat ta miestnost na kojenie je aj pri neurologii alebo len pri nefrologii? Su tieto ambulancie dako blizko seba? V pripade potreby by som nechala muza cakat pred ambulanciou a ja by som si skocila maleho nakojit.

baby - este sa chcem opytat, neurologicka nam kazala prist akoze o 10.15 a vraj mam povedat ze treba spravit sono mozgu - to budem cakat v dalsej rade? potom pojdem zase do rady na neurologiu? Viete mi v tomto poradit?

evina313
11. aug 2008

lienka miestnosti na kojenie su myslím na kazdom poschodi. nefrologia je na 2. a neurologia myslím na 3. alebo 4, myslím že je to posledne poschodie s amulanciami.
sono neviem či robia priamo tam. nemyslela si eeg ? to maju hned pri ambulancii, normalne su ultrazvuky na 1. posch.

lienka7
12. aug 2008

evina - vdaka za info. Tie miestnosti na kojenie su celkom dobry napad. Bala som sa za budem musiet maleho kojit niekde na chodbe kde bude kazdy kto pojde okolo na mna pozerat.
Neviem co presne myslela doktorka ale vravela o sone mozgu (ultrazvuku) tak som aj ja zvedava co budu s malym vystrajat.

nikusqa
15. aug 2009

lienka7 •- - ja chodim na neurologiu 15 rokov a vzdy sa tam objednavam......a ani mna nacas nikdy nezoberu pol hodinka hore dole uz som si za tie roky zvykla......a budete si musiet asi aj vy lebo uz pribuda na to oddelenie cim dalej tym viac deti takze treba cakat......ale na EEG by sa malo brat nacas lebo mna tam zoberu vzdy nacas......a doktorky tam su skoro vsetky dobreee......vsetky co ste vymenovali tak vsetky dobre poznam takze sa urcite nemusite bat 🙂

ikke
10. sep 2009

jamik • 3d • 5. feb 2009 o 12:41
Mame ist s dcerou na tyzden na neurologicke odd. na Kramare, tak sa chcem informovat, ci ste tam s dietmi niekto lezal, ako ste boli spokojni, je tam nejaky detsky kutik, alebo si mam zobrat svoje hracky a tak. Viac ma nenapada.
Dakujem.

enusiatko • 1d • 5. feb 2009 o 21:43
Ahoj Jamik, my ideme zajtra na Kramare na vysetrenie na detsku neurologiu, tak to tam okuknem a dam vediet.
Pozdravujem do TN, my odtial s manzelom pochadzame 🙂

zulok • 1d • 6. feb 2009 o 00:16
ambulancia detska neurologia, je ot taka oddelena chodba, par dveri, a na konci chodby je taky koberec, kde sa mozu deticky jasit....
ale ked idete na tyzden, to je lozkova cast.. to neviem, ako to tam vyzera,,, nech sa dari. drzim palce

titkovamiriam • 3d • 6. feb 2009 o 12:49
ja som tam bola len na vysetreniach-lekarky su velmi mile

lenusiatko • 1d • 6. feb 2009 o 12:53
Jamik, dnes sme tam boli, bola som milo prekvapena, vyborne lekarky aj sestricky, hracky by som si urcite zobrala so sebou. Drzime palce.

jonatanka • 2d • 18. feb 2009 o 11:36
ahojte, mam jednu otazku caka nas hospitalizacia na detskom na kramaroch, konkretne na 3.poschodi, chcela by som sa spytat, je tam nejaka nadstandartna izba? ak ano ako dlho vopred ju musim mat zarezervovanu a kolko asi stoji? dakujem

jonatanka • 2d • 18. feb 2009 o 17:05
nikto nic?

lenusiatko • 1d • 18. feb 2009 o 20:27
Jonatanka, vyskusaj tam zavolat, cislo je 02/59371865 ambulancia a spytat sa.

erika107 • 1d • 18. feb 2009 o 20:28
V. C E N N Í K
výkonov poskytnutých v ústavnej starostlivosti
nehradených z verejného zdravotného poistenia.
(v zmysle Opatrenia MZ SR č. 07045-7/2004-OAP z 15.decembra 2004)

Pobyt sprievodcu pacienta v ústavnej starostlivosti
Sprievodca pacienta v ústavnej starostlivosti môže byť v DFNsP ubytovaný :
a) [U1] v izbe sprievodcov (matiek)
b) [U2] na oddelení v samostatnej izbe s dieťaťom a sociálnym zariadením ako súčasť ubytovacej
jednotky
c) [U3] v osobitnej izbe s nadštandardným vybavením
d) [U4] v nadštandardnej izbe so zvýšeným komfortom – Klinika pediatrickej urológie, Chirurgická klinika, Detská ORL klinika.

1. Podľa platných právnych predpisov je sprievodca pacienta povinný uhradiť za jeden deň pobytu
2,8 % z životného minima (teraz 178,92 €; 5 390,- Sk).
2. Na základe výslovnej žiadosti sprievodcu pacienta mu DFNsP môže poskytnúť ubytovanie :

Kód výkonu Ubytovanie sprievodcu Úhrada za pobyt Poplatok v € Príplatok v Sk Príplatok
v € Spolu v Sk Spolu v €
U1 Štandardná izba 151 5,00 0 0,00 151 5,00
U2 Samostatná izba 151 5,00 110 3,65 261 8,65
U3 Nadštandardná izba 151 5,00 460 15,26 611 20,26
U4 Nadš. izba so zvýšeným komfortom 1000 33,19 0 0,00 1000 33,19

Oslobodenie od úhrady za pobyt sprievodcu pacienta v ústavnej starostlivosti

Od úhrady za pobyt sprievodcu (nie stravovanie) je oslobodený /Zák.347/2005 Z.z./ :
a) sprievodca pacienta do troch rokov veku poistenca
b) sprievodca pacienta do 18 rokov veku prijatý do ústavnej starostlivosti na onkologickú liečbu, ak jeho sprievodcom je jeho zákonný zástupca, alebo osoba, ktorej bol zverený do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov.

Dohoda o úhrade za pobyt sprievodcu pacienta v ústavnej starostlivosti

1. V prípade, ak sprievodca pacienta si výslovne žiada ubytovanie v samostatnej izbe alebo v nadštandardnej izbe, poverený zamestnanec kliniky alebo oddelenia je povinný uzavrieť so sprievodcom „Dohodu o úhrade“
2. Vzor „Dohody o úhrade“ je v prílohe tohto dodatku k usmerneniu.
3. Dohoda o úhrade sa vystavuje v troch exemplároch, ktoré sú určené nasledovne:
a) jeden exemplár dohody obdrží sprievodca pacienta
b) jeden exemplár dohody zostáva v dokumentácií kliniky, resp. oddelenia,
c) jeden exemplár dohody je pre ekonomické oddelenie k spracúvaniu platby.

Stravovanie sprievodcu :
V zmysle zákona 347/2005 sprievodca hradí za poskytnutú stravu :
Kód výkonu Názov Poplatok v Sk Poplatok v € Suma € - v prospech občana
R Raňajky 25,00 0,829848 0,82
O Obed 88,00 2,921065 2,92
V Večera 70,00 2,323574 2,32
C Celý deň 183,00 6,074487 6,07

erika107 • 1d • 18. feb 2009 o 20:29
neako sa to tu scelilo tak ti poslem link a tam si to mozes kuknut ake su poplatky http://www.dfnsp.sk/2009/index.php?option=com_c...

jonatanka • 2d • 19. feb 2009 o 13:04
dakujem velmi pekne, zavolam zarezervujem, dufam ze pre nas budu mat nieco, este raz velmi pekne dakujem 😉

davida • 1d • 3. mar 2009 o 10:35
Ja som s malým bola na neurológii na kramároch 2týždne,ale nebolo to tretie poschodie ale myslím že 5 alebo 6,nadštandartná izba je tam jedna,je tam aj hracia miestnosť s TV a hračkami pre deti (kocky,plyšáky,farbičky,knižky,stavebnice,nie spoločenské hry).Sestričky otrasné(až na jednu výnimku), najnechutnejšia je vrchná sestra,primár bol v našom prípade úplne neschopný,arogantný,ale je odborník na epilepsiu,mamičky s takýmito detmi si ho chvália.Ja nemôžem povedať ani jedno dobré slovo a dúfam,že sa tam už nikdy nedostanem!

ikke
10. sep 2009

silvia0412 • 3d • Dnes o 16:01
milé mamičky chcela by som sa vás opýtať či niektorá nemáte skúsenosti s hospitalizáciou svojho dieťatka na neurologii na Kramárach. My tam máme nastúpiť 17. septembra zatiaľ o tom nič moc neviem. 😉 Náš synček Maťko má epilepsiu a naša pani doktorka to chce konzultovať s Bratislavou. Ked tam volala tak jej tam povedali že ked tam ide ocino s dieťatkom tak si musí zaplatiť nadštandart, čo mi vysvetlila ako izbu ktorá má murované steny, lebo vrajže tam je celé oddelenie presklenné ☹ . Ja tam s ním nemôžem ísť lebo ešte máme dve deti a jedno má len deväť mesiacov a ešte stále ho kojím, ale ak to ináč nepôjde tak ho budem musieť odstaviť čo mi bude veľmi ľúto ☹ . Tak vás prosím o radu, lebo som už z toho zúfala ako to máme urobiť.

jonatanka • 2d • Dnes o 20:11
ahoj silvinka, ja chodim na Kramare malym casto,najlepsie urobis ak malemu zaplatis obycajnu samostatnu izbu, stoji cca 3 eura na noc, lebo inac su to velke izby kde su deti spolu na izbe, pozri ich tranku tam maju aj cennik, ja ked tam idem na hospitalizaciu, vzdy si radsej priplatim. Ono nie je pravda ze ocko si musi priplatit nadstandart, moze byt aj na obycajnej izbe ale nema ziadne sukromie, kvoli tym sklenenym stenam. Ozaj a platene izby maju lepsie postele 😉

chruminka
11. jan 2010

ahoj chcela by som sa spytat ci neviete dakto ordinacne hodiny do ambulancie na detsku neurologiu na kramaroch popr.tel.cislo,lebo to nikde neviem najst a mali by sme ist s detmi na neurologicke vysetrenie

wewe4
11. jan 2010

chruminka, ja som tam prave volala na číslo: 02 59371 323 a povedali mi, že mám zavolať po 13:30 a dá mi termín.
máme skoro rovnako staré babatka...ale ti hneď dve 🙂 no obdivujem maminky dvojičiek!
ked sa mozem spytat, aky mate problem, ze tam idete? mna tam poslala dr. pre istotu, lebo sa jej zdá, že málo otvára pästičky...ale ja viem svoje, ved doma už pomaly chyta zavesne hračky...a z rucickami sa velmi rád hrá, aj s tými mojími 😀
nevies ako tam tie vysetrenia prebiehaju?

chruminka
11. jan 2010

wewe dakujem,nam odporucili neurologicke vysetrenie v 6 tyzdni lebo zevraj take malinke babetka ako boli nase sa tam pre istotu posielaju,ale dako sme to nestihli v tom 6 tyzdni tak pojdeme teraz aj ked neviem ci to nebude zbytocne....no vsak uvidime a racsej pojdem raz zbytocne ako by sme mali daco zanedbat.
Ja vobec ani netusim kde to tam na kramaroch je,tak tam skusim zavolat a spytam sa ich,som zvedava kedy nam daju termin....
ja si ta pamatam este z nejakej temy ked sme boli tehu aspon sa mi zda tusim tiez tema kramare 🙂

wewe4
11. jan 2010

moze byt..takto sa nám krížia cesty 😅
tak nech´sú tie nase dietky v poriadku..ale ved urcite aj sú!!

chruminka
12. jan 2010

wewe tak som tam volala az dnes a mame termin na 2.2.09 na 12:00h ja som chcela na poobedie ale nemaju len na doobeda a najneskorsi je na 12:00h tak snad sa tam stihneme doterigat 😀
este raz dakujem za tel.cislo.

wewe4
12. jan 2010

chrumi, tak ja to budem mať za sebou skôr - 26.1. mám termín...potom dám vedieť ako to tam išlo..

jarabica
27. apr 2010

ahojte, rada by som ozivit diskusiu... chystame sa na kramare na neurologiu, so 6 mesacnym synom... nemate niekto cerstvejsie info? okrem objednania sa da vyckat aj rada alebo beru vylucne objednanych? na ake cakacie lehoty pri objednani sa mam pripravit.... niekto v okoli ma strasil s troma mesiacmi, ale to sa mi zda prehnane... dakujem za odpovede...

strapata
28. apr 2010

ahoj jarabica 🙂 chystáte sa ležať alebo na kontrlu do ordinácie? Ku komu chodíš?