Alergologička MUDr. Babicová v Trenčíne

emanka
15. feb 2012

Ahojte,
mám ísť s malou na vyšetrenie a neviem, ako to tam chodí. Pediatrička mi dala t. číslo, ale povedala, že tam budem musieť asi aj tak ísť. No a ja som sa nespýtala na bližšie info. Dnes a aj včera som tam stále volala, no nikto nezdvíhal. Teraz neviem, či tam mám normálne ísť aj s malou a čakať v čakárni, kým prídem na rad, alebo tam mám ísť osobne bez malej, len sa objednať. Alebo mám stále skúšať volať a objednať sa telefonicky.
Prosím Vás, tie, čo ste tam boli, ako ste postupovali, aby ste sa k nej dostali?
Ďakujem za všetky odpovede 🙂

emanka
autor
16. feb 2012

Naozaj tam nikto nebol?

pink_lady
12. mar 2012

@emanka uz si sa dovolala? 🙂 ona totiz ordinuje len niektore dni preto malo dviha 🙂

emanka
autor
12. mar 2012

@pink_lady ďakujem, už som sa dovolala 🙂 Volala som do nemocnice na spojovateľku a ona ma prepojila. Ordinuje len 2 dni v týždni a objednala nás až na 13. jún 😠 bohovské 😒

pink_lady
12. mar 2012

@emanka som volala v novembri a ideme az 28.3. 😒 tiez parada...pri tych cakacich dobach uz aj po probleme moze byt. lebo napr moj maly je casto v zime chory, celu zimu kasle. hklavne ked je sychravo. a ak bude po mne tak ako nahle vykukne slniecko uz bude ok. teda, minuly rok aj v lete maval zapaly priedusiek ale vtedy to nie je az tak komplikus. a vy precoidete?

emanka
autor
12. mar 2012

@pink_lady no to je fakt paráda, my máme rovnaký problém, malá už od novembra kašle, suchý kašeľ. Takže už 4 mesiace kašle a ďalšie 3 bude, možno. Tiež ma napadlo, že jej to môže prejsť. A testy potom robia vraj až v septembri, respektíve na jeseň. Takže problém sa vyrieši až o rok.
Mňa napadlo, že či nie je alergická na roztoče, prach. Fakt neviem, lebo ona nemávala problémy, žiadne zápaly priedušiek, nič. Tak som zvedavá.
Vám čo povedala vaša pediatrička, čo si myslí o tom kašli?

pink_lady
12. mar 2012

@emanka no nas dr si mysli ze maly "bude po mne" lebo ja mam astmu - kaslovy variant. no a tiez mi to presne takto vzdy ked ostane sychravo zacne, prestane ked zacne taka normalna jar. ale aj v lete ked sa ochladi vela kaslem. a maly tak isto. malemu aj piskavaju priedusky aj maval zapaly. a stale ma zvysenu teplotu 😕 . inak takto sa moze prejavit aj alergia na chlad - kaslom. paradoxne, ked boli tie hrozne mrazy tak sme ani jeden nekaslali - AZ mesiac sme boli "zdravi" 😀 . ako nahle vyliezla teplota nad nulu tak ako na povel. akurat dnes sme boli na odberoch co treba urobit pre tu alergologicku. inak pozeram ze mame takmer rovnako stare deti. moj ma 2r 7 mesiacov 🙂

emanka
autor
12. mar 2012

@pink_lady daj potom vedieť, či sa mu potvrdila astma alebo nie. Nič príjemné 😒 Ja zas mám chronickú bronchitídu s nábehom na astmu, ale to z fajčenia, tak neviem, či to má nejaký vplyv na malú. Ona kašle stále, či je sychravo, či mrzne. Zo začiatku to mala hlavne ráno a večer, keď zaspávala, niekedy sa skoro až dovracala, ale už je to mierne, proste pokašlieva. Ale zaujímavé je, že keď brala ATB, tak prestala kašľať a 2 dni po dobratí začala zas kašlať. Ako keby to tie ATB zmiernili, potlačili, tak neviem, či je to alergia. A raz, keď bola chorá, tak kašlala vlhkým kašlom a ten zrazu po týždni len tak spontánne prešiel zas do toho suchého kašla. Doktorka dokonca hovorila, že asi to bude nejaké svinstvo, ktoré ATB potlačia, ale nie dosť. Tak nechápem, prečo nepátrala ďalej. Robili jej testy na chlamýdie, mykoplazmy a negatívne, ale čítala som, že by sa mali takého testy zopakovať, lebo že nie vždy na prvýkrát sa to ukáže. A neviem, ako to chodí u alergologičky, že či ona bude pátrať aj mimo alergií alebo nás zas len pošle naspäť pediatričke 😒
Lea zvýšenú teplotu nemáva, ale vždy, keď má nejakú virózu, tak má vysoké horúčky.

pink_lady
12. mar 2012

@emanka jasne dam vediet ...sama som zvedava ... ma napadlo ako som to zacala citat ci vam chlamydie robili ale ked pises ze ano 😕 zrejme ozaj nejaky hnusny bacil....inak aj nam to tak...po ATB 2-3 dni bez teploty bez kasla a potom zas... 😕 ona ta alergo bude partrat asi aj v imunite, no uvidime 🙂 🙂

emanka
autor
12. mar 2012

@pink_lady a ty, ak berieš ATB, tak tiež prestaneš na chvíľu kašlať?

pink_lady
12. mar 2012

@emanka vacsinou nie ale niekedy ano 😀

emanka
autor
12. mar 2012

@pink_lady 😅 aha, tak dík, nie som o nič múdrejšia 😅 Budem musieť počkať do toho júna, vy sa máte, vám sa to už blíži 😉

pink_lady
28. mar 2012

@emanka uz to mame za "sebou",. maly dostal singulair zatial, kontrola v maji... 😉 ale inak je fakt dobra ta dr 🙂

emanka
autor
28. mar 2012

@pink_lady no super 🙂 A na čo je ten singulair? Čo hovorila, že z čoho to môže mať? Čo všetko vám "robili"? A hovorila aj niečo o testoch na jeseň?