Centrum reči Dialóg v Bratislave. Máte skúsenosti?

katrin
24. aug 2009

Ahojte, máte niekto skúsenosť s týmto centrom v BA na Jelačičovej? Ďakujem

emikie
21. júl 2016

@ruan ahoj, email je recepcia@dialogzdravotnictvo.sk. t.c. 0255565871 a 0905319014

ruan
22. júl 2016

@emikie Velka vddaka za pomoc, velmi si to vazim.

alexandra2222
19. okt 2016

@ruan ahoj. Nerozpráva, ale rozumie?

ruan
21. okt 2016

Ahoj, ano,
v 10. mesiacoch ma zacal volat "mama", v 12. "tata", nejake tie blaboty postupne (baba, dede...), vela "slovicok" povedal len raz (okrem mama a tata, tie stale), pred dovrsenim dvoch rokoch sa mu prestalo chciet rozpravat uplne, zostal len pri mama, po par mesiacich pridal "auto", dalsie mesiace na to "balon"...teraz hovori asi 10 "slov" (mama, tata, auti (=auto), balo (=balon), dede, kaka, mnau, auko (=havko), pampa (=lampa), nam-nam), lenze uz ma skoro tri roky... ide to nejak pomaly. Su dni, kedy sa mu ani moc nechce hovorit, vela este len blaboce. Za chvilu by mal nastupit do skolky, tak to musime riesit, lebo mne konci materska a bojim sa, ze mi ho zo statnej skolky vyhodia, ked nerozprava (napr. nemoze im povedat, ze chce cikat a pod., hoci odplienkovany uz je, ale v cudzom prostredi sa vypytat nevie, lebo nerozprava...doma sem tam povie kako, ale malokedy, vacsinou ho vidim, ze krci nozky, alebo si sam vezme nocnik, ale v skolke to nerobi, uz sme skusali na par mesiacov aj sukromne jasle, aby sa rozrozpraval, nepomohlo). Preto chceme skusit ten Dialog...len sa toho strasne bojim, syn je dost citlivy a recenzie su rozne.

ruan
21. okt 2016

@alexandra2222 Prepac, to mala byt odpoved tebe, zle som to poslala:
Ahoj, ano,
v 10. mesiacoch ma zacal volat "mama", v 12. "tata", nejake tie blaboty postupne (baba, dede...), vela "slovicok" povedal len raz (okrem mama a tata, tie stale), pred dovrsenim dvoch rokoch sa mu prestalo chciet rozpravat uplne, zostal len pri mama, po par mesiacich pridal "auto", dalsie mesiace na to "balon"...teraz hovori asi 10 "slov" (mama, tata, auti (=auto), balo (=balon), dede, kaka, mnau, auko (=havko), pampa (=lampa), nam-nam), lenze uz ma skoro tri roky... ide to nejak pomaly. Su dni, kedy sa mu ani moc nechce hovorit, vela este len blaboce. Za chvilu by mal nastupit do skolky, tak to musime riesit, lebo mne konci materska a bojim sa, ze mi ho zo statnej skolky vyhodia, ked nerozprava (napr. nemoze im povedat, ze chce cikat a pod., hoci odplienkovany uz je, ale v cudzom prostredi sa vypytat nevie, lebo nerozprava...doma sem tam povie kako, ale malokedy, vacsinou ho vidim, ze krci nozky, alebo si sam vezme nocnik, ale v skolke to nerobi, uz sme skusali na par mesiacov aj sukromne jasle, aby sa rozrozpraval, nepomohlo). Preto chceme skusit ten Dialog...len sa toho strasne bojim, syn je dost citlivy a recenzie su rozne.

alexandra2222
21. okt 2016

@ruan ďakujem ti. Môj ma len dva roky. Len začínam sa obávať, lebo tiež max 4 slová hovorí, okrem blabotania. Pomohla si mi. Ďakujem

ruan
22. okt 2016

@alexandra2222 Vela ludi mi hovori, ze chlapcom to castokrat trva dlhsie, kym sa rozrozpravaju, ze to este len pride (kebyze nema ist do statnej skolky, tak to mozno tak urgentne neriesim). Skus sa popytat rodicov, v akom veku ste zacali rozpravat vy s manzelom, pripadne vasi surodenci, mozno to mate v rodine, ze zacne hovorit neskor (moj manzel hovoril malo a neskoro a je dyslektik, takze syn to ma po nom...no napriek tomu teraz manzel spravil doktorandske obhajoby, takze ako vidis, v osobnom zivote ani v kariere to cloveka neovplyvni, ze ako dieta zacal rozpravat neskor 🙂 )... Kazde dieta ma svoj cas (moj brat sa do 4 rokov vyvazal v kociku, nechcel chodit a dnes je z neho sportovec). Dnesna doba na deti velmi tlaci, vssetci by chceli, aby v troch rokoch recitovali basnicky, v styroch vedeli zvieratka po anglicky, v piatich ovladali tablet... je to strasne stresujuca doba. Drzim nam obom palce 🙂

love232
25. okt 2016

Dobry den prosim a ako to je financne mne logopedicka povedala ze je to na mesiac ..tak to je na mesiac alebo na cely skolsky rok?

ruan
25. okt 2016

@love232
Dobry den,
tych centier (Dialog, Centrum detskej reci,...) je viac a ked som tam telefonovala, mala som pocit, ze mi zakazdym vravia nieco ine a suma to bola nemala. Teraz pred par dnami som dostala mail od Centra vcasnej intervencie, ktore mi oficialnou cestou zistovali cennik a zistili nasledovne:
Pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti v Dialógu je potrebný výmenný lístok od
lekára, v prípade že dieťa má logopedickú správu - môže ju priniesť so sebou. Ak ju dieťa nemá - v Dialógu v sume 30 Eur urobia psychologickú a logopedickú diagnostiku. Následne sa rodina rozhodne, či zostane v starostlivosti Dialógu, alebo nie. Ak áno zaplatí 180 Eur v rámci, ktorých majú zahrnutú cca 2x mesačne ambulantnú logopedickú intervenciu, objednanie na čas, príspevok na pracovné listy, kompletné správy zo starostlivosti. V prípade pobytu rodina ešte platí stravné, ktoré je štandardne
vyššie ako v bežnej materskej škole, pretože na stravu neprispieva mesto.
Ešte dôležitá info: pobyt je preplácaný zo zdravotnej poisťovne, Všeobecná zdravotná poišťovňa prepláca pobyt v poriadku, ale Dôvera len 5 detí na pobyt a Union len 1dieťa - na 1 mesiac, takže rodičia detí z tejto posiťovne budú musieť čakať dlhšie.

Takze to znamena, ze okrem uvodneho vysetrenia (30 eur) sa plati 180 eur, v ramci ktorych je 2 x mesacne logopedicke sedenie bez cakania (na termin), ale nie je mi z toho jasne, ci sa to teda plati mesacne, alebo ci je to rozny poplatok. K tomu je skolka vlastne len za jedlo, no neviem kolko to je (vraj trochu viac nez v beznej skolke). Este im napisem, ci tych 180 je rocna alebo mesacna suma. Aj Vy uvazujete nad Dialogom?

love232
25. okt 2016

@ruan ano velmi rada by som ho tam na ten mesiac dala ako mi odpoeucane od logopeda..on ma zlu pamat a tym sa nevie najcit rozpravat je na urovni wrokov ma slovnu zasobu 30-50slov .. my sme v union..pisala som tam email volala som tam ale ze do konca roka nove deti neberu :( ze mam sa ozvat az v january

ruan
25. okt 2016

@love232 A kolko ma Vas rokov? Lebo my s manzelom uvazujeme, ze este pockame, ci sa nerozhovori v statnej skolke (ako som pisala, zatial moc nerozprava, max 10 slov)...chceme skusit dat mu este jedenrok cas, ale zas bojime sa, ci nieco nezanedbame. Pocula si na Dialog dobre recenzie? Ja sa toho trochu bojim...

love232
25. okt 2016

@ruan moj ma 5,5roka a je na urovni dvojrocneho
..moj rocny syn povie pomaly viac a zeozumitelnejsie ako starsi

petka296
23. nov 2016

@love232 ahoj, moja ma 4a pol roka a tiez ma problem rozpravat. Chcela som sa spytat, ci je to len pre bratislavcanov alebo aj pre deti z inych miest? Tiez mam este rocne dieta, mohli byy sme tam byt s nou Vedela by si mi s tym poradit? Dakujem 🙂

katkakovac
1. dec 2016

baby vie mi niekto dat kontakt na to centrum reci Dialog v bratislave? neviem sa tam dovolat. mail, cokolvek. V trnave nas zaradili na čakaciu listinu a termín najskôr o pol roka😢

yuyenka
2. dec 2016

Ako je to s tym platenim v Dialógu keď máme záujem o dennú starostlivost? Ako dlho sa asi čaka? Ja som im dnes volala a veľa som sa teda nedozvedela lebo pani má prepla k "straaaasne milej" pani na recepcii a tá bola strašne skúpa na slovo, dostala som Z nej to že sa mám ozvať v januári, ostatné moje otázky odignorovala😠

juliet86
3. dec 2016

Baby.... skuste este zbehnut na mudrehranie.sk resp. Aj duhova terapia hrou u nich. Drzim palce

ruan
3. dec 2016

Ahojte,
ten Dialóg až do januára nikoho neberú a ani sa nedá zapísať na "čakačku" - treba volať až v januári :( Poplatky = 180 eur / rok, v rámci toho śú terapie + 1 mesiac denná škôlka, v ktorej sa dopláca iba strava. My sme zatiaľ šli do ASOBI (v Bratislave), sú súkromní, ale omnoho lacnejší než Inštitút detskej reči. Poplatky: 50 eur = hodinová diagnostika; 18 eur = 1 terapia. Je to dočasné, kým sa nedostaneme do Dialógu, ale sme tam veľmi spokojní.

kszur
7. feb 2017

Dobry.Chcem sa spytat či v tom čase bola aj psych..a.majkova.?

kszur
7. feb 2017

Mne sa zdá ,že su tam personalne zmeny.už tam nie nie je ta primarka čo bola v decembri.aj logopedičky odišli nejake .preto sa pytam či poznate tu psych...či tam nie je nahodou nova.?

kszur
7. feb 2017

@weronyca ako sa volali učitelky?lebo sa tam vymenila primarka od 1.2016.
a zda sa mi že aj učitelky?

emikie
7. feb 2017

@kszur vstupné psychologické vyšetrenie robí pani Labatova

kszur
7. feb 2017

@emikie Ano.ale primarka bola Vargova a teraz je od 1.2017 nova.je prijemna aj ochotna ale učitelka jedna tam je neustretova a neochotna.chcem vediet či aj v tom čase bola tam :a.majkova

kszur
8. feb 2017

@vierazit198 dobry den.moj syn nastupil v januari 2017 a nie je tam spokojny.rano place a doma sa stažuje na jednu učitelku.a teraz uvažujem že ho dam preč odtial a dam naspet do školky normalnej.

sesilia
8. feb 2017

@kszur a preco je neustretova a neochotna?

erikavesela
8. feb 2017

@katrin
Mas zle informacie...uz su aspon 4 roky na tehelnej v budive polikliniky...mozno este maju uvedene na stranke...ale urcite su tam...ja som tam s malym chodila a som neskutocne spokojna...oproti inym ako papcova, v dubravke pri bille ako aj na jakubovom namesti, ci antolskej...su proste jednicka...ked mas moznost...daj tam dietatko...urcite mu pomozu...ja mam len dobre skusenosti a vrelo odporucam😉

hors
8. feb 2017

Prosim vas je tu neaka maminka ktorej dieta chodi do specialnej skoli pre tieto deticky.Chcem sa nieco spytat dakujem krasne

erikavesela
8. feb 2017

@katrin
Ano funguju ako denne sanatorium...v skuticnosti je to nueco ako skolka...deti tam pracuju, hraju sa, jedia, spinkaju, chodia von...az na to, ze su to logopedi si super vztahom k detom...male detske skupinky s rovnakou diagnozou.....a detom to neskutocne pomaha...zakladatelky kedysi robili na finiatrii na zochovej...cize maju velke skusenosti...id psychologa cez foniatra az logopeda maju vsetky potrebne profesie na stanovenie diagnozy, co inde budes tazko hladat...drzim palce

erikavesela
8. feb 2017

@katrin
Este som zabudla predpokadom na to, aby ti do sanatoria dietatko vzali je navstevovanie logopedie na baze myslim polhodinovych sedeni

erikavesela
8. feb 2017

@hors
Moje dietatko tam chodilo a som spokojna...urobil velke pokroky...navstevoval aj lohopediu aj sabatorium

erikavesela
8. feb 2017

@petka296
Samozrejme aj pre inych..to je zdravitnicke zariadenie nie zaruadenie predskolskeho veku