Cvičenie a rehabilitácia pre deti. Kde ísť v Bratislave?

adulik16
23. apr 2009

Zacala som tam chodit cvicit s malym lebo sa v piatich mesiacoch este neprezacal, teraz sa uz zacal. Nie som spokojna s pristupom, neviete mi prosim poradit, ci neexistuje este niekde inde taketo cvicenie pre deti v Bratislave alebo v okoli?

potapko
23. apr 2009

Adulik, neviem ti sice poradit, ale rada by som sa nieco spytala. Kto ti povedal, ze maly musi chodit na specialne rehabilitacie, lebo sa v 5. mesiacoch nepretaca? Moja starsia sa zacala pretacat v 6. mesiacoch a bolo to podla tabuliek. Vyjadril sa ti nejaky neurolog? Prepac, viem, ze je to sice od tvojej temy, ale zaujima ma to. Dakujem vopred za odpoved.

borkax
23. apr 2009

ahoj, my zaciname cvicit vojtovku bud.tyzden na kramaroch - mame hypotonicky syndrom - v zaklone nedrzime hlavicku. vraj je to tam ok. odporucanie nam dal neurolog, ziadanku obvodna. tak si este raz vypytaj ziadanku, normalne im povedz ze uz k nim chodit nechces, alebo si vymysli ze sa stahujes a tam to mas blizsie. ale hovorim - mam len referencie z druhej ruky. uz som sa pytala na inom fore na dobreho fyzioterapeuta a nikto sa mi neozval

adulik16
autor
23. apr 2009

potapko, moj bude mat teraz v nedelu 6 mesiacov a pretacat sa zacal pred dvoma tyzdnami a pekne sam. Na cvicenia ma poslala detska doktorka, vraj dieta sa ma uz v piatom mesiaci vediet pretacat. K neurologicke chodime lebo malinky ked bol uplne male babatko, tak sa v noci strhaval zo sna a triasol sa, ale preslo mu to uz a mal aj zvyseny svalovy tonus. Dnes sme boli u neurologicky na kontrole a podla nej je maly v poriadku. Hovorila som jej, ze chodime cvicit a ona ze to je dobre a ze mu to neublizi. Nepaci sa mi tam ale ten pristup, tak uz tam viac nechcem ist, ale teraz ani neviem, ci je to este potrebne, ked sa uz zacal sam tocit. Pockam do najblizsiej poradne a spytam sa. Este k tomu neurologovi...chodime k nej kazde tri mesiace, ked sme boli pred tymi troma,vtedy mal maly 3 mesiace a mal zvyseny svalovy tonus. Povedala mi, ze to deticky mavaju a zvykne to tak do 6 mesiacov prejst. Ak to neprejde, budeme s nim musiet chodit na rehabilitacie. Preslo mu to, ale aj tak mi nepovedala, ze civicit nemusime.

potapko
23. apr 2009

Adulik, cvicenie mu urcite neublizi. Ale musi to vyhovovat tebe aj jemu. Ale viacej by som asi verila neurologicke. Je to zvlastne, ze tvoja pediatricka toto povedala. Mne doktorka povedala, ze az ked sa nebude pretacat v 7 mesiacoch, treba to brat velmi vazne. Ale ved tvoj je uplny sikulak 😉 A mimochodom, moja mladsia ma skoro 8 mesiacov a este nevie sediet. Aj ked ju posadim, tak padne ako maly klatik 😀. A nemyslim si, ze by som mala robit paniku. Skus sa este poradit s pediatrickou, ale ked vam to cvicenie nevyhovuje, tak by som sa nestresovala. Alebo, aby si bola pokojnejsia, mozno by som maleho dala vysetrit este inemu lekarovi. Ved sukromnych centier je v blave dost. Mozno by to stalo za pokus, aby si bola pokojnejsia. Ja som na tom lepsie, lebo mam uz druhe babo a viem porovnat, ci sa vyvija normalne alebo nie. Drzim palceky, uvidis, vsetko bude v poriadku.

amdeis
23. apr 2009

adulik my sme do reocentra na jankolovej chodili s danielkom kvoli torticolisu ale my sme s nim cvicili hlavne doma. Vrchna sestra Srdosova nam poukazovala cviky, potrenovala to so mnou aj manzelom a tak sme doma cvicili a bolo to uplne v pohode. Sem tam sme tam samozrejme skocili ci je vsetko ok. Je ale pravda, ze my sme nemohli ani tam chodit ako do kostola kedze mame este jedneho rovnako stareho a ja som nebola fit. Pocula som, ze na Teslovej je Stamina detske rehabilitacne centrum. Nam ho odporucala pediatricka ale sla som na jankolovu lebo mam s nimi dobre skusenosti. 🙂

andreaa1981
19. aug 2013

@amdeis
Ahoj, nam tiez diagnostikovali toricolis lavy. Teda to ze hlavicku drzi naklonenu viac do lava. Tiez nas poslali do Reo centra. Zaujimalo by ma, kolko sa tam caka na ambulancii. Tiez by som chcela vediet ako stare bolo dieta ked ste zacali cvicit a vseobecne aku mate skusenost s tymto problemom. Podarilo sa Vam cvicenim tento problem odstranit uplne. Ak ano za aku dobu? Kolko cvikov Vas naucili. Place dieta ked sa s nim cvici? Lebo zatial mu hlavicku len natahujeme ako nam ukazal ortoped, ale mozeme len ked Tomasko spi. Ak je hore, tak nam nedovoli sa hlavy ani chytit a stiahne sa tak, ze ziadne svaly neuvolni. Zistila som, ze ked tvrdo spi tak svaly ma volne a mozem mu hlavou kyvat ako chcem. Samozrejme kym sa na to neprebudi. Budem rada ak sa s nami podelis o svoju skusenost. Vdaka

amdeis
19. aug 2013

@andreaa1981 Ahoj. Nam torticollis zistila pediatricka na prvej navsteve po porode, takze v podstate ihned ako sa dalo. Obratom (v ramci toho, ze som bola strasne rozbita po porode) sme vybavili reo centrum na Jankolovej a do 2 tyzdnov sme boli na vstupnej prehliadke. Pred piatimi rokmi som cakala max pol hodku na Dr. Na rehabilitacnu sestru minimalne. My sme dostali vrchnu sestru Srdosovu a ta bola perfektna. Nie v zmysle, ze by bola ako cukrova vata, ale bola velmi profesionalna. Mali sme chodit tusim minimalne 2x do tyzdna, ale kedze my sme poctivo cvicili 3x denne tak stacilo chodit raz za tyzden, neskor 1x za dva tyzdne, pretoze videli, ze sme poctivi v cviceni. Aj my sme cvicili v spanku, vtedy sa nevzpieral. Hlavu sme zvesovali zo stola ako keby sme chceli zlomit vazy. 😢 Cvicili sme na fit lopte a dosledne sme polohovali. Ozarovali sme bioptron lampou. Ked sme zacali navstevovat reo centrum tak syn vyzeral ako frankenstein. Poposuvane kosti na hlave, oci nerovno. No strasne vyzeral. 😢 Ale cvicenim a velkou doslednostou je syn ok. Ked sme boli posledny krat po pol roku od zaciatku tak vrchna povedala, ze kebyze nevie, ze mal torticollis tak by si ani nic na tvari nevsimla. Mal krasnu sumernu tvar. Rehabilitovali sme ale az do roka dom bez kontrol, pretoze jazva sa zvykne stahovat a mohlo by sa to opat zhorsit. Dnes syn tak vehementne kruti hlavou "nie" na znak nesuhlasu, ze niekedy "lutujem", ze sme tak dobre rehabilitovali a on dokaze nesuhlasit tak vyrazne. 😀
Cvikov sme cvicili asi 6 na krk, potom nejake reflexne, niekolko celkovych na telo a + fit lopta. Ja som este s detmi robila masaze tela 1x denne a celkove cvicenie telicka a pasenie na brucku, pritahovanie ruckami. Ak ta cokolvek zaujima kludne sa pytaj. Torticollis sa da dat do poriadku, ale trva to dlho a musite sa velmi zapriet.

solnicka_nr
7. nov 2013

Ahojte baby nemam moc cas to tu citat mam trochu otazocku mimo......
Mame torticolis a cvicime vojtovku. po ockovani sme mali tyzden pauzu a teraz sme zase zacali.
Zda sa mi ze mala je nervoznejsia horsie spava (ani predtym to nebolo dobre ale teraz je kazdu hodinu hore v noci.) zle papa vykruca sa na prsniku takze papa velmi prerusovane.
Mame podobne skusenosti? mate nejake tipy ako to zmiernit?
Inak ma niektora skusenost s prilbou na hlavicku? V utorok ideme k neurologicke dufam ze nas odporuci (mala ju ma dost zlezanu)

andreaa1981
14. nov 2013

@solnicka_nr
My sme raz po ockovani dali tyzden pauzu a uz nikdy viac. Malemu sa to vsetko zhorsilo a vratili sme sa niekde na zaciatok. Znova plac a protesty.... Napriek tomu ze predtym to uz celkom znasal. Pri druhom ockovani dostal len den pauzu a potom sme uz cvicili aj ked ten jeden tyzden tak miernejsie. Ale mne spava dobre. Pocula som ze niektorym to cvicenie moze narusit spanok.
Chodim s malym na take cvicenia pre deti a tam mi to ta nasa cvicitelka spominala ze si mam sledovat ako spava.

riverparkdanceschool
29. jan 2014

Mamičky ponúkame Vám skvelé cvičenie pre detičky už od 3 do 24 mesiacov! Hlavným cieľom Bublifit cvičenia pre deti je zdravý rast a správny psychomotorický vývin dieťaťa.

Lekcie cvičenia rodičov s deťmi prebiehajú hravou formou, sprevádzané detskými piesňami, riekankami a pohybovými hrami. Využívame tradičné pomôcky ako fitlopta, overball, padák, laná, kruhy atď, ale i netradičné ako varešky, drevené megakorálky, penové stavebnice, fľaše, škatule a iné naoko nevyužiteľné veci :O). Neváhajte sa k nám pripojiť!

yanka1
29. nov 2014

@riverparkdanceschool zdravim, je toto cvicenie este stale aktualne ? dakujem : )

dzudka
10. jan 2015

@yanka1 pozri www.dlhacik.sk
http://www.dlhacik.sk/prihlasovanie-na-program
je tam BABY SALSA , aj cvicenie na loptach pre deticky BABY BALL

riverparkdanceschool
20. jan 2015

@yanka1 Dobrý deň, od tohto roka nemáme na najbližšie obdobie naplánované cvičenie, ale môžete sa obrátiť na centrum Bublinka, veľmi radi Vám podajú bližšie informácie o ich pripravovaných cvičeniach s detičkami.

riverparkdanceschool
21. jan 2015

@yanka1 Ešte by sme Vám veľmi radi odporúčili naše detské otvorené hodiny Tanec deti s Disco Jarkou! Tie sú zamerané pre detičky od dvoch rokov. Prebiehajú každý utorok a štvrtok o 10:05. Na týchto hodinách si Vaše dieťatko rozvíja pohybové schopností dieťaťa, zlepšuje koordinácie pohybov, spevňuje telíčko a tanec napomáha tiež k správnemu držaniu tela. Rozvíja pohybovú pamäť a učí deti vnímať rytmus, dynamiku hudby a tiež učí deti fungovať v kolektíve a umožňuje získať nových kamarátov. Tešíme sa na Vás. Cena hodiny je 4,50€.

yanka1
21. jan 2015

radi tak o necele dva rocky prideme .... mala ma totiz iba 5 mesiacov, takze zatial skor ine aktivity .. pekny den : ))

jana001
25. mar 2015

Disco Jarka je moja veľmi dobrá kamarátka, kedysi sme spolu tancovali s malými detičkami, je skvelá, môžem iba doporučiť. 🙂

kubinka1
22. aug 2017

Odporúčam kurzy BABYGYMNASTIKY , sú od 3 mesiacov, vedie ich fyzioterapeutka,
Klub Plávanie Plutvička, Bratislava Nové septembrové kurzy začínajú čoskoro.

shati14
4. sep 2017

@adulik16 Ja by som ti vrelo odporučila odbornú fyzioterapiu pre deti v dúbravke - centrum Harmony, Dr. Klobucká je ako prijímajúci lekár. Stačí, že sa tam dostaneš vyšetrením od neurológa alebo ortopéda, v tvojom prípade od neurológa. Mám sestru vyštudovanú fyzioterapeutku v Olomouci, kde je samozrejme tento odbor veľmi popredu čo sa úrovne týka. Preto som mala doma správne nasmerovanie a vôbec to nepovažujem za negatívne, keď sa niekto pozrie na moje dieťa odborným okom a nastolí nám vojtovčinu, ktorá má zmysel a posúva deti vpred. Preto ti odporúčam túto pomoc, nie len nejaké detské hracie aktivity....

katka1981
2. júl 2019

Ahojte, prosim vas poradte mi rehabky pre deti 3 a 10 rokov idealne co najblizsie v Raci, dakujem.

shati14
2. júl 2019

@katka1981 moja sestra je detsky fyzioterapeut v detskej nemocnici na kramaroch. Pre deti sa ona uplne narodila, a tuto pracu robi velmi zodpovedne a s odbornostou

13riska13
11. sep 2019

@shati14 pracujem tam ešte sestra poslali nás na rehabku lebo mala si nechce v roku sadnúť a ani sa plazit a nikde nas nechcú zobrat tak by sme skúsili kramare