Dcéra sa zajakáva a hľadáme logopéda v Bratislave

ivankaalenka
17. jan 2009

Prosím Vás mamičky, ak máte skúsenosti niektorá so zajakávaním dieťaťa, prosím poraďte nám. Naša malá sa začala zajakávať v dvoch rokoch, teraz má dva a 4 mesiace a mám pocit, že sa jej to zhoršilo. U nás je nanič logopedička :( , tak zháňame niečo v BA alebo okolí (nie Malacky). Ak máte kontakt na dobrú lekárku, prosím dajte vedieť a keby ste vedeli poradiť, čo vám pomohlo, tak budeme radi. Bojím sa, aby jej to neostalo. Máte niektorá skúsenosť? Ocením každý názor, ďakujem.
p.s. hľadala som tu takú tému, ale našla som len pár zmienok v niektorých rozhovoroch, nie ucelenú tému, ď.

leteku
18. jan 2009

Ahoj. V Bratislave je logopedické centrum Dialog, my tam posielame deti z našej škôlky, ktoré majú problémy s rečou. Je na Jelačičovej ulici. Skús si to mrknúť na nete či by vám to vyhovovalo. Držím palce.

luciauk
18. jan 2009

moja najstaršia má 9 a ešte stále sa občas zajakáva, hlavne, keď sa ponáhľa. najhoršie to bolo vo veku 3 až 5 rokov. my sme tiež mali dobrú logopedičku, ktorá spolupracovala so škôlkou a dokonca deti netrebalo nikam vodiť, ona chodila priamo do škôlky. robili sme dychové cvičenia. veľmi jednoduché, každý večer vo vani, dcérka si to ani neuvedomovala. iba sme jej vždy povedali, nech sa poriadne nadýchne a pokračovala v rozprávaní. dôležité je, aby dieťa nevedelo o tom, že sa zajakáva, preto ho na túto skutočnosť netreba upozorňovať. niekedy je to dosť o nervy, tak to treba vedieť predýchať, ale dieťaťu nič nehovoriť. s tým sme mali problém a tak som babkám a dedkom musela rázne povedať, nech si to nevšímajú a nenapomínajú ju, lebo ju zbytočne vystresujú a bude mať z toho psychický blok. postupne sa to samo upravovalo, ešte stále to nie je úplne ok, ale je to už nepatrné.
dôvody na zajakávanie sú buď v strese. napríklad sťahovanie, zmena škôlky, strata zvieratka a podobne. ale aj, a to je prípad mojej dcéry, keď dobre nefunguje komunikácia medzi jazykom a rečovým centrom v mozgu a tie, lajcky povedané, nestíhajú zabezpečiť reč dostatočne rýchlo vzhľadom na myšlienkové pochody. dieťatko skrátka myslí rýchlejšie ako rozpráva. u týchto detí sa to zväčša samo upraví.
toť moje vedomosti. nájdi si niečo aj na nete. dobré články k tomu boli kedysi na dieta.sk 😉

simonka99
18. jan 2009

Tato tema mi pripomenula problem mojho brata.Mozno to,co napisem budu mnohe mamicky odsudzovat,ale je to moja skusenost,ktorej som bola svedkom 🙂 Takze moj najmladsi brat ked mal asi 3 roky tak ho pri hre sused ''postrcil'' dole schodmi do pivnice.Nastastie sa to zaobislo bez zranenia,ale zacal sa velmi zajakavat-bolo jasne,ze je to zo zlaknutia.Pediatricka povedala,ze z toho vyrastie a za na logopediu ho posle,az ked bude mat 5-6 rokov(ak by to nepreslo). Lenze zajakavanie sa mu naopak zacalo velmi zhorsovat,niekedy si sam ruckou zakryl usta a snazil sa povedat nejake slovo...niekedy len mavol ruckou a radsej nepovedal nic....boli sme z toho vsetci strasne smutni,pretoze sme mu nevedeli pomoct.Ale nasa babka(bylinkarka) nam poslala jednu bylinku-ona ju nazyvala ''lakovnica'' a kazala nam,aby sme tu bylinku zapalili a on sa mal nadychat toho dymu.Pripadalo mi to trapne,ale ako ocity svedok mozem potvrdit-okamzite po ''zadymeni'' zacal pekne rozpravat 🙂 a rozprava plynule dodnes a to uz ma 18 rokov 🙂

sipcek
18. jan 2009

ivanka,suhlasim s luciauk,dychanie je dolezite.Skoda,ze v nasich detskych casoch sa k tomu neprihliadala dolezitost tak ja sa zajakavam dodnes ale manzel si zvykol,ze ma vsetko povedane dvakrat 😉 Neznasala som,ked sa mi decka smiali a upozornovali ma na to.Vtedy som bola v takom strese,ze som ani hlaska nedokazala povedat plynule.Dychovymi cviceniami sa ale da vela napravit a verim,ze teraz je tolko moznosti,ze to zvladnete hravo.Drzim palce.Mna to mozno caka pri dcerke tiez. 😠

mracik
19. jan 2009

ivankaalenka, u tvojej dcéry ide pravdepodobne len o vývinovú dysfluenciu
tu o tom píšu celkom dobre http://www.detskarec.sk/files/neplynulostzajaka...

Náš Matej sa tiež okolo dva a pol roka začal zajakávať, trvalo to asi päť mesiacov. Tiež som sa zľakla, ale logopedička nás upokojila, vraj je to časté najmä u detí, ktoré majú vyšší intelekt, ale začnú neskoro rozprávať. Dôležité je najmä zachovať pokoj, neupozorňovať moc na to, lebo práve to by mohlo u dieťaťa zajakavosť "zafixovať".

ivankaalenka
autor
20. jan 2009

Baby, dakujem vam, vyskusame vsetko, dufame, ze sa to spravi, tie dychove cvicenie su fajn a ak sa nic nebude darit, tak aj byklinku som ochotna skusit. Logopedicku, kde som bola viac zaujimala nasa financna situacia (neviem naco jej to bolo,) ako Angelina. Smutné.este raz diky a ak by vas náhodou este nieco napadlo, tak budem rada ak napisete

ivankaalenka
autor
2. feb 2009

Objednali sme sa k pani doktorke na Kramaroch, vola sa Kormanová a chcem sa opytat, ci s nou mate niektora nejake skusenosti a aj vysledky. Inak Angelinke sa to velmi zhorsilo, niektore slova uz nedokaze vobec vyslovit a cela je cervena, ked hovori, snazim sa jej pomoct, nejde to, som vazne zufala. Ja som si myslela, ze to je len ta dysfluencia, co zmizme, ale asi nie, asi je to docela vaznejsie, som z toho smutna. ☹

sipcek
2. feb 2009

ivankaalenka-nebud smutna,urcite vam pomozu.Viem,je to hrozne frustrujuce,viem o com to cele je,aj ked uz nie som dieta.Moj synovec sa ako malicky hrozne zajakaval,az spieval kym nieco povedal.Teraz rozprava krasne plynule.Ked som robila skusky z ang.v UK,hrozne som sa bala,ze neprejdem kvoli zajakavaniu.Upozornila som na to skusajuceho,a vies co mi povedal?Ze miluje zeny co sa zajakavaju.Tolko sebadovery som v zivote nemala ako vtedy.A urobila som ich.Neboj,vsetko bude dobre,nie je to zo dna na den,ale uvidis,zlepsi sa to.Je dobre,ze si taka starostliva matka a snazis sa svojej dcerke pomoct,niektore matky nemaju zapotreby navstevovat logopeda,hoci by mali.Drzim palce. 😉

ivankaalenka
autor
4. feb 2009

Dakujem ti sipcek, ani nevies, ako velmi mi pomohli tvoje slova. Budem pre malu robit maximum a ak sa najde este niekto s radami, tak sa potesim. Chcem sa spytat, ty si sa zacala zajakavat ako mala, ako si sa to snazila riesit? Neda sa to ovplyvnit? Som v tomto absolutny novacik, dufam, ze sa nehnevas na take otazky. Budem rada, ked sa mi ozvas, kludne aj cez ip, dakujem velmi pekne. Ahoj

sipcek
4. feb 2009

Vobec sa nehnevam,nehanbim sa za to.Ako dieta mna aj moju sestru otec casto bil.Prv to schytala moja sestra ako starsia,ja som sa vzdy stihla schovat na zachod a zamknut sa,tam som sa citila bezpecne.Dokonca aj dnes.Plakala som aj s mojou sestrou,ale otca po jej zbiti presiel asi hnev,nehladal ma.Sestra mala modriny no a ja som sa zacala zajakavat.Nakoniec sa nasi rozviedli.Mamka so mnou chodievala na logopediu,kde jej radili aby som vela citala,aj nahlas ale nejak to nepomahalo.Pamätam si stavy,ked som nemohla vyriect ani jedno slovo.To bolo hlavne ked som bola nervozna alebo chcela rychlo nieco povedat.Samozrejme som sa nevyhla narazkam a posmechu aj z mojej rodiny,no sestra a mamka mi davali tolko lasky a istoty,ze sa to dalo zvladnut.A mala som aj kamaratky,co im to nevadilo.V triede sme boli dvaja "koktavi"a ked nas dal ucitel spolu citat dialog,to bolo smiechu.Neraz som si poplakala.Mala som stastie na kamaratov,vedeli ma pochopit.Na strednej som sa dokonca zapisala na dramaticky kruzok,recitovala som a hrala scenky.Partnerov som si akosi nehladala,bala som sa ako by reagovali.Teraz sa to da ovplyvnit,aj ked nie na 100%.Problemove slova nahradzam inymi.Manzelovi to nevadi,on zasa rackuje.Ale co neznasam je telefonovanie s cudzimi,napr.ked mam objednat dcerku k lekarovi,alebo pytat si v obchode,kde nie je samoobsluha.Ale nevyhnem sa tomu.Su ludia,s ktorymi sa citim dobre,vtedy sa zajakavam menej a pri niektorych pouzivam kratke vety.Rada typu"najprv si rozmysli co chces a tak to povedz"bola v mojom pripade nulova,lebo som sa zatala a bolo.Nemala som rada,ked ma niekto v rozhovore prerusil,to akoby si prestrihla nitku.Alebo ked nieco pekne plynule poviem a vrati sa mi otazka "co si hovorila?"To fakt milujem.Skus pozorovat dcerku,ked sa bude sama hrat,a rozpravat si sama pre seba,ci sa bude zajakavat.Hlavne ju nenapominaj,ale trpezlivo vypocuj.Potrebuje to cas.Drzim vam palce a daj priebezne vediet ako sa to zlepsuje. 😉

mcenkner
2. mar 2009

Ahoj ivankaalenka, moja dcera sa tiez zacala zajakavat asi zaciatkom januara. Zacalo to zo dna na den. Neviem ci pricinou bolo vela zmien v rodine /skolka, narodenie sestricky a sesternice, + pokus odnaucit od cumlika/, lebo trva v intervaloch. Zhruba 2 tyzdne rozprava pekne a pride tyzden kedy to do polovice tyzdna graduje a potom ustupuje. U logopedicky sme boli zatial raz a sme objednane na buduci tyzden. Ale ked pride ten nestastny tyzden tak sa to snazime nevsimat si to a hlavne nerozpravat o tom s rodicmi alebo s niekym inym pred nou lebo pocuva a potom je to horsie. V skolke je jedna z uciteliek v jej triede tiez logopedicka a vravela ze treba vela recitovat, spievat, pomoct slovo vytlieskat a ked uz velmi natahuje a nejde jej dopovedat slovo tak pomoct povedat. Ja ked jej pomoze zvacsa ho povie aj ona potom pekne. A logopedicka nam vravela aby kazdu cinnost ukoncila a potom zacala novu. Napr. ked sa s niecim dohra a chce sa hrat na nieco ine, to predosle odlozit a tak si moze vziat, alebo jej dam nieco ine. Tak sa nauci ze si ma usporiadat aj myslienky. Drzim palce lebo viem ako silno ti trha srdce ked pocujes svoje dieta ako chce nieco povedat a nejde jej to. Vela zdaru a trpezlivosti.

nikuska22
20. apr 2009

ahoj ivankaalenka
ako to dopadlo s angelinou?zlepsilo sa jej to? nam sa totiz pred 4 dnami stalo to iste, sara sa zacala z jedneho dna na druhy zajakavat, opakuje prve slabiky, napr. ma-ma-ma-mamka po-po-po-pozri sa. je mi z toho do placu, lebo vidim, ze aj ju to trapi. ja som to totiz totalne pokazila, lebo v prvy den som sa zlakla, ze co tak koka, tak som jej povedala, rozpravaj pekne pomaly, lebo koktas, ale potom som si hned uvedomila, ze to este zhorsim, ked ju na to budem upozornovat, ale ona si to zapamatala a teraz sa pozoruje a ked kokta, tak je z toho nervozna a sama povie, ze kokta, dokonca sa na to v noci aj budi a vravi, ze maminka je smutna, lebo kokta a pritom ja sa snazim to brat normalne, vobec jej nedavam najavo, ze mi to vadi alebo ze ma to trapi. ale pravda je taka, ze som z toho zufala, ta bezmocnost moct jej pomoct jej hrozna 😢

tonicka
21. apr 2009

ahojte kočky.Toto sa stalo asi pred 2 mesiacmi mojej kamaratke, nastudovala rozne knihy a zistila ze to prejde same a aj tak bolo, trvalo to cca 1 mesiac. Jej dcerka je zhruba rovnako stara ako vase deticky.Inak vyborna logopedicka je v slovnafte, chodi tam moja sestra s detmi, i ked kvoli inym problemom a vyrazne sa zlepsili 😎 A to tam chodi z DNV 😅 Mozem poslat kontakt do ip, ak budete chciet.

kajacz
21. apr 2009

ahojte dievčence... 🙂
Náš Samuel bude mat 9rokov a tiež koktá...začalo to, ked sme chodili na logopediu koli sykavkám a písmenku r...to se celkom upravilo, ale koktanie mu pretrváva doteraz... 😖
Boli sme na vyšetrení na Foniatrickej klinike v Prahe, kde sú najlepší odborníci v Česku...naučili nás tam dýchacie cvičenia- dieta sa má zhlboka nadýchnut a pri výdychu povedat ssssss, čo najdlhšie, alebo áéíóú...
proste učit ho dlho vydychovat. Tiež je dobré slova vytlieskavat, alebo dat dietatu do ruky ceruzku a pri spievaní pesničky nech podla rytmu robí na papier kolesá...je dobré vela spievat, recitovat a telefonovat...

Inak tiež nám bolo povedané, čím menšie dieta začne koktat, tým je vacsia šanca na uplné vymiznutie...

nikuska22
21. apr 2009

tonicka - velmi si ma upokojila, dakujem, dufam, ze to prejde. prosim ta, posli mi ten kontakt do IP, ja som teraz prechodne v PO, ale inak byvam v Blave, takze sa mi urcite zide.dakujem

chalan222
10. mar 2010

ahoj ivankaalenka mám 20 rokov a ešte stále sa trochu zajakávam...nie je to až tak zlé ale niekedy je to dosť vidieť...tiež mávam dobré a zlé obdobia....zajakávam sa asi od svojich 5 rokov od vtedy ako som sa zlakol psa...chodil som potom k logopedičke ale na základke som potom prestal a rodičia sa o to nejak nestarali...vraveli že to prejde...ale tomu never treba to liečiť od počiatku. potom som chodil aj k psychiatričke a užíval som lieky Nootropill a vtedy mi to aj pomohlo. potom som sa asi dva roky nezajakával 🙂 ale na strednej v prvom ročníku ked mi zomrela starká sa to opeť objavilo...a poviem ti že to bolo fakt hrozné 😢 a od vtedy navštevujem logopedičku a trochu sa to zlepšilo ale nie tak ako by som chcel....je pravda že to aj dosť zanedbávam...lebo vieš chalan v puberte má iné záujmi ako cvičiť doma zajakávanie 🙂 ale tak snažím sa polepšiť 😉 no tak chcem len tolko že netreba to podcenovať a treba malú podporovať v liečbe už od začiatku a súhlasím s tým že jej to netreba pripomínať....a najdoležitejšie je byť v živote šťastný a netrápiť sa tým....potom sa to zlepší 🙂 ja viem je to lahké hovoriť, ja sám som mal s toho depky ale treba pozitívne myslieť...držím ti palce

martika2702
12. mar 2010

ahoj aj maja dcera ked mala 3 roky sa zacala zajakavat lekarka nam navrhla aby sme ju dali do skolky medzi deti a pomohlo jej to bolo pred20 rokmi zacala si davat pozor a pomali rozpravala a teraz mam taky isty pripad smojim3 rocnym synom len ten nemoze ist do skolky ma alergiu na potraviny no dufam ze to nejako zvldneme

brisilda
29. apr 2010

ahojte aj u nas sa vyskytlo zajakavanie v 5 rokoch ☹ moj syn navstevoval skolku v ktorej sa mu deti ublizovali 😢 ucitelka sa s toho len smiala ze ved su to len deti no ten maly cloviecik to brak trosku z ineho hladiska ako ucitelka a do skolky mi odmietal chodit a k tomu som aj jabola nanho prisna nakolko do skolky chodit musel vtedy ma ani nenapadlo mu skolku zmenit 😖 a to bol chyba lebo hned ako sa zacal zajakavat som to zacala riesit no bolo neskoro 😒 teraz navstevuje novu skolku je tam stastny ucitelky su na profesionalnej urovni a radi nam pomahaju prekonat problemi deti sa mu tam neposmievaju a neublizuju mu 🙂 obcas sa nam zajakavanie zhorsi az natolko ze mi je s toho do placu 😔 a obcas krasne rozprava 😉 no tak ci tak neverim ze sa jedneho dna s toho dostaneme uplne ☹ ale neprestavam dufat snazim sa mu aj teraz v skole vybavit aby to chapali aj ucitelky aby k nemu inak pristupovali tak vraj s tym nebude problem tak uvidime .Inak ho strasne zaujimaju priodopisne serialy 😀 takze obcas mam pocit ze na jeho vek ma az priliz vela informacii a nezvlada ich spracovavat

daducha
30. apr 2010

Tak aj ja mam bohuzial skusenost so zajakavanim.Zacalo sa to u starsieho syna ked mal nieco pred 4-tym rokom.Niesla som to o to horsie, ze sama som logopedicka a toto je jedna z najtazsich poruch reci ☹ .U nas to vlastne bolo na hranici vyvinovej neplynulosti a zajakavosti,boli dni ked bolo vsetko OK ,potom dni ked to bolo cista katastrofa a mna az dvihalo z stolicky s pokusenim opravovat ho, spomalovat a pod.Nic z toho sa vsak nesmie, tak som sa krotila.Vsetci naookolo pocnuc ucitelkami v skôlke, babkami a pod. dostali instrukcie nevsimat si to, neopravovat a zacali sme chodit k logopedicke.Boli sme aj u psychologicky,po vysetreni sme na tom inteligencne min. rok dopredu a tam môze byt pricina, ze pusa nestiha hlave 🙂 .
Nase trampoty so zajakavanim vsak maju stastny koniec, zo dna na den vsetko prestalo,maly rozprava ukazkovo, akurat ked uz je velmi unaveny tak sa opakovanie slov objavuje, no oproti tomu to co bolo je to krasa.
Drzim palce vsetkym a zelam aby to aj u Vas dopadlo podobne 😉

pizzamati
6. jún 2010

DADUCHA.

Ahoj aj my mame takyto problem. Mam 2 rocnu dcerku ktora kokce niekedy hrozne a su aj lepsie dni kedy len obcas a su aj mesiace kedy nekokce vobec. Nechapem preco je to tak. ☹
mm na nu krici ked kokce nech prestane a vtedy sa snazi povedat to pomalicky a nezajaka sa pri tom. Ona proste rozprava rychlo. Porad ci uz mam aj ja zajst s nou k logopedicke alebo este pockat. 🙄
Som z toho smutna pretoze je inak velmi sikovna skoro zacala rozpravat od roka vie ako sa vola. Basnicky pesnicky , sama sklada suvisle vety. Len ta zajakavost. Budem rada ked nam poradis ked si logopedicka. Dakujem.

daducha
11. jún 2010

pizzamati,

v dvohc rokoch ma dieta narok na zajakavanie.Dôlezite je, aby sa to nefixovalo. Ono vlastne nejde ani o pravu zajakavost ale o vyvinovu neplynulost a suvisi s rozvojom mozgu.Ten rychlo napreduje a usta nestihaju povedat to , na co mozog mysli - obrazne povedane.Ak je mala zdrava a nema ziadne postihnutie, do takych 3-4 rokov mate cas ist za logopeom.upozornila by som ale na tvojom mieste manzela aby ziadnym spôsobom na malu nereagoval a uz vôbec nie kricanim, upozornovanim a pod. Prave v takych chvilach si dieta uvedomuje ze s jeho recou nieco nie je v poriadku a vtedy môze vyvinova neplynulost prejst do zajakavosti a to uz je horsie.V podstate si jej rec nevsimajte, upozornite na to ale vsetkych ktori su s niu v kontakte, hlavne babky a dedkov, ti su vela krat aktivni v napravani az, az 😀 .
Uvidis, bude to dobre, vela dvojrocnych deti je na tom tak ako Vasa mala, este si to môzu dovolit 😉 .Drzim palce nech to dobre dopadne 😉

pizzamati
15. jún 2010

@daducha dakujem vel,i pekne ukludnila si ma, niekedy je to horor s nou proste aj 10x povie prvu slabiku od nejakeho slova a ked sa tvarim ze nerozumiem tak to zopakuje pekne bez zajakania. Presne ako pises babky tie sa vedia angazovat tam kde ich netreba. Svokra ju stale upozornuje ze ako rozprava ze preco kokce atd. manzel tiez ale dam mu precitat tvoj pris 🙂 pevok a nech povie aj mamke nech malu necha na pokoji. Niekedy mi az srdce trha ako sa snazi pomalicky rozpravat ale to trva len chvilku a potom zas rychlo nieco cche povedat a je to tu znova. Ale dakujem teraz som spokojnejsia.

sipcek
15. jún 2010

pizzamati,tak aj my to mame,hlavne ked chce nieco obhajit alebo nieco rychlo urobit a pritom o tom rozpravat 😀
ja ju vobec nenapominam,pretoze sa sama zajakavam,len ju trosku ukludnim a opytam sa jej este raz,co mi chcela povedat a povie to pekne.Ked je stresove obdobie je to horsie,napr.teraz ked mala s kakanim problemy to bolo horsie.

pizzamati
15. jún 2010

@sipcek No vidis ake su tie deti podobne? 😉 Aj nasa s tou stolicou aj zajakavanie no hruza mam dve velke deti ale toto som nemala ani z jednym . ☹ Snad z toho vyrastu tie nase babulky. 😵

otsar
23. jún 2010

Ahoj Simonka,

poslal som Ti aj internu spravu kedze ma velmi zaujal ma tvoj prispevok k zajakavaniu deti, v ktorom si opisala ucinok bylinky "lakovnica". Snazil som sa zistit "standardny" nazov tejto bylinky, ale ani starsi ludia nazov lakovnica nepoznaju. Chcel by som Ta velmi poprosit ak to bude mozne o nejaku blizsiu informaciu, podla ktorej by sme bylinku vedeli najst.
Vopred dakujem.

otsar
23. jún 2010

@simonka99
Ahoj Simonka, poslal som Ti aj internu spravu kedze ma velmi zaujal ma tvoj prispevok k zajakavaniu deti, v ktorom si opisala ucinok bylinky "lakovnica". Snazil som sa zistit "standardny" nazov tejto bylinky, ale ani starsi ludia nazov lakovnica nepoznaju. Chcel by som Ta velmi poprosit ak to bude mozne o nejaku blizsiu informaciu, podla ktorej by sme bylinku vedeli najst.
Vopred dakujem.

mimka24
29. jún 2010

Ahojte baby. Treba nájsť určite dobrú logopedičku,ktorá má trpezlivosť s deťmi. Ale teraz naša suseda robí s jednými prípravkami z Mŕtveho mora Dr. Nona. Jednej mojej známej sa strašne zajakával syn asi tri roky. Chodili s ním po psychológoch,psychiatroch a na neurológiu a nič nepomohlo. Tak som bola za tou susedou a ona im dala dvoje tobolky a kúpele v soli a masáž s jedným krémom to všetko s toho mŕtveho mora. Chlapček to užíval mesiac a po mesiaci mi volala tá známa že k nám príde,lebo mi chce niečo ukázať a prišla aj so synom a ten krásne plynulo rozpráva. Až po mne mráz behal keď som ho počula. Tak ak by ste mali záujem o bližšie info a produkty tak ma kontaktujte na mail jozef.stroncek@azet.sk, alebo na tel. 0908348774 stačí sms a ja vám zavolám mám voľné minúty. Tak sa držte a veľa šťastia. Mima

bejkka
29. jún 2010

mimka24 - tak tvoj príspevok mi príde ako reklama - trošku zvlášten 😢

mimka24
30. jún 2010

neviem prečo by som robila nejakú reklamu,na niečo čo som nevyskúšala a aj tak z toho nebudem mať nič. Ja som len chcela pomôcť mamičkám a deťom ktoré majú problémi. Keď má niekto problém tak hľadá a skúša všetko a je rád za každú radu. Robia sa aj prednášky v Bardejove,vo Svidníku,v Prešove a teraz aj v Humennom a chodia tam ľudia rozprávať ako im to pomohlo a ich skúsenosti. Ja som len chcela poradiť. Ja som mala z cérou problémy s kakaním a bola som vďačná za každú radu a skúšala som všetko a nikomu som nehovorila,že robí na niečo reklamu,keď mi to hovoril z vlastných skúseností.

ivkaa1
25. júl 2010

Ahoj, dobrý logopéd Vráble - Nitra - Nové Zámky - Zlaté Moravce? ☹