Dcéra sa zajakáva a hľadáme logopéda v Bratislave

ivankaalenka
17. jan 2009

Prosím Vás mamičky, ak máte skúsenosti niektorá so zajakávaním dieťaťa, prosím poraďte nám. Naša malá sa začala zajakávať v dvoch rokoch, teraz má dva a 4 mesiace a mám pocit, že sa jej to zhoršilo. U nás je nanič logopedička :( , tak zháňame niečo v BA alebo okolí (nie Malacky). Ak máte kontakt na dobrú lekárku, prosím dajte vedieť a keby ste vedeli poradiť, čo vám pomohlo, tak budeme radi. Bojím sa, aby jej to neostalo. Máte niektorá skúsenosť? Ocením každý názor, ďakujem.
p.s. hľadala som tu takú tému, ale našla som len pár zmienok v niektorých rozhovoroch, nie ucelenú tému, ď.

dankolucka
25. júl 2010

ahoj, logopedicka Jahnova daniela v nitre v nemocnici na spitalskej, mam velmi dobru skusenost so synom, hned si ho ziskala a nemal problem spolupracovat a aj sa mu rec upravila

ivkaa1
25. júl 2010

@dankolucka ďakujem, je potrebné odporúčanie o pediatra? Platí sa tam niečo?

adina22
26. júl 2010

@otsar hladala som trosku na nete a nasla som bylinku,ktora by mohla zodpovedat tomu co tu bolo popisane.Mylsim,ze by mohlo ist o pystek obycajny ludovo aj lanovica.

http://www.herbar.org/databaza/15/48

Zaujimava je hlavne cast kde sa pise,ze to volali aj kvietok,ktory vie otvorit papulku,takze suvis to ma.Dufam,ze som aspon trosku poradila.

dankolucka
26. júl 2010

@ivkaa1 odporucanie si nepamatam, asi ano a neplatila som nic

pass
26. júl 2010

@ivkaa1

Mgr. Katarína Melicháreková, hotel Korzo, Nové Zámky

majkee.
26. júl 2010

Přidám svůj názor - je třeba odlišit, co je důvodem koktání. Zda foniatrická vada - tj. dítě špatně pracuje s dechem, nebo jde o špatnou komunikaci mozkových hemisfér při řeči. Pokud dítě špatně pracuje s dechem, tj. najednou vidíte, že mu dochází dech uprostřed slova a musí se nadechnout atp. pak je na místě logopedie, která dítě naučí dýchat. Pokud ale vidítě, že dítě dýchá dobře a přesto koktá, příčina bude zřejmě někde v mozku a dle mé zkušenosti je tohle logopedie krátká. Moje dcera začala koktat ve 2,5 letech, byly období lepší - horší, dýchali jsme, xkrát byli na logopedii, u dětského psychologa. Co nám doopravdy pohomohla byla kineziologie. Koho to zajímá, jak tato metoda funguje určitě najde v google. Jen doporučuji opravdu DOBRÉHO zkušeného kineziologa, na kterého máte reference. Problém u naší malé zmizel sám od sebe do 3 týdnů po terapii - a to koktala tak strašně moc, že jsme jí téměř nerozuměli. (ťuk, ťuk, ťuk) Velmi doporučuji...

brisilda
26. júl 2010

@majkee. ahoj moj maly sa zakjakava uz skoro 3 rok mame horsie a lepsie obdobie no on asi zle dycha lebo ked rozprava tak je zadychcany ako keby bezal maraton ☹ chodime na logopediu psychlog nam odporucil bifeedback tak skusame no asi skusime aj to co odporucas ty 😉

draga
31. júl 2010

kočky jen v rychlosti, sousedky malej 3 letej kluk skoro nemluví a zadrhává ...maminka jí řekla, že s ním má jít na foniatrii, že to samé měla ona, když byla malá a neřešili to na logopedii ale právě na foniatrii, že to má nějakou sovislost s hlasivkama či co...a prý se to léčí práškama??? je tam objednaná za měsíc, tak pak poreferuji 😉

simonka99
1. aug 2010

@otsar az teraz ma upozonilo na tuto spravu,takze odpovedam neskor-ta bylinka sa vola''trezalka'' a ususenu bylinkou treba zaplit a toho dymu sa ma dieta nadychat(nezadusit 🙂) podotykam,ze v nasom pripade zabralo na 100% a okamzite-islo vsak ozajakavanie z dovodu zlakutia.

brisilda
1. aug 2010

@simonka99 a to akoze zabera u deti co sa zajakavaju? 😕

draga
1. aug 2010

@adina22 nechci být nějak vlezlá a nezdvořilá, ale to že to je bylinka co *vie otvorit papulku*, má význam že ten jednotlivý kvítek, když zmáčkneš tak vypadá jako by ovíral pusinku...jako malý děti jsme si s tím dost nahrály, jinak to je bylinka užitečná ale na zažívání... 😉

draga
1. aug 2010

ještě abych nevypadala přechytřelá...dočetla jsem se to v tom odkazu a nějak si to vybavila, jak jsme ty žlutý kvítečky otvíraly... 😀 😀

simonka99
1. aug 2010

@brisilda tak ja som bola svedkom toho,ze to zabralo-ako som pisala na zaciatku temy-nechcem,aby to vyznelo ako nejake cary-mary...ja len verim v silu byliniek....

brisilda
1. aug 2010

@simonka99 a kde by sa to dalo kupit? ja verim vsetkemu co moze zabrat 😉

evina313
1. aug 2010

prave dnes som natrafila na logopedicku sukr. poradnu - detska rec. maju tu istu www adresu tak kuk

simonka99
1. aug 2010

@brisilda kupit mozno v nejakej cajovni alebo aj v lekarni...neviem,lebo my sme ju nazberali osobne-najlepsi je zber v juni 😉

brisilda
1. aug 2010

@simonka99 no tak ja mam smolu ale skusim sa popytat svokrusky hadam bude mat ak nie skusim kupit to ste ju nechali vysusit zapalili a dym ste nechali dychat maleho?

draga
2. aug 2010

holky třezalka toste normálně venku na slunných místech, teď se zrovna sbírá...je to taková hezká kytička...pomáhá i na nervy 🙂

adina22
11. okt 2010

@draga no ale v prenesenom vyzname by sa mohlo jednat o tu bylinku ci nie?Nie som odbornik,eln som myslela,ze to mozno nejak pomoze 😉

draga
11. okt 2010

@adina22 jé já vůbec nevím 🙂 jen jsem přečetla a napsala co psali v tom článku 😀

logopedka
25. okt 2010

logopedické pracovisko špecializujúce sa na narušenie plynulosti reči (zajakavosť, brblavosť a pod.) sa nachádza na Kramároch: Centrum pre dysfluencie SZU
viď. www.dysfluencie.szu.sk
poradňa: dysfluencie@szu.sk
pracuje od roku 2003

babatko37
2. nov 2010

Viete mi poradit logopedičku v Bratislave - Ružinove, v centre, alebo celkovo v II. obvode?
Je zajakávanie ak opakuje iba niekedy, je to možno raz za týždeň, niekedy viac krát za deň krátke slová, vieš, vieš, vieš, ako ako, vždy to robí iba pri jednoslabičných slovách. Ďakujem.

babulina
2. nov 2010

@babatko37 - toto robi aj nasa dcera, podla mna to neni na riesenie logopedom, teda neviem ake stare mas dieta ale u nas to ninka robi vtedy ked za pochodu rozmysla, a nevie najst spravne slovo

babatko37
3. nov 2010

@babulina Včera som bola na poradni s mladsim, starsi ma 3 roky a 2 mesiace. Spomenula som to lekarke a vravela mi s nim prist pre odporucanie logopedicke. Ze je lepsie, ked sa nan zavcasu pozrie odbornik.

brisilda
27. nov 2010

@kamilka12 tvoj problem presmerovali tu 😉 tak ja s tym mam skusenost maly to mal presne take ako u vas s tym ze nam to zacala v 4 r. a pricina bola v skolke a v pristupe uciteliek ☹ odkedy sme zmenili skolku a maly je v psych. rovnovahe aj zajakavanie sa ustalilo no toho problemu sa uz clovek nezbavi nakolko zajakavanie sa bude stale zhorsovat ked bude mat dieta stres 😒 u nas sa to objavuje ked sa nam nieco nedari 😖 alebo ak sa nanho vyvija natlak 😔 je to boj na dlhu trat tak vam drzim palce inak my sme zistili az neskor v com bol problem a teraz sa snazime s tym bojovat a zatial sa nam to dari 🙂 zajakavanie uz mame pod kontrolov

kristinka777
28. jan 2011

@simonka99 prosim vas nemozte mi zistit presny nazov tej byliny ak sa da moc krasne dakujem

simonka99
28. jan 2011

@kristinka777 uz som to pisala vyssie 🙂 ta bylinka sa vola trezalka 🙂

kristinka777
29. jan 2011

DAKUJEM SOM TO PREHLIADLA

stuky
26. feb 2011

ahojte ale papulka nie je trezalka podla toho co ste pisali lebo trezalka nema papulky