Detska ortopédia. Kramáre a Reocentrum v Petržalke

danuskam
4. nov 2008

Ahojte, zaujimalo by ma ake mate skusenosti z detskej ortopedie na Kramaroch. Hlavne ti,co tam chodia pravidelne a dlhodobo. (my chodime na sadrovanie vybocenej nozicky) chodime k dr.Gerincovej -ta je fajn,ale zazili sme snad 5 roznych lekarov a kazdy ma ine nazory. A takisto sposoby cvicenia v rehabilitacnych zariadeniach pre deti- v Bratislave su len cca 3. Najviac ma zaujima Reocentrum na Jankolovej v Petržalke - my z ich pristupu a metod nemame bohvieake dobre pocity....Dakujem.

danuskam
autor
5. nov 2008

to tam vážne nikto nechodíte????

stankapk
5. nov 2008

Ahoj. No ja som z detskej ortopedie na Kramaroch mala veeeelmi zly dojem. Boli sme tam asi pat krat - mala sa narodila ritkou a uz v porodnici mala zly nalez klbikov a tak isto mala vybocenu nozicku - ale neobvykle do vonka. Dr. Gerincovu sme zazili iba prvy raz, ked mala mala 6 dni tak sme tam leteli cez celu Blavu z Pezinka aby sa pozrela a povedala - masirovat. To nam ukazali v porodnici, takze cesta zbytocna... Potom sme boli u Dr. Novorolskeho ktory tiez len povedal masirovat, neskor jej robil sono klbikov, kde zrejme zle zhodnotil jej stav - dal nam frejkovu perinku s ktorou sa to iba zhorsilo. Nebudem sa moc rozpisovat, proste sme skoncili v 3,5 mesiacoch v Ziline s vyklbenou nozickou, kde jej ju museli pod narkozou napravat, potom sadra na 6 tyzdnov, a uz stvrty mesiac remence...
Teda moj nazor - ja som tam chodila s absolutnou nechutou. Dlhe cakanie, nervozni lekari, nervozna sestricka, zla diagnoza... Jednoznacne odporucam detsku ortopediu v Ziline, nam to za to stalo, takisto som sa tam stretla s mamickou z okolia Senca, ktori tiez isli na presadrovanie do Ziliny...

danuskam
autor
6. nov 2008

hm, to je smutné že musia rodičia prejazdiť stovky kilometrov keď chcú dostať dobrú-normálnu starostlivosť. (a to vraj na kramáre chodia z celého západ.slovenska) lZA mi už fakt pripadá ďaleko, ale tiež sme rozmýšľali o nejakej súkromnej klinike. aj naša dr.tam chodí robiť,ale tam nemá podmienky na sadrovanie..tak by nám to bolo aj tak na nič. ničí ma to čakanie v rade,nikto neberie ohľad na bábätká-čakajú rovnako dlho ako puberťáci. sestra je totálne zdutá a nepríjemná.(nie je to dojem z jednej situácie,ale niekoľkomesačná skúsenosť). o arogantnom primárovi ani nehovorím (určite odborník ale neskutočne nepríjemný a povýšenecký chlap s tou sestrou sú dobrá dvojka 🙂 a takíto ľudia robia s deťmi.. s našou dr.sme teda spokojn len škoda že pracuje tam..keď bolo leto, stle sa tam striedali lekári a nikdy malú nevidel ten istý dr a tak bola celá liečba taká divná. No a čakať v čakárni cca 2hod je fakt priveľa. Dr.gerincová jedina nebyva nervozna aj keď majú plno pacientov.
bohužial asi máme z toho všetkého podobné pocity.

babulka
6. nov 2008

Danuska - my sme chodili na Jankolovu a bola som velmi spokojna 🙂

titkovamiriam
6. nov 2008

ja som chodila do Mediferi na cvicenia pri vyboceni hlavicky aby nestuhol tortikolisovy sval krku-maxim starostlivost a ochota.

danuskam
autor
6. nov 2008

Babulka- ja sa preto pýtam na Jankolovu, lebo som veľmi nespokojná s doktorkou Jurinovou. napr. pri prvej návšteve sa ma opýtala dve otázky asi 4x! ona vôbec nepočúva, čo je podľa mňa dosť problém.akoby bola mysľou úplne niekde inde. a na naše problematické nožičky rehab.sestre nenapísala žiadne cvičenia!!,len na ruky, s ktorými sme mali tiež problémy. rehab.sestra je ok,milá,ale robí len to čo jej dr.nakáže. jednoducho celé vyšetrenie u tejto dr.mi pripadalo ako úplna strata času, také odfláknuté a to už mám naozaj dosť bohaté skúsenosti s dr. a vyšetreniami a mám s čím porovnať. úplne amatérske. stále by nám dávala len sprostú bio lampu na ruky-ešte som nepočula, že by niekomu pomohla. je to len na uvoľnenie svalov.nič viac.ju ani nenapadlo dať nám vojtovku,pričom od min. 2-3 ďalších lekárov sme dostali takéto odporučenie. chodím teda cvičiť aj súkromne, nebudem čakať kým sa táto rozkýve. a takisto asi záleží ktorá fyzioterapeutka sa ti venuje-je ich tam viac.

babulka
6. nov 2008

Danuska - neviem, u koho ste presne boli, my sme chodili k p. Srdosovej, ona sice posobi dost odmerane, ale je fantasticka a aby som nezabudla na pani Evicku, co ma na starosti bazenik - zlata osoba 😵 Doktorka je sice trosku cudna, ale sestricky su tam na to, aby konzultovali aj s tebou. Ak nechodis k p. Srdosovej, tak popros, aby ta k nej preradili, ona dokaze zazraky 😵

slivcakova
12. apr 2011

ahojte
mame chlapceka Jakubka a ma od polohy v brusku vykrutene nozicky dovnutra.ma 3tyzdne a chodime ich sadrovat. je to strasne pozerat sa ako ho to boli ked mu to presadrovavaju a vyrovnavaju mu to a place od bolesti.chcem si nechat poradit kedy sa sa obratit na zilinu alebo blavu, myslim kedy je najvhodnejsi cas, kolko mesacne babo mozu operovat.chceme to urychlit nech sa tak netrapi.a co je lepsie blava alebo zilina.moj gynekolog mi odporucil jednoznacne zilinu ale rada si necham poradit.dakujem pekny vecer 🙂

danka79
13. apr 2011

@slivcakova-poslala som ti internu postu.rada pomozem. 🙂

slivcakova
13. apr 2011

@danka79 dakujem

bumbuska
14. apr 2011

@danuskam ja som s dcerkou chodila na Teslovu a este v Petrzalke stred prof. cervenanskeho

zuzu_la
19. jan 2012

neviete kedy a či vôbec má ordinačné hodiny na kramároch ortopedička dr. Brozmanová?

lenusiatko
8. máj 2012

Ahojte maminy,

neviem, ci toto je este aktualne, naozaj ste dali operovat svoje deti kvoli vbocenym nozickam ???

bambickaa
16. jan 2013

Ahojte mamicky! Ja sa pridavam k nazoru stankapk. Za tie roky sa na detskej ortopedii na Kramaroch vela nezmenilo. Akurat tam uz nie je dr Gerincova ale dr. Svoboda.
Co sa tyka reocentra, my mame skvele skusenosti s celym personalom! Chodime tam uz 3 roky, davame si predpisat ortopedicku obuv a ortopedicke vlozky k pani dr. Jurinovej, ktora nas vzdy krasne uvita, aj k dcere sa prihovara a je k nam mila. Mozem iba odporucit 🙂

eviline
18. mar 2013

@bambickaa ahoj, nevies, este to tam funguje? chcem ist s malou na kontrolu a nejako mi to nechce najst webstranku, s telefonnym cislom, naposledy sme tam boli pol roka dozadu, tak teraz neviem...

bambickaa
18. mar 2013

@eviline ahoj ano funguje to tam a cislo je 02/62315909

eviline
18. mar 2013

@bambickaa dakujem🙂

quaxi
7. nov 2013

Syn ma ploche nohy, spadovo patrime pod Kramare. Viete mi prosim poradit, ci sa tam da objednat na konkretny cas, a ako dlho sa caka bez objednania? Skusala som tam aj volat, ale nikto nedviha, na internete nemaju ziadne info o objednavani :-/ Pripadne kde v BA sa oplati ist, aby sme nestravili pol dna v rade, a aby nas tam vzali, ked spadovo patrime inde...

sife
7. apr 2014

Ahojte, poradi mi niekto ako sa jednoducho dostanem na ortopediu? Vobec to tam nepoznam a rano tam mame ist... Dakujem 🙂

mata.g
26. apr 2016

@bambickaa Ahojky prosim ta v Reocentre vysetri dr. aj 3 rocne dieta na ploche nozky? Predpisanu ortopedicku obuv preplaca poistovna alebo si hradi vsetko rodic? Dik