Detský lekár v Nitre. Poraďte mi dobrého.

janulkas81
20. jan 2008

ahojte viete mi prosim poradit dobreho detskeho lekara v nitre? Sterajsou nie som spokojna mam ani nie rocneho chlapca a stale nam predpisuje antibiotika a pritom ma len soplik alebo podrazdene hrdlo.dakujem za komentare velmi mi to pomoze.
😅

dendusa
3. okt 2011

@tinka10 neviete nahodou aky ma pani Caplova nazor na ockovanie? Dakujem

16andrea20
3. okt 2011

Dobry, zalezi na ake ockovanie, ale viem, ze sme davali proti kliestovej encefalitide a hovorila, ze jednoznacne, ked sa pohybujeme v takej oblasti. Andrea

16andrea20
3. okt 2011

@dendusa Dobry, zalezi na ake ockovanie, ale viem, ze sme davali proti kliestovej encefalitide a hovorila, ze jednoznacne, ked sa pohybujeme v takej oblasti. Andrea

dendusa
3. okt 2011

ja trosku vaham uz pri tych povinnych ockovaniach...tak hladam pediatra, ktory ma prehlad a vseobecne zauzivane postupy nepovazuje za zakon. Denisa

anelisa
3. okt 2011

@dendusa za Caplovou sme boli osobne - je za povinne ockovanie, nad TBC by bola ochotna prizmurit oci, nad inymi nie. Neviem, ci najdes v NR niekoho tak liberalneho ako si predstavujes.

16andrea20
7. okt 2011

No ja neviem, ja sama by som povinne ockovanie nevynechala, pneumokoka cme dokonca u starsej maleej ockovali na vyziadanie, lebo prekonala jedno pneumokokove ochorenie a nebolo to nic moc.......kazdy ma na to iny nazor.......neviem teda tiez poradit ci dr. Krauskova je liberalna..ale predpokladam, ze skor nie...

ninka23
24. okt 2011

Baby, prosím poradte dobrú pediatričku na Klokočine. Mám na mysli s dobrou starostlivosťou, odbornosťou , príjemným a milým prístupom, u ktorej sa dlho nečaká (a pokiaľ možno mladšiu).
...veeeľmi pekne ďaaakujeeem 🙂

zuzana76
24. okt 2011

@ninka23 mozno Krauskova, my tam chodime, lebo zvykne zastupovat nasu Selecku, ked ma dovolenku, ta krauskova je mlada, mila, ale tak ja som spokojna aj s nasou, ale u nasej sa zvykne dlho cakat

ninka23
24. okt 2011

@zuzana76 Ďakujem 🙂 .

zuzana76
24. okt 2011

ale myslim, ze nie kazdy lekar sadne kazdemu rodicovi, napr moj brat so svagrinou nie su spokojni s Gallusovou, ale zatial tusim nemenili, chodia tam len chvilku.

pikha
19. dec 2011

Ahojte, chcem sa spytat, mate niekto skusenosti s Mudr. Kuzmovou? Ordinuje na prizemi v chrenovskej poliklinike.

kkl82
10. feb 2012

@pikha ahoj, vidim, ze ti tu nikto od decembra nenapisal ☹ tiez prave riesim ku komu zaregistrovat nase babo a tiez rozmyslam nad kuzmovou. ako si sa nakoniec rozhodla?

a vy ostatne nitrancanky, vedeli by ste mi poradit niekoho dobreho v poliklinike na chrenovej? zalezi mi hlavne na tom, aby to bol niekto, kto automaticky nepredpisuje antibiotika a ma dobry vztah k detom, aby babo nebolo viac stresovane z lekara a sestricky nez z vysetrenia... a radsej niekoho mladsieho, kto nepojde za par rockov do dochodku...

dakujeeem 😉

dankolucka
10. feb 2012

chodime k horeckej a sme spokojni aj s pristupom aj s postojom k antibiotikam.

bosacka
10. feb 2012

@kkl82 my chodime tiez k Horeckej, podla mna je ok... zatial sme boli iba raz chori, robila jej crp a obisli sme bez antibiotik 🙂 ... i ked prave ona nesplna tvoje zelanie ohladom veku... inak, neviem ako je to mozne, ale okrem poslednej poradne sme prakticky nikdy necakali (raz tam nikoho nebolo, tak som sa nahlas zacudovala a povedali, ze dovtedy tam mali plno 😀 )

bubinko83
8. apr 2012

ahojte baby ,prepačte že vam sem leziem som z TO? Viete mi poradit nejakeho dobreho detskeho gastroenterologa z NR? Prosim poradte alebo sa popytajte znamych. Dakujem

jarka0212
9. apr 2012

@bubinko83 Ja chodím so svojím 4 mesačným synčekom ku gastroenterologičke pri nemocnicu a volá sa Gubáňová, som s ňou spokojná, odporúčam. Je to oproti starému vchodu do nemocnice, treba sa telefonicky objednať.

klba
3. máj 2012

kocky, potrebujem poradit dobru pediatricku v NR,(je jedno kde) taku ktora bude riesit zdrav. stav a napr. urobi stery a odbery bez vyzvania a nielen na poziadanie, proste hladam doktorku ktora deti posiela aj na nejake specificke vysetrenia a neriesi to len liekmi ale hlada pricinu, hlavne ked sa choroby detom stale vracaju a nevieme sa ich zbavit, vdaka za tipy. 😉

Napriek tomu ze mame doktorku p. G. na ktoru pocuvam chvaly, poznam okrem mna minim. 4 maminky ktore s nou nemaju az tak dobru skusenost, nie vsetko je totiz o tom ze je dr prijemna, mila ale pre mna je podstatne aby pri detoch zo zlym zdrav. stavom zmenila liecbu resp. poslala deti na nejake komplet. vysetrenie a hladala pricinu infektov a pod... a neodbijala nas dookola len liekmi.

Nasa mala bude mat rok a uz bola minim. 6-8x na ATB, (to neratam Pamycon ATB kvapky tie sme brali minim. 15x)
teraz berie 4 druhy sirupov, pred mesiacom brala Pamycon do ucha, ocka, nosa, medzitym 2x ATB Augmentin, potom Suprax v rozmedzi 3 tyzdnov, stav sa jej nezlepsil, zo zap. hor. dych. ciest dostala napriek liecbe pri prvych priznakoch a klud. rezimu doma zap. uska a neskor zap. priedusiek ktory nam pretrvava a liecime sa Spiropentom a Isoprinosinom a zmena ziadna, dr len kazala pokracovat a toto trva uz dnes presne mesiac co som s detmi doma a stav sa nelepsi!

Preto sa necudujte a nezatracujte ma ak chcem tuto pani doktorku zmenit, netvrdim ze nie je odbornicka, ani zla dr, kazdy ma pravo vybrat si pre seba toho spravneho doktora, mozem to porovnat s mojou obvod. doktorkou a u ta ma posle vsade len aby zistila resp. vylucila nejaku chorobu....

janaceryova
17. júl 2012

ahojte, my chodíme MUDr. Mlynčekovej, milá a ochotná ,vždy poradí ,nepredpisuje hneď antibiotika , má aj CRV takže úplne v pohode...sídli oproti nemocnici na Špitálskej

saska247
30. júl 2012

@klba ahoj nasla si niekoho vyhovujuceho prosim? hladam pediatra pribl.podla tvojich kriterii...dakujem za tip...

klba
31. júl 2012

@saska247 u nas nastali zmeny, ideme sa stahovat za par tyzdnov mimo NR, asi prestupime k obecnej dr, referencie su zatial dobre a zdrav. stredisko mame kusok, tak to skusime , prinajhorsom budeme neskor hladat dr v NR...

ale konecne nam liecba zabrala, kedze az u druhej imuno-alergologicky nasadili vhodne lieky (dovtedy alergologicka len odporucila volnopredajne lieky ) a zatial to vyzera nadejne, uvidime cez sezonu
a kontakt na alergo som si zhanala sama, dr to asi nepovazovala za dolezite napriek opakovanych chorobam poslat nas do special. ambulancie nech sa zisti pricina resp. nasadi spravna liecba.

saska247
31. júl 2012

@klba no ja by som tiez nechcela nechat zanedbat problem,ale hladat priciny a nie pchat do dietata tonu liekov v dobrej viere,ze to pomoze...mam cas do oktobra,tak snad niekoho najdem 😉

klba
31. júl 2012

@saska247 no u nas to zacalo nastupom do skolky, aj ked maly uz mal obcasne zdrav.problemy aj predtym, ale mala bola dovtedy zdrava
a po nastupe maleho do skolky zacal kolotoc, nielen chorob ale aj liekov, (jedny ATB ledva dobrali a o tyzden repete) a to uz som stratila aj ja trpezlivost, ked som skoncila s oboma detmi v nemocnici, s jednym som po tyzdni odisla a s druhym som tam sla este v ten vecer na vymenu. 😔
A ked je toto v poriadku podla doktorky tak potom neviem, tolko chorob co prekonali som ja nemala za cely zivot a nebyt toho ze sama hladam tak asi sme chori doteraz, ja sa nemienim nikomu doprosovat aby zobral krv, moc, stery a pod... to ma byt samozrejmost, napr. na ORL sme boli tyzdenne aj 2x a nikomu to nebolo divne, asi som az moc verila doktorke ze vie co je spravne.
ale niektore dr povazuju za dolezitejsie informovat takmer pri kazdej navsteve o nepovinnom a dobrovolnom ockovani napr. na rotavirusy, proti kliest. encefalitide a pod... (samozrejme ze to ockovanie je nad ramec a plati sa) mam dojem ze z toho maju doktorky nejake provizie, ved nic proti tomu ale treba sa venovat aj akutnemu stavu...
Drzim ti palce nech najdes tu spravnu dr pre teba a bambulku, nech predchadzate chorobam a mas zdrave babo a vtedy aj mamicka bude spokojna. 😉 🙂

klba
31. júl 2012

a dodavam ze maly bol z celeho skolskeho roku v skolke dokopy menej ako mesiac, doktorka nam 2x doporucila aby prerusil skolsku dochadzku (od oktobra do konca februara a potom od polky marca do konca sk. roku), aj to bol medzitym chory a nic sa neriesilo, bral len lieky a ziadne speci vysetrenia....ved to boli len bezne infekty, aj ked pricaste a liecene dookola antibiotikami 😒 a mala to schytala vzdy s nim, darmo som ich liecila hned v zarodku, na to som ani nepotrebovala ist k dr, to som uz vedela co treba nasadit pokial by nebola nutna liecba ATB.

kkl82
31. júl 2012

@klba ahoj, nechcem vyryvat, iba sa pytam, ked uz spominas pristup lekarov k ockovaniu. mas deticky plne ockovane? a uvazovala si nad tym, ze by toxiny vo vakcinach mohli byt spustacom tej oslabenej imunity? napadlo mi to, lebo spominas ze ty si za cely zivot nemala tolko chorob ako teraz tvoje deticky, takze dedicne to asi nebude...

saska247
31. júl 2012

@klba dakujem,si zlata,vies ja som natom bola v detsve ako tvoje deticky...chora kazde dva tyzdne,zapaly priedusiek,antibiotika...cize z mojej genetickej vybavy nema bohvie aky imunologicky zaklad....ale dufam,ze najdeme ozaj spravneho dokiho,co sa nam povenuje,ak bude treba a nebude zvelicovat pri kazdom kychnuti...na ockovania su dlhe diskusie,a urcite maju z vakcin provizie 😉

saska247
31. júl 2012

@saska247 akeho lekara si vybrala ty?ako si spokojna s pristupom? dakujem za rady...

saska247
31. júl 2012

@kkl82 sama sebe som si pisala... 🙂 riadok nadomnou je adresovany tebe 🙂

klba
1. aug 2012

@kkl82 deti mam ockovane tym co je povinne, nad ramec pneumokoky, (co si myslim nebolo na skodu pri castych zapaloch stredneho ucha)
a osobne by som sa nerada vyjadrovala k teme ockovania, na to su tu ine odbornicky, len tolko ze my sme si tiez presli ako deti povinnym ockovanim a sme ok, nikomu neberiem nazor za a proti ockovaniu, ak ma moznost volby nech si urobi ako uzna za vhodne a mne ako laikovi tazko posudit ci by pri nejakej specifickej sitacii ockovanie bolo prospesne alebo na skodu.

Mna skor stve ze napr. az v nemocnici mi nezavisle od seba dvaja doktori povedali ze odporucaju navstevu kardiologa, (aj nam robili v nemocke kardio vysetrenie) moja pediatricka len mykla plecom, ze selest pocula, moze to byt vraj sposobene chorobou a mam prist ked bude maly zdravy a posle ho teda konecne na kardio...
Alebo az v nemocke mu konecne spravili komplet krvny obraz + moc, vysli mu zle vysledky, pri prepusteni mu spravili opat kontrolne odbery, zase vysli vyssie a nizsie hodnoty, tak sme sli o tyzden po prepusteni opat na kontrolne, tie uz dopadli vcelku ok, aj ked boli hranicne, dokonca spravili aj testy na celiakiu a moja dr to vobec dovtedy neriesila, napriek tomu ze maly je oproti rovesnikom o dost mensi, chudsi... a len mi odporucila volnopredajne lieky z lekarne na podporu chuti, na gastre sme neboli este ani raz a to ja mam vediet kam mam ist ci doktorka? 😅

a to nevravim ze mi priberal uz od narodenia tyzdenne 70 g aj napriek kojeniu, po narodeni mal 2660 g a o mesiac na to 2380 g, po mesiaci placu a 1,5 hodinovemu spanku sme presli aj napriek tichemu nesuhlasu doktorky na UM a konecne priberal, aj ked rovesnikov uz nedobehol.
A kojit som velmi chcela, ale zial nevyslo, az neskor na sone prs dr zistila ze mam malo mliecnych zliaz, ani som netusila ze sa to da zistit na sone. 😕 😅

Alebo napr. u malej, najprv to zacalo vytokom z oci, (ma 2x preplach kanalikov)spolu s tym dostala zapal hor. dych. ciest, zaroven prekonala zapal ucha, preslo jej to do zapalu priedusiek, s tym ze az ked to bolo v takomto stadiu nas dr poslala na RTG s podozrenim na cierny kasel ktory sa sice chvalabohu nepotvrdil, ale bola nutna hospitalizacia hned v ten den, aby sa mala v noci neudusila hlienami
a az do takehoto stavu to muselo dospiet (napriek tomu ze som bola u dr 2x tyzdenne) a pricina infektov sa nehladala, len boli nasadzovane rozne ATB...

mariynka
6. aug 2012

@dendusa
@kkl82 kocky, k akym pediatrom chodite? tiez hladam nejakeho, kt. nas nebude nutit do vsetkych moznych ockovani..dakujem 😉

mariynka
6. aug 2012

a chodite niekto k dr.vargovej?na zobore?mali by sme to blizko, ale nikto mi o nej nic nevie blizsie povedat...