Detský lekár v Nitre. Poraďte mi dobrého.

janulkas81
20. jan 2008

ahojte viete mi prosim poradit dobreho detskeho lekara v nitre? Sterajsou nie som spokojna mam ani nie rocneho chlapca a stale nam predpisuje antibiotika a pritom ma len soplik alebo podrazdene hrdlo.dakujem za komentare velmi mi to pomoze.
😅

j1977
6. aug 2012

My chodíme Dr. Seleckej a možem povedat je velmi dobrá ., dokladné vyšetrenie dietata a ludský prístup.

misuka05
7. aug 2012

Ja odporúčam jednoznačne dr. Kuzmovú..

susanerose
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pami2
23. aug 2012

@klba ahoj K., netusila som, ze mate taketo zdravotne problemy, to je mi luto. my chodime k Dr.Kuzmovej na Chrenovej. je celkom fajn, ale napr. ked bol maly chory a mala dovcu, tak sme isli k jej zastupujucej Dr. Jancikovej a ta hned zistila u maleho selest, ktory ona nikdy nepocula...Kuzmova ma perfektnu sestricku, velakrat nam pomohla aj na telefone. celkovo, ak bol podozrenie na ochorenie, tak spravili CRP vysetrenie hned na pockanie, takze toto hodnotim pozitivne.

neviem ci som pomohla, nas maly este chvalabohu nebol vazne chory, tak neviem ako by zareagovala.

mimimoje
23. aug 2012

Ahojte, nestretli ste sa už s detskym urologom - Nemčovičom z nemocnice? Aký je? Máme ísť na vyšetrenie a mám trocha obavy, neviem, čo mám čakať.

ennylilith
2. okt 2012

@janocka dr. vargova to je najhorsia doktorka s akou som sa kedy stretla dieta ma koliky dajte mu espumisan co na tom ze to nezabera este su hadicky strkajte si dietatu do zadku, dieta dva tyzdne kasle,to je predsa normalne cez to si dieta musi prejst. dieta nezvalada skolku vraca place pocikava sa to je normalne ved vela deti nezvlada skolku. vsetko je podla nej normalne len aby nemusela pohnut tim svojim lenivym zadkom a riesit to len skoda ze ona sama je nenormalna 😠 ja od nej nastastie malu beriem skor ako mi ju dochnape,nepotrebujem dr. na ozbobu,ale aby vedela aj pomoct

ennylilith
2. okt 2012

@mariynka ja len zo zvedavosti dala si si tu vargovu?

ennylilith
2. okt 2012

@klba mohla si napisat koho si to mala nech sa takymto typom dr. mozme vyhnut

psyxooo
2. okt 2012

ja odporucam Dr,Prokipcakovu na Klokocine, mila, sikovna, ma CRP, nepcha hned ATB, je naklonena homeopatikam, podla mna vyborna doktorka. A da skontorolovat vzdy aj navyse odbery, len aby bola stopercentna istota. Ockovania neodporuca tie co su navyse.

lucy1311
14. nov 2012

ahojte baby, tiez hladam pediatra v NR ktory je proti povinnym ockovaniam, viete o takom?

lucy1311
16. nov 2012

@psyxooo ahoj, to je mlada doktorka ci starsia? cize nemas u nej pocit, ze si tam len do poctu, je poriadna? 🙂

kkl82
16. nov 2012

@lucy1311 taky pediater neexistuje nikde 🙂 a v nitre uz vonkoncom nie... bud rada, ak ustojis aspon to, ze po odmietnuti ta bude stale respektovat a nebude ti to vyhadzovat na oci a podpichovat ta pri kazdej navsteve. pocula som, ze prokipcakova je celkom tolerantna. no necakaj, ze bude proti ockovaniu a uz vobec nie, ze ta neuda na ruvz. to urobi kazdy nitriansky pediater v momente tvojho odmietnutia ☹ my chodime ku kuzmovej, no ta to este stale nestravila uplne a vzdy na nej vidno tu skodoradost, ze aspon za to dostaneme pokutu... ale zas si treba povedat, ze ak neockujes a stravujete sa normalne, tak mas celkom slusnu sancu, ze tvoje dieta pediatra uvidi len pocas povinnych navstev poradni. a na to ti staci hocijaky tolerantny pediater.

lucy1311
16. nov 2012

@kkl82 dik za tip. na tu mam uz 2 tipy na tu prokipcakovu, ze je teda aspon tolerantna ked uz ine nie ... co si myslela pod normalnym stravovanim? myslim, ze bezne ako bezna slovenska rodina a malemu urcite budem ked uz bude papat vela zeleninky zapajat ak s tym teda u neho pochodim :D ... ty si dieta neockovala? ako je male stare?

kkl82
16. nov 2012

@lucy1311 normalnym stravovanim myslim vyvazenu stravu, vela domaceho ovocia, zeleniny atd., kojene dieta (ak sa da) a ziadne brumiky, pribinaciky a ine zbytocne umele sladkosti. a ano, spravne si pochopila, my sme neockovali a ani nemienime dat ockovat. maly ma momentalne 8,5 mesiaca.

lucy1311
16. nov 2012

@kkl82 dúfam,že budem mať dosť mlieka,dojčenie je základ.a malý sa drží čo sa týka bežných chorôb? Mamičky neockovanych deti väčšinou hovoria,že u lekára sú malo.

kkl82
16. nov 2012

@lucy1311 takze ty este len cakas? a kedy sa ma babo narodit? mliecka bude, to sa dopredu neboj, ak nemas nejake vazne zdravotne problemy, tak je to naozaj cele hlavne o psychike matky. odporucam dopredu si prestudovat o dojceni co najviac, najma z mamila.sk. nedavaj na stare "babske rady", lebo tie su vacsinou naprd a presne opacne k tym, ktore naozaj pomahaju. maju aj velmi dobru brozurku so zakladnymi radami, mozem ti pozicat, ale az ked sa mi vrati od znamej, ktora teraz rodila 😉.
moj bubo je zatial zdravy ako repa, tuk tuk 😉 este sme nemali ziadne problemy, teda okrem prdikov, ale narodil sa akutnou sekciou, takze ani nemohol pozbierat vsetky tie dobre bakterie z porodnych ciest... ale tiez dufam, ze bude len a len zdravy a naozaj sa s lekarmi nebude stretavat 😝 male nachladnutie sa aj tak nechodi "liecit" k lekarom 😀

lucy1311
16. nov 2012

@kkl82 no uz asi aj kazdu chvilu, oficialny termin je 12.12. ale caka sa to skor 🙂 ... no super, pozriem si ... uz som si citala v casaku, ze dobre zaberaju homeopatika, vinea a este nejaky olejcek len musim zistit este raz ze aky to bol :D. no to je super! mna uz priatel plasil s ciernym kaslom a hepatitidou - bol u svojej obvodnej, pytal sa na nazor a ta ho naplasila, vraj sa to bezne vyskytuje, tak ostal nalomeny, ale ja som aj tak proti tomu. ledva som otehotnela, tretina tehotenstva v nemocnici a nedam si dokalicit dieta.

psyxooo
17. nov 2012

@lucy1311 no ona je starsia, tak do 50r. si myslim, ale fakt velmi prijemna, vzdy ma cas na pacienta, nikdy sa neponahlala, nikdy nic nepovedala ked sme prisli o dvanastej aj po dvanastej, lebo ja som tak vacsinou chodievala, aby som dlho necakala. Ked sa maly narodil, prisla ho pozriet, bohuzial som nekojila, ale nikdy mi nic nevycitala, sama povedala, ze kojenie je uzasna vec ale ak to nejde a maleho mi dali z porodnice schudnuteho, ze aby som radsej davala umele a kojit skusala nadalej, kedze som alergicka, dala mi recept na HA mliecko, potvrdenie som nemala, az potom neskor som doniesla. Poradila mi aj jasle, ktore si chvalia mamicky, poslala nas do kupelov, kedze maly byval chorlavy, ja som bola s nou ozaj spokojna. To, ci ta uda ak nebudes ockovat, neviem, ono je to povinnost kazdeho pediatra. Ja som vtedy este nebola proti ockovaniu, teraz uz druhe babo neplanujem ockovat, ale sme prestahovany, takze tiez hladam vhodnu doktorku. No ale ked som chcela ockovat proti kiahnam, tak ma sama odhovorila, ze naco zatazovat dietatko. Vzdy, ked bol maly chory, najprv odporucila homeopatika a dala sirup, samozrejme vzdy robila crp a ak neboli atb nutne, tak nikdy nedavala. A myslim ze ma skusenosti az az, lebo vedela mi odpovedat na kazdu otazku aj zdovodnit, mala som z nej velmi dobry pocit. Este jedna vec, neviem, ci sa to robi vsade, ale ak som prisla s malym asi do pol roka a zbadala ma v cakarni, tak ma okamzite volala dnu, nikdy som u nej necakala. Viem, ze tak robila vzdy ked prisli mamicky s malymi babetkami (malo by to tak byt, len neviem, ci to robi kazdy lekar).

lucy1311
18. nov 2012

@psyxooo ahoj,tak si mi to super opísala,moc ďakujem! Uľahčila si mi rozhodovanie. Asi ju vyskúšam,zajtra tam zavolám,snáď este prijíma pacientov.

psyxooo
18. nov 2012

@lucy1311 za malicko, snad budes spokojna ako sme boli aj my.

mariposita
2. jan 2013

@lucy1311 ahoj, nasla som tuto diskusiu, tiez hladam dobreho pediatra v Nitre. Chcem sa ta preto spytat, ci si isla k tej Mudr. Prokipcakovej a ci si zatial spokojna.

lucy1311
2. jan 2013

@mariposita ahoj ano isla. Zatial len jedno stretnutie ale dojem super,velmi prijemna dr. Jedine minus ze nechodi domov a z porodnice ides tam. Aj ked berie hned dnu aj tak je to podla mna risk s tyzdnovym malym, inak super , odporucam

mariposita
3. jan 2013

@lucy1311 vdaka, ja uz chodim s malou k jednej pediatricke, ale nie som vobec spokojna, tak chcem zmenit.

lucy1311
3. jan 2013

@mariposita dnes sme mali poradnu prvu a spokojnost stale 🙂

indiankaindi
24. feb 2013

Ja tiež vrelo odporúčam MUDr. Vargovú v na Zobori, je milá, vyzná sa a hlavne nie je ľahostajná. Ak je problém, tak to nezanedbá, práveže niekedy mám pocit, že je dôslednejšia ako ja 😝 Malú necháva doma aj 3 týždne, hoci ja mám pocit, že jej už dokopy nič nie je. Prešli sme k nej od inej pani Dr. a bol to obrat o 180 stupňov. A skutočne sa vyzná aj v iných detských chorobách. Takže ja som maximálne spokojná. A je fakt ochotná, nás vzala aj po ordinačných hodinách, keď už mala byť na ceste preč, ale malá dostala náhle vysoké teploty, tak nás počkala - veľké plus.

zdenushka
28. feb 2013

Baby,neviete mi poradiť nejakého mladého pediatra alebo pediatricku tu v nitre. Ako tak čítam fórum, tak na výber ich tu moc nieje :(.

bosacka
28. feb 2013

@zdenushka mlada je dr. Bergerova na chrenovej... je to moja kamaratka 🙂

jankabanka
16. mar 2013

@bosacka Môžem sa spýtať aj na jej názor na očkovanie?

jankaberger
16. mar 2013

samozrejme 🙂 môj názor je jednoznačný - očkovať treba ... veľmi jednoduchý príklad z praxe z minulého týždňa: prišlo mi do ambulancie dieťa na nepovinné očkovanie, navštevuje predškolské zariadenie, rodičia si očkovanie priali, ale ... deň predtým malo nejaké dieťa v škôlke podozrenie na mumps... ups ... neviem, či to druhé dieťa bolo očkované, a či to je naozaj mumps, musela som presunúť termín aj pre toto dieťa ... robte si závery aké chcete, sú to Vaše deti, Vy ste si za ne zodpovedné ... pekný večer 🙂

bosacka
16. mar 2013

@jankabanka som sa jej spytala, aby som ti napisala pravdu a ona stihla sama odpovedat 🙂