Detský oftalmológ (očný lekár) v prešovskom kraji?

alenkakj
1. dec 2019

Ahojte vedeli by ste mi poradiť nejakého DOBRÉHO detského odborníka na očká? Mám malú 3 ročnú dcéru, ktorej robili v školke skriningový test a dali mi papier, že by bolo dobre navštíviť očného lebo ma horšie výsledky. Boli sme u pána doktora Jurčáka v poprade ale k nemu sme sa nedostali,keďže tam bola pani doktorka gibalová. A s jej prístupom a vysetrenim som nebola veľmi spokojná a dokonca malej predpísala 2 a 2,5 okuliare. Ja viem, že nie som odborník ale mala sa mi nikdy na nic nestazovala ani nemam pocit aby az také silne okuliare potrebovala. Su to jej prve okuliare a nerada by som jej pokazila oči. Ďakujem.

atreyu
1. dec 2019

prešovský kraj je širokýýýý pojem...my chodíme do sabinova k mudr. semančíkovej, dcéra má 5 a problém začal až pred rokom , do vtedy si tiež nikto nič nevšimol a nikdy sa nestaťovala...deti tie očné vady vedia dobre korigovať...

janinah
1. dec 2019

Dieťa sa nebude sťažovať,že zle vidí,ono totiž ani len netuší ako to je vidieť "normálne".Z môjho pohľadu očnej sestry je ďalšie vyš. zbytočné,no ako myslíš......

alenkakj
autor
1. dec 2019

@janinah no lenže to vyšetrenie bolo podľa mňa len o tom, že 3 ročné dieťa malo ukazovať a mne prišlo, že najskôr ukazovala ale potom sa prestala sústrediť (buď ukázala alebo neukázala) a podľa toho sa určili dioptrie ... ale nijaké rozkvapkanie očiek nebolo a pritom kompletná prehliadka by mala obsahovať aj takéto vyšetrenie (dočítala som sa to na nete) citujem "Vyšetrenie je komplexné, časovo náročnejšie. Vyšetrí sa monokulárna zraková ostrosť, farebné a priestorové videnie, zmeria sa očný tlak. Detailne sa vyšetria štruktúry oka, refrakčné chyby u detí v predškolskom veku diagnostikuje očný lekár vždy v cykloplégii. Cykloplégia je vyradenie vplyvu akomodácie oka pomocou očných kvapiek, krátkodobo je vyradená schopnosť zaostriť na blízko (akomodácia), čím sa eliminuje riziko namerania nesprávnej dioptrickej hodnoty. Pretože akomodačná schopnosť detí je veľká, meranie hodnoty dioptrií bez cykloplégie by bolo nepresné"

alenkakj
autor
1. dec 2019

@atreyu no mne je jedno ... ja kvoli zdraviu ociek nasej malej som ochotná cestovať aj viac km .. hlavne aby to bol dobrý odborník

nika82
1. dec 2019

@alenkakj sksute Elizova Bratislava ale je sukromna na priamu platbu

loginexistuje
1. dec 2019

@alenkakj pri stanovovani dioptrii sa nerozkvapkava aspon podla toho co mi vraveli na ocnom min tyzden a meraju sa dioptrie aj pristrojom ja si myslim ze pokial nemas oftalmologiu vystudovanu nemozes hodnotit odbornu stranku jej prace

dalsie vysetrenie by si si mala plne hradit