Dobrý očný lekár v Bratislave. Koho mi odporučíte?

psyxooo
6. dec 2008

Moj maly /17mes/ zacal pred mesiacom skulit, boli sme u ocnej /Dr.Klobusicka z Nitry/ a predpisala mu okuliare, ale ja som z toho zdesena, maly ich vobec nechce, dokonca mu ich neviem ani len vyskusat lebo hned ich odmieta. Dokonca sa nenechal ani vysetrit, tak mu urcila 1 a 1,5 dioptrie tak zdialky a akoze, lebo nijak sa nedalo.
Tak by som chcela ist nejakemu ocnemu do Bratislavy, poradite mi niekto dobeho ocneho lekara v BA?

prvapomoc
6. dec 2008

http://www.zzz.sk/?profil=3444

psyxoo,ja som s nou par krat robila,je užasná a hlavne sa venuje aj deťom.len neviem ako je to u nej s poplatkami,lneviem či ide na poisťovne.skus jej zavolať a sestrička ti všetko vysvetlí 😉

maca793
6. dec 2008

mne našťastie Simonka začala nosiť okuliare od 2 mesiacov, rýchlo si zvykla, neboj, zvykne si. ani mne sa nedá Karolínka vyšetriť u očnej a to má očnú vadu. nechce spolupracovať.

tamia
7. dec 2008

psyxoo,
dr. klobušicka je velmi fajn.... podla mna sa ti neoplati ist do ba ked sa maly nechce dat vyšetrit, alebo myslíš, že tam sa už dá...? práve z bratislavz nam odporučili dr. klobušicku....

skušaj mu tie okuliare pred zrkadlom, aby videl že čo to ma na očkach, a taktiež si daj aj ty okuliare.... aby ste mali obaja...
tolko moj názor

rohacka
7. dec 2008

Ahoj, nas Kubko mosi okuliare asi 2 mesiace, tiez v optike nechcel skusat ramik, ale potom ho nechcel dat dole - dali sme mu zrkadlo a vychvalovali, ako mi pristanu, ze bude mat tiez okuliare ako mamka, babka a dedko. Kupili sme mu taky fajn pruzny plastovy ramik a musim povedat, ze sice stal vela, ale za tie 2 mesiace, co ho mame, sa mu nic nestalo, aj ked s nim obcas nebolo manipulovane nezne. Ked sme boli okuliare uz hotove vybrat, ja som mu ich hned dala na oci, rychlo ciapku na hlavu a hned vonku v kociku - podla mna treba zaujat niecim inym, aby si nevsimol, ze ma okuliare. Napr. vonku, kde je co sledovat. Alebo kupit nejaku svietiacu, hraciu hracku alebo nieco, co viete, ze ho zaujme - aspon u nas platia take hracky - vybalit ako novinku ze hura, nova hracka, ale treba ku nej okuliarky, aby sme ju dobre videli. U nas pomohlo aj to, ze som na cas vysadila kontaktne sosovky a kvoli nemu som nosila okuliare, potom uz sam, ked ma videl, ze si rano davam okuliare, tak krical JA, JA - ze aj on chce. My mame 1.5 dioptrii a vrodene skulenie, takze nas caka aj operacia. Ale lekarka mi povedala, ze ked skulenie nie je vrodene - co je vas pripad - ze okuliare pomozu - a za 2 - 3 roky je vsetko O.K. Takze to stoji za to. V jednom starsom cisle Mama a ja riesili tento problem, ze rocne dieta bude nosit okulare a viacere mamicky tam napisali svoje skusenosti, ja som cerpala z toho.

petrahy
8. dec 2008

Ahojte moja skusenost: chodim do Blavy u nas doktorka tiez vysetrila svojskym sposobom tak som hladala inu. tu som prisla s malou a objednala sa na presnu hodinu zobrala ma bez problemov dokonca bez papiera od obvodnej lekarkyautomaticky vysetrila aj druhe dieta ktore som vtedy mala a povedala ze ked jeden z rodicov ma okuliare robi automaticky vysetrenie vsetkym detom. Mala mala okuliare asi rok a pol a uz sme bez. Este sa tam chystam lebo mam tretie dieta ale az v troch rokov. Bola som velmi spokojna s pristupom a cobec zo vsetkym. neplatila som nic, neviem ako je to teraz ak chce niekdo prenejsie info poslite mi IP doktorka sa vola MUDr. Gabriela Slezáková

miriamkac
8. dec 2008

My nosime okuliarky od necelych dvoch rockov. Kedze sme "okulirmi opatreni" aj ja aj MM aj svokra, tak v nasej rodine to nie je nic vynimocne. Mala nemala ziadne problemy s nosenim, kedze to videla u rodicov, ale okuliarky jej musia robit dobre, lebo nosi ich rada a aj sama sa po nich zhana, stali sa sucastou denneho rezimu: vstanem, umyjem, okuliare......Zo zaciatku sme riesili veci podobne ako rohacka... 😅 ...proste nasadit okuliarky a hned ideme dalej....zelam vela stasticka....

titkovamiriam
8. dec 2008

vyborna detska ocna lekarka je v sukromnom centre medifera www.medifera.sk

teuska
3. máj 2010

Mame problemy so slznymi cestami. Uz sme absolvovali 2 prieplachy a 2 sondaze a ocicko nie je lepsie, skor mam pocit, ze je este horsie. Prave som si precitala diskusiu, kde pisu mamicky o tom, ze su lekari, ktori nepreferuju sondaze do 3 mesiacov ani prieplachy. Bojim sa nieco zanedbat, ale na druhej strane ak ma maly naozaj vyrast a kanalik sa mu sam zpriechodni, tak by som nerada absolvovala dalsiu sondaz. Bojim sa aby mu tym neublizili este viac. Ma niekto skusenost s lekarom na Slovensku, ktory preferuje masaze ociek, pripadne inu alternativnu liecbu a ktory sa aj s mamickou rozprava, pretoze mne nebolo nic povedane ani vysvetlene, ale cim viac o danej problematike citam, tym viac som na pochybach.

bosoriak
9. jan 2011

Skusim oprasit tuto temu - ma niekto aktualny tip na dobreho detskeho ocneho lekara v Bratislave? Som ochotna aj zaplatit za objednanie alebo vykony, len by som potrebovala referencie.

syslica
9. jan 2011

Ahojte, pridávam sa za MUDr. Slezákovú z bratislavskej Dúbravky, kedysi bolo detské sanatórium a škôlka pre deti s chybami zraku, pôsobila tam MUDr. Danningerová, milá pani s dlhoročnou praxou, teraz je údajne v poliklinike na Mýtnej...

anulik888
12. jan 2011

ahojte, vedel by mi niekto poradit dobreho detskeho lekara v KE? Boli sme uz u dr. Takacsovej asi pred rokom ale jej pristup a sposobi ma odradzaju ist tam s malou zas. na dva roky jej zacalo ale len trolilinku zabiehat mprave ocko. ozaj treba davku trpezslivosti a pozorneho sledovania aby si to niekto vsimol. no som rada ze nasa detska lekarka nevahala a odporucila nas na ocne. len este najst ludskeho detskeho lekara.

adka_r
26. jan 2012

ahojte... vedel by mi niekto poradit? Moja dcerka ma 9 mesiacov, narodila sa predcasne... Jedno ocko jej zabieha do vnutornej strany. Boli sme u ocnej na Kramaroch... To vysetrenie nebolo podla mojich predstav, ale .....Predpisali jej okuliare 1,5 :( Som z toho trochu zhrozena, pretoze sa mi to zda dost vela a ona si okuliare na ociach nenecha... Chceli by sme pocut nazor este ineho detskeho ocneho doktora, ci tie okuliare su potrebne... Viete mi prosim poradit niekoho??Dakujem

miskax
15. jan 2013

Ahojte, citam tu o dr. Slezákovej z Dubravky, ale nejak neviem najst adresu .. pise mi, ze pani dr. je v Ruzinove, nemate niekto cerstvejsiu skusenost? Hladam detskeho ocneho v BA, vdaka moc 😉

rut
16. jan 2013

Dobrý detský lekár v Bratislave?
Boli sme raz na Strečnianskej, zabalila mi dieta do plachty, čo ho úplne vystrašilo, Keby nerobila takéto opatrenia, tak by vyšetrenie prebehlo hladko, tak to bolo 15 minút strachu a plaču. Hľadám dobrého odborníka s ľudským prístupom. Ďakujem.

stellamiapiccola
21. jan 2013

ja chodím na Mýtnu k Dr. Strečkovej a som spokojná!

lali78
21. jan 2013

ahojte, my sme boli s dcérkou u MUDr. Fischerovej, v Petržalke na Gercenovej a boli sme spokojní. Platili sme pár eur za vyšetrenie, ale už si nepamätám koľko ☹

rut
28. jan 2013

@stellamiapiccola
@lali78
Ďakujem. Sme objednaní MUDr. Strečkovej, lebo to máme bližšie. Ďakujem obom za radu.

hradnapani
28. jan 2013

@miskax ahoj, my sme boli u nej v novembri a ma ambulanciu na Kudlakovej 7 v Dubravke, a nemala tam ziaden oznam, ze by sa mala stahovat. Skus si tam zavolat 02 / 643 60 737.
Je to skvela a velmi ludska lekarka, sestricky takisto.

miskax
28. jan 2013

@hradnapani Jej, vdaka za odpoved, chystam sa k nej ..(ked opadne ten sneh 😉 ) a nevies, prosim ta, su dlhe terminy na objednanie? vdaka

hradnapani
28. jan 2013

@miskax uz si moc nepamatam na to prve objednanie, ale urcite tam boli nejake 2-3 tyzdne... maju dost tych pacientov, ale za ten pristup sa urcite oplati pockat. Ked zavolas teraz, tak bude sneh uz davno fuc, kym dostanes termin 🙂

hradnapani
28. jan 2013

@miskax este mi napadlo, ze neviem s ako starym dietatom tam pojdes, ale ak sa chystas s kocikom, tak je tam vela schodov na to prve poschodie a ziadne kolajnice, vytah a pod... cize lepsie je ist bez neho, ale ak si dobre trenovana, tak nebude problem 😉

stellamiapiccola
28. jan 2013

@rut prosííííííím ona je fajn a hlavne sa treba pýtať ak dačomu nerozumieš 🙂 ja má stále otázky 😀

miskax
29. jan 2013

@hradnapani aha, vdaka moc, si zlata .. no mame teraz 7m a "krasne" skulime .. bojim sa cakat do roka, takze urcite sa tam objednam .. este raz vdaka, papa

macik31
11. feb 2013

Dobry baby,dnes sme boli u p.Fischerovej,koli ockam,kym sa clovek dostane s dietatom ku ocnemu-na nervy teda..obvolala som kopec lekarov,ale nakoniec mi odporucili p.Dr.Fischerovu,mala zacala pred troma tyzdnami skulit a ked som prisla k obvodnej,tak mi povedala,ze nech skusim na vlastnu past,lebo ona skulenie nepostrehla-to je sice pravda,boli sme tam cca 7minut a mala akurat nezaskulila a tak povedala ,ze to nieje nevyhnutne,lenze mne to nedalo,lebo sa mi to zdalo byt pricaste a obvolala som pol Ba a nakoniec sme dnes boli na vysetreni,,vlastne som tam isla za dovodom sa upokojit a ze nic sa nedeje a dopadlo to pre mna katastrofalne-Naty ma obe ocka od narodenia dalekozrake ,jedno 8 dioptrii a druhe 9 dioptrii!!A vobec sa nepotkyna,vsetko mi pomenuje,vidi aj daleko,oznami mi co leti,aj co je v knizke,tak ja fakt nechapem....!!!!
Normalne sa mi nechce verit!!Moze sa mylit????Mam chut ist znovu na dalsie vysetrenie... ☹

ajkasamko
26. feb 2013

@macik31 a prosim vas to ste boli u Fisherovej na Gercenovej? Nam ju tiež odporučili,ale hladam niečo bližšie a mam zlu skusenost s dr. Strečkovou na Mytnej ,lebo dali nam tiež dost dlhý termin a ked sme tam dosli, bola som tam dlho, 2 x musela synovi nakvapkavat očka,že jednu mu zle dali, tak po 2 x 15 min. cakat s dvomi detmi v cakarni- dakujem pekne a dojdeme dnu a dr. mi povie,že mam dat nejake čajove obklady a od bolesti paralen, 😕 som nechapala a nič ine nepovedala, ked som sa jej opytala, či bude teda treba okuliare, len sucho skonstatovala že asi ano 😒 , že prave oko je trochu zhoršene, a nič nam nedala, odisla som s otvorenou sankou a že mame dosjt o 2 mes. sa ukazat!!!! To mam teraz cakat že co bude dovtedy??? Syn si sťažuje na oči, dnes ho dali už do prednej lavice,lebo že vidi dvojmo! Tak ja hladam inu očnu, poradite ešte niekto??????????????????????????

macik31
26. feb 2013

D.den,ano p.Fischerovu,
my u nej ostavame,Natalka bola u nej uplne v pohode a lekarka je kludna a je vybavena prave na deti taketo malicke,ale aj tak som bola este u p.Bursanyovej-tiez velmi mila doktorka,je na teslovej ulici v Ba,chceli sme si to len potvrdit...lebo sa tomu tazko verilo...aj ked lekarku sme nespochybnovali..ale viete...presne necakajte,aj my sme boli na nervy a nezavidim ani Vam,nasa uz nosi okuliarky a aj prelepujeme kazde ocko denne po dve hodky..a znasa to uplne skvelo,sme sami prekvapeni..napiste mi ako ste dopadli...prosim..pekny dnik

macik31
26. feb 2013

@ajkasamko a este som zabudla dodat,ze aj my sme tam boli velmi dlho,kym tie kvapky ucinkuju,treba cakat...

ajkasamko
27. feb 2013

Dam vediet , dala nam termin už na tento piatok, kedže som jej vysvetlila,že syna tie oči dost bolai, tak som zvedava, 🙂 potom napisem moju skusenost.

bubla30
28. feb 2013

ahojte baby, aj my sa chystame k dr., lebo trochu skulime- malý ma teraz 6 mesiacov-chcem sa spytat, to aj takym malym detom kvapkaju do ociek ci ako prebieha to vysetrenie?

bubla30
1. mar 2013

@ajkasamko tak aký si z nej mala dojem? aj my musime ist na vysetrenie a rozhodujem sa, ktoru doktorku zvolit...