Dr. Fifik (Koch) a skúsenosti s ním

gredy
24. mar 2007

Ahojte, rozhodla som sa založiť novú tému s konkrétnym menom a tak zistiť, aké s ním mate skúsenosti. Tak smelo sa zapajajte.

svetluska.p
24. mar 2007

Ahj gredy, to je ten "prijemny" pan doktor? Verim, ze sa kocky zapoja. Treba takych exotov zverejnovat, nech si zeny daju pozor. lebo u nas stale mnohi doktori ziju v milnej predstave o tom, kto je tu pre koho. Drzim palce, aby si si nasla noveho doktora s ktorym budes spokojna.

nane
24. mar 2007

moja sestra "vdaka" nemu potratila 😠 ☹

gredy
autor
24. mar 2007

Ahoj svetluska, ano je to ten "prijemny" doktor...bohuzial si asi fakt neuvedomuje, pre koho je tu a ako by sa mal spravat k tehotnym zenam!!! Po piatkovej skusenosti s nim som bola uplne hotova. So slzami v ociach som sedela v ordinacii a on na mna hucal a hucal, bez nejmensieho vysvetlenia. Mam totiz nejaky zapal na mocovych cestach, diagnozu presne neviem, lebo ma nevysetril. Zvysene bielkoviny a bakterie v moci mi zistili pri preventivnej prehliadke u praktickeho lekara. Lekarka, uplny poklad ma urychlene poslala za mojim gynekologom aj s vysledkami, aby sa liecil zapal! Ked som za nim dosla aj s vysledkami, tak na mna kukal, ze co ja vlastne chcem...a potom z neho vyslo, ked som mu vysvetlila, preco som tam, ze mam len bakterie v moci. Tak bez vysetrenia mi predpisal antibiotika!!!! A najlepsie na tom je, ze den pred tym ako mi robili preventivku som bola na poradni a davala mu moc!!! A nereagoval na neho, pocula som ako sestricka povedala, ze ma zvysene nico, to som uz nepocula, a on povedal, ze to nevadi. A este ked som sa mu stazovala, ze mam nejaky iny vytok, tak mi povedal, ze to je zvysena sekrecia...samozrejme bez vysetrenia! Takze take tazke srdce mam na neho!!!!

Nane je mi luto, co sa stalo tvojej sestre a prave preto si myslim, ze by sa mala dat tato informacia do eteru,aby na jeho neprofesionalitu nedoplacali pacientky!!! Myslim si, ze pan Fifik, by sa mal vratit asi este do lavic a dostudovat par veci a hlavne co je, to je tolerancia a ohladuplne spravanie!!! Dakujem baby za vase reakcie!!!

tinaa
25. mar 2007

Ahojte, nemam sice skusenosti s tymto doktorom, ale tiez som chodila do Kochu a pri poslednej navsteve u mojej doktorky, prave ked ma vysetrovala na koze si len tak vpalil do ordinacie akoby sa nic nedialo a len tak si tam ostal. Odkedy sa prestahovali do ruzinova, je to o niecom inom. Baby, uplne iny pristup, v cakarni vas obskakuju, doktori sa s vami rozpravaju. Su velmi mili. V kochu o mna nikto ani nezakopol. Takze odporucam, ak mate tu moznost, nasledujte doktorov do ruzinova. V kochu som nebola spokojna s nicim. Prajem pekny den a bezproblemove tehotenstvo 🙂

kadi
25. mar 2007

ahojte...nevola sa ten dr. Fifik náhodou Marek?...ja som k nemu chodila do polikliniky v Slovnafte / robil tam do konca februara/....tak neviem...chodila som k nemu asi 5 rokov...je pravda, ze som z neho mala vzdy taky pocit ze je nemasny-neslany ☹ ...ale take spravanie ako si pisala ty gredy som u neho nikdy nezazila...
...som prekvapena ako sa k tebe spraval 😠

certica
25. mar 2007

kadi, mal by to byt on...

lejla77
26. mar 2007

pridavam sa k otrasnym skusenostiam - radsej nebudem rozoberat, bolo by to na dlhsie - tiez som k nemu chodila do Slovnaftu. 😔 Ako so ostala tehotna, hned som to zacala riesit - a odisla som od neho. Mal fakt strasny pristup k pacientom, bol fakt neprijemny. 😠

gredy
autor
26. mar 2007

Vcera vecer sme napisali oficialnu staznost, tak som zvedava, ako sa k nej vyjadria, treba to riesit aspon takouto cestou, ale hlavne je upovedomenie inych bab-tehuliek, aby sa vyhli stresovym situaciam este aj u lekara, ktory ma byt prvy, co bude mat pochopenie a uctu k tehulkam!!!! 😉 baby, nedame sa!!!!

nelush
26. mar 2007

Ja som ho poznala takisto zo slovnaftu, nastastie som k nemu nechodila, nepocula som vsak o nom nic dobre.... Podobne nahulakal na moju znamu, ktora mala na prsniku nezhubny nador, ale vystrasil ju tak, ze tyzden preplakala....
Ja mam velmi podobne skusenosti s jeho predchodcom, ktory mi takisto neliecil zapal moc. ciest v tehotenstve a skoncilo to tak, ze som mala v 8mom mesiaci zapal obliciek... Nastastie som nasla v tom case ineho lekara, ktory to dal do poriadku. Takze nedaj sa gredy, drzim palce!!! A co najskor si najdi niekoho ineho....

danu
26. mar 2007

ahojte tehulky, ja som k nmeu chodila tiez dovtedy pokial bol v Slovnafte mne sa zdal dobry, nemala som nikdy s nim problem ked som potrebovala vysvetlil mi vsetko pytal sa ma aj ja jeho, podla mna bol dobry. nemam s nim zle skusenosti. 🙂

gretocka
8. aug 2007

baby, pridavam sa, prisla som k MUDr. Fifikovi este ako slobodna s bolestivym menzesom (totalne vyplasena - prva navsteva gynekologa)... vystupoval voci mne pomerne nadradene a pripadala som si ako debil, ze co vlastne od neho chcem. Potom mi napisal lieky a pol roka som chodila iba si predpisat recepty a bola som rada, ze ho nevidim. A hned po pol roku som lekara zmenila. Teraz mam doktora so skvelym pristupom, zatial odbornost este neviem posudit... Inak ta sestricka u Fifika bola velmi zlata... a ozaj na vlastne usi som pocula ako vychadzajuca pacientka hovori druhej, ze dnes ma vynimocne dobru naladu... takze asi tak. Sorry, ale aby boli pacientky zavisle od jeho nalady, tak to je dost zle.

lilinka76
8. aug 2007

Ja som k nemu síce nechodila, ale potrebovala som vyčítať z lekárskej správy, či trpím nejakou diagnózou. Našťastie, keď som bola na operácii v KOCHu, bola tam ešte "stará" lekárska zostava, ktorí sú dnes v gnp v Ružinove. A predstavte si, že ten lekár to z operačnej správy nevedel vyčítať, tak mi ju preistotu celú prefotil. A môj lekár to potom prečítal. Dobré nie???

scarletka
8. aug 2007

Ahojte dievcata, ja chodim k doktorovi Fifikovi do Kocha uz 5 mesiacov a musim povedat, ze ku mne sa sprava normalne...teda az dobre. Bola som aj hospitalizovana v Kochu vyse tyzdna a kazdy den ma prisiel pozriet ako sa mam. Mozno je len naladovy, resp. ako typicky chlap..nevie prejavit taku tu nehu, ktoru kazda zena potrebujeme a hlavne ked sme tehulky. Najprv sa mi zdal nemastny neslany, ale tazku vyhradu voci nemu nemam.

tamik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aln
9. aug 2007

Ahoj, poznam MUDr. Fifika zo SLN a som soknuta, ze teraz robi u Kocha. Nepocula som na neho dobre slovo a tiez som s nim nemala najlepsiu skusenost. Potratila som prve babo a vobec nic mi nevysvetlil a ani sa nesnazil pochopit to. Vobec nebol ochotny hladat pricinu. Teraz som zase teho a chodim k inemu lekarovi. Je sukromny a taky super, ze sa vzdy tesim do poradne. Po prvom vysetreni sme vedeli, preco babo zomrelo. Nasadil mi liecbu a teraz je vsetko OK. 🙂

albertova
10. aug 2007

Aln, a chodíš do Kochu? Alebo niekam inam? Lebo ja uvažujem nad iným dr. Teraz som pár dní ležala v Kochu a čo ja vie???!!!! 😒 Uvidím, až keď mi pomôžu....ale robili mi tam dosť veľa vyšetrení, tak uvidím

danu
15. mar 2010

malamyska • 1d • 26. feb 2009 o 08:54
ahojte kocky...mozno netradicna tema ale predsa..prosim vas nepozna niektora z vas tohto lekara alebo neviete mi poradit kde sa teraz nachadza? Pracoval v pro care na tehelnej v bratislave ibaze v decembri to zrusili a lekar odisiel ktovie kam..spominal polikliniku na kramaroch ale zatial som ho tam nenasla..prosim vas viete mi niektora pomoct? dakujem..

matom • 27. feb 2009 o 17:34
ahoj ja pokial viem pracoval v Slovnafte ( ale to bolo pred viacerymi rokmi ) na poliklinike ale odišla som od neho, je to podla mňa magor neľudsky...

bibione • 1d • 15. máj 2009 o 16:30
hehe...no nas Fifik je na kramaroch a ordinuje v ambulancii Dr. Hladika,ale onedlho by mu tam mala vysiet jeho tabula 😉

ponyxx • Dnes o 10:08
Ahojte babeny....ja by som tiez potrebovala recenczie na doktora Fifika...pomozte mi pri rozhodovani ci ostat na Kramaroch alebo ist inam....dakujem

rozpravocka
24. apr 2010

Ahojte, ja zatiaľ naňho nemám čo zlé povedať. Chodím k nemu už skoro dva roky na Kramáre a zatiaľ bol vždy super. Nikdy na mňa nekričal, vždy keď bolo treba, tak ma vyšetril a keď som niečomu nerozumela, tak mi to vysvetlil. Je síce pravda, že sa ho na to bolo treba opýtať - teda ak by ste len čakali, že vám to povie sám od seba, tak sa asi nedočkáte (ale takí sú predsa všetci chlapi) 😉 Popravde, mala som tú možnosť navštíviť aj doktora Hladika, ktorý tam robí spolu s ním, ale ten na mňa veľký dojem neurobil. Dokonca bol až nepríjemný. A to sú všade naňho len kladné odporúčania. ☹ Takže asi vždy záleží aj od dňa, kedy tam prídete - nie každý má vždy dobrú náladu. No, a čo sa týka tých Kramárov, jediné, čo mi tam vadí, je, že nemajú sono na ambulanci, takže sa vždy musím objednávať ☹

ponyxx
7. máj 2010

rozpravocka: ďakujem, zatiaľ mám podobnú skúsenosť, snáď tomu bude aj naďalej 🙂 ....ja mám tiež termín v novembri 😀
A budeš tam aj rodiť?

csina
9. feb 2012

myslím, že ak je to on, tak pôsobí na Kramároch ako písala bibione.. chodím k nemu, aj som bola u neho ako tehulka.. Netvrdím, že bolo všetko na 100%, ale ak sa vyskytli nejaké problémy, tak sa vždy snažil riešiť. Bola som dokonca od 17 tt riziková pacientka, nebola som síce sledovaná v špecializovanej ambulancii, ale u neho. Tak mám z neho miestami zmiešané pocity, pretože som zažila aj situácie, kedy ako odborník veľmi nepôsobil, ale snažil sa. Na mňa bol vždy veľmi milý, ak som niečo potrebovala s ním prebrať, tak som sa proste milo pýtala a on milo odpovedal 😉 asi vyžaduje trošku špeciálny prístup a potom aj on je iný.. naša komunikácia prebiehala vždy veľmi slušne a mierne vtipne.. 😉 Mala som jeden čas chuť ho vymeniť, pretože niečo mal urobiť a nespravil, ale všetko dopadlo dobre a je aj on iba človek, a ľudia nie sú neomylný... pri doktoroch je to len ťažšie....

csina
9. feb 2012

jáj... ešte som zabudla dodať, čo je myslím veľmi dôležité... je veľmi jemný, vždy pri vyšetrení je cítiť, že sa snaží urobiť ho naozaj čo najjemnejšie.. Vždy je veľmi relatívne, orientovať sa podľa skúsenosti iných, pretože nikdy dopredu nevieme, aké mal ten človek očakávania, aký je on sám a s akými lekármi mal dovtedy skúsenosti. Ja teda môžem o sebe len toľko povedať, že sa vo mne "hrabalo" už x gynekológov a aj žien, nie len mužov a teda Fifík bol s tých všetkých mojich najjemnejší. Tak berte na vedomie, že dojmy sú veľmi relatívne..inak všetko vnímajú ľudia, čo to podstupujú prvý raz, inak tí, čo už podobné zažili mnohokrát, inak tí, ktorí všade hľadajú chyby a inak tí zhovievaví.. Povedzme, že ja patrím do skupiny zhovievavých, ktorí z času na čas, nejaký ten prešľap aj prepáčia... 🙂 😉

0810
12. dec 2012

tiež to bol prví gynekolog,prva navšteva nočna mora.bohužial som k nemu chodila aj nadalej,a vdaka nemu som v13tt.potratila,keby bol robil to čo mal,nič z toho by sa nestalo...teraz mam vynikajuceho lekara,ludsky,profesionalny,a hlavne nezatažuje pacientky svojimi naladami..

eros
24. mar 2013

Ja som chodila k nemu od r 2002 v Slovnafte,pre mna posobil velmi milo,vzdy som sa k nemu tesila,vzdy sme si mali co povedat,aj ku smotnemu vysetreniu bol super,poradil.Nemozem na neho nic zle povedat.Ak by som vedela kde robi hned idem k nemu,ale ako to tu odznelo mozno zalezi od situacie,ci niekto niekomu sadne.....ani mi nevynadal,ked som dosla po 5r po porodu sa ukazat 😨 🙂 od prveho porodu myslim

rozpravocka
25. mar 2013

@eros robi na Kramaroch v nemocnici 🙂

angilia
11. máj 2013

Ahojte chodím k nemu už 4 roky. Predtým som 16 rokov chodila p. doktorovi, ktorý tam bol pred ním, ktorý prehliadol že mám polipy. Mudr. Fifík hneď zareagoval do 2 týždňov som bola po operácii. Jeho vyšetrenia sa mi zdajú veľmi profesionálne, čo na tom že sa stále neusmieva. Dôležitejšia je profesionalita.

ladysilvia
3. júl 2013

Chodím k MUDr. Marekovi Fifikovi druhý rok, a neviem si ho vynachváliť. Super lekár. 🙂

gvggdg
1. nov 2013

Chodim do lekára do bystého . 😎 ☹ 😠 😖 😢 😝 😅 🙄 🤐

simonettasimonova
24. okt 2016

Veelmi dobry mily sympaticky doktor super pristup aj ked som u nho len chvilu ale nemozem nic zle povedat.Som tehotna a stara sa najlepsie odporucam

kikushka2386
3. dec 2016

Ja na doktora nemozem povedat jedno zle slovo....popravde kedysi tam bola sestricka veeelmi neprijemna chcela som odist lebo aj dr bol presne taky isty.pri poslednom tehu som si povedala ze si asi vypytam kartu a pojdem inde.ale bola som prekvapena ina sestricka.tak si hovorim pockam a uvidim.sestricka je uzasna velmi mila a mozno aj tym to je ze dr je iny doslwdny co sa tyka vysetrenia nezanedbava nic.ja som spokojna 🙂

simka_simka
4. máj 2017

je absolutne drzí, nepríjemný a teda o odbornosti ťažko hovoriť, podľa jeho slov z pred par rokov som neplodná a nikdy deti mať nebudem lebo mam trvalo poskodené vajecníky...hold dalsí lekar nebol toho nazoru a teda dieťaťko sa mi narodilo tiež(bez problémov)... a neraz namna zvýsil hlas...moja posledná navteva u neho...bola dost neprijemná a tak som mu aj povedala, co si o nom myslim...ženy ak mate moznost, radsej sa mu vyhnite ako sa len dá. Stážista v nemocniciach je väčší odbrník ako on....a sestrička, k tomu sa ani nevyjadrujem radšej...