Hľadám detského psychiatra

andreaivan
24. jún 2022

Prosím poraďte detského psychiatra, je jedno kde, pôjdem za ním hocikam, len z vlastnej skúsenosti ak vášmu dieťaťu pomohol, mám 13 ročného syna a myslím, že má depresiu, je mu všetko jedno, ubližuje slovami svojím najbližším a tvrdí, že nechce aby ho mali radi aby nebol smutný, keď ostatní sú smutní... Už to trvá dlho, nie je to len puberta, bojím sa o neho, stavia okolo seba múr.... Prosím pomôžte mi.... Potrebujem odborníka, ktorému sa otvorí, boli sme už u psychologičky ale nič sa nezmenilo... Ďakujem

pribinak
24. jún 2022

@andreaivan pediatrička vám koho odporučila?

mata2
24. jún 2022

Dr Kvasnička Trenčín

mikadooo
24. jún 2022

@andreaivan nuž, v prvom rade on musí chcieť sa liečiť... Ináč mu asi ťažko niekto pomôže... Jednoducho by som skúsila ďalšieho psychológa a ďalšieho, až kým nenájdem niekoho, s kým si "sadnú" 🤷. Alebo aj psychoterapeutov. Ale základom je, že pacient sa otvorí a bude chcieť riešiť svoj problém, ináč to môže byť veľmi ťažké... Alebo by som šla k psychológovi len ja - matka a hľadala by som u neho rady, ako so synom komunikovať a ako ho "načať", aby začínal vnímať, že to, čo cíti, nie je ok... Držím palce musí to byť hrozné. ☹️. Ináč ak si myslíš, že je to depresia, tak by som sa pediatra opýtala na antidepresíva... Možno bude stačiť nasadiť liečbu tabletkami, aby sa chlapec zbadal, že žiť sa dá aj inak.

hanka1000
24. jún 2022

@andreaivan MUDr.Fizikova, Ziar nad Hronom

dory11
24. jún 2022

Odkiel ste možno by mu pomohla psychoterapia že by videl ine deti/pubertiakov že rozprávajú o svojich pocitoch a podobne možno ak nechcete ísť osobne sama za psychiatrom skúste aj vy ako mama internetovú poradňu ipcko možno vám pomôžu naviest na dáku cestu aby sa vám syn otvoril možno by to mohol skúsiť aj si im napísať

dory11
24. jún 2022

*syn im napísať možno sa takto skôr otvorí
Mozno mu vadí rozprávať sa z očí do očí o svojich pocitoch z dakou lekárkou možno aj vek lekára mu môže vadí že si mislim že ho nepochopí možno mu vadí že je to že možno by pomohol psychológ chlap a na internetovej poradni ipcko sú aj psychologický aj psychológovia blízky tym to ľuďom v puberte taký okolo 30rokov

jaga18
24. jún 2022

Dr Ildiko Perhacs, DS

andreaivan
autor
25. jún 2022

@mikadooo ďakujem...
On práveže nemá problém sa otvoriť... Chce aby mu pomohli, očakáva od toho pomoc, už 3 psychologičky sme skúsili a nie len po jednom sedení, aj ja sama bez neho som si rady pýtala ako k nemu pristupovať vo výchove... No už som bezradná a myslím že on rezignoval... Už sa musím obrátiť na psychiatra..

andreaivan
autor
25. jún 2022

@hanka1000 ďakujem.... Prosím Vás, má dobrý prístup k pacientovi? Je trpezlivá? Aj vám reálne pomohla? Môžte aj do súkromnej správy 🙏

andreaivan
autor
25. jún 2022

@mikadooo teraz som si všimla, že som napísala v príspevku, že potrebujem takého, ktorému sa otvorí, ale zle som sa vyjadrila, on sa otvorí, teda nemá problém porozprávať všetko čo ho trápi a čo by chcel zmeniť.. Ale nejak tie rady nefungujú bohužiaľ.... 🥺

andreaivan
autor
27. jún 2022

@jaga18 prosím vás, máte s ňou aj osobnú skúsenosť? Aká je? Môžte aj do správy.... Ďakujem 🙏

andreaivan
autor
27. jún 2022

@hanka1000 neberie nových pacientov 🥺

jaga18
27. jún 2022

@andreaivan písala som súkromne

lulu3584
Odpoveď bola odstránená
Zobraz