Hľadám dobrú kožnú lekárku v Košiciach, poraďte

cka
15. okt 2009

Hladam dobru koznu lekarku v Kosiciach, nakolko by som si chcela vypocut nazor ineho lekara. Nazory pediatra a kozneho lekara mojej dcerky sa rozchadzaju. Jedna sa o nabehu na atopicky ekzem. Mozete mi poradit, mate nejake dobre skusenosti s lekarmi/lekarkami v KE??
Dakujeeem.

zuzana19851
15. okt 2009

ahoj jednoznačne ti poradim doktorkku Saxovu ordinije na dominikanskom namesti ako je CHIRMED plasticka chirurgia.Plati sa u nej ale stoji to za to ja ked som bola tehotna som vyskusala 3 lekarov a až ona ma dala do poriadku mala som atopicky ekzem do dnes k nej chodim ak mam problem.A aj moja sestra ma 9 mesačneho synčeka ma atopicky ekzem predpisala mu mastičky ktore mu neskutocne dobre pomahaju .A je to aj velmi mila pani prijemna.Dufam že som ti pomohla.

cka
autor
15. okt 2009

Zuzka, dakujem pekne....a nevies, ake masticky predpisala sestre pre synceka??
Skusime....este musim pockat, kym prejde MS, uvidime potom, aka bude mala a co na to nasa pediatricka. Ale dakujem za tip.

zuzana19851
15. okt 2009

su to robene mastičky takže nazov ti neviem povedat

edusik
15. okt 2009

my chodíme s dcérkou na Moyzesovu, k MUDr. Terpákovej . Malá mala najprv v obočí šupinky. A neskôr sa jej robili v záhyboch veľké červené fľaky, strašne revala, po prvej mastičke jej to nezmyzlo, ale potom jej dala namiešať nejakú inú a zo dňa na deň jej to vybledlo a bola usmievavá. Chodí k nej aj kamoška, ale so sebou, po pôrode chytila plieseň a je tiež spokojná. A malinké detičky berie bez čakania hneď ako ich uvidí v čakárni.

junovka
15. okt 2009

ja som s Timkou chodila k Terpovej na Sever polikliniku.Je super lekarka, nakolko od Timka tiez od narodenia trpela atopakom, tolko sme menili koziarov, az nakoniec Terpova nas dala dokopy 😎 😉

edusik
17. okt 2009

baby píšem hlúdposti - až teraz som si všimla - na Komenského nie Moyzesová - je to tá istá čo píše junovka

cka
autor
17. okt 2009

Takze Terpova na poliknilike Sever, ano?? 🙂
Dakujem za tip. Sla by som si aj po iny nazor, lebo nasa kozna tvrdi, ze dcerka je silny atopik a mne sa to nezda. Ked sme doma, tak ked jej kozicku pozeram, tak je moralna. Nevidim na nej nic....je pravda, ze nemame v rodine vobec skusenosti s ekzemami....takze uvidime. 🙂

martinka17
23. aug 2011

@junovka sorry, stará téma, ale berie aj dospelých, nevieš mi poradiť?

junovka
24. aug 2011

@martinka17 ano...aspon vtedy brala.Nastastie sme tam boli naposledy hadam 4-5 rokov dozadu 😉

martinka17
24. aug 2011

@junovka aha, dííík, skúsim zavolať 😢

suzzi_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzzi_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cka
autor
28. jún 2013

@suzzi_ Ahoj, nakoniec som to nechala tak. Hlavne som sa ukludnila ja, prestala osm stresovat a zacala som jest normalne a zdravo ako predtym, lebo kozna mi odporucala vtedy iba suche rozky a vodu 🙂) a akosi sa to upravilo aj dcerke samej. Mozno to bola ta dojcenska forma ekzemu, ale nejake naznaky alebo pozostatky este ma aj teraz, ked ma 4 roky (pri placi jej na tvari vybehnu podkozne cervene fliaciky, ale tie potom zniznu)....alebo pomohlo aj to, ze som ja prestala riesit na neprenasala som nepokoj na nu a hlavne som prestala privolavat kadejake kozne scenare. Tak toto sa stalo u nas...smiesne, ale aj samoliecitelstvo funguje...ved sa nim riadili nasi stary rodicia kedysi davno, nie?? 🙂)

martinkah
28. jún 2013

@suzzi_ MUDr. Janette Baloghová, pracuje v novej nemocnici, špecializuje sa na deti, ordinuje tuším jedno dopoludnie v týždni na kožnej klinike (8.poschodie), zavolaj, povedia ti, kedy môžete prísť
http://www.upjs.sk/lekarska-fakulta/kliniky-lf/...

tiež sme k nej chodili s ekzémom.. navštevujete aj alergológiu? pri ekzémoch určite odporúčam ísť za alergológom (my chodíme k Dr. Šafčákovej)

suzzi_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
edusik
31. mar 2014

@suzzi_ ahoj, máte nejaké pokroky s exémom? ja som už vyskúšala 3 kožné, a dnes ma vytočila tak, že zas pozerám na novú - len koho?

suzzi_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbarella83
8. apr 2014

@edusik a neskúsili ste kozmetiku Aderma .. http://www.aderma.cz... Dcérke sa ako pól ročnej vyhodil ekzem teraz ma 1,5 a odkedy používame toto nepoužívame kortikoidy ... A stav sa velmi zlepšil ...Je to síce drahšie treba rátať 20 EUR ale stojí to za to ... Majú to vačšinou v lekárňach v nákupných centrách

viridisa
8. apr 2014

Ja odporúčam Dr. Zuzanu Kožuchovú. Pracuje vedla Steel arena na Nerudovej 9. Deticky prednostne osetruje, ked sa objednas telefonicky a povies, ze ide o dieta. Ja k nej chodim uz roky so sebou aj s dcerkou. Ma referencie aj na FB aj na nete.

edusik
8. apr 2014

@barbarella83 Aderma nie, momentálne už viac ako rok kúpeme buď v Bioderme alebo na striedačku, keď je kožička zapálená v Balneu Hermal, nič iné jej z "bežnej" dennej kozmetiky nedávam, len krémiky od kožnej... Sem tam jej natriem suché miesta aj mojím krémom Avene Cicalfale - všetky sú dobré momentálne na podráždené miesta, ale dlhodobo to nič nerieši, stále sa nám to vracia...

barbarella83
8. apr 2014

@edusik nam bioderma velmi poškodila ....koza nam strašne zcervenala dokonca biodermu odmietal i starší syn. Ked som ho ňou chcela natrieť tvrdil ze štipe ... Skúste tu a dermu v lekárňach vedia dát i vzorku ... Fakt sa nam vďaka nej velmi zlepšil stav a kortikoidne masti (od kožnej ... miešané individuálne v lekárni ci sériovo vyrábané (užívali sme rôzne nakoľko sa to strieda aby sa koza nestala rezistentna a nakoniec nereagovala ...) už nepoužívame ... Výbornu skúsenosť s kozmetikou A derma majú viaceré mamičky ja vo svojom okoli poznám 4 🙂 je to na prírodnej báze z nieakej pšenice ci ovsa ci z čoho jediný problém ktorý mame je ze malej to velmi chuti a sa snaží zliizat zo seba krém ked ju námastim 🙂

osiris123
7. jan 2016

@suzzi_ ahoj suzzi,no moj muz aj so synom sa rozhodli ist ku nej, chcem sa spytat na normalne vysetrenie ,maju ekzemy, ci sa za to plati,aky ma pristup a tak. Dakujem za odpoved. Obaja su poistenci vseob. poistovne.

mimusa37
3. júl 2016

Jednoznačne by som odporučila pána dr. Šplíchala, bol to neskutočný odborník a dobrý človek, celej mojej rodine veľmi pomohol, samozrejme po lekárskej stránke, ale žiaľ už asi mesiac nie je medzi nami ☹. Ale mám veľmi dobré skúsenosti aj s pánom doktorom Chromým z Vojenskej nemocnice. Veľmi milý človek a veľký odbornik. Síce sa tam dlhšie čaká a sestričky nie sú najmilšie, ale dá sa.

siu3333
30. sep 2016

Ahojte chcela by som sa opytat.pozna niekto taku koznu s ktorou sa da dohodnut ma trpezlivost na deti?mam syna tvoria sa mu vyrastky na tvari,,a potrebujem radu.on nechce spolupracovat od mala s dr.cize je to problematicke...

alexandraala
5. apr 2018

Ahojte, poradite nejaku odbornicku, koznu? Pre male babatko, pravdepodobne atopicky ekzem, len KE, Dakujem

siu3333
6. apr 2018

@alexandraala viem doktora ale trochu mimo ke

elmas
18. máj 2018

Ahoj siu3333 ja bi som ti poradila mudr. Janette Baloghova pracuje v novej nemocnici na 8.poschodi je to najlepšia doktorka podla mna a s deťmi to naozaj vie aj pani sestrička je strašne milá chodim tam aj ja a som velmi spokojná ale s detickami to naozaj vie 😉

deniska14
18. nov 2018

@suzzi_ ahoooj chodite stale k Dr. Florianovej? Ja stale ked tam pridem je tam jej mama taka staraia Dr....nevies ktore dni ordinuje?

li_via
18. nov 2018

@elmas Ahoj viem mi povedat, ci lieci kortikoidmi alebo aj niecim inym? Berie deti aj dospelych? Dakujem

suzzi_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz