Hľadám pediatra a gynekológa v Olomouci

oranzada
27. jan 2012

Ahojte, som mamicka uz o dva tyzdne rocneho chlapceka a zaroven aj tehulka 🙂 mali by sme sa prestahovat do Olomouca, takze tam budeme uplne novi a rada by som tam niekoho spoznala. Nikdy som tam ani len nebola, tak mi mozte poradit nejake pekne miesta a samozrejme aj dobreho doktora pre mna ako tehotnu a aj pre mojho chlapceka nejakeho pediatra. Velmi pekne dakujem za hociaku odpoved 😉

majatob
27. jan 2012

@oranzada ahoj, ja nejsu uplne olomoucanda, ale bydlim hned ve vesnici vedle 🙂 kdy se stehujete? 🙂

oranzada
autor
27. jan 2012

No tipujem to niekedy na marec \ brezen, vlastne sme sa nefinitivne rozhodli len dnes 🙂 Priatelovi tam ponukli dobru pracu v Litoveli (to by malo byt niekde blizko), tak budeme musiet najskor splasit nejaky podnajom. je nejake sidlisko alebo mieto v okoli na ktore by som si mala dat pozor a radsej hladat bytik niekde inde? Alebo naopak- je nejake dobre miesto?

majatob
27. jan 2012

@oranzada Litovel je kousek 🙂 v Olomouci bych rekla, ze nejaky vylozene dobry nebo spatny misto na bydleni neni 🙂
takze cerstve rozhodnuti, super 😵 ted zijete ve Spanelsku? 🙂 kdy cekas druhyho prcka?

oranzada
autor
27. jan 2012

teraz sme v Anglicku, musim si to tu asi aktualizovat 🙂 druhe by tu malo byt v auguste, takze teraz preliezam net a hladam dvojity kocar, bo maly bude mat len jeden a pol roku a neviem ako ho budu nozicky posluchat, zatial este nechodi, ale uz sa postavi sam ked sa niecoho drzi. Bol narodeny predcasne, tak pocitam, ze sa moze trosku oneskorit a ten dvojity kocar by sa aj tak hodil. Je Olomouc docela prisposobeny mamickam s kocikom? V Spanielsku aj v UK je hadam kazdy obchod vybaveny pre vozickarov, teda aj pre kocary, no napriklad Jablonec nad Nisou (odtial je priatel) je na toto uplne hrozny, snad 90% obchodov ma schody, takze nieje sanca sa do nich dostat. To mam teda otazky co? 😀 som uz zvyknuta stahovat sa, tak viem, ze taketo veci su dolezite. Uz by to ale chcelo sa trosku usadit, hlavne uz s dvomi detmi sa to bude coraz viac komplikovat 😅

ajca123
27. jan 2012

@oranzada ale,ale Olomouc 🙂 ja som sa tam narodila 🙂 ,ale žijem v Bratislave 🙂 uz pár rockov 🙂
Podla mna dobre ste zvolili,milujem to tam lebo ľudia sú tam super

oranzada
autor
27. jan 2012

@ajca123 tak to si ma potesila, snad na nich aj ja natrafim 😉 tiez je to podla mna dobra volba, ale myslim polohou, mam to blizko k nam a aj priatel domov. Este jedna s mojich otazok: je mesto v rovine alebo u tam kopce? Namestie a ulicky su vydlazdene kockami? Pytam sa koli druhu kocaru, chcem si nejaky kupit este tu v UK, tak chcem vediet na co ma byt pripraveny 😝

majatob
27. jan 2012

@oranzada ja tu vetsinou problem nemam se nekam dostat, vetsina obchodu schody nema a kdyz nahodou, tak se vzdycky najde nekdo, kdo pomuze 🙂 ja mam sourozeneckej Jane powertwin a muzu ho jen doporucit 😵
Olomouc je na trech vrscich, ale zadny mega kopce si nepredstavuj, tak z 98% budes kocar tlacit po rovince 😀 centrum je vydlazdeny kostkama 🙂

ajca123
27. jan 2012

@oranzada uz ti odpovedala majatob 🙂 a ked pojdete niekam na vylet tak odporúčam Kopeček je tam krásne a v lete a príroda je na okol tiez krásna 🙂
Ja chodievam rada na huby 🙂 a aj deti beriem so sebou,oni sa vybehaju...
A aj pamiatok tam je veľa...

oranzada
autor
16. feb 2012

tak sme kupili phil and teds dvojity a vyzera, ze mu nebudud vadit ani dlazebne kocky 🙂
Uz sa docela tesim, ze odtialko vypadneme. Sledujem stale inzeraty na byty, ale teda nevyzeraju nejak extra krasne, vacsina mi pride takych ,,komunistickych" :D a tie pekne zase nemaju vytah :( a tie najmy... 😕

salomee
16. feb 2012

Ahoj, já asi moc neporadím, s pediatry zkušenost nemám a gynekologa jsem vybírala podle toho, abych to neměla daleko z domu. ...a tak nějak bych to možná doporučila i Tobě, aby ses nemusela plantat někde přes celé město.
Schválně jsem se mrkla, jak daleko je Litovel od Ol. a je to 18 Km... 🙂

oranzada
autor
16. feb 2012

@salomee dakujem, zatial som to tiez tak vzdy riesila, ale napriklad v spanielsku som takto schytala hrozneho pediatra a bola som nervozna vzdy jak som k nemu sla- nemenila som ho, lebo sme tam uz neboli na dlho a tak sa mi uz nechcelo hladat ineho.
Ja by som sa ale asi radsej nastahovala do Olomouca, Litovel je asi len male mestecko a tak neviem co by som tam robila 😖

salomee
16. feb 2012

@oranzada Litovel neznám, ačkoliv je tak někde mezi Ol. a mou rodnou dědinou, já jezdila vždycky jinou trasou... ale je to takový malý město, no... Olomouc je Olomouc🙂. A je tu, na to, že to je velké město, i celkem klid, třeba o víkendech a prázdninách -paráda... parky na procházky bezva, teď se celkem opravovaly takové ty hřiště pro děti v parcích: skluzavky, různé houpačky atp, kam může maminka s dětmi jen tak zajít... naše parky miluju... Pediatra bych už taky měla začít pomalu řešit, ale možná se budu zajímat o toho, co je v jednom baráku s mým gynekologem a praktickou doktorkou🙂
Když jsem si hledala gynekologa, kamarádka mi doporučila G Centrum, co je přímo na náměstí. http://www.g-centrum.cz/

oranzada
autor
16. feb 2012

@salomee ta stranka vyzera lakavo, len je tam cakacka asi minimalne mesiac, ale to by mi len teda stacilo objednat sa popredu. Snad je to statne a nie privatne, nikde to tam nevidim, tak hadam hej. Pozeram, ze cakas chlapceka Ondrejka 🙂 ja este neviem co to bude, ale chcela by som maleho Andrejka ak to bude chlapcek 🙂 no mojmu priatelovi sa to meno nepaci, vy ho asi v cechach ani nemate. Inak v akom tyzdni sa zistuje pohlavie? mne to povedali minule az v siestom mesiaci, bo som prve mesiace bola tehotna v Skotsku a tam to mali zakazane povedat... 🙄

salomee
16. feb 2012

@oranzada Zakázané..??? To je drsné.
No v tom G centru mají pořád napsáno, že berou nové pacientky..navíc já když jsem se ptala u svého dr, zda mě vezme (do té doby jsem neměla žádného), tak taky měl místo až někdy za měsíc a něco, já jsem položila telefon, až pak mi došlo, že jsem asi měla říct, že jsem těhotná😀...a to mě pak už vzal prakticky hned.
Myslím, že Andrej je v českém kalendáři,....
Jo pohlaví... já ho napřed vědět nechtěla, ale hned jak se doktor zeptal, zda chci, tak jsem váhala asi vteřinu, než jsem řekla, že jo🙂. Někde ho prý řeknou už na tom prvotrimestrálním screeningu, ale to mají kluci i holky výbavičku podobnou, tak je to nejisté a vyžaduje to kvalitní techniku a hodně zkušeného doktora. Mě to řekl můj doktor v 18 (nebo 17.?) týdnu, to mi jen kontroloval čípek tou vaginální sondou, z mimča byl vidět jenom kousek..a právě ten osudný🙂...jinak by se asi nenamáhal to nějak zjišťovat..ale na velkém uz se to dá snad už dobře poznat, ačkoliv když se mimčo nechce ukázat, tak smůla🙂.

oranzada
autor
19. feb 2012

@salomee no hej, v skotsku to nemozu povedat (ale nie v kazdom kraji) lebo, ze ich potom sudili ludia ked sa pomylili 😒 ani len sa nepozru detom medzi nohy, pritom by to mali podla mna aspon skontrolovat aj ked nam nic nepovedia.
Ja by som chcela vediet co to bude uz aj len pretoze, ze by sme chceli dievcatko, chlapcedk by ma tiez potesil, ale chcela by som byt na to pripravena, lebo zatial si to babatko predstavujem ako dievcatko 🙂

salomee
19. feb 2012

@oranzada 🙂A zkoušela jsem různé ty tabulky, co tu holky mívají v albech, kde se dá zjistit, co čekáš😀? Nevím, jak tomu věříš, ale pro zábavu dobré.
Přesně s tou kontrolou genitálu souhlasím, někde jsem i četla, že nějaké miminko nebylo zdravé a poznali to taky podle toho, že mezi nožkama nemělo to, co tam být mělo ☹ ..sice to byla součást nějaké celkové genetické vady, ale i tak, kontrolovat by se, když už teda, mělo všechno. A že někdo uhání doktora, že se spletl v pohlaví, tak to je masakr😀..to je fakt velký problém na první měsíce, než dítě ze všeho vyroste mít holčičku v modrém atp🙂.

oranzada
autor
19. feb 2012

@salomee vobec neviem ake tabulky myslis, ale zaujimalo by ma to 😝 posli mi sem link ak mozes.

No s tym urcenim pohlavia, podla mna by stacilo len podpisat nejaky formular, ze si si vedoma, ze sa doktor moze pomylit, niekedy to zase musi byt jasne vidiet. Tu su ale za celu dobu tehotenstva len 2 ultrazvuky, takze ak sa to nepodari behom toho co je v 20 tyzdni, tak ma mamicka aj tak smolu, potom su tu ale privatne, kde ti pohlavie povedia, ale cvakas 60 libier 🙂
Od mojho piateho mesiaca sme ale boli v spanieslku a tam mi robili ultrazvuk kazde vysetrenie a dokonca aj 3D som mala zdarma, ale poviem ti, ze by som za to ani korunu nedala a pri druhom by som to nechcela, bolo ho sice krasne vidiet, ale pripravili ma o prekvapenie ako bude vyzerat

salomee
19. feb 2012

@oranzada Jé vidíš, ve mě zrovna dneska začlo hlodat, jestli se nemám na 3D objednat.... ale to, co píšeeš, mě asi přesvědčilo.... že si počkám. Už jsem to nevydržela s pohlavím, tak aspoň nebudu hladově okukovat dítko, jak vypadá, když se ještě ani nenarodilo. Já jsem byla odjakživa zastáncem, že pohlaví NE, no...pak jsem to neustála. Ale líbilo se mi, jak jsem někde četla, že... už nevím přesně, jak to bylo... že když si člověk zjistí pohlaví, už si dítě zaškatulkuje a ono už je v jakési kategorii a my už od něj určitou věc očekáváme, že mu bereme možnost narodit se jen tak, bez podmínek, aby mohlo být jen samo sebou..nebo tak nějak. Ale sama jsem se toho nedržela, takže...
Ty tabulky zkusím najít, já, když nehledám, tak na to všude narážím, ale když pak potřebuju, najednou to nikde nikdo nemá😀.
Jak to přijde, že jsi tak zcestovalá? To obdivuju...

salomee
19. feb 2012

A tu druhou teda za nic nemůžu najít🙂..tak jindy budu mít třeba větší štěstí. Často to tu holky mívají i v albech.

oranzada
autor
19. feb 2012

naozaj by som na to 3D nesla a to som sa vtedy tiez chcela aj sama objednat na to, ale uz mi nechceli povolit, ze uz je maly moc velky v brusku- to bola taka ta sukromna firma, co ti urobi film.
Ja som tiez povodne vravela, ze pri druhom je mi to uz jedno co to bude, ale pisala som si dennicek v tehotenstve a aj stale pisem a teraz ked si to citam, tak vidim, ze tam pomenuvavam nenarodene miminko Jasminka a pritom sa narodil maly martinko :D vzdy mas totiz v hlave uz nejaku predstavu o tom babatku v brusku, tak si nechcem predstavovat chybne 🙂
No vycestovala som v 18. zo Slovenska do Ciech (nezniesla som sa s bratom doma), tam som vystriedala par praci, vsade som bola len chvilku, ale vzdy v inom meste 🙂 a nakoniec som sa tam zoznamila s tym mojim a vybrali sme sa do skotska, tiez sme vystriedali par prac, potom sme dostali pomńuku od nasho sefa ist do Irska, tak tam sme boli na par mesiacov a vratili sme sa do skotska, kde sme dostali dobru uz stalejsiu pracu, no ta skoncila hned ako som otehotnela a tak si ten moj nasiel pracu v Anglicku, ale skolenie bolo na 10 mesiacov v Spanielsku a teraz sme zase v Anglicku, ale ideme za dva mesiace do ciech, tak som na to zvedava, este nikdy sme tam spolu nezili. To cestovanie je super, mam rada zmeny, ale je na tom hrozne, ze vsade zacinas odznova a uz sa ti nechce hladat si nejakych znamych, zvlast to neni jednoduche ked trcim doma s malym :( tu nie su mamicky nijak zhovorcive, bola som aj dnes na detskom ihrisku a maly sa hupal na hupacke a vedla nas sa hupala tiez mamicka jedno dievcatko a maly bol z nej hotovy a rehotal sa a gagal na nu a tak hovorim tej mamicke, ze sa mu nejak ta jej mala lubi a ona sucho na to, ze malym detom sa lubia vsetky male deti... koniec debaty :D :D celkovo si nejak nesadnem s anglanmi, co tu mam kamaratky, tak z inych statov

oranzada
autor
19. feb 2012

@salomee no tak som si to pozrela a mali by sme mat dievcatko podla toho, lenze ako sa tak pozeram tak aj to predtym malo byt dievcatko a mame chlapceka, tak sa asi na to nijak nej´budem spoliehat, ale aspon na chvilku ma to potesilo 🙂

salomee
20. feb 2012

@oranzada 😀 No, to je dobré, maminky moc asi o kontakty nestojí...a než se potěšila sympatiemi, tak to takhle setřela, to je něco teda.
Tak vidím že jsi toho hodně procestovala,,.... asi nebude jen tak zvyknout si společně v ČR, kamarádka, která nějaký čas žila v UK a vrátila se asi před rokem a něco, pořád ještě některé věci nemůže překousnout a vzpomíná, jaké to bylo tam.Tohle mě nikdy nepotkalo, já teda změny nějak moc nemusím a jsem spíš takový domácký typ (vždycky říkávám "taková domácí buchta😀"), jsem ráda tady na Moravě..a říkám si, že se jednou se synkem odstěhujeme někam na Valašsko, tam to miluju snad nejvíc, mám tam svoje kořeny.
Tak uvidíš, třeba to ta holčička fakt bude.... když máš ten deníček, můžeš aspoň líp srovnávat příznaky, jestli je třeba těhotenství jiné než první, jestli máš jiné chutě, jak se mění vzhled atp🙂, když už nic, je to zábava. Mě by nenapadlo, že bych mohla mít kluka.... mamka z holek, já mám už jen sestru, která má taky je holky... a každý mi vždycky říkal, že já jedině holku... jak jsem pak byla překvapená....

oranzada
autor
20. feb 2012

@salomee no to hej, asi zo vsade mi nieco chyba, najviac spominame na Spanielsko, ale zase zivot tam by nemusel byt az tak jednoduchy, bo sa tam vacsinou pracuje od rana do vecera a to sa mi nelubi. V UK je zase super nakupovanie- kopa redukcii, super sekace a hlavne Ebay :D ale chyba mi tu taka nasa ludskost, tu mi pridu vsetci jak mumaci.
My to mame v mojej rodine take dost mixnute s dievcatkami a chlapcami, ale od priatelovej strany vsetko chlapci, tak neviem. No uvidim podla tvaru bruska, ale to uz asi budem vtedy vediet aj podla ultrazvuku 😝
Ja sa docela tesim do toho Olomouca, snad tam su ludia privetivi ku slovakom, bo nemam z ciech inak tie najlepsie skusenosti 😒 Dokonca aj v priatelovej rodine sa ku mne najskor nespravali najlepsie, ale teraz je to uz v pohode

salomee
23. feb 2012

@oranzada Dneska jsem četla na netu tento článek http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/260007-... a to teda beru jako důvod, proč může být zakázáno sdělovat pohlaví... to by mě nikdy nenapadlo- masakr.
Těžko říct, jestli se dá nějak všeobecně shrnout přístup Olomoučanů k lidem ze Slovenska, ale dík tomu,že na Palackého univerzitě studujou tuny zahraničních studentů, tak myslím, že Slovák není žádná exotika a důvod nějak odlišovat od domorodců už vůbec ne.... doufám, že se vám tady bude líbit.

madja
31. okt 2012

Zdravím děvčata, znovu otevírám tuto diskuzi. Také nás čeká stěhování se do Olomouce, proto prosím o nějaký typ na dobrého pediatra, pokud možno lidského. Teď mě vlastně napadá, že hledám vynikajícího pediatra 🙂. Děkuji!

garfie
31. okt 2012

@madja já jsem spokojená s doktorem Plevou http://www.znamylekar.cz/jiri-pleva2/prakticky-...
jsou tady i špatné reference, ale ty já nechápu 🙂 i další dvě známé jsou u něj spokojené (jedna má už plnoletou dceru). Slyšela jsem i o případu, kdy doslova zachránil život nějakému chlapečkovi tuším že s leukémií....
Sestřička je bezva a výborná organizátorka, po pacientech chce, aby se předem ohlásili-to znamená, že tam NIKDY nečekáš! Je to blízko centra, hned u parku a tramvaje, takže příjemný i s kočárkem. S parkováním trochu horší, ale hned u ordinace jsou tři místa pro vozíčkáře, tak to tam vždycky frknu na blikačky 😉
Jo a hned vedle je lékárna.

madja
31. okt 2012

@garfie moc ti děkuji za typ! Zkusím tam zavolat a domluvit se s ním. Zeptám se tě, jestli je to taková lidská povaha, jestli s ním dá mluvit? Měla jsem dr. která nepřipouštěla nic jiného jen svoje pravdy a pak když měla dcera s něčím opravdu problém, měla jsem strach jí to i říct, takže nakonec jsme se přehlásili jinam...

garfie
31. okt 2012

@madja Aha, tak v tomhle je myslím v pohodě. Hodně nechá na tebe-třeba když jsem nemohla kojit, vypsal mi všechna mléka na trhu-ať si vyberu podle sebe. Myslím že fakt nemusíš mít strach se na něco zeptat, nebo něco říct. A kdybys náhodou měla nějaké obavy, sestřička je profík, můžeš se zeptat i jí-vždycky pacienty vyprovází do čekárny a něco s tebou ještě prohodí.....

madja
31. okt 2012

Super 🙂 děkuji. Už jsem četla komentáře k němu i sestřičce, že je už napolovic také lékařka 😀