Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kedy vybaviť detskú lekárku?

kosimo
20. jan 2016

ahojte poprosim vas o radu baby mam ist dopredu k lekarke spytat sa ci mi maleho vezme ked sa narodi?,?? a vadi ak byvame v ba ale trvale bydlisko mam uplne inde ???

sardinka335
20. jan 2016

@kosimo myslím ze bydlisko vobec nevadi...ale ak by mala plno detí, tak by to mohol byt problém. A presne ako pišeš treba si dopredu zabeštelovať lekara, ktorý ti maličké vezme...tam hned po prichode z porodnice neviem na druhy tretí den sa ide do poradne pozrieť babätko, pripadne niektore doktorky maju aj tzv. novorodenecke navštevy, ze pridu k vam domov. Určite si uz zavolaj dokine ktorej chceš ist ze či ta zoberie a kedy prist na prvu navštevu.

zabina27
20. jan 2016

@kosimo ja som si ju zajednala, ked som seba od nej odhlasovala, ked uz som bola tehotna 😀 mala som 27 rokov 😀 vravim jej, ze pani doktorka, na vymenu, ja idem het a maleho mi vezmete namiesto mna 😀
ale hej, treba dopredu, u nas sa v porodnici pytali na pediatra, posielali mu tusim dokumentaciu babatka, aj niektore vysledky vysetreni, ktore sa robili v porodnici, ale medzitym nas pustili domov.
trvaly pobyt moze byt problem pri tej rajonizacii, co pise aj @sardinka335 , preto skus radsej skor si zajednat, nech mas istotu

limetka69
20. jan 2016

@kosimo ja som to bola vybavit vcera, nukde na dverach neboli ulice a povedali mi, ze rajonizacia uz nefunguje, aspon tam nie. Vybavila som u mojej ex detskej lekarky, bola som prekvapena, ze si ma pamataju. Dala papierik s cislom ked pojdem z porodnice mam zavolat, hned ma vezmu bez cakania 🙂 vybavene za 5 min 🙂

zabina27
20. jan 2016

@limetka69 neviem, ci je to rajonizacia, ale dr si mozes vybrat, ktoreho chces, len ak ma plny stav, moze odmietnut, ale taky, ku ktoremu podla bydliska patris, ta zobrat musi, aj ked ma plno (zevraj ked treba, zoznam ti daju v zdr. poistovni)

8291
20. jan 2016

Pokial pediater nemá natreak tak vás zoberie a súkromník určite,treba si to dohodnúť ešte pred pôrodom,mňa sa v pôrodnici doktorka z novorodencov hneď pytala na meno a adresu pediatra aj si to zapísala.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli