Logopéd pre dvojročné dieťa v Bratislave

marcelasz
1. jan 2014

ahojte maminky oteckovia,mate niekto skusenost s logopedom v Bratislave,chcem nejakeho navštivit s mojim 2-ročnym synčekom,ktory vobec nerozprava.skuste poradit ak mate skusenost,nejakeho dobreho.Dakujem

luciahromadkova
1. jan 2014

mozes skusit aj tu http://www.detskarec.sk/o-nas, tieto sluzby, ale zdravotna poistovna nepreplaca

lenulice
1. jan 2014

Ahoj, my chodime k Mgr. Minarikove na Kamenny nam. a jsme moc spokojeni. Je mlada, mila, maly tam chodi rad ;)

marcelasz
autor
1. jan 2014

super,to mam blízko a to je sukromna?

katy1979
1. jan 2014

Institut detskej reci odporucam aj ja. Su na stefanikovej ci dialog.

saskah7
1. jan 2014

@marcelasz skus aj na Kramaroch velmi dobra Dr.Kormanova, ma skusenosti s malinkymi detmi aj s roznymi postihnutiami, ma kurzy bobath, takze zahrna komplexnu terapiu, cize sleduje aj polohu dietata, uroven jeho celkovej motoriky a psychiky...

lenulice
1. jan 2014

@marcelasz Predpokladam, ze to byla asi otazka na me, ze? Neni, statni to je, nic se neplati 🙂

abbie
1. jan 2014

Dialog, Asobi, Institut detskej reci a vynikajuca je Kormanova, ale ona ma strasne cakacie doby

evka_szabova
1. jan 2014

@marcelasz, my tiež chodíme k Mgr. Minárikovej u Milosrdných bratov, sme spokojní, robí na poisťovňu a nič sa už nepripláca. Pôvodne pracovala v Dialógu, teraz pracuje samostatne. Určite nad tým nekývne rukou, že dieťa má len dva roky, urobí vám diagnostiku a uvidíte, čo ďalej.

marcelasz
autor
1. jan 2014

super,to mam blízko a to je sukromna?

marcelasz
autor
1. jan 2014

dakujem maminky,pomohli ste už viem kam sa mam obratit super 🙂

darina1952
2. jan 2014

@marcelasz ahoj, myslím že na návštevu logopéda je v dvoch rokoch ešte skoro. To že v tomto veku ešte nerozpráva nie je žiadny problém hlavne u jedináčika - teda prvého dieťaťa ktoré nemá svoj detský vzor za ktorým by sa takpovediac "ťahalo". Môj starší syn pri nástupe do škôlky vo veku 3 rokov tiež toho veľa nenahovoril, ale nástupom do detského kolektívu sa rozhovoril a po pár mesiacoch sa mu pusa nezastavila 😉 Mladší syn sa zasa ťahá za starším bratom a rozpráva celkom dobre...
Logopéd má hlavne pomáhať ľuďom s poruchami reči - pri račkovaní, hltaní slabiky R, po mozgových príhodách a podobne..... neboj, malý sa naučí rozprávať sám...viac navštevuj kolektívy s deťmi a rozbehne sa to (a kašli na to čo píšu v knihách o výchove detí, že koľko slov už má mať vo svojej slovnej zásobe podľa nejakej "tabuľky") 😉

marcelasz
autor
2. jan 2014

@darina1952 s takymito nazormi som sa stretavala doteraz,každy mi to takto povedal,ale ked som zacala čitat diskusie mamiciek ktore to tiež neriešili,tak neskor lutovali,odzrkadlilo sa to vraj na celkovom dalšom vyvoji dietata,hlavne ked nastupili do školky školy. vola sa to oneskoreny vyvin reči a vraj ak to podceni može sa stat že v buducnosti bude vo všetko oneskoreny,viem že rozpravat začne,ale chcem počut čo mi na to povie odbornik.

tomasko27
2. jan 2014

@marcelasz Ahoj je dobre ist skor,a uvidis co ti povedia a mozno to chce len cas.Dobre je kuknut jazyk ci ho nema moc zrasteny a to dost brani dietatu v ohybnosti jazyka a preto nerozprava,to je len jedna z moznosti

katinka71
2. jan 2014

@marcelasz ahoj tiez som riesila logopeda moj ma uz vyse 2,5 roka a rozprava par slov,slovne spojenia ziadne a vety v nedohladne,nam povedal ze sa mame najskor ohlasit keby nezacal rozpravat v 3.5 rokoch,az vtedysa mu zacne venovt,tak som hladala dalsieho a odpoved ta ista

abbie
2. jan 2014

@katinka71 urcite necakat do 3,5 r. ... vyhladaj logopeda, ktory sa venuje rannej intervencii, nie je ich vela, ale najdu sa uz

abbie
2. jan 2014

@marcelasz presne, ako pises, je to prave o tom, ze sa to neskor prejavi ... dieta moze mat v skole horsiu grafomotoriku, matematicke schopnosti oslabene a to nehovorim o diktatoch

katinka71
2. jan 2014

@abbie ja som oslovila dvoch logopedov nezavisle od seba ani jeden sa mu nechcel venovat,ze je to normalne ked dieta vyrasta v dvojjazycnej rodine tak zacne rozpravat pozdejsiejsie,ze preto mame pockat do 3,5 roka,

rebo
2. jan 2014

Ja mám tiež dvojročné dvojičky a tiež toho veľa nenarozprávajú. Oni majú zase svoju reč, ktorou sa dohovoria a ktorej rozumejú len oni dve. Myslím si, že preto sa ani nesnažia rozprávať. Ja to určite ešte nejdem riešiť, počkám ako sa to bude vyvíjať. Myslím si, že to je ešte priskoro, aby som sa znepokojovala.

abbie
2. jan 2014

@katinka71 no a ja som prave pocula, ze je to fama

katinka71
2. jan 2014

@abbie tak som potom natrafila na blbych logopedov 😢

abbie
2. jan 2014

@katinka71 skor sa im nechce kaslat s malym dietatom... tu v BA by som ti odporucila niekolkych, ale v Rakusku nemam ani sajnu

katinka71
2. jan 2014

@abbie dakujem na sk chodime malo,este idem niekoho hladat tu 🙂

abbie
2. jan 2014

@lenulice @evka_szabova citala som na nu naozaj dobre referencie, berie aj 3 rocne deti? ma kapacitu, aby sa nam venovala 1x za dva tyzdne aspon?

lenulice
2. jan 2014

@abbie Urcite bere takto stare deti, my tam taky zacali chodit jako 3,5 rocni, a chodime jednou za 14 dni, takze myslim, ze neni zadny problem ;) A fakt moc doporucuji, my tam chodime oba radi ;)

abbie
3. jan 2014

@lenulice a ako s nim v tej dobe pracovala? Musel sediet za stolom, ci sa volne hrali?

evka_szabova
3. jan 2014

@abbie pracuje rozne, teda ma tam aj stol aj koberček s hračkami, určite nebude nútiť sedieť dieťa za stolom, ak to nezvláda.

lenulice
3. jan 2014

@abbie Vis co, on tam byva sam beze mne, resp. vsechny deti co to zvladnou chvili bez mamky, takze jsem nikdy na vlastni oci nevidela, ale co vim od malyho a od ni, tak si tam hraji celou dobu - stavi si z kostek ci z lega, hraji pexeso a u toho si povidaji ;)

abbie
3. jan 2014

@lenulice tak to je super, skusim sa k nej prihlasit, lebo s Dialogom spokojna nie som.

lenulice
3. jan 2014

@abbie Zkus, my jsme spokojeni velmi, urcite aj Ty budes ;)

marcelasz
autor
3. jan 2014

@saskah7 nezobrala nas Kormanova,vraj by musel mat celkovy vyvoj problematycky,nie len reč. ☹