Mám cystu a hľadám dobrého lekára v Košiciach. Poraďte

bombulka
21. mar 2008

ahojte, som tu uplne nova a som rada, ze som objavila tuto stranku, je super 🙂 . mozno sa moj problem uz preberal, ale predsa ho skusim opisat. pobolievalo ma na lavej strane podbruska a lekar mi nasledne zistil cystu, ktora vznikla z neprasknuteho folikulu, teda neprebehla ovulacia . pichol mi jeden thiamin a povedal, ze sa mam ukazat po menzese, ze zvykne s menzesom odist. tak to aj bolo, cysta tam uz nie je, ale aj tak ma to pobolieva. nie je to velka bolest, ale myslim, ze ked nieco pobolieva, asi to nebude celkom v poriadku. podobne to bolo aj mesiac predtym, ale brala som to tak, ze to prejde. od septembra sa snazime o babatko, ale bohuzial, prave od tohto mesiaca mi zacal haprovat predtym inak ukazkovy cyklus, pravidelny, s ovulacnymi bolestami a hlienom. za jul, august som okrem toho pribrala 6 kil, z coho som bola velmi prekvapena. povedala som to doktorovi s tym, ze sa mi to cele nejako nepozdava, pribratie, uplne zmeneny cyklus, do toho cysta, ani hormony neboli uplne ok, vynutila som si rozbor krvi na 5 den cyklu, mala som mierne zvyseny testosteron, prolaktin a mierne znizeny FSH, ostatne v norme, okrem toho pred par rokmi som mala problem s prolaktinom a na rok mi uplne vynechal menzes...zacal byt dost neprijemny a spraval sa ku mne ako k hypochondrickej hysterke. povedala som mu, ze sa obavam, ze sa ta cysta, resp. neprebehnuta ovulacia opakuje, kedze ma to pobolievalo aj minuly mesiac a co dalej, ak sa to bude opakovat zasa, kedze tu lavu stranu citim. na to mi odpovedal, ze s tym sa neda nic robit, ze mi s tym nevie pomoct. povedal mi, ze si mam merat bazalnu teplotu, tu som si merala z dva mesiace a povedala som mu, ze tie krivky nevyzeraju bohvieako. na to zareagoval velmi citlivo: no, tak neovulujete! co mate dalej, chcete sa este nieco opytat? tomu hovorim skutocne citlivy pristup k zene, ktora planuje dieta a ma obavy. velmi neochotne nacrtol, ze sa da urobit folikulometria, kazdy druhy den, ale pozrel sa na mna stylom, ze taka trafena snad nie si, aby si tu chodila ako na klavir. cize vec je podla neho vyriesena a ze po roku snazenia sa robia vysetrenia a prvy pojde aj tak manzel. takze, chcela by som sa opytat na tu cystu a vase skusenosti, pretoze mi sice zmizla, ale aj tak ma to pobolieva a hlavne by som chcela poradit nejakeho lekara, pri ktorom by som sa necitila ako hypochonder a ktory by mal zaujem riesit problemy. dakujem 🙂

mimusa4
21. mar 2008

tak skús toho hoppana, vybavenie má určite..nikdy som s ním nerozprávala, ale je to starší prešedivelý pán..

berni
21. mar 2008

cicca, bombulka aj ja som chodila k MUDr. Matyimu, kym som nezacala mat problemy, a ta jeho sestricka 🙄 a za kazde vysetrenie pýta peniaze . . . za jednu injekciu, aby som dostala kramy zobral 100,- Sk, inac je to zadarmo, pretoze to hradi poistovna . . . za odber tiez 100,- Sk

osa
21. mar 2008

omyl Hoppan ma okolo 30 🙂

berni
21. mar 2008

MUDr. MAtyi posiela na ultrazvuk do Novej nemocnice

mimusa4
21. mar 2008

tak potom čo sa zmenil? to je ten čo je na jazere nie? na spišskom nám.-poliklinika..žeby šiel starký do dôchodku?

osa
21. mar 2008

no ja o starom neviem... Ano tento mlady je na jazere 😉

osa
21. mar 2008

preco Vam vadi ist na usg inde?

mimusa4
21. mar 2008

tak potom neviem, lebo ja patrím do vedľajších dverí 🙂

berni
21. mar 2008

osa - mne to nevadilo vobec, len ked som mala problem tak sa tvaril, akoze co od neho chcem vsak nie som jedina na tomto svete komu meskaju kramy 4 mesiace . . .

berni
21. mar 2008

Ja chodim teraz ku Dr. Staskovej do starej nemocnice

mimusa4
21. mar 2008

ja zaručene povedať neviem ktorý lekár je fakt oky..

berni
21. mar 2008

ja to tiez neviem . . .

osa
21. mar 2008

berni asi fakt nie si jedina... 😒 Neviem niekto si ho pochvaluje, Ty nie. Ja ho poznam len z pocutia 😕

osa
21. mar 2008

no asi je to indi vindi 😉

mimusa4
21. mar 2008

hm..ja ani toľko..
tak bombulka máš tu zopár mien, musíš sa rozhodnúť...

lencici
21. mar 2008

Ja som chodila k Trembeckej pri malom tescu a tá bola strašná.. Teraz chodím k dr Topercerovej a to už môžem povedať že je veľmi milá a ľudská

osa
21. mar 2008

myslim, ze uz je rozhodnuta 🙂 Drzim palce!

berni
21. mar 2008

osa no neviem, ale keby si mala nejaky problem a hlavne ked nemas kramy viac ako 4 mesiace a pritom nie si tehotna tak to znamena, ze nieco nie je v poriadku a trebalo by to riesit, aspon na nejake vysetrenia poslat. Neviem, ci by si bola tiez taka kludna keby sa ti to stalo 😒

mimusa4
21. mar 2008

lencici do starej?

osa
21. mar 2008

ale jasne berni, mas pravdu, ze to mal riesit

bombulka
autor
21. mar 2008

to je pravda, kazdemu vyhovuje nieco ine, mozno aj lekari sa inak spravaju k jednotlivym pacientom, nemoze jeden vyhovovat vsetkym. Hoppan ma 35, je to spoluziak mojej sestry, takze to viem urcite. o starsom hoppanovi tiez nic neviem. inak, zistila som si cez kamosku, ze ma ultrazvuk, dokonca dva, klasicky aj sondu. berni a ako si spokojna so staskovou, pisala som o nej na zaciatku, pozdava sa ti? inak, presne to uz nechcem zazit, co si pisala, ze sa po kazdej otazke tvari, ze si total sibnuta a uz nemam chut sa mu o vsetko doprosovat. ten moj mi pripada, ze pokial nemas aspon dva-tri potraty alebo zjavne nejaku vaznu chorobu, nebude sa unuvat... ☹

lencici
21. mar 2008

Áno do starej len problem je v tom, že tam chodí veľa tehuliek atie su uprednostené

berni
21. mar 2008

bombulka ja ked som prisla ku Staskovej bola velmi mila, hned mi urobila vsetky vysetrenia od A - Z, takze musim povedat ze som s nou velmi spokojna. A ked niecomu nerozumiem tak sa jej opytam a hned mi vsetko trpezlivo vysvetli

mimusa4
21. mar 2008

aj ja tam chodím..k tej dr. hoc sa dlhšie čaká, ale čo už.potom sa môžeš tiež pridať do témy car star. nem.KE, sme tam 2 možno 3 a ty by si sa tam k nám tiež zišla, možno nám niečo povieš..

mimusa4
21. mar 2008

berni kde si písala, že je tá stasková? v starej?

berni
21. mar 2008

bombulka a este nieco, Dr. Matyi si ani nevsimol, ze mam cystu na lavom vajicku cez tri roky a Dr. Staskova hned po prvom vysetreni

lencici
21. mar 2008

No dobre len ja som tu len tak ja som sa k nej dostala ako sliepka k vajcu 🙂

berni
21. mar 2008

ano v starej je Staskova

mimusa4
21. mar 2008

ja cez manžela keď šiel na spg..tak už som začala aj ja, lebo sa nám nedarí..

berni
21. mar 2008

sorky chcela som pisat vajecniku a nie vajicku, to z tej Velkej Noci 😀