Mám cystu a hľadám dobrého lekára v Košiciach. Poraďte

bombulka
21. mar 2008

ahojte, som tu uplne nova a som rada, ze som objavila tuto stranku, je super 🙂 . mozno sa moj problem uz preberal, ale predsa ho skusim opisat. pobolievalo ma na lavej strane podbruska a lekar mi nasledne zistil cystu, ktora vznikla z neprasknuteho folikulu, teda neprebehla ovulacia . pichol mi jeden thiamin a povedal, ze sa mam ukazat po menzese, ze zvykne s menzesom odist. tak to aj bolo, cysta tam uz nie je, ale aj tak ma to pobolieva. nie je to velka bolest, ale myslim, ze ked nieco pobolieva, asi to nebude celkom v poriadku. podobne to bolo aj mesiac predtym, ale brala som to tak, ze to prejde. od septembra sa snazime o babatko, ale bohuzial, prave od tohto mesiaca mi zacal haprovat predtym inak ukazkovy cyklus, pravidelny, s ovulacnymi bolestami a hlienom. za jul, august som okrem toho pribrala 6 kil, z coho som bola velmi prekvapena. povedala som to doktorovi s tym, ze sa mi to cele nejako nepozdava, pribratie, uplne zmeneny cyklus, do toho cysta, ani hormony neboli uplne ok, vynutila som si rozbor krvi na 5 den cyklu, mala som mierne zvyseny testosteron, prolaktin a mierne znizeny FSH, ostatne v norme, okrem toho pred par rokmi som mala problem s prolaktinom a na rok mi uplne vynechal menzes...zacal byt dost neprijemny a spraval sa ku mne ako k hypochondrickej hysterke. povedala som mu, ze sa obavam, ze sa ta cysta, resp. neprebehnuta ovulacia opakuje, kedze ma to pobolievalo aj minuly mesiac a co dalej, ak sa to bude opakovat zasa, kedze tu lavu stranu citim. na to mi odpovedal, ze s tym sa neda nic robit, ze mi s tym nevie pomoct. povedal mi, ze si mam merat bazalnu teplotu, tu som si merala z dva mesiace a povedala som mu, ze tie krivky nevyzeraju bohvieako. na to zareagoval velmi citlivo: no, tak neovulujete! co mate dalej, chcete sa este nieco opytat? tomu hovorim skutocne citlivy pristup k zene, ktora planuje dieta a ma obavy. velmi neochotne nacrtol, ze sa da urobit folikulometria, kazdy druhy den, ale pozrel sa na mna stylom, ze taka trafena snad nie si, aby si tu chodila ako na klavir. cize vec je podla neho vyriesena a ze po roku snazenia sa robia vysetrenia a prvy pojde aj tak manzel. takze, chcela by som sa opytat na tu cystu a vase skusenosti, pretoze mi sice zmizla, ale aj tak ma to pobolieva a hlavne by som chcela poradit nejakeho lekara, pri ktorom by som sa necitila ako hypochonder a ktory by mal zaujem riesit problemy. dakujem 🙂

mimusa4
22. mar 2008

jajáj, veď sa s ňou ani nestretávam..veľmi mi ublížila..

sisi71
23. mar 2008

Caute baby, mam pocit podla toho co tu pisete, ze vsetky mamy su rovnake a je mi z toho smiesno. Mam podobnu mamu ako bombulka. Ale naucila som sa vypestovat si pred nou ochranny mur. Verim jej ze mi chce dobre a verim, ze vsetky mamy to chcu, len povedzme si na rovinu NEVEDIA TO. Ale to nie je chyba, nikto nie je idealny a ani my nevieme ako zvladneme byt dobrymi rodicmi. Myslim si, ze je to preto, aby sme sa naucili BYT SILNYMI. To je dobre, za sa tu vieme takto porozpravat a ze sa vieme pochopit, lebo mame podobne osudy - a to nie len v snazilkovani, ale ako to tak vyzera tak aj v rodine. MOJE SKUSENOSTI S MAMOU - dokazat jej povedat, ze chapem, ze mi chce dobre, ale tym, co mi hovori mi vobec dobre nerobi, ale prave naopak, ze sa citim este slabsia A KTO INI by sa ma mal snazit podporit ako vlastna mama, ktora ma porodila a trapila sa s mojou vychovou??? Hadam nie nejaka kamoska, ktora mi je cudzou osobou. A ak sa nahodou urazi, tak sa snazim nenechat sa citovo vydierat, postavim si pred seba ten mur a snazim sa verit, ze to raz pochopi. Robim to uz dlho, a aj ked to ide pomaly vidim uz zlepsenia a tesim sa z toho. Vtedy ked sa zachova tak, ze mi to pomoze, jej poviem, ze jej dakujem za to ze ma tak chape a vie co potrebujem. Niekedy musime vydrzat aj to ze sa urazia - sme zeny, sme citlive a niekedy sa aj urazame 😒 😒

bombulka
autor
23. mar 2008

hm, tak to si na tom dobre...ak sa nahodou urazi...raz som to uz nevydrzala ako ma pri grilovacke stale kritizovala, frflala, kde si sa zase postavila, ze pomaly krajam, vsetko som robila zle, dokonca som jej podla nej nevedela vytocit ani cislo na sestru... 😒 lepsie povedane nevydrzal to manzel a poriadne jej precistil zaludok...ostala nema s vyplestenymi ocami. ja som s tym nechcela zacinat, pretoze som to zazila uz stokrat a viem, ze sa nikdy nezmeni, my budeme vzdy tie zle, nepodarene, nevdacne deti, vsetci ostatni naokolo maju vydarene deti, sikovne, proste v kazdom geste dava najavo sklamanie z nas. presne som vedela, co bude nasledovat. posedela este dve minuty a potom ako kralovna pompezne odisla hore. mala prave narodeniny, na svojich narodeninach si MIMORIADNE zaklada, takze to musela byt fatalna rana pod pas, ale co sa da cakat od takeho nepodareneho decka ako som ja...prerevala urcite cely vecer a ja tiez. proste sa s nou neda, hocikedy ma sfukne, ked jej nieco hovorim, ze mam pocit, ake som nemehlo, ktore ma take debilne nazory, ze som kolkorat radsej ticho, aby som zasa netrepla nejaku blbost. proste jedna so mnou tak, ze vzdy mam pocit, ze sa spravam nevhodne, ze som nanic a ze vsetko robim zle, nazory mam hrozne a ze radsej ani nechcem mat ziadne ambicie, lebo aj tak nemam sancu nic dosiahnut, ked som taka neschopna a hrozna... ☹ o otcovi ani nehovorim...to si ani neviete predstavit, fakt som mala smolu... 😖

kami22
23. mar 2008

Ahoj bombulka, vies co by som urobila ja. Uplne sa od nej odosobnila a vobec by som ju neriesila. Najtazsie v zivote je, brat cloveka taky aky je a zmierit sa s tym, ze nikdy inym nebude. Pretoze ona sa podla toho, co si napisala nezmeni, ale ty tym, ze o tom vsetkom vies a uvedomujes si to, ty dokazes zmenit postoj voci nej. A teda mudra rada nad zlato, neries svoju mamu a len vyslovene, ked mas chut na nu tak za nou chod s tym, ze dnes ta vobec nepolozi to, co ti povie, lebo som si sa vedome rozhodla, ze ju chces vidiet. Musis zmenit myslenie v prvom rade ty a na to by ti pomohli knihy o pozitivnom mysleni, velmi dobra je od Luis Hayovej . miluj svoj zivot. Ak zmenis postoj voci sebe ty, potom zmenis aj okolie a verim tomu, ze aj okruh priatelov, pritiahnes si v skratke ludi rovnorodych. A funguje to teda perfektne, vsetko vychadza od teba a je len na tebe ako sa s problemom popasujes. cmuky, pekny dnik

lencici
23. mar 2008

No tak to asi všetky sú take. Ja kedže som otehotnela neplánovane a nechceli sme sa brať. To bolo doma peklo a ku tomu som mala 20 rokov. Moja mamička do mňa každý deň zabrdala že ľudia toto ľudia hento až tak že som bola každý deň nevrózna čo mi zase povie o čom sa zase pohádame, že nakoniec mi museli robiť sekciukôlivysokému tlaku. Viem aj že som mala na tom chybu nemala som ju počúvať a kašľať na jej blbé reči ale priznám sa niekedy som na ňu vrešťala jak pavián. Potom sme sa nakoniec zobrali. A kedže bývame spolu stále je to tak do všetkého sa stará všetko musí vedieť a na to dolpácame my s manželom lebo som z nej nervózna a potom som zlá aj ku nemu. Len dúfam že sa budeme môcť čo najskôr osamostatniť

kami22
23. mar 2008

hm to ti verim lencici, to je hrozne ked musis zit s ludmi, ktori sa to staraju do tvojho zivota. Mladym je najlepsie byt osamote. Tak skore osamostatnenie a vela stasticka pri vymene nazorov, ja som na to prisla, ze je to zbytocne a nie vzdy clovek musi bojovat a silou mocou si povedat a presadit svoj nazor.

mimusa4
23. mar 2008

kami22, posledné dva príspevky si presne vychitila..poznám svoje taktiež..
lencici, keď sa osamostatníte, vtedy si tak vydýchneš a povieš si konečne..
bombulka, netráp sa už, už som ti povedala, že to nie je dobré..kašli na to a ži si svoj život podľa svojich predstáv.. 😉

kami22
23. mar 2008

dik mimusa4, viem pochopit, co prezivaju, je to hrozne, ked sa jeden do druheho staraju. Niekedy to speje az na psycho, preto si clovek musi skor rozkazat, kym to este nie v takom stadiu.

mimusa4
23. mar 2008

vychytila, opravujem, teraz som vstala, lebo som bola veľmo dlho hore

kami22
23. mar 2008

To je v poho, clovek ked chce nieco rychlo napisat, lahko urobi chybicku. Tak dobre ranko ti prajem..

mimusa4
23. mar 2008

tak vieš keď si dlho na nete, najlepšie do noci, a ešte som šla po drahého s autom, tak som bola neschopná ráno vstať..

kami22
23. mar 2008

vsak ja to velmi dobre poznam, tiez to dokazem stravit pekne chvilky a aj teraz konkretne, oboty ako na kostole a vidis ako zabavkam, tak tak, hm no ale nepokenes si ked mozes

mimusa4
23. mar 2008

ja som postavila variť šunku, ešte že ju netreba miešať.a chcela by som ísť už upiecť koláčik ale mne sa tak nechce..

bombulka
autor
23. mar 2008

diky, kami, presne tak som si to v hlave nastavila, ze ideme tam a budem ju pocuvat tak, ze jednym uchom dnu, druhym von, nech si hovori, co chce, su to jej myslienky, s ktorymi ja nic nemam. funguje to, ale nie dlho, boli sme tam nedavno od soboty poobede, to sa este dalo celkom v pohode. chceli sme odist v nedelu k veceru, ale uz na obed som sa musela sakramensky ovladat, aby zasa nebol cirkus a o jednej sme uz boli doma. je to velmi tazke, pretoze mi staci, ked sa na mna pozrie a velmi dobre viem, co si mysli...niekedy som si aj myslela, ze sa budem snazit ako najlepsie budem vediet a bude spokojna...dlho mi to trvalo, ale nakoniec som predsa prisla na to, ze spokojna nebude nikdy, bohuzial. vsetky zijeme normalny zivot, sestra ma dve deti, manzela, ziju si spolu dobre, aj financne aj si rozumeju, myslim si, ze vela ludi by s nimi rozhodne menilo, ale mama na nej vzdy nieco najde, dalsia sestra je lekarka, inteligentna, dobra, ale zasa nema manzela, nechce sa vydat ani mat deti, prave to je paradoxne, ze z rodinnych dovodov, zjednodusene povedane, ma taky blok z "ukazkoveho" manzelstva nasich rodicov, ja tiez nekradnem ani nefetujem,s manzelom si zijeme spokojne, obidvaja mame vysku, co je pre nu tiez dolezite, pracujeme, ale aj tak nie je spokojna... ☹ stale sa mi stazuje na dalsie dve sestry,aka je z nich nestastna...co jej mam na to povedat... dokonca minule ukoncila taketo stazovanie vetou: naco je vychovavat deti, trapit sa s nimi...bolo mi z toho velmi prijemne...mala som chut si to rovno hodit po tkej vete od vlastnej mamy. a otec...pisala som to mimusi. viem, ze ma nechcel,bola som len nahoda, ale mama nechcela potrat, tak uz ked sa s tym nedalo nic robit, povedal mame, ze nech to je aspon chlapec...no, nebol. a minule, ked sa niekomu narodilo dievcatko, povedal jej: boze, chudak, to je nestastie, na co dievca? je to fakt velmi tazke... 🙄 snazim sa vzdy oddelovat to, co povie ona od svojho myslenia, nepripustat si to, ze su to len jej vyjadrenia, produkty jej myslenia, s ktorymi ja nemam nic spolocne, ale nie je to vzdy lahke, kedze takymto sposobom, ze som nanic a sposobujem im len problemy a najlepsie by bolo, keby som sa ani nenarodila, ma vychovavali dvadsat rokov... 😢 inak, tu knihu mam, minuly tazden som ju prave hladala, ale neviem ju najst... 😒

bombulka
autor
23. mar 2008

tak, ideme domov, drzte mi palce, aby som to prezila bez ujmy 😒 teraz ma napadlo, neviete nahodou nieco o tom, ze akupunkturou sa daju dobre odstranit cysty a celkovo dat do poriadku hormonalny system? kamoska mi to spominala a nasla som aj nieco take na internete. rozmyslam o tom, nechce sa mi velmi hned brat hormony...neviete o tom nieco?

mimusa4
23. mar 2008

bombulka posielam ti veľa síl 😀 , všetko dopadne oky..

kami22
23. mar 2008

Bombulka, to je super, ze ju mas, skus si ju citat ona je v tomto smere velmi dobra a poucna. Pani, mas to teda poriadne tazke, verim ti a plne ti rozumiem, co prezivas, lebo toto zvladne len poriadna natura a silna osobnost. klobuk dolu pred tebou, si statocna a drzim ti palce, urcite nad tymto vsetkym zvitazis. Bombulka a naco tam vlastne chodis, viem je to kruta otazka, ale ked ta nemaju za nic, tak potom neviem preco nimi plytvas cas. Tam, kde ta nechcu, pchat sa predsa nemusis.drzi palceky a vela sil 😉

mimusa4
23. mar 2008

kami ja som to tak vyriešila a mám pokoj..lebo to bolo neznesiteľné, a teraz keď niečo, tak mama si stále nájde zámienku, aby mi zavolala..ale nenavštevujeme sa ..viem je to smutné, ale ja som sa tak rozhodla..

berni
23. mar 2008

Bombulka! Drz sa, drzime ti palceky . . .

kami22
23. mar 2008

no presne, super tiez by som to asi tak nejak vyriesila, naco chodit tam, kde ta nechcu. A ona sa casom aj sama ozve a potom snad aj pochopi iste suvislosti..

berni
23. mar 2008

ja by som velmi tiez nesla, nech sa aj oni zamyslia ...

mimusa4
23. mar 2008

tak tak, ale je to ťažké..je to na nej ako sa rozhodne..je mi niekedy z toho ťažko, lebo ako s avraví veď je to moja matka, ale rodinu si nevyberieš..

kami22
23. mar 2008

Ved to najhorsie je to ze rodinu si nevyberies, co uz, to je ale smola. Je to smutne, ale co narobis, ked sa neda ta sa neda. mimus a gratulujem k svatku, aj ja som mala narodky, vo stvrtok.

berni
23. mar 2008

Ale ked sa budeme tvarit ze je vsetko OK, tak oni si budu mysliet ze fakt je vsetko OK... 😒

mimusa4
23. mar 2008

tak aj tebe všetko naj k narodkám cmuk..
berni, keď to bolo veľmi doma zlé, a ani nerada na to spomínam..

kami22
23. mar 2008

Nie tvarit sa netreba, ze je vsetko ok. Len tam nechodit a ak chce, nech sa ozve druha strana

mimusa4
23. mar 2008

najlepšie riešenie, aspoň sa nerozčulujem 😀

berni
23. mar 2008

ja chodim, ale malokedy, uz ma nebavi tvarit sa, ze je vsetko OK. A ked nahodou poviem svoj nazor tak som drza...

mimusa4
23. mar 2008

berni to je na dlhý výklad, aspoň u mňa asi by som mohla napísať aj knihu..

lencici
23. mar 2008

Je to ťažké s rodičmi a hlavne s ich zastaralími názormy. . . Musíme len vydržať... Milujem keď mi môj otec v zápale alkoholu povie nepáči sa ti tak sa zbaľ a vypadni. To je vždy keď mám iný názor ako on... Ale čo už? po materskej sa len dobre zamestnať zobrať pôžičku a vypadnúť....

Mimusa4 niekedy je potrebné urobiť rázny krok a ´prerušiť vzťahy ☹

bombulka máš to ťažké ..........