Mám cystu a hľadám dobrého lekára v Košiciach. Poraďte

bombulka
21. mar 2008

ahojte, som tu uplne nova a som rada, ze som objavila tuto stranku, je super 🙂 . mozno sa moj problem uz preberal, ale predsa ho skusim opisat. pobolievalo ma na lavej strane podbruska a lekar mi nasledne zistil cystu, ktora vznikla z neprasknuteho folikulu, teda neprebehla ovulacia . pichol mi jeden thiamin a povedal, ze sa mam ukazat po menzese, ze zvykne s menzesom odist. tak to aj bolo, cysta tam uz nie je, ale aj tak ma to pobolieva. nie je to velka bolest, ale myslim, ze ked nieco pobolieva, asi to nebude celkom v poriadku. podobne to bolo aj mesiac predtym, ale brala som to tak, ze to prejde. od septembra sa snazime o babatko, ale bohuzial, prave od tohto mesiaca mi zacal haprovat predtym inak ukazkovy cyklus, pravidelny, s ovulacnymi bolestami a hlienom. za jul, august som okrem toho pribrala 6 kil, z coho som bola velmi prekvapena. povedala som to doktorovi s tym, ze sa mi to cele nejako nepozdava, pribratie, uplne zmeneny cyklus, do toho cysta, ani hormony neboli uplne ok, vynutila som si rozbor krvi na 5 den cyklu, mala som mierne zvyseny testosteron, prolaktin a mierne znizeny FSH, ostatne v norme, okrem toho pred par rokmi som mala problem s prolaktinom a na rok mi uplne vynechal menzes...zacal byt dost neprijemny a spraval sa ku mne ako k hypochondrickej hysterke. povedala som mu, ze sa obavam, ze sa ta cysta, resp. neprebehnuta ovulacia opakuje, kedze ma to pobolievalo aj minuly mesiac a co dalej, ak sa to bude opakovat zasa, kedze tu lavu stranu citim. na to mi odpovedal, ze s tym sa neda nic robit, ze mi s tym nevie pomoct. povedal mi, ze si mam merat bazalnu teplotu, tu som si merala z dva mesiace a povedala som mu, ze tie krivky nevyzeraju bohvieako. na to zareagoval velmi citlivo: no, tak neovulujete! co mate dalej, chcete sa este nieco opytat? tomu hovorim skutocne citlivy pristup k zene, ktora planuje dieta a ma obavy. velmi neochotne nacrtol, ze sa da urobit folikulometria, kazdy druhy den, ale pozrel sa na mna stylom, ze taka trafena snad nie si, aby si tu chodila ako na klavir. cize vec je podla neho vyriesena a ze po roku snazenia sa robia vysetrenia a prvy pojde aj tak manzel. takze, chcela by som sa opytat na tu cystu a vase skusenosti, pretoze mi sice zmizla, ale aj tak ma to pobolieva a hlavne by som chcela poradit nejakeho lekara, pri ktorom by som sa necitila ako hypochonder a ktory by mal zaujem riesit problemy. dakujem 🙂

mimusa4
21. mar 2008

ja by som zmenila lekára máš na to právo

lavazzza
21. mar 2008

bombulko já měla taky cysty ale zmizely,teď už bych žádnou mít neměla to nevím jistě protože mě doktor zanedbával a pořádně mě už půl roku nevyšetřil,a to se snažíme už dva roky.Proto jsem se objednala do Gennetu.

bombulka
autor
21. mar 2008

a nevedeli by ste mi poradit nejakeho kvalitneho a normalneho lekara v KE? ten moj mi povedal, ze na to, ked neprebieha ovulacia a z folikulu vznika cysta nic nie je, az na moje velke naliehanie neochotne "prezradil", ze sice su na to lieky, ale tie sa podavaju az pri umelom oplodneni. nejako sa mi to nezda, ale uz som z toho vsetkeho magor, tak sa radsej chcem opytat, ako to mam vlastne zistit, ci je to tak, ze sa mi vzdy urobi cysta alebo to bola len jednorazova zalezitost a sa mi vytvori stale, su na to lieky, ktore to daju do poriadku, alebo nebodaj, uz mam podla toho co povedal ist rovno na umele...??

lavazzza
21. mar 2008

v tom ti neporadím já jsem z ČR ☹ Ale zkus se kouknout jestli už tady holky o něčem takovém nemluvily.

mimusa4
21. mar 2008

bombulka ja som z KE.kde si chodila doposiaľ?

bombulka
autor
21. mar 2008

to je otrasne, lavazzza, nemam slov, ved na co vysetrenia... 😢 a mam pocit, ze aj ten moj to dobre flaka. a este som zabudla napisat, co povedal na to, ze ma to stale pobolieva, aj ked tam uz cysta nie je, ze, viete, kazda zena ma iny prah bolesti, co vy pocitujete ako bolest, ina si ani nevsimne...dobre, nie? len neviem, preco potom necitim aj ten druhy vajecnik, ale urcite by si na to tiez nieco podobne vymyslel...

osa
21. mar 2008

ku komu chodis bombulka?

mimusa4
21. mar 2008

neviem či chceš ísť rovno do nejakého centra, abo len zmeniť gynekológa..

mimusa4
21. mar 2008

bombulka sa asi stratila

osa
21. mar 2008

tazko radit, ked nie je komu 😅

bombulka
autor
21. mar 2008

najprv som chodila k dr. Luptakovej, ale vtedy som nemala problemy, az na ten vynechany menzes, rok. povedala mi, ze mam zvyseny prolaktin, ze to mam zo stresu a ze kedze nechcem mat zatial deti, takze s tym nic nebudeme robit. potom som chodila k dr. Staskovej do starej nemocnice, hovoria o nej, ze je odbornicka, u nej som ale bola len s kvasinkami a na preventivku. lenze odisla som, pretoze vysetrovala surovo, raz ked som zisla z kozy, som mala tlak 60/30 a po preventivke som krvacala este dva dni. vysetrovala pri otvorenych dverach, pokrikovala medzitym na sestry ohladom inych pacientiek a kolko ludi je este von a pod., co mas za problem si hovorila pri otvorenych dverach tiez pred dalsimi piatimi sestrami, vysledky aj s menami oznamovala do telefonu predo mnou a celym personalom, o prostredi a systeme, aky maju uz ani nehovorim, to sa da zvladnut, ak je lekar ok. tak som presla k Luptakovi, ktory zdedil ambulanciu po mame, zomrela ☹, prva navsteva, bola som maximalne spokojna, narychlo ma vysetril, nadsene mi oznamil, ze som uplne fit, ziadne cysty, vsetko super, velmi sa mi pozdaval. az doteraz, to, co som pisala uplne na zaciatku, to je o nom. podla mna je dobry, dokial ti nic nie je, na preventivky a antikoncepciu, ale inak, nula bodov, totalny nezaujem. ty chodis kam? zufalo teraz zhanam nejakeho dobreho lekara, bojim sa, ze moze prebiehat nejaka infekcia alebo co, zanedba sa to a nebude sa s tym potom uz dat nic urobit... 😢

mimusa4
21. mar 2008

meno lupták mi je povedomé, ale osobne nepoznám..ja chodím do starej nem. ale do car...mám tiež zvýšený prolaktín,takže beriem norprolac, dokončuje sami Hormon. profil a potomby sa mala dať žiadosť do poisťovne keďže sa nám nedarí otehotnieť..

je mi ľúto že si pochodila lekárov, ale na slovensku je to tak..

sú tu dievčatá ktoré chodia do splnu abo gyncare..

bombulka
autor
21. mar 2008

praveze neviem, snazime sa pol roka, piaty cyklus, kedze som to mala teraz rozhadzane. posledne dva mesiace mi to uz prislo nacas, ale bola tam ta cysta. pytala som sa aj na hormony, kedze zo siestich boli tri mimo normy, ale samozrejme tiez ma hned dal do poriadku, ze su to len mierne odchylky a ze profil vobec nie je taky zly a ze vobec sa tym nemam zaoberat. no ale neviem, asi tie normy tam na nieco budu, neviem, nechcem zasa zo vsetkeho robit vedu, len z toho uz mam trochu zmatok. co sa tyka prolaktinu, povedal, ze este pred dvomi rokmi by som bola krasne v norme, co je pravda, pamatam si, kolko som mamla prolaktin este u jeho mamy, ale aj tak. takze neviem, ci nie je trochu skoro na car, co myslite, viete to lepsie posudit.

mimusa4
21. mar 2008

moja kolegyňa mala problémy tiež s lekármi a teraz prešla k novej .je tiež v starej nem.. a volá sa mikulová..skús..

bombulka
autor
21. mar 2008

pocula som uz to meno, ale neviem o nej nic. Napr. o Ivanovovej hooiira, ze je dobra, robila v saci, teraz ma ambulanciu v novej nemocnici, ale ked som tam volala, sestra mi rovno povedala, ze nech ani nechodim, ze je tam strasny blazinec, ze snad ked sa to ukludni, mozno a ze ma strasne vela ludi. potom rosakova, ale ta robi len v nemocnici 😒 nevies nieco nahodou o Hoppanovi ? mala si este aj nejaky iny problem okrem prolaktinu, ak sa samozrejme mozem opytsat 🙂

mimusa4
21. mar 2008

no to záleží na tebe, či už si pripravená na bábo abo nie..a koľko máš rokov?
a polroka je ešte myslím málo na to aby si šla hneď do car, len sa snažilkujte, možno sa zadarí..
my sa snažíme 2 r. ale sú tu dievčatá ktoré aj dlhšie..takže neboj a hlavne sa nesplaš.. 😉

bombulka
autor
21. mar 2008

ved prave, aj ja si myslim, ze to je este malo a dufam, ze sa to podari 🙂 skor mi ide o to, aby som nieco nezanedbala a nemala potom zbytocne problemy, preto chcem zodpovedneho lekara, ktory ma hned neodpinka. este by som sa chcela opytat, na posudenie stavu hormonov staci odber v piaty den cyklu, nemala by sa brat krv trikrat v mesiaci?

mimusa4
21. mar 2008

no myslím že áno..lebo horm.prof. mi tiež robili odbery 3x v mesiaci..
neviem či 5dc neva..mne kázali prísť keď dostanem na 2-3 dc, potom 11dc, a nakoniec 21dc..a potom som bola znova až dostanem...atď
tak povedz že chceš-te bábo, že by sa urobili príslušné vyšetrenia, aby si vedela čo a ako...

bombulka
autor
21. mar 2008

v lete budem mat 29. on to velmi dobre vie, ze chceme dieta. povedal, ze ten jeden odber staci...stale melie o tom, ze az po roku a ze prvy pojde manzel, takze som pochopila, ze skor sa mnou zaoberat nebude. takze zatial som mala ten odber 5 dc a vynutila som si odbery na chlamydie, trichomoniazu, hpv atd, tie boli negativne, tak si ma zasa vychutnal, no vidis, co som hovoril...kaslat nanho. co by som mala absolvovat. toho Hoppana nahodou nepoznas?

mimusa4
21. mar 2008

nie žiaľ nie, hoc vedľajšie dvere sú mojej gynekologičky.. 😀 , neviem čo ti je bližšie? či si z jazera?
ale tú mikulovú si kolegyňa chválila, hneď ju pozrela a rovno ju poslala do splnu..ale inak to všade tak reagujú keď skúšate len pol roka, vydrž ešte pár mesiacov a uvidíš..
musím ísť, lebo mi mrzne pc musím ho preinštalovať, zatiaľ sa maj a keď budem hotová, sa ozvem..

bombulka
autor
21. mar 2008

hej hej, viem, ze polrok sa berie ako nic. ani som za nim neprisla s revom, ze polrok a nic, ale s tou cystou, rozhadzanymi kramami, pribratim, pobolievanim a chcela som, aby sme urobili nejake vysetrenia, ze co sa deje a ak sa nieco deje, poriesili to. praveze nie som z jazera, ale zo severu, takze je to pre mna dost daleko. hoppan je ale spoluziak mojej sestry, vravela, ze je normalny, ze ma dobry pristup a je vraj velmi dosledny, pedant. mam ist teraz v piatok k nemu na vysetrenie, ale len do nemocnice, jednorazovo, v podstate prekonzultovat, poznat nezavisly nazor. a potom by som sa chcela rozhodnut, ci k nemu nezacnem chodit. chcem si ale nieco pozistovat, pretoze z luptaka som mala tiez najprv dobry pocit, este som aj manzelovi povedala, ze som velmi spokojna, ze mam taky pocit, ze aj keby sa nieco dialo, ze vie, co ma robit... a teraz som z neho maximalne znechutena a sklamana. keby som nemala ziadne problemy a po polroku nic, nepoviem ani slovo. ale zjavne sa nieco so mnou deje a on na to zvysoka kasle. radsej absolvujem vysetrenia aj navyse, ako potom nariekat, ze keby sa s tym robilo nieco skor...pravdupovediac, k tomu hoppanovi ma, okrem toho, ze je vraj fak dosledny, laka aj z toho dovodu, ze pozna moju sestru, aj dalsi jeho spoluziak ma uspaval pri operacii, neznasam to a nemalo by to tak byt, ze lekar sa o teba zaujima, len ked ta cez niekoho pozna, ale zacinam mat pocit, ze je to tak ☹ kolko mas rokov ty? a ked sa mozem opytat, ake si zatial absolvovala vysetrenia?

mimusa4
21. mar 2008

bombulka neskôr sa ozvem, už musím zrušiť, lebo preinštalácia je nutná..dúfam, že večer bude hotová..papa

bombulka
autor
21. mar 2008

ok, ja idem na stretko do optimy, takze tu tiez nebudem, ale vecer este pridem, tak ak sa ti bude dat, ozvi sa 😉 papa

mirusch
21. mar 2008

Bombulka, ja ti veľmi neporadím, ale zaujal ma tvoj problém. Tí lekári sú niekedy na nervy, mala som podobnú skúsenosť...Pred pol rokom ma začalo pobolievať vľavo v podbrušku, ale úplne dole. Prešla som všetky možné vyšetrenia, dokonca laparoskopiu, nič sa nezistilo, okrem cysty, tú mi odstránili. Lenže tie bolesti neboli z nej, mám ich doteraz. Zistilo sa, že zrejme sú ortopedického charakteru, čiže to riešim inak. Prekvapila ma ale tá cysta, nikdy som ju nemala, myslím si, že vznikla z hormónov, čo som musela brať pred IVF - to sme zatiaľ ale posunuli. Mesiac po laparke ma začal brutálne bolieť ľavý vaječník, tak som bežala ku gynekológovi, či mám zase cystu. Ale nie. Tak som sa pýtala, že prečo ma bolí, či nie sú nejaké vyšetrenia - zápal alebo čo, hormóny mám vcelku ok, až na zvýšený FSH, laparka nič neukázala. Tak tiež iba kukal, že nič s tým nevie. Kurník, tak on je doktor, nie? Poslal ma domov, že nevie. Tiež sa mi zdá, že gynekológovia sú super, kým sa jedná o preventívne prehliadky, tehu kontroly a tak, ale keď sa niečo vyskytne, tak krčia plecami. Počula som to aj o kamošiek. Bolesti sa mi zatiaľ neopakovali, iba tie, čo predtým a tie ako som spomínala s tým zrejme nesúvisia.
Tak ti držím palce pri hľadaní lekára, ktorému nebudeš ľahostajná a v najhoršom proste choď na konzultáciu do IVF centra, že čo oni na tvoj problém.

sisi71
21. mar 2008

Ahoj bombulka, tiez mam problem najst spolahlivu zen.lekarku v KE a tu co som ako tak vybavenu isla do dochodku a bola super. Ta co prisla po nej bola mlada a podarilo sa mi ju prehovorit na vystrenia, ktore som koli svojej diagnoze potrebovala, takze som bola tiez ako tak spokojna. Ale teraz je aj ta prec, neviem ci je na materskej, alebo co. Prosim ta ked zikstis niekoho dobreho, das mi prosim vediet? v CAR ma poslali rovno na IVF koli mojej diagnoze a rada by som sa dala do poriadku u nejakeho dobreho zenskeho lekara, lebo v CAR na to kaslu 😖

cicca
21. mar 2008

Ahoj bombulka , sisi71.... Tip na dobreho gynekologa : Mudr. Matiy ,ambulanciu ma na Poštovej ulici..Je fakt super..,dosledny,všetko čo chceš aj nechceš vedieť vysvetli,je fakt trpezlivy.. Ja k nemu chodim už asi rok a pol a naozaj by som ho za ineho nemenila 😉

mimusa4
21. mar 2008

bombulka si tu?

bombulka
autor
21. mar 2008

ahojte, tak uz som spat. hm, to je divne s tym car sisi a vysvetlili ti preco hned ivf, preco nechcu tvoju diagnozu najprv skusit riesit inak? k Matiymu, alebo ako sa to sklonuje, chodi moja kamoska, pytala som sa jej, ani ho neospevovala, ani nekritizovala, ze raz bol nejaky divny, ale potom to uz vraj bolo v pohode, ze je celkom v pohode, ale ze trochu je unho nevyhoda v tom, ze nema ultrazvuk. ako to potom riesi, napr. taku folikulometriu? to by ma celkom zaujimalo, pretoze u mna to pravdepodobne bude treba odsledovat. napis o nom nieco viac, ako komunikuje, ako riesi veci, ako sa sprava a tak. o hoppanovi si nepocula nic, furt o tom hoppanovi tocim, ale snazim sa o nom zohnat nejake info po mojich skusenostiach s vraj odobrnikom...

osa
21. mar 2008

cicca Matyi 😀

osa
21. mar 2008

bombulka pochybujem, ze Hoppan bude na tom co sa tyka ultrazvuku lepsie... 😒