Máte skúsenosť s rehebilitačným centrom v Nitre?

lala2
2. okt 2010

Ahojte zaciname na odporucenie neurologicky cvicit Bobatha v detskom rehabilitacnom centre v Nitre - Cabajska ul., pre lahky axialny hypotonus, mala ma uz 9 mesiacov, nelezie, neplazi sa. Chodite tam niekto? Resp. chodili ste tam?
Ak ano vedeli by ste mi poradit, resp. napisat ako to tam chodi, ake mate dojmy a skusenosti.
Citala som ze na Slovensku je malo rehab. sestier ktore maju certifikat na Bobatha a neviem ci tie v NItre maju alebo nie.Pomohol niekomu Bobath ked mu babatko nelozilo a nestvorkovalo?
Zatial sme tam boli len raz a to na 30 min., ubehlo to strasne rychlo.Za akekolvek info a skusenosti resp. rady budem vdacna. 🙂

emusky
25. apr 2018

@l.enk.a dobry den v hc je dobra a sikovna baba. Oz ja sam a lubica horuckova. Cvici bobatha

nokiae72
25. apr 2018

Nechapem ako to mohli len tak zo dna na den zrusit. Este vcera ma doktorka presviedcala nech k nim nastupim a dnes na prvej hodine mi oznamili ze je aj posledna. Vraj doktorka sa rozhodla odist a bez nej sa im to tam neoplati prevadzkovat.

l.enk.a
25. apr 2018

@nokiae72 Tak si myslim ,ze tam museli byt asi nejake nezhody.Pani doktorka bola celkom mila....Velka skoda....

dnedoocko
2. máj 2018

Tak,pre spravne info.DRC nebolo zrusene pretože doktorka sa rozhodla odist,ale doktorka odisla pretoze sa rozhodli rusit stacionar. Ked Vas doktorka presviedcala,že máte k nim nastúpiť,ešte sama nevedela ,že jej oznámia -zajtra už nemá ísť do DRC.

l.enk.a
2. máj 2018

A myslite,ze to este niekto bude po case prevadzkovat?Skoda...Neviem,ci teraz cakat co bude dalej,alebo riesit nieco ine....

dnedoocko
3. máj 2018

Myslím, že áno, ale kedy a kto???? jeveľký záujem zachovať zariadenie. zatial RHB vo FN, alebo súkromné za priamu platbu u fyzioterapeutiek. Táto práca nie je docenená cestou poisťovni. Súkromne si fyzioterapetky zapýtajú- a nikomu to nevadí...

l.enk.a
3. máj 2018

@dnedoocko a nevieš mi poradiť nejakú fyzio, čo cvičí aj s bábätkami?Zatiaľ by som hoci chodila aj súkromne....len nech nestagnujeme a cvičíme.

dnedoocko
3. máj 2018

@l.enk.a Lubka Horúcková v Hlohovci

nikuli24
4. máj 2018

@dnedoocko da sa ist aj do Dun.Luznej je tam reh.zariadenie kde sa s detickami cvici bobath, vojtovka su tam rozne procedury, potrebujete vym.poukaz od neurologicky, hradi to poistovna, platite len stravu za seba, chodi sa tam tusim na 9dni v nedelu sa necvici, boli sme tam v decembri. Za mna malej najviac pomohol pobyt v Adeli centre v Piestanoch, ale cely pobyt si musite sama zaplatit, tam je cvicenie najintenzivnejsie.

l.enk.a
24. máj 2018

Neviete niekto,ci je nieco nove,ci je este realne ze rehab. centrum zase otvoria?

nokiae72
24. máj 2018

@l.enk.a vcera som bola u nemcovicovej a vravela ze mame ist do hlohovca. Vraj stacionar zrusili majitelia, asi kvoli nepostac.fin.

l.enk.a
24. máj 2018

@nokiae72 a nevies ci ani samostatne rehabky nebudu fungovat?Ci to nahodou este niekto neprevezme?

nokiae72
26. máj 2018

@l.enk.a myslim ze keby to tak bolo mudr. N. By sa o tom zmienila

l.enk.a
27. máj 2018

A nemate nahodou skusenost s rehabkou v nemocnici,prip.ProCare?