Moje dieťa si trhá vlasy. Hľadám psychológa v trenčianskom kraji

moni15
30. mar 2012

Máte prosím vás niektorá podobnú skúsenosť, keď si dieťa trhá vlasy alebo problém so sebaubližovaním a ničením vecí, keď dieťa nemá povôli? Chystám sa navštíviť detského psychológa, pretože ako rodičia sme už vyskúšali všeličo na našu malú a nič nepomohlo, nevieme si s ňou rady. Keď ju chytí záchvat hnevu, vôbec nás nepočúva, vidí len ten jeden bod, to, čo chce ona, nič viac, na to, aby dosiahla svoje je schopná všetkého vrátane ničenia vecí a čo je najhoršie je schopná si ublížiť len aby mala po vôli, aj keď vie, že ju to bude bolieť.Viete mi prosím poradiť dobrého psychológa v Trenčianskom kraji? Ďakujem.

xlucia
30. mar 2012

@moni15 nenapisala si vek dietata. ano zazila som to

moni15
autor
30. mar 2012

3,5 roka

mandragora22
30. mar 2012

@moni15 ja ti tiez neporadim, ale mam taku neter. od decka si trhala vlasy, nakrutila na prst pramen vlasov a tahala, az kym nevytrhala. trvalo to do puberty,normalne mala na hlave az take kolieska - plesinky. dnes ma take haro, zeby jej mohli zavidiet aj cernosky, total afro, by si nepovedala, ze si trhala. chodila aj ku psychologicke, niekolko rokov, nic nezaberalo. az puberta a zaujem chlapcov 😀 😀 😀 ale ona to nerobila vtedy, ked sa jej neurobilo po voli, ale podvedome, proste sedela, natacala si vlasy na prst a tahala. az kym nevytrhla. ani o tom nevedela 😕 😀

sisaha
30. mar 2012

@mandragora22 tak to ja by som vedela keby som si vytrhla...au 🙂.

mandragora22
30. mar 2012

@sisaha ja netusim, co to bolo za cudne decko, akoze nie vzdy, ale casto o tom nevedela. bolo to divne, fakt 🙂

mandragora22
30. mar 2012

@sisaha nemam v PC fotky, ale ked si spomeniem na tuto temu, tak tu hodim tu neter zo sucasnosti, ake ma haro. skoda, ze pred cca 7-10 rokmi sme nemali digital,ze to tu nemozem vycapit na porovnanie, ake mala vtedy plesiny, ako stary chlap 😀 😀

maznacik007
30. mar 2012

nie priamo na svojej dcere ale zazili sme to... tiez boli az take plesinky ale vlasy dorastali... bolo to z nervozity stresu, mozno ze nevedela inak dat zo seba negativizmus ... upozornovali sme... robila to ked sme ju nevideli.. najlepsie je asi naucit sa dceru inak si vybit vzdor... skakanie na trampline trhanie novin bitie plysaka na to urceneho...
je to v podstate obdoba napr. hryzenia si nechtov kde si tiez dieta ublizuje ked si ich kuse do krvi a aj tak to robi...

mojej kamaratky dcera si nielen ze trhala vlasy ale aj ich jedla ... a potom mala obrovske problemy s tym pri vyprazdnovani... tam za tym boli rodinne problemy... dieta to prezivalo tazko.. a tak

sisaha
30. mar 2012

@mandragora22 tak ono kazde dieta je ine. Ja mam kamosku este zo zakladky a ta si doteraz, ked sa na nieco sustredi a rozmysla zacne nakrucat pramienky vlasov na prst. Akurat, ze si ich nevytrhava...A to je 35 rocna hepa..

adka2112
1. apr 2012

Mám tiež dosť veľký problém zo synom, i keď iného charakteru, nechce jesť a tiež by som potrebovala odporučiť nejakého dobrého detského psychológa v trenčianskom kraji, najlepšie v Prievidzi, resp. možno aj Topoľčany(Nitriansky kraj) alebo v okolí.

zvedavazvedava
1. apr 2012

Kamoska mala rovnaky problem, behali s malou po doktoroch,ale nakoniec im povedali, ze ju nesmie nechat,aby sa nudila,stale ju niecim zamestnavat, potom prestala. A hlavne ak to robi od hnevu,ze si kce nieco vybojovat,tak neustupit, lebo ked raz zisti ze to funguje, tak mate bez..Sestra dava syna na "trestnu lavicu do miestnosti,kde je sam a nema tam nic na zabavu /podla veku 3rocny- 3 min,za kazdy rok + 1min/, ked je srdity. Aj si raz tresol od jedu hlavu o nu,poreval si, potom sa jej musi ist ospravedlnit ,vysvetlia si ze take veci slusne deti nerobia a hotovo.
Nekuakala som konkretne ale skuste,nam moc pomaha tato knizka / jak zmenit dite za 5 dni/ :
http://www.ulozto.cz/xWBJwdH/kevin-leman-8-knih...
je ich tam viacej aj o rodinnych vztahoch

segricka
1. apr 2012

naša to robila tiež, trhala si za celé hrste a tiež mala až plešinky. tiež to robila väčšinou v záchvate vzdoru a niekedy úplne nevedomo. bolo potrebné spraviť krátky proces - ostrihať poriadne nakrátko, aby mala horší úchop 😝 /manžel sa vyhrážal, že ju ostrihá dohola, takže krátka frizúra bola lepšia alternatíva/. kým vlasy znova vyrástli, ustali záchvaty vzdoru aj trhanie vlasov

gaborova11
22. máj 2013

moj mali sa stale škutuje a neviem prečo.... :(

pasteleria
22. máj 2013

@zvedavazvedava
suhlasim s tebou, to bude nudou, detom sa malo venujeme. volakedy sme mali surodencov, dnes je uz vacsina deti samych. knihy od kevina lemana su super, ja tiez odporucam jirinu prekopovu, napr. Maly Tyran, ale najlepsia kniha je Ako hovorit, aby nas deti pocuvali-tu sa skutocne naucite rozpravat so svojimi detmi a nielen s nimi, ale aj s inymi ludmi, jednoducho bestseller. ked je dieta agresivne a vy budete odpovedat tiez agresivitou, tak vsetko bude este horsie-toz moja vlastna skusenost. nebyt mnozstva knih, ktore som precitala o vychove, tak si asi hodim slucku, ja som to jednoducho nezvladala a nasi boli strasni aj ako rodicia, aj ako prarodicia..

pasteleria
22. máj 2013

@zvedavazvedava
no a presne tu knihu ako zmenit dieta za 5 dni som mala, velmi mi pomohla, ale niektore veci su lepsie vysvetlene v Ako hovorit, aby nas deti pocuvali., napr. ked je dieta perfekcionista, znamena, ze ho prechvalujeme-toz Lemanov vyklad, no ale v tej Ako hovorit,... je presne vysvetlene, ako mame dieta chvalit, motivovat a zvysovat sebavedomie a tiez pozitivitu-co je neskutocne dolezite, si predstav, u nas doma nas v zivote nikdy nepochvalili ☹ a teraz ja moju malu prechvalujem, ze je sikovna stale jej vravim, lebo chcem byt lepsi rodic jak nasi, no ale ona na to nebola stastna. cize podla tej knihy treba opisat co vidite a pochvalit to, atd. takze dokonca aj chvalenie nemusi byt to najlepsie pre dieta, ked nevieme, jak to spravne robit. no tak snazim sa, ale je to aj tak dost tazke, kazdy ma nejaky model vychovy a spravania co dostane v detstve 😒

stan30
4. júl 2015

Píšete o inom. I ja sa pýtam, kde nájsť najradšej kresťanského psychologa pre dospelých ľudí.
Ďakujem.

lpas
23. jan 2023

@mandragora22 ahoj môj syn je v 13/14 rokov a začal si vytrhávať vlasy ale aj korienky predpokladám. Narastú mu tam vlasy? Alebo nie ?