MUDr. Špila, Banská Štiavnica. Máte skúsenosti?

happy8051
25. aug 2010

zakladám túto tému pre pacientky primára pôrodnice v Banskej Štiavnici MUDr Mariana Špilu, ako aj pre budúce mamičky, ktoré rozmýšľajú, že by chceli rodiť práve pri ňom. Zaujímali by ma vaše skúsenosti s ním.

segricka
25. aug 2010

@happy8051 v časti pôrod nájdeš tému pôrodnica BŠ, tam nájdeš všetko potrebné.
inak - moje skúsenosti sú čisto pozitívne, ak budeš chcieť vedieť niečo konkrétne, pošli IP 😎

katecameron
26. aug 2010

nam MUDr.Spila pomohol doviest na svet 3 krasne zdrave deticky.Je to super clovek ja rodit este raz tak urcite len pri Spilovi.Klobuk dole pred nim .Keby vsetci porodnici boli ako on tak by nam svet zavidel.Ja som predtym chodila na gyndu do Zv ale ked som spoznala Spilu hned som si kartu prelozila do BS radsej budem dochadzat 50km do Stiavnice a budem vediet ze som v dobrych rukach 😎Ked som rodila mojho posledneho tak mi Spila vravi o18,00vy sa mi tu pani inzinierka tvarite ako na plazi a ja mu nato no a co ved mne nic nieje a 19,08 bol syncek na svete iba 1tlak som stihla mat hned pri 1tlaku sa narodil to bola rychlovka 🙂

nessaf
26. aug 2010

aj moje skusenosti su len pozitivne. ja som rodila min. rok v decembri a sme velmi spokojni aj s manzelom. zucastnil sa vsetkeho a cely cas stal pri mne. dr. spila je proste uzasny clovek a keby som mala rodit zas tak jedine k nemu. je velmi citlivy vminavy a mily a pozorny. napisala som si aj porodny plan a drzal sa ho. sestricky maju tiez velmi mile a citili sme sa tam ako doma. mozem povedat ze tam maju este jedneho doktora pauliho a ten je tiez uzasny! oni su tak ako anjeli <3 ked mi odtiekla plodova voda sadli sme do auta z ba do bs a sli sme a oplatilo sa. vrele doporucujem kazdej mamicke 🙂

andy1711
30. dec 2010

Ahoj, ja som rodila v BŠ u Dr. Špilu dvakrát. Obidva moje pôrody viedol on a bola som nadmieru spokojná. Keby som mala rodiť tretí krát, tak určite u neho. Aj keď to máme z domu 50km, neváhala by som.

ilijanka
31. dec 2010

@happy8051 a ty nám svoju skúsenosť nepridáš?

happy8051
autor
31. dec 2010

@ilijanka jasne! ja mam super skusenost, rodila som pri nom v oktobri a som velmi spokojna so vsetkym

bajus1712
14. mar 2012

Ahojte 🙂 chcela by som sa opýtať, s priateľom sa pokúšame o bábo, ale už som 2x potratila a mám pocit že moja gynekologička to vôbec nechce riešiť ani nič.. Chcela by som sa opýtať či tu má niekto aj takéto skúsenosti.. chcem prestúpiť k druhému doktorovi a keďže som štiavničanka tak by som chcela práve jeho.. ale neviem aký je v tomto smere.. prosím poraďte mi čo mám robiť, ísť k nemu či nie??Ďakujem 🙂

marihu
22. mar 2012

Ahojte aj ja som rodila v BŠ a bola som nad mieru spokojná a teraz čakám druhé a pojdem zase tam. 🙂

natix
25. apr 2013

@katecameron Ahoj mozes mi prosim ta prezradit ten lekar Spila je primar?dakujem

katecameron
27. apr 2013

@natix no aktualne informacie nemam ale bol tam primarom teraz fakt neviem ci to nepomenili 😉 skus napísat happy8051 ta tam rodila prednedavnom ona bude vediet skor ako ja

natix
27. apr 2013

@katecameron dakujem ti!

delfin55
13. júl 2013

ja som rodila prve v Stiavnici, je tam iny ludsky pristup, menej klientov, viac casu na individ. pristup, vacsia otvorenost novym veciam, ale ak ste rizikove (napr. jednovaj dvojcata) mame v rodine detskeho JISkara a on onporuca radsej BB koli prip. prevozu pretoze tam naozaj pri prevoze ide o sekundy. Ja stiavnicu odporucam, aj ked som rodila nakoniec sekciou neplanovane, primar Spila sa mi dodatocne ospravedlnoval, ze je mu to luto, ze vie, ze som velmi chcela porodit vaginalne. Proste velmi ludsky pristup. Este pripadjam zaujimave linky, mozno sa vam zidu.

http://www.hpi.sk/hpi/sk/view/4059/sprievodca-s...
knihy o prirodz. porode www.dary-zivota.sk-niektore mam mozem pozicat v ramci BB
www.zenskekruhy.sk - prirodz. porody

delfin55
13. júl 2013

@bajus1712 citala som vela tu na MK o Dr. Tiborovi Bielikovi vela bab co nemohlo mat deti ho vychvalilo, ze nakoniec im pomohol, je v BB.

csokasi
30. okt 2013

@bajus1712 ja v tomto smere vrelo odporúčam Dr.Braun v Leviciach, nám aj on pomohol k nášmu pokladu, ktorý nosím pod srdcom.
Ovšek ak to už nieje pasé

axaris
10. dec 2013

Perfektný doktor, perfektný človek... Čo dodať?

axaris
10. dec 2013

My sme kvôli nemu cestovali 140 kilometrov a oplatilo sa 🙂

dadula3
10. dec 2013

MUDr. Špila je jeden užasny človek, osobnosť a profesional vo svojom odbore!!! Nemocnica super, personal, sestričky super....ked som tam rodila druhu dcerku, tak to bola ako dovolenka 😀 VIP izba lacna... strava chutna... na 1! 😵 😵 😵
Prvykrat som rodila v BA na Antolskej- Nikdy viac!!!

phiebie235
10. feb 2014

No ja som rodena Štiavnicanka, ale 8 rokov som vydata v nitre... chodime tam k rodicom, tak som tam isla aj rodit, nic som nemala naplanovane atd ... my sme isli na vykend k mame a to som mala asi 4 dni pred porodom... no a v nedelu sme isi do nemocnice, ze ci tam nemozem uz ostat kedze mam termin o dva dni... pozreli ma, a povedal ze kludnem mozem... na druhy den mi pan spila povedal ze ak chcem daju mi vyvolavacku a mozem rodit skor.. a ja hned ze ano... tak sme rano pondelok isli nato.. boli to hrozne bolesti... ale dalo sa... vecer o 16 tej bola mala na svete... druhe pojdem rodit tiez tam.. lebo ked idem na vysetrenia sem do nitry, tak mam az husiu kozu zo vsetkeho... aj pani doktorka Broskova tiez z BS je velmi dobra, ona bola moja gynekologicka ked som tam byvala ... a bola mi nakoniec aj pri porode.. :D 😵 😵 😵 😵

radka0610
19. máj 2014

Ja som s panom dr. Spilom nadmieru spokojna. Dochadzam z bb a nemenila by som. Je to doktor, ktory so mnou komunikuje nebojim sa mu davat akekolvek otazky a viem, ze nevysmeje ziadnu moju obavu skor ju prediskutuje. Musim pripomenut, ze aj pani sestricka v jeho ambulancia je uzasna nema problem ked zavolam, vsetko mi poradi pomoze. Porod som mala rychly takze som si ani neuvedomila, kto ma odrodil, ale s porodnicou len spokojnost. Obcas ked citam zeny ako sa stazuju, ze nemali to alebo hento, ze ich nastrihli aj ked nechceli. Myslim, ze by si mali najst lekara, ktoremu doveruju a dodatocne neriesia co s nimi robili, ale radsej sa tesia z porodu (neviem ci sa da z neho az tak vytesovat, ale vysledok za to stoji. A dcerku som mala hned pri sebe a som celkom rada, ze umytu, ze nebola od mojich telesnych tekutin. Takze u mna spokojnost.

radka0610
19. máj 2014

@bajus1712 v Banskej Bystrici je klinika planovaneho rodicovstva vola sa to Mama centrum. Moje kamaratky boli co mali problem otehotniet boli spokojne aj s pristupom a maju babatka takze asi to tam pojde.

mami1801
18. jún 2014

ludia dnes som pocula ze vraj pan Spila umrel na infarkt nechcem sirit dalej hluposti ale uz od dvoch ludi je to pravda? ☹ tiez som u neho rodila chodim k nemu chcem sa objednat ale aj mam obavy tam volat ☹

mami1801
18. jún 2014

sory ludia nerozchyrujte to dalej nakoniec to bolo jedna babka povedala tak nic chvala bohu vse ok....milujem taketo klebety hnusne pekny den

simi22
19. jún 2014

to je dezinformácia, na infarkt zomrel dr. Šiška

phiebie235
1. júl 2014

Šiška? to ten mladi??? 😒

nanuskal
9. júl 2014

@phiebie235 Mladého nemyslíš Pahulyho? Tento mohol mať okolo 55 rokov.

phiebie235
9. júl 2014

neviem ked som tam pred 3 rokmi rodila ja, tak tam bol taky holohlavy doktor mladia si 35 rokov mohol mat... tak neviem

nanuskal
9. júl 2014

@phiebie235 To bol myslím Pahuly. On môže mať tak nejako okolo 40tky 😉

phiebie235
10. júl 2014

no tak ja neviem :D

vranka6
15. júl 2014

Ahojte,pridavam sa k teme,primar Špila žije a je zdravy 🙂 idem k nemu rodit v januari 2015,dochadzame za nim z Nitry len preto,ze mi ho odporucili znami z Piargu (dedinka 5 km od Štiavnice),kde mame chalupu.je to anjel az na to,ze mi pohrozil,ze som pribrala uz 3 kg,som v 14.tt....vraj je idealne pribrat tak 5 kg pocas celeho tehu,ale ked ja som pri prvej dcere pribrala 20 kg ani neviem ako,pochybujem,ze sa mi podari ostat len pri 5 kg navysse.prvu dceru som rodila v Nitre,ale mam otrasne spomienky na novorodenecke,nikto mi s nicim nepomohol,vratane kojenia,no hrozne vobec spomenut si na to.preto BŠ teraz

michaela1421
16. júl 2014

Pekný deň prajem, viete teda, predovšetkým tie, ktoré sa u pána Špilu chystáte v blízkej budúcnosti rodiť, či je momentálne primárom v BŠ??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre