Nepravidelné zajakávanie sa syna.

vladkapd
25. sep 2019

Mám problém so synom. Zajakava sa - nie od mala. Začalo približne v druhej triede. Nič zvláštne nezažil. Jeho zajakavanie je zvláštne - pri kamarátovi je to veľmi malo krát, keď nám niečo vysvetľuje je to hodne časté. Keď šušká výprava plynulo, aj keď opakuje vety hovorí plynule. Zajakava sa vždy v iných slovách.

Neopakujú sa.

pribinak
25. sep 2019

U logopedicky ste boli?

vladkapd
autor
26. sep 2019

@pribinak áno pravidelne len tým že to má vždy v iných slovách ťažko sa s ním pracuje, psychologicka že v poriadku je citlivý moc a neurológia vporiadku
@pribinak

ola101
26. sep 2019

Môže to byť aj tým, že sa snaží až moc niečo povedať alebo pri tom moc premýšľa. Nezajakáva sa práve vtedy? Treba si odsledovať priamo situácie, pri ktorých sa mu to deje

vladkapd
autor
26. sep 2019

@ola101 je to isto v situáciách. Keď má vytvorený stereotyp škola, úlohy kruz... Tak lepšie prídu prázdniny žiadny program tak zle.

deti95060810
26. sep 2019

nie je to v strese? Môj známy čím väčší stres tým častejšie zajakávanie...

vladkapd
autor
26. sep 2019

@deti95060810 vyslovene stres nie len ma zhoršený stav aj keď sa niečo deje aj keď sa na niečo veľmi teší

evinqua
26. sep 2019

@vladkapd ak chodite k logopedovi, psychologovi, iste Ti dali dobre rady. Moj muz sa zajakava /asi od 4 rokov podla svokry/, so mnou je plynuly, s rodicmi nie uplne, ked ma tazke obdobie v praci je to horsie,ked su emocionalne vypate situacie je to zle.. v anglictine nema problem, ked spieva nema problem...nikdy nepodstupil ucinnu terapiu, boli s nim u psychologa par krat a pouzite neefektivne metody

vladkapd
autor
26. sep 2019

@evinqua presne toto iste máme aj my. Už len to že nie je jediný je pre mňa radosť. Všade nám povedali že taký prípad nepoznajú ako je on . Máme rady ako to usmerniť držíme sa ich len to že nie je sám je super pre mňa. Ďakujem

evinqua
26. sep 2019

@vladkapd hlavne je, aby sa on citil "v pohode", aby jeho zajakavanie neovplyvnilo zivot, teraz mozno zaluby a neskor vyber povolania, super by bolo, sa toho zbavit na 100percent, moj muz po zakladke uz nic s tym nerobil a teraz priznava, ze ho to velmi ovplyvnilo

vladkapd
autor
26. sep 2019

@evinqua malý to nerieši vôbec jemu to nevadí aspoň sa tak tvrdí . Kamarátov má veľa ale čo bude ďalej uvidíme

babenka1984
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denis88
6. dec 2020

@vladkapd ahoj prepáč teraz čítam ohľadom zajakavania. Môj syn tiež začal zajakavat 2triede keď mal 8r.z ničoho nič. Minulý rok teraz ma 9rokov. Môžem sa opýtať pomohlo Vám niečo? Ja som ho už zobrala asi všade a nikde nič. Ďakujem

vladkapd
autor
7. dec 2020

@denis88 aj my sme boli všade nič nepomohlo nechala som to tak nakoľko s tým nemá problém v spoločnosti ale odsledovala som že je to psychického typu. Má den keď výprava plynule, alebo vôbec mu to nejde. Netlačim naňho. Bolo horšie keď sme chodili po doktorovi vadilo mu to a zle vypraval. Teraz tomu nevenujeme pozornosť a lepšie. Zajakava sa horšie keď ma psychický tlak ale aj keď sa na niečo veľmi teší.

denis88
7. dec 2020

@vladkapd ďakujem za odpoveď naozaj je to hrozné 😔 tak Je na tom aj syn raz dobre a inokedy ani slovo nevie vysloviť 😥

vladkapd
autor
8. dec 2020

@denis88 viem veru ale čas to poriesi hlavne naňho netlacit a neupozornovat ho keď mu to nejde aby sa bezasekol brať to ako súčasť je to stále ten človek či to ide horšie alebo lepšie. Hlavne nech ma doma pohodu aby to nebral ako veľkú zábranu ale ako súčasť seba.

denis88
8. dec 2020

@vladkapd ďakujem 😊 áno tak skúšame ale ešte dúfame že sa to zlepší 😉ďakujem

babenka1984
8. dec 2020

ak viete po anglicky odporucam stranku na fb Stuttering support for parents and children, su tam ludia z celeho sveta a vymienaju si rady, skusenosti

norosko
17. nov 2022

@denis88 ak ste sa z toho ešte nedostali, skúste nová mluva.cz môj syn teraz absolvoval prvý kurz,výsledok výborný.👍

althejka
17. nov 2022

@vladkapd moj tiez presiel zajakavanim od predskolaka a prestalo to v druhej triede. Ked sa nieco stresujuce dialo ,hned sme vedeli podla toho . Bol uzasny,v skole povedal detom ze on to tak ma a ustalo to same. Menili sa im casto triedne ucitelky. Pri deckach to bolo o 50%menej ako doma ked sa strasne sustredil nieco povedat neslo mu to. Ja som sa vtedy naucila trpezlivosti sediet a pockat, neopravovat a netvarit sa ze je to problem. Svokra hlavne dostala skolenie,lebo ked hovoril , ona sa pred nim zacala rucat a tak nechcel hovorit u nich a pred nimi vobec. Ale uz je to za nami. Narocne obdobie skor pre mna ako jeho

denis88
18. nov 2022

@norosko ďakujem za odpoveď áno hneď ako začal s koktanim boli sme tam a nám hovorili že zatiaľ to nemusíme u nich riešiť. keď bude väčší tak že až vtedy. tešíma že Vám pomohli 🙂.ak sa môžem opýtať koľko ste tam chodili? A ak by to nebolo tajomstvo koľko Vás to vyšlo €? Premýšľame na tým len u syna je to raz úplne že dobré a inokedy sa zasekava.ani nekokce ale sa zasekáva a nejde mu von hlas hlavne ak má stres. Ďakujem 😉

norosko
20. nov 2022

@denis88 zatiaľ má za sebou len základný kurz,ale už teraz je efekt úžasný, reč je síce pomalá a natahovana,ale vôbec sa nezasekava, ešte ho čakáju 4 mikrokurzy ,tam sa potom zrýchľuje reč,až dosiahnu úroveň normálneho tempa reči ( Každý mesiac 3 dni) cena za základný kurz a 4 mikrokurzy je cca 3000 eur.
Je to však náročné,môj má 9 rokov,ale výsledok stojí za všetku námahu.
Na to aby dieťa mohlo absolvovať kurz,musí vedieť už čítať a písať, a vydržať sedieť na kurze.
Ak spolupracuje výsledok bude určite úžasný 💗

denis88
20. nov 2022

@norosko ďakujem veľmi pekne držím palce aby ste úspešne ukončili kurz ♥️ nám tam určite preto hovorili že je ešte skoro na kurz lebo ešte bol malý že skôr asi tak stredoškoláci chodia k nim. Možno na budúci rok sa tam znova zastavíme 🙂 veľmi pekne ďakujem za odpoveď.pripadne ak myslíte určite budem zvedavá ako ste na koniec s končili s kurzom 🙂ešte raz držím palce 👌

norosko
18. okt 2023

@denis88 hlásim sa skoro po roku 😁 kurz pomohol💗 bola to tvrdá práca ,ale reč je krásna 💗 hneď po prvom kurze je obrovský rozdiel v reči,potom treba už len trénovať.Nova mluva je naozaj výborná metóda.💗

denis88
18. okt 2023

@norosko Dobrý deň super 🙂 to má veľmi teší že sa Vám polepšilo 🙂🙏 teraz u nás je to tiež oveľa lepšie dúfam že sa to už nevráti spať. Niekedy má blok keď niečo chce veľmi rýchlo povedať 😔 ak sa nepolepsi tak aj my navštívime Novú Mluvu 🙂 Ďakujem za info 🙂 nech sa Vám darí 🙏😉

norosko
19. okt 2023

@denis88 inak už aj na Slovensku to robí jeden pán, čo sa tiež zajakaval a vďaka novej mluve už hovorí dobre.On má pobočku v Maďarsku a myslím teraz na jeseň by mal otvárať aj na Slovensku v Nitre pod názvom Nová reč.
Prajem vám všetko dobré,nech je hlavne našim chlapcom dobre,nech im ide reč a nech sú zdraví a šťastný.🌟💗

denis88
19. okt 2023

@norosko ďakujem za informácie 🙂 všetko dobré aj Vám 🙂