Čo mi to vyšlo von zo zubu?

nicol914
5. júl 2019

Dobrý deň je tu niekto kto by mi vedel povedať čo je toto ? Alebo niekto podobný čo mal niekedy taký problém?
Všetko to začalo keď som prišla z nemocnice kde som bola na infúziách 3 dni 3x denne . Začal má bolieť zase zub múdrosti na spodnej sanke na ktorý som pred týždňom dobrala antibiotiká lebo mi zarástol a zapálil sa na oboch stranách .. a objednanie na trhanie som rušila v nemocnici .. ale začalo mi to strašne moc opuchat a ja som mala pocit že cela strana zubov sa mi tlači von .. a taký tlak som nemala nikdy .. sama som si to s tenkou ihlou pomedzi zuby prepichla a vytieklo mi veľa krvavého hnisu .. na 2 deň mi to vytrhli .. o 4 hod . Neskvor som tam bežala zase opuchla mi cela spodná pera a aj ďasna .. tam mi povedali že asi keď som to mala umŕtvené som si do toho kusla .. že to prejde .. neprešlo na druhý deň to bolo raz toľké .. a všetko ako keby v nejakých gulickach v bielych pod ďasnom keď to puklo vytiekol hnis .. a sama som si všetok bordel dostala von .. a dala tvar aspoň do nie moc viditeľného opuchu .. .. hnis bol nechutný a musela som vetrať dobre 3 dny .. po hnise nasledovali rôzne divne veci ako napríklad niečo ako keby iba milión malich bielych alebo čiernych v bunkách do tvaru medúzy v rozmere 0,5 cm .. a potom aj ako keby kúsok oriesku keď odlupnete časti od seba a na vrchu čo má takú maličkú gulicku čo ich držala po hromade .. a veľa iných útvarov .. dnes má naplo lebo som nevedela ani čo to je a niekedy keď to prasklo mala som pocit ako keby sa mi to zarivalo do jazyka .. čo som si neni istá mohlo to byt aj take stipnutie .. ale na jazyku pri asi poslednom zubu sa mi spravila neskvor gulička ktorá zmyzla .. a tak som to pár krát šupla aj do pohára viem je to nechutne ale prehĺtať to bolo nechutnejsie a občas bolestivé na tom jazyku .. keď to úschlo na zemy ostal fľak ako aj na poháry a nešiel dolu pokial sa nepoužila hrubá sila a chémia .. keď som zaliala do pohára kávu ako keby som tam opäť napľula a vytvorili sa bublinky bielych slín .. a dnes má nadrapovalo asi 5 min . Kvôli tejto veci ale keďže som si tam dala sumienku nevedela som o tom ... nejako sa to stalo mojou nočnou morou a je to všade pri umývaní mi to ostalo v umývadle na hubke a už neviem ako sa toho zbaviť . A vyvrátila som toto :

bielavlcica
5. júl 2019

Divne z tvojho opisu som si to snazila predstavit ale vacsinou tie vacky co si mala sa tvoria vtedy ked je tam hnis. Nemohli ti tam nieco zabudnut?

diana20
5. júl 2019

@nicol914 podla mna tam musí byť nejaká veľká infekcia a treba ju liečiť.. To nie je normálne podľa mňa určite chod znovu ku zubárovi čo najskôr a ku inému ak sa ten predtým na to nepozrel.. mne tiež trhali zuby už ale teda nenapuchlo to nikdy a ani žiadne hnisavé vačky a všetko opisujes nebolo.. držím palce

ankare
5. júl 2019

Napíš do skupiny Zdravotníci na MK

juliet86
5. júl 2019

dufam ze to nie su nejake nadorym chid po lekaroch a najdi jedneho schopneho toto nie je normalne

momkomonika
5. júl 2019

@nicol914 skúsila by som určite iného lekára... Aj súkromného, ja mám skúsenosť ze viac zaplatíš ale sú odbornejsi... Isto chod s tým niekam k niekomu inému... Deťom palce nech je to ok

nicol914
autor
6. júl 2019

@bielavlcica nechal mi tam kúsok blomby asi .. ešte keď som bola dieťa .. zuby sa mi objemovo zmenšili .. bublinky v slinach ako keby zvadcia objem všetkého do čoho sa dostanú .. pes keď mi asi neviem ani kedy olizol sliny vracal .. myslím si to pre to že tam boli tie bublinky

judar
6. júl 2019

Čítať ten tvoj príspevok...napína aj mňa

veronikaszabova
6. júl 2019

@judar presne...

simulienka2207
6. júl 2019

Omg a to preco nejdes k lekarovi? Ved toto nie ke normalne..od kedy to uz trva?

pralinka86
6. júl 2019

Riešiť so zubarom/pohotovosť a nie tu. Ukáž foto, ale aj bez nich keď ťa pozrie, musí si všimnúť, že niečo nie je ok

ivi2891
6. júl 2019

Nič v zlom ale toto je dosť nechutné

nicol914
autor
6. júl 2019

@pralinka86 ale keď nikto nevie ? Neni som s tých čo šetrí na zdravý vystriedala som 2 zubárov robil mi aj rengen .. na to že sa mi za 2 mesiace pokazili všetky zuby som dostala len odpoved že nesprávna hygiena

diana20
6. júl 2019

@nicol914 choď ku ďalším doktorom.. do iného mesta, do čiech, ja viem, že je to drahé, ale toto nie je normálne a tu ti s tým nikto neporadi, tu ti nikto nemá ako vziat vzorky a preskumat v laboratóriu, ze co v tých dasnach máš.. za dva mesiace sa ti pokazili všetky zuby a zubár povie, že nesprávna hygiena? Keby som si dva mesiace vôbec neunúval zuby tak sa mi možno nejaké pokazia ale nemyslím si, že všetky.. hľadaj tretieho zubára, ak nepomôže tak aj štvrtého proste kym ti niekto nepovie, čo ti je.. veď toto by nikto nemal trpieť toto mať v ústach, katastrofa.. hľadaj pomoc kým ti nepomôžu..na tvojom mieste ak máš u seba takýchto zubárov by som rovno plánovala výlet do iného mesta, alebo štátu.. držím ti veľmi palce, máš to hrozné

jana_eyre_2
6. júl 2019

tak si asi natrafila na 2 nespravnych zubarov, hladaj dalej..

ako chapem ze hladas pomoc ale aku pomoc od modreho konika ocakavas? aj ked ti niekto tu napise, ze vyzvracal presne to iste co ty, tak to to iste byt nemusi..

zubar ti ustnu dutinu vidi, takze je to o niecom uplne inom, ako anonymne rady na nete..
ked aj pokazene zuby za 2m hodil na nespravnu hygienu, tak snad navrhol nejake riesenie nie? ak teda nie, tak to ani nahodou nie je dobry zubar a hladaj dalej..

zatial by som si dezinfikovala ustnu dutinu napr corsodylom..

alexandraalexandrova
6. júl 2019

Urcite okamzite k zubarovi a najdi si takeho ktory je aj niecoho schopny a bude vediet co to je...a urcite napis do skupiny zdravotnici na MK a spytaj sa tam, je tam viac ludi z oblasti stomatologie, snad budu vediet povedat co to je, ale aj tak to budes musiet riesit s realnym lekarom...tu je link na skupinu:
https://www.modrykonik.sk/group/6796/