Odhláška od detského doktora. Dá sa to telefonicky?

lubka131
22. jún 2009

Chcem sa opytat, potrebovala by som odhlasit svoju malu dceru od detskeho doktora, nakolko sme sa prestahovali do ineho mesta, a tu ju musim prihlasit. Neviete ci sa to da odhlasit aj telefonicky, ci len osobne, alebo ako u ktoreho doktora? je to bez poplatku?dakujem.

tatolu
22. jún 2009

Lubka, ja som sa chjcela odhlásiť od môjho doktora a tam mi povedali, že sa to robí už tak, že sa zahlásiš u doktora, ktorého si vyberieš, jemu poviš, kde máš kartu a on si ju od pôvodného doktora vyžiada. Ide o to, aby lekári náhodou neboli škodní za mesiac, res. viac a žiaden by za Teba nedostával peniaze, tak karty nechcú dávať do ruky.
Zubára som si ale iba telefonicky odhlásial a nahlásila som sa u nového. Kde je celá dokumentácia neviem, ale myslím, že si ju od pôvodného doktora vyžiadali
😉
Skús sa informovať priamo u lekára, ktorý prijme Tvoju dcérku

lubka131
autor
22. jún 2009

No, ked ja mam dcerinu kartu doma?nakolko sme sa vratili z nemocnice a este som mu ju nevratila, tak neviem teraz...ale dakujem za pomoc.

katola
22. jún 2009

Aj my sme sa sťahovali, kartu si vyžiadala nová dr. poštou od tej predchádzajúcej. Prihlásenie je bez poplatku, mojej pediatričke stačilo poslať mail, či nás ošetrí, nakoľko sme hneď ochoreli ( nevadilo jej, že nemáme kartu). Mali sme sa aj podľa toho rozhodnúť, či sa nám páčil jej prístup, aj ošetrenie a a či ostávame u nej.
Svoje karty od praktického lekára sme len zaniesli novej dr., kt. sme si vybrali, nebol s tým žiadny problém.

majina.b
22. jún 2009

možno od temy, môže sa lekar meniť kedykoľvek v priebehu roka (nespokojnosť)?

andy.a
23. jún 2009

Majina,myslím,že áno,je slobodná voľba lekára 😕
pokiaľ máš nájdeného pediatra,ktorý vezme tvoje dieťa,tak myslím,že by nemal byť problém 😕

zaujímali by aj skúsenosti iných,píšte kočky,ako je to u vás 😕 😝 🙂

pietra
23. jún 2009

majina, lekara mozes zmenit kedykolvek pocas roka, ale u povodneho musis byt minimalne pol roka

lubka, ja si myslim, zeby malo stacit aj telefonicke odhlasenie sa, prinajhorsom posles doporuceny list povodnemu lekarovi 😉 Ale najprv zbehni k novemu lekarovi a zisti, ci ta zoberie

sstefi
23. jún 2009

majina, presne ako píše pietra, musíš tam byť pol roka až potom možeš ist k inemu 😉

majina.b
23. jún 2009

dik,

menili ste niekedy lekara??? z dôvodu nespokojnosti.....

ta naša už mi ide na nervy, je nesustredena, a mam pocit že ju vždy otravujeme, i keď sme tam len 2 či 3 x do roka

verulka
23. jún 2009

majina, je to uplne bezne..proste nie vzdy si lekar-pacient sadne..postup je tak ako kocky pisali- staci oslovit buduceho lekara a nadiktovat meno adresu terajsieho- oni si vypytaju kartu a vybavia papiere..teda aspon tak to bolo u mna( ale menila som obvodaka)

mywiel
24. jún 2009

V zahranici sa to robi tak, ze novy doktor zavola tomu starému a ten bud odfaxuje, alebo mu posle kartu pacienta.

alami
24. jún 2009

lubka - u nového sa prihlás, povedz, že kartu máš a on ťa len odhlási. Ty nie si povinná sa odhlasovať, robí to lekár, kde nastupuješ. že máš kartu doma - to je jedno, tak mu ju podáš a nemusí žiadať kartu, len pošle odhlásenie 😉