Kam na operáciu mandlí s dieťaťom?

zontik
1. júl 2019

Ahojte žienky.
Chcem Vás poprosiť, odporučte, kde dať operovať dieťaťu mandle? Najlepšie by bolo stihnúť to cez prázdniny, nakoľko začíname školu. Sme objednaní na 4.9. ale ma hnevá, že len nastúpi do 1. triedy, už bude dva týždne doma.Za každú radu, prípadne kontakt budem vďačná. A koľko sa teraz platí na súkromnej klinike za operáciu Ďakujem pekne.

ildiko36
1. júl 2019

@zontik ja osobne v tych horucavach nedala ani len mandle operovat..lepšie sa šíria bakterie.a po vybrati mandle hrdlo bolí.ked nesuri ta operacia este aj so septembra by som prelozila..este bude teplo..skuste pitat termin ked budu prazniny na jesen..aj dieta bude lepsie znasat operaciu

zontik
autor
1. júl 2019

@ildiko36 ďakujem, práveže nám to dosť suri, pretože máme stále zápal ušiek, a už ma vystrašili, že môže ohluchuť😐

marca12
1. júl 2019

A co tie deti,ktorym operovali v lete? Vobec sa toho netreba bat,je to skor mytus,ktory sa vo velkom siri medzi ludmi. Na jednej strane je dobre 4.9. Ked nie je v kolektive,neochorie. Casto sa operacie odkladaju,lebo dieta ochorie. Asi by som hladala iny termin. Prelom oktobra,novembra. Zaciatok roka pre prvakov je dolezity -vytvorenie kamarastiev, nabehnutie na ucivo a podobne.

mojky
1. júl 2019

Boli sme na vybere nosnej mandle v Piešťanoch v Medicentre. Skús si tam zavolať, možno dostaneš skorší termín. Cena 110 EUR

zontik
autor
1. júl 2019

@marca12 však to práve ma trápi najviac. Ona je aj bez toho taká samotarska, ťažko si zvyká na nový kolektív, a toto jej ozaj nepomôže 🙄 o učivo sa nebojím, je šikovná, horšie s tým začlenenim sa

zontik
autor
1. júl 2019

@mojky diky..a môžem sa opýtať, kedy ste boli? Sa toho veľmi bojím, už som prečítala veľa fór, aj negatívne skúsenosti sú odtiaľ

benit
1. júl 2019

Moj bol tak isto zaciatkom septembra v prvej triede v piestanoch. Nenoj da to. Su to le zaciatky, budu sa len rozbiehat. Tiez som sa bala toho, ze vypadne a poto. Tazko zapadne a nebolo to tak.

mojky
1. júl 2019

@zontik 15.5. sme boli na operácii

mojky
1. júl 2019

Samotný úkon trval 30 min, boli sme tam od rana do cca 15.00

siska25
1. júl 2019

@zontik my sme boli v Povazskwj Bystrici. Viem napr. ze v nemocnici v TN davaju terminy aj do dvoch tyzdnov od objednania. Idu vam brat nosnu ci krcnu. Nasim detom robili obe naraz. Do tyzdna boli ok. Platili sme tusim 50 eur. Ja som maximalne spokojna. Vsetky problemy im po operacii zmizli.

ildiko36
1. júl 2019

@marca12 v lete zvyknut operovat neodkladne operacie ale urcite nie ktore nesuria.. a mitus to nie je..pre bakterie teple prostredie je najidealnejsie na sirenie..predstavte si ked vas boli hrdlo ake to je neprijemne este k tomu predstavte napr vcerajsi den ako ste sa trapili ked je nad 30stupnov vonku..dospelemu cloveku je to neprijemne nie dietatu..pri zapale hrdla a mandli prve 3dni ani sa neodporuca pit teple napoje len izbovej teploty...po vybrati mandli predtym davali nanuk v nemocnici

najk
2. júl 2019

@ildiko36 a aky je rozdiel v teplote v ustach ked je vonku 10 stupnov, alebo 30 stupnov? Telo si predsa udrziava teplotu stale rovnaku a aj mnozenie bakterii v ustach je rovnake. Ja som bola na vybere krcnych mandli ked bolo vonku cez 30 st. a bolo to v pohode.. prave naopak mi bolo prijemne, ze je teplo, lebo som schudla po vybere behom 10 dni 4 kila, bola som zoslabnuta, bez energie a bola mi stale zima, tak som ocenila, ze je prijemnych 30 st. A vsetko sa zahojilo ok.

zontik
autor
2. júl 2019

@siska25 a vy ste koľko asi čakali na termín? A môžte mi prosím na nich kontakt posunúť?

zontik
autor
2. júl 2019

@ildiko36 toto neriešim, pretože teraz mala bacila v pusine, teploty nad 39, furt zima, a pritom je vedro na skapanie🙄...sa točíme stále v kruhu, aj preto by som jej to chcela dať urobiť čím skôr, a v lete sa možno i k moru dostaneme, aspoň by zregenerovala

zontik
autor
2. júl 2019

@benit zas asi záleží aký je typ..mne sa napríklad v škôlke skamarátila až po pol roku s dievčatami 😔 nehovorím, že sa s nimi nehrala, alebo tak, ale kamošku tam za dva roky nemala 😐

zontik
autor
2. júl 2019

@mojky a boli ste spokojná? A pomohlo to deťom?

sijust
2. júl 2019

@zontik my sme boli s dcerkou pocas najvacsich horucav na vyber nosnej mandle. Chodime na orl do Nemsovej k Dr. Racovi, je to skvely odbornik, hovori sa o nom, ze najlepší v Trenčianskom kraji, operuje v Pov. Bystrici, ale na termíny sa dlhsie caka. Ja môžem odporučiť, vsetko bez problemov a odvtedy mala nema problemy,uz to budu dva roky.

siska25
2. júl 2019

@zontik tak v Povazskej operuje doktor Rac. Ma sukromnu ambulanciu v Nemsovej. Myslim, ze stranka je orlrac.sk, ale my k nemu chodime od uplne prveho vysetrenia, ako nam zacali problemy. Na termin vysetrenia sa caka dost dlho. Na operaciu uz tak dlho nie, cca mesiac od odporucania doktora na vyber. Operaciu rano spravi a cca o druhej poobede sme isli domov.

benit
2. júl 2019

@zontik moj tiez nebol neviem ako priebojny. Isiel do triedy s najlepsou kamoskou zo skolky. Aj tam bol vacsinou len s nou. To sa ak triedna vzdy rehotala ze mam nevestu. Neskor si nasiel aj inych kamaratov. Asi netreba dopredu riesit to, vo ani nevieme akl moze dopadnut.

franica
2. júl 2019

@zontik tak ja mám úplne rovnakú dilemu... u nás sa jedná o nosné mandle. Už skoro rok to naťahujeme, nechceli sme hneď rezať ani my, ani doktori..ale nezlepšuje sa to, myslím si, že by im bolo už lepšie von. Lenže či teraz alebo na jeseň, ale tiež bude prváčka. A chceli by sme k moru v auguste aj kvôli týmto chorobám, len sa bojím, že to nestihneme tak, aby sa aj doliečila dovtedy..neviete ako dlho sa to v priemere hojí? Aby už mohla určite do vody atď?

sanssa
2. júl 2019

@zontik ja byt vami nejako sa to snazim pretrpiet do zimy alebo aspon do polky jesene, v teple to je sialene, vlastna skusenost, len mi to praskalo a tri x som bola asi na letovani a to si neviete predstavit, radsej odrodim za sebou 5 deti ako este raz podstupit, no a ani nemozes mat istotu ci to na tie usi pomoze :/

zontik
autor
2. júl 2019

Veď hrozne sa toho bojím, bola by som šťastná, keby sme nemuseli ísť, a tiež má dcérka paniku z lekárov a injekcií, no celé zle, čo vám budem hovoriť 😎 a ďakujem za každú radu, a názor...asi mi už ostáva len veriť, že to pomôže, a všetko bude ok😁

zontik
autor
2. júl 2019

@benit ale už mal aspoň akú takú záchranu...asi tak, možno prekvapí, a nájde si niekoho, s kým si bude rozumieť 😀..najhoršie je to, že bude len prvý deň v škole, a už bude doma, nakoľko druhý deň musíme na predoperačné, a druhý deň operovať, a potom vlastne min.2týždne doma, to sa ti deti už oťukajú, kto, kde, s kým 🙂

benit
2. júl 2019

@zontik ja som ucitelka na 1.stupni. ver mi, ze prve tyzdne nevedia ci su. Zapadne aj po 2 tyzdnoch. Pani ucitelka jej pomoze. Neviem odkial si u nas je medisaf, ja som tam bola na mandliach. Super pristup, jednodnova , eano spravia, poobede ides domov. Skus mozno najdu termin aj skor. Vyhladaj na nete.

zontik
autor
2. júl 2019

@benit dakujem 🙂 my sme z hornej Oravy, takže by nás čakala min. 2-3hodinová cesta, ale snaď by to zvládla

asia83
2. júl 2019

@zontik Našej idú teraz koncom júla vyberať nosné mandle. Preto v lete, aby sme mali od septembra v škôlke snáď pokoj. Tiež jej každá choroba išla na uši. A keď sa rodí v lete, ako sa žena hojí? Na toto by som nepozerala, leto, zima. Niekedy si to nevyberiete.

zontik
autor
2. júl 2019

@asia83 a vy idete kam operovať? tak presne, ja som nemala na výber, a zas to nechcem presuvať neskôr na jeseň, skôr tam potom zas ochorie, keď je i sychravo...

zontik
autor
2. júl 2019

@asia83 a ako dlho ste čakali, kým vás objednali

asia83
2. júl 2019

@zontik Presne tak. Nám naša detská doktorka povedala, že mesiac pred výberom mandlí musí byť zdravá. No to v škôlke sotva bude. Ideme na jednodňovú chirurgiu, súkromnú kliniku. Najradšej by som ju toho ušetrila, ale za polrok trikrát antibiotiká, zápal ucha každé dva mesiace, no bude sa zase trápiť v zime? Každý, koho som sa pýtala, keď dal vybrať dieťaťu mandle, polepšilo sa. Žiadny zápal ucha.

asia83
2. júl 2019

@zontik Objednávala som koncom júna, termín dali o mesiac, niečo ešte mali voľné. Potom už len august.