Operácia - Retentio testis. Poradíte urológa?

kakatka1
11. apr 2008

Maminy ktore maju chlapcov s podobnym problemom napiste vase skusenosti s lekarmi,pripadne poradte urologa a popiste vas problem a riesenie. Dakujem 😉

marsula
18. apr 2013

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci bol niekto na tejto operacii v Martine. My sa mame rozhodnut ci BA alebo Martin. Len tam totiz uspia deti mladsie ako 3 roky my bolo povedane, no a ja sa neviem rozhodnut. Jedina vyhoda ze Martin mam urcite blizsie kedze sme z Oravy.
Dakujem za rady

erinka123
21. máj 2013

Ahojte...po dnešnej poradni nas poslali na endokrinologiu,vraj maly nema zostupene vajka v semenikoch,ale objednali nas az za mesiac.chcem sa opytat v akej polohe ich mam nahmatat? v sede či v lahu? lebo ked leži nie su tam a ked sedi tak su??? velmi sa bojim aby moj drobček nešiel na operaciu,vraj sa to može stať .prosim poradte mi či to je normalne že raz ich tam citim raz nie,dakujem

paulina9
30. máj 2013

ahojte, prosim vas o radu mamicky,dcerka ma 3,5 roka zistili jej slabinovy pruh.hladam dobreho chirurga,dobru nemocnicu.dakujem

obcansr
30. máj 2013

@marsula ahoj a kto ri to radí , ja chodím k Javorkovi do námestova ohladom zrastenej predkožky, ten dr je fajn aj segra bola s malým v Martine a chválila si , jemu robili obriezku bola tam len pár hodín a tiež ho uspali ale nie na dlho , ráno išli a večer ich pustili

marsula
18. jún 2013

@obcansr aj mi chodime k nemu. Len cjcem este pockat, maly ma len rok. Myslim ze to hadam este chvilku pocka. My by sme tam mali byt dve noci. Ja skusam este homeopata. 😉

mirindah
18. júl 2013

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci bol niekto na tejto operacii v Trnave a ci to tam aj vobec robia.

marsula
29. aug 2013

Ahojte. Tak dnes sme sa vratili s MT kde nam operovali nezostupeny semennik 16 mesac.synceka. Nebolo to lahke, ale uz mame potom. Len sa chcem opytat, ako dlho ste menili obvazy? Mne to nik nepovedal. Maly pri tom strasne vystraja a place. Menit to treba casto, ked sa pokaka alebo je to precikane
Dakujem.

anjelicek071
15. sep 2013

@tatiana137 zdravim Vas..citala som vas prispevok..my mame teraz podobny problem..maly jedno vajicko chvalabohu ma,ale to druhe :ze vraj ho ma v kanaliku,ale nieje dobre hmatatelne vyjadrili sa tak ze na 80% je tam.caka nas operacia v novembry maly bude mat 1 rok a 2 mesiace..mam este stym pockat????poradte mi prosim,a vy ste ako dopadli??

tatiana137
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tatiana137
16. sep 2013

dobry den, urcite necakajte cim skor tym lepsie, aj pre dieta aj pre vajicko malo by byt v miesku aby sa mohlo spravne vyvijat. .moj maly ma teraz 5 rokov a vobec si to nepamäta . my teraz uz chodimme raz za pol roka na kontrolu (ci sa spravne vyvija atd) mal by si davat vacsi pozor kedze ma len jedno, ale ziadne problemy zatial nema. drzim palceky 🙂 🙂
@anjelicek071

anjelicek071
16. sep 2013

tatiana137:dobry den..ked ony ani sami nevedie kde to vajicko ma...pri narodeni nam povedali ze je v brusnej dutine a teraz ze je asik na 80% v kanaliku...moj maly ma len jednu oblicku a mohlo sa stat ze ked sa mu nevyvinula oblicka nemuselo sa mu ani vajicko...zaciatkom augusta sme boli na magnet.rezonancii,potom mal zase antibiot.a v novembry by sme mali ist na operaciu vajicka...sama chemia a este ktomu len jedna oblicka...vy ste tam pisali ze ste mali ist na laparoskopiu pokial si to dobre pamätam a tam mu druhe vajicko nenasli?????????aj vam hovorili predtym ze to vajicko asi ma??v kanliku bo brusnej dutine???

aslhey27
17. sep 2013

dobry den potrebujem poradit maly je predcasne narodeny v 31 tt miesky mal kontolovane pediatrickou v 6 meisacoch a boli zostupene v miesku s tym ze lave bolo trosku vysie ale bolo uz v miesku dnes som bola na kontrole v rizikovej poradni pre predcasne narodene deti ona mu ich sktorolvala a nevedela ich nahmatat jedno nahmatala v slabinach prave ale lave nevedela najst a poslala nas objednat k urologovy viete mi prosim povedat co nas tam caka ? a hlavne je voebc mozne aby semniky ktore uz boli raz v miesku zasa vystupili hore mimo miesok? maly ma teraz 1rok a 2 mesiace korigovane 1 rok . Dokledy sa caka u deti ci semenik zostupy ci nie? dakujem za kazdu odpoved

tatiana137
17. sep 2013

@anjelicek071 ano boli sme preistotu na laparoskopii pozerali mu brusnu dutinu ci nahodou nie je tam, kedze po tej operaci semenikov nasli iba jedno, ale hned mi bolo povedane a aj tak to bolo, ze druhe nebude mat vobec. A vam co povedali , davaju nejaku sancu aby mu same bez nejakych operacnych zasahov zostupilo do semenika?????

anjelicek071
17. sep 2013

@aslhey27 zdravim vas..uz som citala predtym nejaky prispevok podobny vam..niektora mamicka tam tiez pisala ze vajicka nemal na pevno v semennikoch .viem ze stym sli na operaciu...to jedno mu vyskocilo do slabin a to druhe moze mat v brusnej dutine...nechcem vas plasit ved uvidite co vam povie urolog

adikad
14. okt 2013

@aslhey27 to je aj nas pripad.Ked sa narodil,tak ich mal v miesku a asi v 3.mes. mu vyskocili hore. Chodili sme aj na hormonalne inj., no nepomohli, vajka mu idu stiahnut.Jedno uplne do mieska a druhee len tak hore.Urolog skonstatoval,ze tam bude mat pravdepodobne pruh a ten mu brani,aby mu vajko zislo uplne dole.Ako ste vy dopadli u urologaa? My mame termin operacie na 4.11.

aslhey27
15. okt 2013

@adikad nam povedal ze semeniky mame oboje ze mam to sledovat pri kupani zatial ziadna operacia nebola ani spomenuta ani nic vraj sa to stava ze vyskocia a zas zoskocia mame prist o 6mesiacov na kontrolu 🙂

bianca11
8. nov 2013

Zdravím! No náš malý mal taký istý problém. Od narodenia mal obe vajíčka v brušnej dutine. Povedali nam, aby sme este cakali. Az po roku sme brali hormonalne inj. ale tie bohvie ako nepomohli, no vraj je lepsie ak to malý vyberie, ze to je lepsie aj pri operacii, vraj sa po tych inj. lepsie operuje. Maly i tak podstupil asi o pol roka operaciu. Cakali sme dlhsie, lebo sme rizikovym pacientom a oper. musela prebehnut pod dohladom doktora z ara, ze keby nieco... ale inac ked je to jednodnova chir. tak sa to zoperuje a na druhy den sa ide domov. My sme boli v nemocnici 4 dni. Maly mal dva rezy v podbrusku a dva na mieskach. Asi tyzden to trebalo chranit pred vlhkom, museli sme mat prilozenu gazu. Inac nic netrebalo robit. Maly mohol hned stvornozkovat. My sme to este dezinfikovali ale doktorka nam povedala ze netreba. Takze to nie je az take vazne.

mamina87
6. feb 2014

Pekny vecer.Moj st.syn bol teraz na operacke.Nebolo ti nic strasne ale od operacky sme 16 dni a to vajicko co mu robyli zakrok tak je stale v strede a neni ani hore ani dole . . . . pripada mi to tak ako by mu to ani nepomohlo a uz neviem co si mam o tom mysliet.V utorok mame ist na kontrolu tak sa zacinam bat,ze co nam povedia.On mal to vajko do polky aj predtym.Myslela som ze mu to pomoze.Vie mi niekto v tom poradit.Lebo fo utorka asi osedivejem.Dakujem moc🙂

xstelinka
19. mar 2014

Ahojte, chcela by som sa spytat, ak sa tato operacia robi skolkarom alebo skolopovinnym chlapcom, ako dlho musia byt doma? Resp. ako dlho ste s nimi boli doma vy? Dakujem.

andreasko
18. máj 2014

@emjee presne tak injekciie su strašne bolestive nám ich nedavali my ideme teraz 29 na zákrok a mam strach veru...čo maleho čaka

kadulka
8. júl 2014

ahojte. môj malý 4 ročný syn mal vodu a behajúce jedno vajko. pediater mi povedal, že by sa to malo zoperovať do piatich rokov dieťaťa. minulý týždeň sme boli na operácii a spravili mu len tú vodu, že mu zoperovali nejaké kanáliky...keď som sa po operácii pýtala, že prečo mu to vajko neprišili tak mi doktorka povedala, že sa to nerobí, že keď mu spravili tie kanáliky tak to vajko by malo zostať tak ako má... tak teraz neviem:( vo štvrtok ideme na kontrolu tak som zvedavá čo nám povedia. operovala ho primárka tak dúfam, že vie čo robí...ináč tú operáciu asi zvláda každý inak keďže tam niektoré deti strašne kričali od bolesti po prebratí z narkózy až som mala slzy na krajíčku a niektoré len troška plačkali. na šťastie môj to zvládol úplne perfektne, bola som na neho hrdá

karinkamalinka
3. aug 2014

dobry den alebo vecer dnes som prezil najhorsi den v mojom zivote,mam zdraveho chlapca ktory sa vola gabko doteraz nemal ziadne tazkosti az dnesne rano ked vstal zacal sa stazovat na bolenie bruskka a strasne plakal tak sme śnim hned isli na pohotovst do sale kde ho vysetrili a povedali ze ma pruch,nehchcei sme to mu verit zostali sme v soku boli sme poslani do galanskej nemocnice na chirurgiu kde mu zistili tento problem teda semienko vlastne vajicko mal posunute nahor a okamzite ho aj operovali.My sme stoho boli hotovy a mali sa strasne bal co si on prezil to neprajem nikomu a my rodicia tiez strasne sme sa bali ako dopadne ale chvala bohu ze uz je po operacii a tearz lezi na chirgiii ked sa prebral s narkozi velmi plakal aj sa bal aj mal bolesti davaju mu nato lieky infusky,moja zena snim ostala tam ja som snimi tam bol doteraz do jedanastej od rana,ale chvala biohu ze sa nam mali stazoval a takto to mohlo opadnut aj horsie,pani doktorksa povedala ze uz zajtra by mal normalne chodit a v stretdu ho prepustia velmi velmi sa nato tesim mam aj malu cerku vanesku tak muism bit prinej,m oje deti su premna vsetko dnes som si prezil najhorsi den v zivote hned rano idem zanim mojim anjelikom

karinkamalinka
3. aug 2014

a chcem len dodat ze syncek ma len tri rocky a je velmi statocny a som naneho hrdy 🙂 tak som sa oneho bal ze uz som mislel ze umrem naozaj to bolo starsne kazdu chvilu som vyzvanal a pytal sa co a jako co je smalim ale strasne si prezil peklo to vam poviem na vlastne oci som to videl...chcem sa spytat ci sa uz ked je po operacii nemam vcoho bat ci sa nemoze nieco stat?prosim piste

katuska04
1. dec 2014

ahojte maminy...citam, ze vela vas malo taky problem, ako mame my...mam syna, s ktorym ideme o dva tyzdne na operaciu vajicka...nema ho v miesku...ideme do Presova na Urologiu, nemate niektora skusenosti s tym a aj s pobytom v nemocnici ako rodic???a este otazocka, neviete, ci by mi dovolili mat aj druhe dieta pri sebe, kedze este dojcim???dakujem Katka

deny19
7. jan 2015

@katuska04 dobry tak ako ste dopadli v PO na urologii?nas to caka v marci dakujem

katuska04
7. jan 2015

Ahoj Deny...dopadli sme výborne...už ani nevieme, že sme boli operovaní...jazvicku ma síce poriadnu, ale na vajíčku mu ani nevidno, že mu niečo robili...na druhý deň, ked nás pustili domov, tak ešte bol taký ubolení, ledva chodil, ale na dalsí už mu nič nebolo...no nedalo to na seba dlho čakať, začalo mu to troska krvacať, tak mu bolo nariadené klud, ležať a hlavne nebehať..ani po schodach, kedže bývame v dome...takže tak sme dopadli...ale dobre, zvládol operáciu perfektne...strasne zlatí ludia tam sú...fakt milý personál...držím prsty, nech vám to tak dobre dopadne, ako nám...velmi som sa bála, hlavne tej narkozy...ale uz je za nami a som rada, že mi mojho synceka vratili takého, akého som im odovzdávala...

katuska04
7. jan 2015

@deny19
Ahoj Deny...dopadli sme výborne...už ani nevieme, že sme boli operovaní...jazvicku ma síce poriadnu, ale na vajíčku mu ani nevidno, že mu niečo robili...na druhý deň, ked nás pustili domov, tak ešte bol taký ubolení, ledva chodil, ale na dalsí už mu nič nebolo...no nedalo to na seba dlho čakať, začalo mu to troska krvacať, tak mu bolo nariadené klud, ležať a hlavne nebehať..ani po schodach, kedže bývame v dome...takže tak sme dopadli...ale dobre, zvládol operáciu perfektne...strasne zlatí ludia tam sú...fakt milý personál...držím prsty, nech vám to tak dobre dopadne, ako nám...velmi som sa bála, hlavne tej narkozy...ale uz je za nami a som rada, že mi mojho synceka vratili takého, akého som im odovzdávala...

veronkarisko
7. jan 2015

My sme boli v Bb u pani mudr dobrikovej....a velka, velka spokojnosť!

zastavka
14. jan 2015

ahoj chystám sa ku urologiu do Košíc so synom ma 4 roky.Miešky ma prázdne nemá tam vajíčka dajú sa stiahnuť ale hneď vistupia naspeť chcem vedieť váš názor,kto ma s takým niečim skúsenosť bude operácia nutná dik 😉

zastavka
14. jan 2015

a pána doktora Kmaka dakto pozná,a ako dlho sa zvykne v Košiciach ležať