Operácia - Retentio testis. Poradíte urológa?

kakatka1
11. apr 2008

Maminy ktore maju chlapcov s podobnym problemom napiste vase skusenosti s lekarmi,pripadne poradte urologa a popiste vas problem a riesenie. Dakujem 😉

lienka55
28. okt 2008

kakatka1 tak to som rada ze to mate stastne za sebou ,ake problemy ste mali?Popis ako to brebiehalo a ako to potom maly znasal po operacii nas to caka nieco za mesiac aj nejake drobne.

kakatka1
autor
28. okt 2008

Simko to znasal celkom OK,samozrejme bol velmi vystraseny a hlavne studeny.Mal az modre pery a triasku.Ale hned ako som mu dala pyzamko a pod perinu bolo dobre.Po narkoze vobec nespal,zaspal az vecer a cely den pomrnkaval.Na druhy den uz bolo dobre a poobede aj behal.A problemy? Operacia trvala hodinu a pol,lebo vsetky tie cievky co vyzivuju vajicko boli kratke,museli ich natahovat aby mohli vajko zasit do mieska.Som rada ze uz to je za nami a vam tiez nech vsetko dobre dopadne. 😵

lienka55
28. okt 2008

A kde ste boli operovani,v BA?Nas navyse este k tomu caka aj pruh takze budu robit dve veci naraz.

matrioshka
28. okt 2008

aj ja mam termin na kramare na urologiu na buduci tyzden.neviete ako to funguje na tom oddeleni?je tam mama s babom na izbe?kolko mamiciek a deti na jednej?da sa zaplatit aj nadstandartna izba?ako to potom funguje s plienkami ked tam bude mat tu ranu?

kakatka1
autor
29. okt 2008

My sme boli v Topolcianskej nemocnici.A nestazujem si.No my sme mali tiez 3v1.Ale na to sa prislo az pri operacii.Pruh a zacinala sa mu tvorit v prazdnom miecku hydrokela.Takze aj bolo dobre ze sme operaciu podstupili tak skoro,nebolo na co cakat,vajicko by nikdy same nespadlo.Na izbe sme boli spolu a myslim ze tak je to v kazdej nemocnici a hned po operacii som bola pri nom.Ako to funguje s plienkami neviem,nakolko Simko uz od 16m plienky nenosi.Pekny den 😵

matrioshka
29. okt 2008

moj maly ma len 11 mesiacov a ma ten isty problem jak vy.aj s pruhom.preto ideme tak skoro.kaka mi do serblika,ale cikat sa este nepyta,aj kedsa do serblika vycika.cika aj do plienky.tak neviem veru jak to budem riesit.

kakatka1
autor
29. okt 2008

No to je este malicky chrustik.Ale s plienkou by nemal byt problem,len mu ju zalep volnejsie na brusku a radsej vacsie aby ich nemal natesno na vajku.Potom sa ozvite ako ste dopadli.Drzime palce. 🙂

lienka55
29. okt 2008

matrioshka my sme uz boli raz operovani a viem ze to riesia vyvodmi to cikanie,ci je to tak aj pri tejto operacii to neviem,ale urcite sa tym nestresujem to je najmenej tie plienky.
S malym budes na izbe cely den ale postele mate kazdy na inej izbe ale ak by si snim chcela byt aj v noci tak na kazdej izbe je kreslo a na nom mozes spat.Dolames sa cela!!!No a na izbach su po 3,4 deti.

matrioshka
29. okt 2008

tak diky zeny.uz som tam aj volala a je to tak ako pises,lienka.ale ak boh da tak bude volna nadstandartna izba za dvestopade,to by som potom mohla byt s malym aj v noci.dufam ze sa to podari.pak napisem ideme tam buduci utorok.

matrioshka
29. okt 2008

inak je to dost blby termin akurat okolo toho 11 mesiaca.prave mi zacina sam chodit ale este dost vydatne pada.budem mat co robit,aby si neublizil.hotovy baywatch uz to vidim 😝

nyve
29. okt 2008

matrioshka - ked idete iba na op vajicka,plienky normalne moze mat.takze to je najmenej. tak si doneste zasoby.
ak bude volny nadstandard,tak to mate v pohodke. 🙂

utorok? ja az v stredu robim,to uz budete mat secko za sebou,tak nech to hladko prebehne

lienka55
29. okt 2008

KDE SI TREBA ZAJEDNAT NADSTANDARDNU IZBU AK BY SOM MALA O NU ZAUJEM,NA KOHO SA TREBA OBRATIT A KOLKO TREBA DOPREDU?

nyve
29. okt 2008

lienka no bud na ambulancii,alebo cez sekretariat. ale treba,lebo napriklad teraz chceli ist na nadstandard secky maminy a mali sme plne oddelenie,tak nebolo volne nic. lebo podla toho sa dava aj termin op. a planuju sa dalsie prijmy.
aby ked pridete na prijem ste ju mali no aspon na 90 % istu. aj ked sa moze stat,ze napriklad tam ostane dlhsie nejake dieta kvoli komplikáciam,alebo tak.

matrioshka
30. okt 2008

nyve ty tam robis?tak to sa tesim ze mam takto informacie z prvej ruky 🙂 dik

lienka55
30. okt 2008

matrioshka ano sestricka nyve tam robi a je to zlate usmiate dievca.Neviem ci mozem prezradit aj jej meno ale nech to urobi ona sama ak chce.Aj my tam onedlho pojdeme tak sa nanu tesime. 😅

matrioshka
30. okt 2008

a vy kedy idete?

lienka55
30. okt 2008

my ideme na prijem 8.12.2008 a 9.12. by nas mali operovat.

matrioshka
31. okt 2008

lienka tak to uz my budeme dovtedy dufam zahojeni aj zabudnuti 😅 budeme drzat palce

lienka55
31. okt 2008

dakujeme pekne,urcite dajte vediet ako ste dopadli,drzime palceky!!! 😉

matrioshka
4. nov 2008

no,tak my sme dnes mali nastupit do nemocnice,ale uz sme aj doma s dlhym nosom,dostali sme v noci sople,tak sme sa takto v poslednej chvili zachranili 😖 teraz musime cakat kym vyzdravieme a potom dohodnut novy termin ☹

lienka55
4. nov 2008

takto je mi je luto mohli ste to mat uz za sebou,ale ste asi radi ze ste doma?Mozno sa stretneme,mozno nam daju rovnaky termin?Ozvy sa kedy mate dalsi termin,ok?

matrioshka
4. nov 2008

jasne 😉

kikafilipko
20. nov 2008

Ahojky, po dlhej dobe som sem zablúdila, práve včera nám dali termín a pozerám Lienka55, že máme presne taký istý, tiež nastupujem do nemocky 8.12 a 9.12 operácia, takže sa tam určite uvidíme a budeme stresovať spolu, oki?

lienka55
20. nov 2008

Jeeeeeeeeeee to je nahodicka uz sa tesim aj ked radsej by som tam ani nesla.Len sa modlim aby sme vydrzali byt zdravi nech nam to urobia a cim skor to mat za sebou!!! 😉

kikafilipko
20. nov 2008

Jasné, ja dúfam, že to bude OK, napísala som ti na IP 🙂

kikafilipko
20. nov 2008

Pozerala som tvoje fotečky, malinký je kráááásny a ešte som pozerala miery (pri narodení) a má ich presne také isté ako náš Filipko, žeby fakt náhoda 🙂

lienka55
8. dec 2008

Takze my sme dnes mali nastupit na zakrok ale nas poslali tiez domov kvoli soplikom,novy termin mame 14.4.2009.Musime cakat,uz sme to mohli mat za sebou.

matrioshka uz mate novy termin?

lienka55
9. dec 2008

Stretli,tak sme sa tam spolu aj s kikou a filipkom,ich zobrali,oni to budu mat uz za sebou,tak som zvedava ako to zvladli.Drzime palceky!!!

nyve
9. dec 2008

Tieto sople,to je konieeeeec,ved vcera sme kvoli tomu prepustili 3 deti 😠

kikafilipko
12. dec 2008

Ahojte, tak my to už máme za sebou, malý to zvládol úplne ukážkovo, po operácií celý deň spinkal a ráno už behal ako raketa, ranku má peknučkú, len ja mu ju stále pozerám, keby náhodou........ ale to dúfam, že nie. Operoval nás pán primár Polák, bol naozaj veľmi milý a podľa môjho názoru je to veľmi dobrý odborník, všetko mi vysvetlil a môžem Vám ho iba odporúčať. Asi začína nejaké chrípkové obdobie, keď sme tam boli tiež museli jedného chlapca pustiť domov. Tak baby držkám Vám päste, vaše deťúrence to určite zvládnu. Aj keď ja som to dosť prežívala a bola som úplne hotová, keď mi ho zobrali na operačku.