Operácia - Retentio testis. Poradíte urológa?

kakatka1
11. apr 2008

Maminy ktore maju chlapcov s podobnym problemom napiste vase skusenosti s lekarmi,pripadne poradte urologa a popiste vas problem a riesenie. Dakujem 😉

pollyrv
15. sep 2010

Ahojte.Chcem sa spýtať či niekto z Vás bol na jednodňovej chirurgii u doktorky Kurcinovej v KE na operácii retentio testes nezostúpený semeník.Ako to váš malý znášal?Aké to tam bolo?My ideme 28 septembra.Díky. 🙂

elinam.
17. sep 2010

Boli ste niekto na zákroku v Šrobárovom ústave? My by sme mali v novembri absolvovať operáciu v BB ale kedže by som chcela byť čo najviac so synom poradili mi, že v Tatrách robia tento zákrok na odd.jednodňovej chirurgie a matka je po celý čas okrem operácie s dieťaťom. Máte niekto osobné skúsenosti?

tatiana137
29. sep 2010

ahoojte baby, tak my to ideme na operaciu uz druhy krat:((( teda vlastne prvy krat mu to robili ked mal 9 mesiacov jeden semenik mu tazko nahmatali a v druhom mal vodu od narodenia:( dopadlo to tak ze ten kde mal vodu mu spustili do mieska ( je mensie ako ma byt) a ten druhy ani nenasli🙂 dnes sme boli na kontrole a dr na urologii v Ba na povedala ze 25 januara na na laparoskopiu ci ho nema az v brusnej dutine:( maly ma uz 2 roky a hrozne sa bojim ako to bude znasat:( a hlavne ci mu ho najdu. tajne som dufala ze to po tej prvej mame za sebou a teraz toto:(((

helenkaaa
1. okt 2010

Poculi ste uz niekto o tom, ze tuto operaciu robia na dva krat, ked je vajicko vysoko? Lebo ze by to bolo velmi zlozite stiahnut ho dole na jeden krat? ? Druha operacia je 6 mesiacov po prvej.

zdenka_pp
5. okt 2010

@tatiana137 A nedokázali nájsť semenník ultrazvukom??

@helenkaaa Mne lekárka vravela, že budeme brať hormóny, a aj keď nepomôžu s tým, že by semenník klesol úplne dole do mieška, ale vraj pomôže aj to, keď vďaka tomu klesne nižšie hoc aj o 1 cm, čo uľahčí operáciu. Vás čaká operácia na 2x?

tatiana137
6. okt 2010

@zdenka_pp
ano, druhy krat aj ked prvy krat mal rozrezane brusko a vajka:( vtedy mi bolo povedane ze ho vobec nema. teraz mu to idu robit "len" laparoskopicky lebo nie su si isty pretoze vtedy mu prezreli len podbrusko a do brucha sa nedostali:(( za jedno som aj rada nech mu to radsej pozru aby nemal v buducosti problemy ale za druhe mam ztoho stres stale nad tym rozmyslam ci bude ok, ci bude moc mat deti ked ma jedno mensie a to druhe mu nahodou nenajdu:(((

tatiana137
6. okt 2010

@zdenka_pp nie ultrazvukom ho nenasli:(

ma.cka
17. nov 2010

Ahojte baby. Mam tiez tento problem so synom, ktory ma teraz 6 tyzdnov. Zistili nam to hned v porodnici. Bol privolany chirurg a tiez mu tam bolo robene sono. Divne mi je, ze vsetky pisete, ze chodite k urologovi. Nas v porodnici odporucili "sa hlasit" na kontrole u chirurga. Mame za sebou 1. kontrolu u chirurga na Kramaroch, kde ma dr. dost vyplasila tym, ze: "kontrola o mesiac a ked NIC, tak operacia". Ostala som ako obarena, lebo nasa pediatricka ma informovala v tom zmysle, ze sa to sleduje az do 6 rokov a az potom sa pristupuje k operacii. Ale dr. na Kramaroch mi vysvetlila, ze to urcite nie, lebo to vajko by mohlo ostat neplodne, alebo inak poskodene, keby sa to robilo az tak neskoro. Ale ze operacia este pred pol rokom? S tym som neratala. Mate niektora takuto skusenost? Myslim s operaciou v 3-4 mesiacoch? Ako taky maly chrobacik znasa narkozu a pooperacny stav?
Dik za odpovede.

lubi22
17. nov 2010

@ma.cka - ahoj, mojmu mladsiemu syncekovi tiez zistili rovnaky problem uz v porodnici. Ale sli sme s tym urologovi. A bolo nam povedane, ze ak nezostupi vajicko do pol rocka samo, tak to bude treba riesit do 2 rockov jeho veku operacne. Operaciu sme absolvovali akurat minuly tyzden, syncek ma 20 mesiacov. Ja by som sa bala uspavania takeho malinkeho dietatka, ved take babulka sa operuju fakt vo vaznych pripadoch a toto nie je zivot ani zdravie ohrozujuca operacia, je dobre, ked je uz dietatko silnejsie. Ale asi je to vec nazoru lekara.

ma.cka
19. nov 2010

@lubi22 - ahoj. Dik za odpoved. CHcela by som sa Ta spytat, ako to Tvoj malicky v 9 masiacoch zvladal. Narkozu (ako dlho pred nesmie jest?) a po narkoze. Ranky su bolestive?
Dik.

lubi22
20. nov 2010

@ma.cka - maly bol operovany v 20 mesiacoch. Pred narkozou sa nesmie jest od polnoci, ani pit. No narkoza mu isto neurobila dobre, ked nam ho doniesli, mal uplne vykricany hlasok a velmi plackal, snazil sa vytrhnut infuziu z rucicky. Mali sme co robit dvaja s manzelom, aby sme ho udrzali, aby si neublizil, alebo nevytrhol tu kanylu. Zapasili sme s nim asi hodinu a pol, potom manzela napadlo pustit mu rozpravku, drzala som ho v naruci a zaspinkal nastastie. Spinkal hodinku a pol a ked sa zobudil, tvaril sa, ze je vsetko v pohode, chcel behat po chodbe. Takze potom uz to bolo lepsie, ale tie zazitky spred operacie a po nej su hrozne. Pred operaciou mu dalu premedikaciu - tu oblbovacku a bol cely vysmiaty, spokojny. Lenze nechali nas prilis dlho cakat a zrazu sa absolutne zmenil, isiel do krcu, zacal plakat, bit nas, ublizovat sebe, museli sme ho drzat obaja. V takom stave nam ho zobrali na operacku. Lekarka mi potom povedala, ze to bol paradoxny ucinok tej oblbovacky, ze sa to niekedy stava, ked sa nech prilis dlho. No neviem, som rada, ze to mame za sebou, snad uz dalsiu operaciu treba nebude. Ranky si velmi ani nevsima, on sa hned po tom prvotnom soku spraval tak, ako keby mu ani nic nerobili. Bolelo ho akurat pri cikani prvy den.

ma.cka
20. nov 2010

@lubi22 Lubi - ciastocne viem o com hovoris, lebo som nieco podobne uz absolvovala zo starsim synom, ktoremu brali v 2 rokoch nosne mandle a to sa tiez risi tou oblbovackou. A vtedy som si hovorila, ze dufam, ze toto uz nebudem musiet este raz zazit ...
Ked takto citam Tvoje zazitky, tak sa mi zacina zdat, ze take cca polrocne babo by to mozno mohlo menej vnimat a tym aj znasat lepsie. Len si neviem predstavit, ako mu od polnoci nedam prsnik 😒.
No, v polke decembra ideme na dalsiu kontrolu a uvidime. Kazdopadne dik. M.

01anavi01
10. jan 2011

Ahojte baby môjmu malému majú ísť hľadať vajíčko....chcem sa informovať že ako to všetko prebieha ta lapatoskopia a kolko mu budu robiť dierok a aké bude mat jazvy... koľko trvá bolesť mám stoho veľký strach ..ďakujem

maggie59
10. jan 2011

Aj mna by to zaujimalo. Sme objednani na 27.1. co sa uz pomaly blizi a tiez zacinam byt z toho nervozna a mam strach.

01anavi01
10. jan 2011

a vy to vajko mate...nás prepúšťali z nemocnice že ho máme ale strašne maličké ale potom nám zistili že nám tam ide voda tak hned nás poslala pani doktorka na chirurgiu ale odtial nás hned poslala na urologiu a tam nám nemohol pan doktor nahmatat tak teraz 18 ideme na laparoskopiu a mám veľké obavy chcela by som vediet kam presne budu robiť tie dierky a kolko ich bude ...

maggie59
10. jan 2011

Ano on ho ma skoro dole a zevraj tam moze byt maly pruh a preto nespadlo uplne. Kam idete na Kramare?

01anavi01
10. jan 2011

ano na kramare...

ja_nulka
21. jan 2011

boli ste niekto na tomto zakroku v Trnave?

maggie59
21. jan 2011

Mne moj urolog povedal ze v TT tak male detičky neuspavaju...A ja by som tam ani neisla

01anavi01
22. jan 2011

ahojte takže mame to za sebou ked ho priniesli z operačky bol ospalý potom spal ked sa zobudil tak bol tiež kľudný ..na operačke bol 2,5 hod ...som sa strašne bála a preplakala 2 dny som myslela že to bude horšie že aj malý to bude zle zvládať ale zvládol to na jednotku a neboli ani bolesti...

maggie59
23. jan 2011

Tak to je super.My by sme mali ist tento stvrtok, no neviem ci z toho nieco bude lebo malý mal minuly tyzden nejaku virozu,tak uvidime.Tiez by som to uz mala rada za sebou.Tak drzim palce a skore uzdravenie

tatiana137
24. jan 2011

ahojte baby, my sme mali ist zajtra do BA na laparoskopiu, odbery vsetko nachystane a dnes nam prisiel papier ze sa to prehadzuje na 19 april. neprislo to aj vam?? inak ma to dost nasralo zas budeme musiet absolvovat odbery, hroznee:( uz som myslela ze to budeme mat zasebou a zas cakat:(

maggie59
24. jan 2011

Nám zatial nedoslo nic.My si beztak musime zmenit termin lebo maly ma zapal priedušiek

maggie59
30. jan 2011

Ma este niekto skúsenosti s jednodnovou chirurgiou?My sme obj. na vysetrenie u MUDr.Babalu na Kramaroch.

tatiana137
7. feb 2011

@maggie59
ahoj, to vam sam ponukol tu jednodnovu chirurgiu?

maggie59
9. feb 2011

tatiana 137

Nie, on bol v telke kde rozprával o možnosti operovať niektoré veci u detí aj takýmto sposobom.Ja som sa s nim potom skontaktovala, dohodli sme si termín na vysetrenie a rozhodnutie nechal na mna, či to chceme jednodnovou alebo pobytom v nemocnici. Akurát, ze je to súkromná klinika a za tú operáciu sa doplaca 100E.
A termín mame na 5.3.

tatiana137
11. feb 2011

@maggie59
aha takze este ste tam neboli az toho 5.3.na konzultaciu ci uz operaciu? mne by sa to tiez viacej pacilo na tej jednodnovej ziadny stres doma je len doma🙂. len neviem ci by sme zas dlho necakali na termin operacie zas cakat pol roka sa mi fakt nechce teraz nam dali termin na april. asi sa snim skusim skontaktovat aj ja a uvidim.

maggie59
11. feb 2011

To uz je termin na operaciu. Na vysetreni sme boli tusim 3.2. a operacia o mesiac. Asi toho nemaju tak vela ako na kramaroch kedze sa za to doplaca. Poslem ti kontakt na tú kliniku a uvidis.

maggie59
7. mar 2011

Konečne uz mame operaciu za sebou. Absolvovali sme tuto sobotu operaciu vajka formou jednodnovej chir. v BA. Celkovy pobyt aj s operaciou a prebratim z narkozy trval 2 hodiny. Maly nemal ziadny stres a ani si nic nepamata. Doktori aj sestrička boli skvelí, takže ja by som určite uz nemenila za hospitalizaciu na kramaroch. Maly uz vecer vystrajal ako keby mu ani nic nerobili.Takze ja mam len tie najlepsie skusenosti a mozem odporučit

miaia
14. mar 2011

@maggie59
Ahoj, mohla by si mi prosim poslat kontakt + adresu na toho lekara, ktory maleho operoval? aj nas musi ist na operaciu ma uz skoro tri roky, tiez mame ist na kramare. Uz sme raz termin presuvali, lebo bol chory a teraz zrejme budeme presuvat znova ☹