Operácia - Retentio testis. Poradíte urológa?

kakatka1
11. apr 2008

Maminy ktore maju chlapcov s podobnym problemom napiste vase skusenosti s lekarmi,pripadne poradte urologa a popiste vas problem a riesenie. Dakujem 😉

zastavka
17. jan 2015

a ma niekto skusenosť s pani doktorkou Kurcinovou poslali nas k nej.

zastavka
19. jan 2015

Boli sme dnes je to super doktorka,termín máme o týždeň na jednodňovej chirurgii má niekto skúsenosť s jednodňovkou?Ako sa správa dieťa potom keď ide domov?Poradte dik. ☹

efffca
22. jan 2015

@katuska04 Ahoj, koľko rokov má synček? Náš má 2 a objednaní sme v apríli. Ako dlho ste boli v nemocnici? Nemohla by som poprosiť viac info ako to prebieha? Môžem byť s ním, kým mu dajú narkózu a pritom keď sa preberá a ako sa potom Tvoj synček správal? Ďakujem za každú info 😉

efffca
22. jan 2015

@katuska04 zabudla som napísať, že ideme tiež do PO

katuska04
23. jan 2015

@efffca
jasne, ze môžem napísať viac...ja som tiež hľadala informácie, že ako to prebieha...môj má 6ročkov, bol prvý v poradí, takže aspoň to...šla som s ním dole, na 2poschodie, tam ho operovali...bola som s ním celý ten čas, aj keď mu napájali kanylu a dali infúziu...a zrejme už tam mu dali niečo do infúzie...asi po 15-20minútach ho zobrali preč, ja som šla na izbu...potom ťa zavolajú...ale zhruba mi povedali, že za hodinku môžem dojsť dole...a aj tak som spravila, za hodinku sme šli dolu a potom nás volali do vnutra...už bol prebratí, vnímal ma, len mal taký slabulinký hlas...ale správal sa normálne, tiež som sa strašne bála, či ma bude poznať, či po mne nebude vrieskať...ale chvála pánu Bohu, nie...bol zlatý a aj je...po narkoze vobec nespal, čo som bola udivená...myslela som, že bude spať...ale vôbec, až večer...dostával dalsie dve infuzie a jesť mohol až okolo 3poobede...ale tak po troske som mu dávala tyčinky, trosku polievočky, len šťavu, aby sa nezvracal...a večer uz v pohode papal...aj sme sa potom troška prešli...
no môj bol starší, neviem, ako to zvládaju menšie detičky...držím pršteky, nech vám to dopadne dobre...potom daj vedieť...mám ešte menšieho syna a dúfam, že viac to nebudem musieť absolvovať...

katuska04
23. jan 2015

@efffca
ešte som zabudla, že šli sme na príjem v nedeľu, v pondelok ho ráno operovali a v utorok nás púšťali domov...

zastavka
23. jan 2015

mi ideme teraz vo štvrtok na jednodňovu chir.do košíc potom dám vedieť ako to dopadlo

efffca
24. jan 2015

@katuska04 Ďakujem 😉 trochu som sa ukludnila, dobre ze budem moct byt s nim, nam ale povedali, ze stravime v nemocnici minim.3 dni, tak dufam ze to bude v pohode, jasne ze potom napisem ako to dopadlo 😉

katuska04
24. jan 2015

neni za co...rada som pomohla, aspon informaciami...ak mozem poradit, rezervuj si aj nadstandardnu izbu...je to super...mas svoj klud, svoje pohodlie...boli sme sami a bolo to lepsie...
ono asi do predu povedia viac dni, ze keby nahodou sa daco skomplikovalo...mozno aj preto, ze je mladsi...ja sa cudujem, ako tu pisala zastavka, ze idu len na jednodnovu chirurgiu...ja som chcela takisto, ale vraj robia detom od 10rokov...ale je lepsie jeden den preckat v nemocnici...keby nieco...nas na druhy den normalne chodil,dobre ze nie aj behal...uz presiel mesiac od operacie a stale este necvici, pre istotu...aj doktor hovoril, aby sa nenamahal, aby nedostal pruh...jujj som rada, ze to mame za sebou...drzte sa, potom daj isto vediet, ako ste dopadli a ako to vsetko prebiehalo, ci tak ako u nas...

zastavka
25. jan 2015

prečo sa mi čuduješ? keby to bolo zle tak by tu jednodňovku nerobili

celiakia
26. jan 2015

@zastavka Aj mi ideme len na jednodnovku, do KE, vraj je to najlepsia dr. na vych. slovensku.

dani125
26. jan 2015

Kocky a riesili ste tento problem aj na endokrinologii?moji chlapci maju tento problem ,narodili sa predcasne, tak sme boli od narodenia kontrolovany aj urologom, mame teraz 1 aj 8 mesiacov a este nam poradili endokrinologiu, nieco s hormónami, mate skusenosti?

mmaarrttiinnaa
11. feb 2015

@katuska04 ahoj čítam že ste boli v Prešove na urológii aj nás to čaká synček má 5 rokov. V nemocnici ste boli iba 3 dni ? Bola si s ním celý čas hospitalizovaná aj v noci ? Stehy má synček iba na vajíčku či aj na podbrušku ? Ďakujem za odpoveď

katuska04
16. feb 2015

@mmaarrttiinnaa

ahoj martina...boli sme hospitalizovani 3dni ako pises...celý čas som s ním bola v nemocnici, aj v noci...kedže sme z daleka...sme 100km od Prešova...stehy mal na vajíčku, aj na podbrušku, ale na vajíčku už mu vôbec nevidno...len na podbrušku mu vidno...ale znáša to veľmi dobre...už ako keby nemal nič robené...držím prsty...

ivkapon
10. apr 2015

@zastavka ahoj. Ako ste dopadli v ke? Kolko rokov ma tvoj syn?

efffca
20. apr 2015

Ahojte 🙂 Tak my sme sa minulý týždeň vrátili z nemocnice a musím povzbudiť mamičky, ktoré to zo synčekmi ešte len čaká, že sa nie je čoho báť. Syn bol operovaný v Prešove, keďže má 2 roky, "ubytovaní" sme boli spolu v detskej nemocnici. V pondelok sme prišli zahlásiť sa na urológii a potom "ubytovať" do detskej nemocnice, večer mu už napojili infúziu a hneď ráno po nás prišli a vzali nás do monobloku na operáciu, po operácii nás naspäť odviezli sanitkou.
Pred operáciou som čakala pri ňom pred operačkou, tam som ho povyzliekala a zobrali mi ho na operačku, samozrejme sa rozplakal a ešte pár minút som počula ako za mnou plače, kým ho neuspali - toto bol jediný zlý moment pre mňa aj pre neho ☹
Trvalo to asi 40 minút, čo som počas operácie čakala na chodbe, ale operácia skončila trochu skôr a doktor mi hneď vyšiel oznámiť, že je všetko v poriadku len ešte spí. Zavolali ma keď sa preberal, bol taký omámený, trochu krivil ústa keď ma zbadal ale neplakal. Mohla som mu už obliecť pyžamko a zobrať si ho na ruky a tak sme sedeli a počkali na sanitku. Keď prišla sanitka a položila som ho na to lôžko, rozprávala som mu, že sa povozíme v sanitke tak sa normálne prebral a začal debatovať s ošetrovateľom, či bude sanitka aj húkať 🙂
V nemocnici mi dovolili mať ho chvíľu pri sebe v posteli a potom keď zaspal som ho preložila do postieľky. Deti by tam mali byť celý čas v postieľkach, ale on nevie zaspať sám, tak som si ho často nechávala pri sebe a sestričky boli milé, povedali mi, že pred vizitou ho mám dať stále do postieľky a inak im to nevadilo. Celý pobyt znášal veľmi dobre, na bolesť sa vôbec nesťažoval, ale veď mu niečo na to dávali. Stále som mu čítala rozprávky, alebo dala hračky do postieľky a keď som už nevedela čo vymyslieť tak som mu na tablete pustila rozprávky. Papať sme pomaličky začali asi o 3tej poobede a trochu grcol tak normálne sa najedol až večer, no ďalší deň ráno už kričal na sestričky že chce jesť a celý deň jedol veľmi veľa 😀 Večer už chcel chodiť, tak som mu dala autíčka a chodil s nimi po izbe.
V štvrtok, t.j.3 deň po operácii nás pustili a hneď normálne fungoval akoby nič, na bolesti sa vôbec nesťažuje. Ja sa snažím, aby ešte veľmi nebehal a nenamáhal sa.
Moje RADY pre mamičky:
1. Určite dieťa na všetko vopred pripravte, všetko som mu vysvetľovala a znášal to lepšie, napr. keď mu išli dať infúziu, povedala som mu: trochu ti sestričky pichnú do ručičky, bude to len taký malý pich, dostaneš takú hadičku a do ručičky ti bude tiecť vodička, ani sa nemykol keď mu to dávali a ani nezaplakal!
Vysvetlila som mu, že v nemocnici sme, lebo mal v brušku niečo pokazené, čo mu už opravili a teraz je to dobré, ale musí tam chvíľu mať také nálepky - keď mu to prelepovali a povedala som mu, že mu idú dať novú nálepku, tak si potom už dokonca pýtal, že chce nálepku 🙂
2. Zoberte mu dostatok hračiek, najlepšie takých, ktoré ho udržia v postieľke 😉
3. Snažte sa usmievať a brať všetko s nadhľadom, nevšímať si negatíva, ale sústrediť sa na pozitíva, napr. užívať si chvíle spolu so synom, hrať sa s ním - na to doma nemáme toľko času :D sestričky mi povedali keď sme odchádzali: Kľudná mamička, kľudné dieťa - my to hneď vidíme! 😉
Všetkým, ktorých to čaká prajem, aby to celé dopadlo aspoň tak dobre ako u nás! 😉

efffca
20. apr 2015

@efffca aa este som zabudla jednu radu, ze mozte krpcovi slubit nejaku hracku, ktoru potom dostane ked bude statocny 😎 nas dostal sanitku a taku co huka 😀

hodula
21. apr 2015

@zastavka Ahoj prosim ta das mi kontakt na tu pani dr.?ako ste dopadli?mozes mi napisat priebeh zakroku?kde mal maly rez?mohla si tam byt s nim cely cas?diiik 😒

efffca
21. apr 2015

Inak aby ste vedeli, jednodňovka sa nedá urobiť vo všetkých prípadoch. V našom sa nedala, lebo syn mal vajíčko vyššie v brušku a to je trošku náročnejšie ako keď je len putujúce alebo niekde v slabinách.

efffca
21. apr 2015

@dani125 ahoj, nie, to nam urolog vobec neodporucal, ze nie je dobre liecit tak male deti hormonami, mohlo by to niekedy napachat viac skody

dani125
22. apr 2015

@efffca amôžem sa opýtať, ešte máte plienočky? lebo my ešte áno a neviem, či to nie je problém...no teda, keď sa pokaká a tam bude rana...moc si to neviem predstaviť-(

zelka7
23. apr 2015

Zdravím všetky mamičky, ktoré sa obávajú operácie svojich synkov. My sme si tým prešli 11.3 2015. Samozrejme, že strach obrovský, ale inej možnosti nieto. Náš bol operovaný v Popradskej nemocnici na urológii v rámci jednodňovej chirurgie (chválabohu, neviem si predstaviť stráviť v nemocnici 3 dni, mám tak trochu fóbiu). Na oddelenie sme prišli ráno pred 6:30, ubytovali nás (dopredu sme si rezervovali nadštandard), asi o 7:30 sme šli na detské aby mu napichli žilku a pre 8:00 ho už brali na sál. Plač respektíve rev bol neskutočný, to bol asi najhorší okamih , keď vám ho vezmú a zatvoria dvere a vy počujete, ako za nimi plače a volá "mama". Na moje prekvapenie o 8:25 bol už po. Prišli nám povedať ako to prebehlo, my sme zatiaľ čakali na izbe až do 9:30 keď ho priniesli, ešte asi hodinku spal. Keď vyprchala infuzka bol v pohode, usmiaty, pozerali sme rozprávky. Lekár, ktorý ho operoval bol neskutočne milý, zhovorčivý, ústretový, mimochodom MUDr. Šimo. Večer okolo 17:30 nás prišiel pozrieť, skontroloval ranky a skonštatoval, že môžme ísť domov. Na druhý deň, nám syn behal skákal, akoby vôbec nebol operovaný, ani som tomu nemohla veriť, len som za ním skákala aby si nenatiahol stehy, no bola to fuška. Lekár nám síce hovori, že deti sa neuveriteľne rýchlo dávajú do poriadku, ale toto som nečakala. Ináč celé oddelenie nám vychádzalo v ústrety, boli veľmi milí, aj vďaka ním sme to ľahšie zvládli. Takže držím palce všetkým, ktorých to čaká, veľa sily. 😉

efffca
23. apr 2015

@dani125 Áno, počas operácie aj v nemocnici sme ešte mali plienky, problém to nebol, prebaľovala som ho veľmi často - z tej infúzie aj viac cikal 🙂 prebaľovala som ho radšej aj v noci. Sestričky mi povedali, že moč je sterilný, takže to tak nevadí, čo sa týka kakania, treba to hneď utrieť vlhčenými utierkami, keďže tak skoro ho umývať nebudeš môcť. Doma som ho mohla už normálne osprchovať, kúpila som si náplaste a betadine a po sprchovaní som mu to jemne ošetrila tampónom s betadinom (podľa toho ako som to videla robiť sestričky) a dala mu čisté náplaste. Dnes sme boli na kontrole po 9 dňoch u urológa a povedal, že som dobre robila, pekne sa mu to hojí, už mu na to nemám dávať náplaste ale len gázu.
No ja som to všetko využila na to, aby som syna konečne naučila na nočník, už v nemocnici som mu stále rozprávala, že keď prídeme domov, bude už nosiť gaťky, že mu tatko kúpil také pekné s obrázkami - 4 dni som to do ňho hučala a snažila sa ho motivovať 😀 Tiež som mu rozprávala, že sa mu bruško pekne zahojí a nebude ho nič bolieť keď bude nosiť gaťky 😉 No a na moje veľké prekvapenie - zabralo 🙂 Odkedy sme prišli domov, nosí gaťky, síce sa nie vždy opýta, ale snažím sa ho často dávať na nočník alebo záchod, mali sme len 3 nehody aj to všetko doma, vonku si asi viac uvedomuje že musí počkať 🙂 na spanie ale samozrejme máme plienky.

pitinko2
11. máj 2015

@zastavka Ako ste dopadli? Nás čaká tiež operácia v Ke u Dr. Baču a mám veľký strach....

jantyy
20. máj 2015

Nechce sa mi citata vsetky prispevky, len chcem poradit....kto ma problem v BB a okoli, jednoznacne doporucujem dr.Dobrikovu v Roosveltovej nemocnici. Je mila, trpezliva, laskava, a hlavne sikovna.

slavomira236
27. máj 2015

Ahojte baby. Nebol niekto na tej operaci so synCekom v kosiciach?moj syncek ma rok a pol migrujuce vajicka. Urolog operaciu odklada este ze mOzno sa to upravi. Ale pochybujem ked sa to neupravilo doteraz. Ze vraj je lepsie operovat ked dietta nenosi plienky.ked sa mu to neupravi do troch mesiacov tak name ist na operaciu do kosic,my sme z humenneho. Preto by som chcela vediet ci tam nebol niekto na tej operacii ake to tam bolo.? Dakujem

slavomira236
27. máj 2015

@zastavka citala som prave ze Ste boli na operacii v kosiciach so synom s vajickami. Ake to tam bolo? Strasne Sa bojim. Nas to caka o 3 mesiace. Zatial urolog caka xi Sa to neupravi. Syncek ma rok a pol.dakujem

pitinko2
28. máj 2015

@slavomira236 ahoj. My ideme na jednodňovú operáciu do Košíc 3.6. Malého bude operovať Dr. Bača, tiež neviem čo to bude strašne sa bojím. Malý nemá zostúpené ani jedno vajko tak uvidíme. Ja som tiež z Humenného, ak chceš potom dám vedieť ako to dopadlo...

slavomira236
28. máj 2015

@pitinko2 to budem rada ak mi potom das vediet. A tie predoperacne vysetrenia vam robili kde? Tu v humennom ? A Tu operaciu Ste si vybavovali Sami bolo Ste predtym v kosiciach alebo ako to je? Moj maly ma to tiez s obidvoma vajkami. Som z toho hotova bojim Sa narkozy aj ako to vsetko dopadne. Dakujem pekne

pitinko2
28. máj 2015

@slavomira236
Predoperačné sme robili včera, krv a moč u našej pediatričky a ešte nás čaká EKG na druhý utorok a v stredu ideme, ARO si už oni urobia v Košiciach. Ja som s malým bola u endokrinologičky tu v Hé a ona nám dala odporúčanie do Košíc ku Dr. Bačovi, boli sme tam začiatkom mesiaca a on nás hneď objednal na toho 3.6. na Terasu, robia tam jednodňové operácie. Tiež sa bojím narkozy ako to malý zvládne, čim bližšie sa blíži termín som viac nervózna