Operácia - Retentio testis. Poradíte urológa?

kakatka1
11. apr 2008

Maminy ktore maju chlapcov s podobnym problemom napiste vase skusenosti s lekarmi,pripadne poradte urologa a popiste vas problem a riesenie. Dakujem 😉

lenka0017
25. mar 2011

Ahojte babenky nevie mi nahodou niekto povedat ci na urologii v presove prijimaju aj matky s detmi.Mame sa totiz objednat,ale ak nas neprijmu oboch tak tam ani nepojdem.Za odpoved vopred dakujem.

agusik
4. máj 2011

@petrahy Zdravim, moj brat mal ten isty problem nemal jedno vajicko spadnute a tak cakali lekari az do 5roku, ked sa mu to same nespravilo, dali mu injekcie, z ktorych mu zhrubol hlas - cize mal ho ako zachripnuty no do roka sa mu to upravilo. Tie injekcie mu pomohli a do par mesiacov mal vsetko tak ako ma byt, teraz ma uz dve krasne zdrave deticky, takze netreba sa obavat, vraj je to u chlapcov beznejsie ako sa zda . Drzim palce nech vsetko vyjde co najlepsie.

agusik
4. máj 2011

@maggie59 ahoj maggie, chcem ta poprosit, napis mi prosim ako to vsetko prebiehalo a tiez ta poprosim o zaslanie kontaktu a adresy kde a kto vam operaciu vykonaval, mam maleho synceka ktoremu takato operacia hrozi a chcem byt vopred informovana a pripravena ak by ozaj bola operacia nevyhnutna... zatial budeme absolvovat vysetrenia, tak drzte palce nech to zvladneme aj bez operacie...

tibina
2. jún 2011

Ahojte, tak my máme taktiež problém s nezostúpeným vajíčkom na ľavej strane a chodievali sme od narodenia na kontrolu k Mudr. Vojtkovi na Strečnianskej v BA, čakali sme, či vajko nezostúpi samé, ale nezostúpilo ☹
Takže nám včera napísal papier na detskú chirurgiu na Kramároch, že sa tam máme ísť objednať... Prosím, ak máte niektorá nejaké skúsenosti s týmto na detskej chirurgii na Kramároch, prosím, napíšte mi, ako to tam prebieha... Prijatie, operácie, pobyt v nemocnici... Budem veľmi vďačná za každú skúsenosť. Taktiež držím palce všetkým, kto máte podobný problém, aby sa rýchlo a hlavne efektívne vyriešil 🙂 Prosím, podelte sa o svoje skúsenosti.... Čítala som tu, že mnohé mamičky boli s tým na oddelení urológie... Nás poslal na detskú chirurgiu... Tak neviem, kde by bolo lepšie... Najlepšie asi nikde 🙂 Ale nevyhneme sa žiaľ tomu....

katarina309
2. jún 2011

@tibina pekný den prajem, vôbec sa ničoho nemusíš báť, môj malý má 5rokov a teraz sme 10dní po operácii mi sme mali problém na pravej strane. Jeden den nás prijali na Kramároch v BA, na druhý den drobca operovali trvalo to asi tak hodinku a potom ho priniesli. A na tretí den ráno nás pustili domov. Ak sa nevyskytne nič mimoriadne tak aj vy pôjdete tak isto. po operácii ako vždy trošku bol taký mrnčavý ale to sa dá zvládnuť. Chodiť nemôže ani nebude lebo ho to bude bolieť a na doma nu dajú kludný režim ale on ti bude aspom podla môjho len polihovať ešte potom ale 4dni a potom bude v pohode. O 10dní sme teraz boli na kontrole nitvôčky s vajíčka mu odpadli pekne dolu krásne sa to zahojilo a na brušku kde má druhý rez tam má ešte nitôčky ale to že postupne odpadne. Neboj sa ja viem že je to hrozný pocit ale zvládneš to aj ty aj tvoj drobček. A môžeš tak sa ubytuj sama radšej si priplať ale nie je na to. Ak sa budeš objednávať tak skús si pýtať VIP izbu nie je nad to. Už som tam bola 3krát a viem že najlepšie je byť sama. Ale ked už inak nie tak tie dva dni neako vydržíte a na tretí šup domov. Ak ešte niečo chceš vedieť kludne sa pýtaj. pa pa

tibina
2. jún 2011

@katarina309
Jeeej, ďakujem Ti veeeľmi pekne za príspevok... Aspoň niekto, kto riešil tiež tento problém...🙂
Ešte sa opýtam, ak môžem, ako je to s papaním po operácii? Tvoj papá už všetko, len náš drobec má ešte len 14 mesiacov a jedáva okrem iného ešte Nutrilon, tak aj to mu budem musieť vziať a robiť mu to tam... Po operácii sa určite nemôže nejaký čas, však? Nevieš, ako to tam funguje pri takýchto malých deťoch? Si veľmi zlatá, ešte raz ďakujem 🙂 Určite sa na tú izbu budem pýtať...

katarina309
2. jún 2011

@tibina poradím ked viem🙂 po operácii mu stiekli 2infúzie a potom pýtal iba piť tak po kvapkách so slamkou som mu dávala minerálku a ked pýtal papať tak iba také ako tyčinky, detské piškoty. Ale ja myslím že už večer bude môcť aj to mliečko. Ale nebude mu moc chutiť bude taký ešte z narkozy ospalý a trošku nervozny. Zvyknu po operácii vrackať tak od pol noci nič nemôžu papať, a ráno o 4,00 pred operáciou vám dajú diazepan aby bol taký kludnučký a vtedy sa aj naposledy napije už potom nesmie. A tieto prípady tam operujú hned ráno o 7,15 sa začína tak sa dlho nečaká. Neboj sa naozaj nič to nie je oproti tomu aké sú tam prípady a čo som ja tam už s drobcom bola 3týždne tak toto bola maličkosť. Napíš mi potom kto vás bude robiť. pa pa

tibina
2. jún 2011

Ďakujem za rady 🙂 Určite Ti napíšem ešte. Tvojmu drobcovi to kto operoval? Ja tam nepoznám tých lekárov... Zajtra ráno ideme na Kramáre sa objednať, tak Ti dám vedieť. Asi sa dlho čaká, že?

tibina
3. jún 2011

Ahoj, tak už sme sa vrátili z Kramárov, strašné niečo... Plná vestibula ľudí, malý už nervózny, hladný, tak sme sa otočili a pôjdeme tam v Pondelok asi až okolo obeda, lebo toto ráno je tam totálny blázninec!
Veď urgentný prípad zasa nie sme 🙂 Akurát, že sme sa previezli v tejto našej bratislavskej zácpe...☹
Malého som už aj dala spinkať. Je z toho aj on otrávený. 😝
Prajem pekný dníček a určite sa v Pondelok ešte ozvem 🙂 Možno aj skôr, ak ma náhodou zasa napadne nejaká otázka 🙂 Zatiaľ papa.

maggie59
3. jún 2011

tibina. Na tvojom mieste by som tam isla hned rano, este predtym ako zacnu ordinovať, vziať si poradové číslo. My sme boli pred 8mou a uz sme boli nejaky 5 v poradi. Tym co sa cislo neuslo sestricka povedala, že si môzu počkať ale asi ich aj tak nezoberu. Oni potom volaju do vnútra podla toho poradového čísla.

ywca222
30. jún 2011

Baby,moj maly ma 21 mesiacov,zajtra mame predoperacne a pondelok by ho mali operovat.Strasne sa bojim.Nech je to uz zanami..

andreama
5. júl 2011

@ma.cka

Uz ste mali operaciu? Moj syn mal operaciu ked mal 8 a pol mesiaca, velmi dobre to v tomto veku zvladol.

ma.cka
7. júl 2011

@andreama Ahoj. Nie, este maleho neoperovali, ale mame termin. Chcela som to poriesit cez leto (manzel je ucitel a starsi dvaja maju prazdniny.....) ale nam povedali, ze je operacia lepsia az okolo roku, lebo skor tam nemusia byt "niektore veci" uplne vyvynute.... Neviem ake a uplne preco, ale dali nam termin 3 tyzdne po 1.narodeninach. Takze to mame stale pred sebou. No - a vlastne sme to boli skonzultovat u urologov a tam sme takto pochodili. Keby sme ostali u chirurgov, tam by sme cakali do 2 rokov. A to sa mi zda velmi neskoro z hladiska vnimania takejto procedury dietatom.

andreama
12. júl 2011

@ma.cka Tak Vam drzim palce, urcite to bude dobre. Len nahodou som sa sem dostala. My sme dilemu kedy operatovat riesili velmi intenzivne pred rokom, zijeme v zahranici a tento problem tu riesia idealne do 1 roka. Viem jedine o zvysenom riziku poskodenia okolitych nervov u polrocnych babatok, no aspon ako to mam zmapovane v anglicky hovoriacich krajinach, operuje sa aj od 6 mesiacov. Ale to nie je az take dolezite, myslim si, ze idealne je operovat vo veku kt. vyhovuje operujucemu lekarovi. Nas maly nemal z tohto dna ziadnu traumu, vobec to este nevnimal. Este nechodil ani nestal, takze aj to zotavovanie po operacii bolo jednoduchsie. Verim, ze takto to prebehne aj u Vas,drzim Vam palce ako aj vsetkym ostatnym detickam.@ywca222, dufam, ze ste v poriadku a je to uspesne za Vami.

teddynko
18. nov 2011

Dievčatá, poznáte niektorá MUDr. Poláka z Kramárov - primára? Nás tam poslali tiež s podobným prípadom.. len u nás malému nezostúpil ani jeden semenník. Je možné, že dieťaťu nenájdu semenník na sono?

teddynko
19. nov 2011

Nikto??? píšte prosím..

zdenka_pp
22. nov 2011

Ahoj, ja by som chcela napísať náš príbeh. Môj malý má pomaly rok aj osem mesiacov a minulý týždeň podstúpil operáciu. Sme z Popradu, takže aj tu sme boli hospitalizovaní, ale len v rámci jednodňovej chirurgie. Ráno 6:30 sme prišli do ambulancie, kde si ešte raz doktor prekontroloval papiere a všetky vyšetrenia a potom sme už išli na chirurgické oddelenie (tu v PP ešte nemá urológia svoje vlastné, takže urologickí pacienti ležia na chirurgii), kde sme malého prezliekli do pyžamka a o chvíľu si po neho prišli. Asi o hodinku ho priviezli, plakal od bolestí a bolo mu aj zle z narkózy, vôbec ma nevnímal, nechcel ani ležať, ani na ruky, nevedel sa nijako uložiť. Rukou si neustále obchytával plienku,tak som sa mu v tom snažila brániť... Z dychu som mu stále cítila narkózu. Asi o hodinku a pol sa ukľudnil a všetci na oddelení čakali, kedy zaspí, ale môj synátor mal iný názor. Ležal v postieľke a prezerali sme knižky, spievali atď. Ja som bola hotová. Nakoniec si zdriemol a to iba na pol hodinky, nevedel si nájsť polohu na spanie. Domov nás pustili v podvečer, podmienka bola, že po operácii sa musí vycikať ešte v nemocnici. Čo sa nakoniec aj podarilo, takže okolo 16:00 sme išli domov, keďže nenmal žiadne problémy. 2 noci dostal čipok od bolesti, ale cez deň bol v pohode. Dnes sme boli na kontrole, ale ešte musíme prísť po Novom roku, lebo dnes mal vajíčku v miešku ešte opuchnuté. Pri operácii mu "opravili" aj pruh, ktorý vlastne bránil vajíčku, aby kleslo do mieška. Vajičko ani nemá úplne dole v miešku, pretože cievka, ktorá drží a vyživuje vajíčko, bola prikrátka, takže ho síce má v miešku, ale hore. Ale dúfam, že časom ako bude rásť drobec, tak sa mu to všetko napraví. Toľko náš príbeh.

engiii
25. nov 2011

Ahojte nas urolog poslal so syncekom do BA na beznu operaciu ma vodicku vo vajicku a vraj sa mu to same nevstrebe tak mu to treba z operovat.neviete mi teraz povedat ako je to v detskej fakultnej v BA na urologii ci sa nam tam teraz oplati chodit ked lekari strajkuju?

spanok
26. nov 2011

@kakatka1 Ahoj aj my mame operaciu vajek mali bol operovany v utorok este nevie chodit boli ho to.

teddynko
2. dec 2011

@zdenka_pp
@spanok Baby, to som vážne rada, že ste sa ozvali, @zdenka_pp my máme tiež pruh , obe vajká sú v podbrušku, lekár nám povedal, že to bude zložité, nakoľko nevie, či nebude krátka stopka, ktorá vajíčka drží.. 😔 Bojím sa ani nie tak operácie, ale toho, či sa to bude dať vôbec urobiť. Držte nám palce , ak ste veriace, prosím o modlitby. My máme teraz necelých devať mesiacov, máme ísť na kontrolu o tri mesiace. Chodíme na Kramáre k primárovi Polákovi..

zdenka_pp
5. dec 2011

@teddynko Verím tomu, že tá cievka, či stopka, ktorá drží vajíčka bude dostatočne dlhá, aby ich stiahli do mieška. My máme to jedno vajko tiež úplne hore v miešku, kvôli krátkej cievke, ale verím tomu, že keď bude drobec rásť, tak sa to upraví. Mimochodom, žiaden chlap nemá obe vaja v rovnakej výške. Ozaj a neposielali vás aj na endokrinológiu? Možno by malému pomohli hormóny, ktoré sa v takýchto prípadoch deťom dávajú.

teddynko
5. dec 2011

@zdenka_pp nám by hormóny nepomohli, lebo ten pruh je vlastne mechanická prekážka , ktorá bráni zostúpeniu vajíčok. Hrozím sa výsledku, ale verím.. nádej zostáva..

ziza55
15. dec 2011

moj maly bol operovany pre nezostupene vajka na kramaroch urologii...zoperovali...pustili nas domov....a 10dni od operacie sa mu spravil na jednom vajku absces tak nas museli znovu operovat na chirurgii....dnes nas prepustili domov...hrozne:(

teddynko
16. dec 2011

@ziza55 To mi je naozaj ľúto, hlavne tých maličkých detí, je to hrozne nespravodlivé.. Môžem sa opýtať, čo je absces? Ako to malý znášal? Koľko má mesiacov - rokov?

ziza55
16. dec 2011

@teddynko maly bude mat 14mesiacov...operovali nas 28.11 na urologii na kramaroch..obe vajka mal v podbrusku..stiahli ich a na druhy den sme sli domov...maly bol placlivy ccca4dni..davala som mu paralen cipky..velmi pomohli a potom uz v pohode,,,,po tyzdni od operacie sme boli na kontrole a vsetko bolo ok....ale par dni nato bol maly strasne nepokojny...furt plackal..nevedela som co mu je...jedno vajko mu strasne opuchlo a kde to mal rezane spravil sa hnisavy pupak a prasklo to...tak sme bezali na pohotovost a nechali si nas hned na chirurgii a vten den aj operovali....museli to narezat..vycistit a dat tam dren...maly si dost vytrpel posledne 3tyzdne....2operacie ☹ a este ten dilino doktor na pohotovosti mu to bolave vajko brutalne zaziva tlacil a vytlacal krv a hnis odtial....

teddynko
17. dec 2011

@ziza55 Vieš, čo? Tomu doktorovi by som stračila jeho vajcia, nech vie, čo to je! Asi by som mu skočila do vlasov, keby to vidím. 🙄 No, my máme ísť na kontrolu vo februári, potom asi stanovia termín operácie, bojím sa veľmi.. ale tebe to asi nemusím vysvetľovať. Chúďatko bábo, tak si muselo vytrpieť!

nordi
30. dec 2011

Chcem sa opytat, mi mame pruh a jedno vajko mame hore, v marci mame ist na operaciu do BB, neviete nahodou, ci budem moct byt s malym na izbe.? Kojim ho

engiii
1. jan 2012

@zuzulka208 ahoj chcela by som sa ta spytat syncek bol operovany v BA ked chodite na kontrolu na Kramare?nas urologicka poslala do BA na urologiu do detsekj fakultej nem.ja sa v BA nevyznam:/syncek ma vodicku vo vajicku a treba mu to vytiahnut..chcem sa spytat aku urologicku navstevujete na nete som nasla urologicka Vavrova..nemate s nou skusenosti?dakujem erika

engiii
1. jan 2012

@katarina309 ahoj mohla by som sa spytat ako vychadza cca suma VIP izba na kramaroch dakujem erika

teddynko
4. feb 2012

Baby, ktoré máte tento problém, ozvite sa!