Operácia - Retentio testis. Poradíte urológa?

kakatka1
11. apr 2008

Maminy ktore maju chlapcov s podobnym problemom napiste vase skusenosti s lekarmi,pripadne poradte urologa a popiste vas problem a riesenie. Dakujem 😉

lienka55
10. jún 2009

Ked mas nadstardantnu izbu si s malym cely den aj noc.Mozes ho mat pri sebe.

ansis
10. jún 2009

ďakujem.lebo švagriná má strašila že to budem od neho inde,potom by som nechápala prečo by som si mala za to platiť.snáď to nejako zvládneme 🙂

lienka55
11. jún 2009

Ked mas normalnu izbu,tak maly je na inej izbe a ty na inej,mozes byt s nim cely den,ale na noc musi ostat on vo svojej.
A ak mas nadstardantnu izbu ste stale spolu.

oliinka
11. jún 2009

paťkovi iž stehy vypydli,takže som velmi rada,že to máme za sebou.na kontrolu ideme o dva týždne tak dufam,že to bude už dobré

lienka55
11. jún 2009

oliinka to vas teraz niekedy operovali?Ako to zvladal Patko?

oliinka
12. jún 2009

operovali nás 4.5. malý srašne plakal ked išiel na operačku,nemohli ho akosi pred narkozou tak nejak ukludniť,on sa strašne bál.tak som sním šla až pred operačku a tam sme plačkali obydvaja,potom som musela ísť preč a ja som celých tých nejakých 40 minut možno ani to nie preplakala,potom ako ho viezli zo sale som ho čakala a už bol hore a plakal,na pooperačke som sním bola dve hodinky,lebo plačkal,ale ležkal,lebo mu merali pooperačné funkcie ,stále chcel isť na izbu,tam už to bolo dobré.operovali ho o osmej a hned okolo sme boli na izbe o nejak pol jedenástej tak sa s postele ani nepohol,ako sa bál,že to zabolí,mal to prelepené,a len tak lržkal s nožičkami na široko aj sa cikať bál,ale večer bolo lepšie,ale až tak okolo osmej,lebo cez den mal teploty.po narkoze zaspal až tak o štvrtej bol hotový s teplot,ale na druhý den už sa usmieval,už sme boli na prechádzke a tak aj ked cupkal opatrne a na široko.ale ja som to znášala velmi zle.boli sme v trenčíne a bolo nám tam smutno,aj ked sme tam boli len 4 dni.boli idete kedy sa s paťkom na izbe.boli sme dva dni sami a potom tam bolo na izbe také mladé dievča takže v pohode.a vy lienka55 idete kedy?

lienka55
4. júl 2009

Ahojte,tak mi by sme mali v utorok uz po treti krat nastupit,tak nam drzte palce nech nam to do tretice vyjde.Bojim sa aby som to nezariekla. ☹

macca5
4. júl 2009

držíme palce.Hlavne klud,všetko dobre dopadne. 😉

oliinka
4. júl 2009

aj mi držíme palčeky,nech to čo najlepšie dopadne a aby ste boli čo najskor doma.dajte vedieť ako ste dopadli 🙂

amaja
5. júl 2009

ahojte dievcata, my mame rovnaky problem, samko ma nezostupene vajicko, ale ako na potvoru sa mu sedem dni po narodeni na tej strane urobil aj dost velky hemangiom, vajko teda samo nezostupi, cievny povedal, ze nema kam, kvoli tomu hemangiomu, teraz mame pol roka a operovat nas chcu na buduci rok, aby hemangiom dostal sancu zmiznut...mate nieto taketo skusenosti?

martinajuraj
8. júl 2009

ahoj te sme tu prvi krat na tejto stranke mi mame take iste broblemi z nasim chlapcom nas maly ,ma 5 rokov a ma tak isto problem zo zostupenim vajicka dufali sme ze sa to upravi samo kazdy nam hovoril ze mame cakat do 6 rokou ale boli sme na navstevu v anglicku atam sme dali visetrit maleho a lekar nam poradil ze. by sme to nemali od dalovt ze je us cas . my by sme potrebovali pordit ci je to lepsie tu v anglicku alebo domou na sk, sa mi zda ze tu maju lepsi pristup a su tu mozno lepsi lekari poradi nam niekto v tom ci mame ostat z malim alebo nie prosim ozvite sa nam dakujeme

martinajuraj
8. júl 2009

proim pomoze nam niekto cakame na vasu radu 😒

kakatka1
autor
8. júl 2009

Ahoj! Neporadim ti kde nechat chlapca operovat, kedze som nikdy nebola v anglicku. Ale u nas sa odporuca do dvoch rokov dietata operovat, aby neskor nemal problemi \napr. v dospelosti s plodnostou. Mojmu drobcovi operovali lave nezostupene vajicko, mal to uz od narodenia. Lekari vlastne az pri operacii zistia kde bol problem, preco same nezostupilo. U nas bol problem hernia, pre ktoru nemohlo same spadnut a tak pomohla iba operacia pri ktorej mu vajko zafixovali do mieska. Myslim ze aj u vas uz nie je na co cakat, len sa rozhodni kde.

kakatka1
autor
8. júl 2009

A na Slovensku kde byvate?

martinkah
8. júl 2009

Ahojte mamicky,
nas syncek ma sekundarnu fimozu (po nasilnom stiahnuti predkozky pediatrickou), nie diagnozu, o ktorej je tato tema, ale pisem, lebo potrebujem poradit dobreho detskeho urologa v Kosiciach. Boli sme u Dr. Kurcinovej, ta povedala, ze sa to urcite musi operovat. Rada by som navstivila este aspon jedneho lekara, aby sme poculi jeho nazor.
Dakujem za rady

lienka55
9. júl 2009

Tak my sme dnes prisli domov,konecne nam to vyslo do tretice.Maly bol statocny,myslela som si ze to bude katastrofalnejsie.Najhorsie bolo ked mi ho priviezli z operacky,strasne plakal,potom sa nam ho podarilo uspat, a potom uz bolo dobre.Dnes ked nas prepustili,tak dostal strasne bolesti,nevedela som co s nim.
Nakoniec nam musieli zafixovat obidve vajka,pretoze to jedno nebolo zostupene a na druhom sme mali pruh,ktory ho vytlacal.
Drzim palce vsetkym ktorych to este len caka. 🙂 😉

martinjuraj urcite to neodkladaj,daj mu to urobit co najskor,aby o to vajko neprisiel,pretoze aj take pripady tam boli,ked sa to neskoro urobilo,moze o to vajko prist.Drzte sa!!!

oliinka
9. júl 2009

ahoj lienka55 tak to je dobré,že to máte za sebou,budeš kludnejšia,aj to,že malého to bude možno nejaký čas bolieť to prejde.držím palčeky

lienka55
9. júl 2009

Boli ho to asi dost,strasne plakal ked som ho kupala a prevazovala mu rany.Kolko to asi tak potrva?

kakatka1
autor
10. júl 2009

Lienka drzte sa, neboj kazdym dnom to bude lepsie. U nas bol prvy tyzden taky.

lienka55
10. júl 2009

Dnes rano sa mi nemohol ani na hohy postavit,mal teptotu,strasne palce,uz som zufala.Aj vajka ma take bordove,ma ich zapalene alebo to tak budu menit farbu?

kakatka,takze este to potrva,boli to aj tyzden?Myslela som si ze to bude mat lahsi priebeh.

kakatka1
autor
10. júl 2009

No ta teplota by nemala byt. Aj ste dostali po operacii atb? Nam ich hned nasadili proti infekcii, ktora sa prejavuje zapalmi rezov. Ak by neklesla radsej behni k lekarke. Ano aj Simi mal vajko pomalovane vsetkymi farbami-to sa casom strati, su to len modrinky. A nasiroko tiez chodil asi tyzden.

lienka55
10. júl 2009

Myslim ze nam nedavali ziadne antibiot.,ale bola som s nim u pediatricky robila mu CRP a zistila najaky zacinajuci zapal,tak nam nasadila antibiotika.Strasne dnes plakal,uz nech to je zanami.Dakujem ti kakatka za info.

lienka55
16. júl 2009

Ahojte,
boli sme dnes na kontrole a vsetko dopadlo dobre,som stastnaaaaaa!!!!!!O mesiac ideme este raz. 😉

oliinka
17. júl 2009

aj paťko mal to vajko také fialové miestami,bolelo to asi týžden.kupala som mu tu ranku v repíku,pomáhalo.držte sa 🙂

pettka44
9. sep 2009

Ahojte velmi rada by som sa pripojila k maminkam, ktore maju so svojimi malymi chlapmi rovnaky problem.Ked mal moj drobcek asi 2 roky tak mu doktorka zistila retenciu testis,nasledne nas poslala na endokrinologiu,tam mu pichali choragon, silne a bolestive hormonalne injekcie, ktore mu vobec nepomohli a potom nas poslala na operaciu....cey svojho znameho sme sa skontaktovali s primarom destkej urologie na Kramaroch.
Aj ked sme precestovali 350 km, stalo to za to, pan primar nas pozrel, zistil,ze maly ma pruh, takze injekcie boli zbytocne,celkovo zevraj tento problem nevyriesia....pomohla nam operacia....
Teraz ma moj drobec 5 rokov, boli sme pravidelne na kontrole, ale dnes mi jeho pediatricka povedala, ze to opat nema dobre, ze mame ist znova na tie injekcie.....lebo mu hrozi rakovina semenika....som z toho hotova, neviem co mam robit....co je spravne,mate s tym niekto skusenosti, ze aj napriek operacii sa to objavilo znova??

kakatka1
autor
10. sep 2009

Ahoj Pettka, radsej znova precestuj 350km za odbornikom s ktorym si bola spokojna a uvidis co na to povie. Tie injekcii by som nedavala, mozno dalsie zbytocne trapenie. A po operacii ste kam chodili na kontroli s vajkom a ako casto a este stale mate aj chodit na tie kontroly?

pettka44
13. sep 2009

Ahoj Katka, velmi Ti dakujem za odpoved, urcite pojdem za nim. Na kontolu sme boli mesiac po operacii, a potom kazdy rok. Minuly rok sme boli tiez na kontrole a povedal, ze mame prist o 3 roky pokial nebude problem 🙄 joj nech uz su ti nasi maly chlapi v poriadku

kakatka1
autor
14. sep 2009

Vidis Petka, vsade to je asi inak. My sme skoro rok po operacii a zatial sme chodili na kontroly kazde 3-4 mesiace. Tento mesiac nas caka dalsia, tak som zvedava co povedia aj ohladom kontrol, kedze uz minule naznacil ze uz to netreba kontrolovat, no mne sa to nezda. 😠 Podla mna, takata vec by sa mala kontrolovat aspom raz do roka aspom do puberty. No ved uvidime. A tvojmu syncekovi vajicko pri operacii nezafixovali do mieska?

pettka44
15. sep 2009

Ahojte, tak to je zvlastne, ja si tiez myslim, ze by sa to malo kontrolovat castejsie.Mojmu malemu tie vajka zafixoval, ale oni si robia co chcu, radsej by som to opat riesila operacne ako tymi injekciami,pekny dnik 😉 ...

kakatka1
autor
15. sep 2009

Daj potom vediet ako ste dopadli na kontrole, mozno tam aj vajko nakoniec je a dokina ho len nedobre nahmatala, co by bolo super. 😉