Operácia - Retentio testis. Poradíte urológa?

kakatka1
11. apr 2008

Maminy ktore maju chlapcov s podobnym problemom napiste vase skusenosti s lekarmi,pripadne poradte urologa a popiste vas problem a riesenie. Dakujem 😉

kakatka1
autor
11. apr 2008

nikto????? ☹

goja
11. apr 2008

kakatka - prosim ta, co je to?

kakatka1
autor
12. apr 2008

To je vlastne chybajuce vajicko v miesku.My to mame od narodenie na lavej strane.Drobec sa poponahlal na svet tak nestihlo spadnut do mieska.Niekedy moze spadnut aj same,v co sme aj my dufali ale mame za sebou druhu kontrolu u urologa a operacii sa asi nevyhneme.Uz teraz mam z toho strach.Tak som hladala maminy ktore maju uz s takym niecim skusenosti,pripadne ich chlapci uz takuto operaciu podstupili.

goja
12. apr 2008

aha, tak je to to, co som si myslela - my to sice nemame, ale sestrin maly to mal, operovali ho v necelych 3 rockoch, tak sa popytam, ako to cele absolvovali (lebo my sme veelmi daleko od seba) a napisem ti. Som prekvapena, ze sa tu zatial nikto neobjavil, ved som pocula, ze takychto pripadov nie je malo...hmmm. A teba by asi potesili a povzbudili prispevky priamo z "prvej ruky"...
Zatial pekny vikend vam prajem... 🙂

kakatka1
autor
13. apr 2008

Goja dakujem.Ved aj ja som si myslela ze napise viac mamiciek.Ale stale dufam ze este sa niekto najde. 😉 A vidim ze mas skoro rovnako stareho drobca ako ja.Ako sa vola? Ahojky

goja
13. apr 2008

ahoj kakatka, ano takmer rovnako mame syncekov, moj sa vola Rastik, je to take moje biele slniecko 😉

bambusko
14. apr 2008

kakatka1, moj brat mal tento problem, dnes ma uz sice po tridsiatke, vtedy sa to zrejme riesilo inak, ale mali ho tiez operovat a nejaky urolog /potom emigroval/ povedal nasim, nech vyskusaju este hormonalne injekcie a pomohlo to, operacia sa nekonala. mal vtedy takych 5-6 rokov a dnes ma 2 krasne deti 🙂

kakatka1
autor
14. apr 2008

bambusko o tych injeksiach viem ale nas urolog to neuznava,tak ja neviem preto sa pytam aj prostrednictvom konika.Uz ozaj neviem co by bolo najlepsie ☹

lienka55
20. jún 2008

Ahoj kakatka ,mam 9mes.syna a mame taky isty problem ako vy.Termin operacie zatial nemame dohodnuty ale asi to bude este dokonca tohto roka.Videla som jedneho chlapca tesne po operacii a zdalo sa mi ze je to potom dost bolestive.Viem ze kedysi sa to upravovalo injekciami ale teraz to robia uz len operativne.

nyve
21. jún 2008

Kazda operacia aj sebemensia je bolestiva. 🙂 ale po tejto konkretne uz na druhy den decka chodia a vacsinou aj idu domov

ilijanka
24. jún 2008

operácia trvá cca pol hodinku, urobí sa maličký rez nad slabinkou, nájde sa vajko, následne sa uvoľní a stihne do mieška, na pracoviskách detskej anestézie vo väčších nemocniciach určite zabezpečia, aby dieťatko nemalo po operácii bolesti, viem, nie je to nič príjemné, ale ani strašné, tak držím palce 🙂

emjee
9. aug 2008

mamicka3 • Včera o 09:11
ahojte mamicky, chcem sa vas spytat ci nemate skusenost ze sa malicky narodil s jednym vajickom. Nam v porodnici povedali, ze ma aj druhe , ale nezostupilo poslali nas na urologiu v Ba a chcu nas operovat, ma zatial necele 3 mesiace, dali mu este 3 cas potom sa dohodneme na hospitalizacii. Som z toho na nic a v tom jednom ma vraj aj vodicku ☹

alami • 2d • Včera o 15:06
ahoj, mám síce dvoch synov, ale nemali sme tento problém. Viem ale, že sa to stáva, že vajíčko nezostúpi do mieška...operuje sa to malým deťom...teda, neváhaj...nemusíš mu to dať takému maličkému, ale isto je lepšie, kým o tom nevie...pre chlapca by to bol potom veľký problém - hanbil by sa...takže si myslím, že okolo roka by bol možno najlepší termín...Určite mu to daj zoperovať, lebo v dospelosti by sa ti za to asi nepoďakoval, že má takýto problém!

any23 • 1d • Včera o 15:25
...ahoj náš alex mal ten istý problém - nezostúpené vajíčko... upozornili nás na to hned v pôrodnici, vraveli že sa to môže ešte upraviť a že ked mu do pol roka nezostúpi, máme sa hlásiť u detského urológa... neupravilo sa to, tak sme šli k urologovi, pozrel ho, povedal že ho pravdepodobne čaká operácia, ale až v dvoch rokoch... že je šanca, že sa mu to ešte upraví, ale velmi malá, ked nezostúpilo dovtedy, asi už nezostúpi... nepotešilo nás to vôbec... ked mal dva roky, šli sme na kontrolu, jasne že vajíčko nebolo tam, kde malo byť - v miešku, tak nás objednal na operáciu... vysvetlil nám, čo nás čaká, vravel že to nie je zložitá operácia a je velké %to úspešnosti... ale aj napriek jeho upokojovaniu som sa velmi bála o svojho drobca - však mal iba rôčky... nakoniec sme to zvládli bez problémov... v utorok sme nastúpili do nemocnice, urobili mu predoperačné vyšetrenia a na druhý deň ráno ho operovali... samotná operácia trvala asi 40min a poviem vám, bolo to najdlhších 40min v mojom živote... ked som si predstavila, ako tam v narkóze bezvládne leží a oni ho operujú... aj som si poplakala, mohla som byť nablízku, sedela som pred operačnou sálou a čakala... strašne mi odlahlo ked vyšiel doktor a povedal že operácia sa podarila a všetko prebehlo v poriadku... pustili ma za ním, ale ešte bol pod vyplyvom narkózy, sladko si spinkal... sedela som pri ňom dve hodinky a potom sa prebral... previezli nás na detské oddelenie, kde sme boli do druhého dňa na pozorovaní a potom nás pustili domkov... doma sa pekne, rýchlo zotavoval, ale vela vecí sa zmenilo - zostali sme na seba hrozne naviazaný, on na mna a ja na neho... po týždni sme išli na vyberanie štichov, po mesiaci na kontrole vyzeralo byť všetko v poriadku... o mesiac nás čaká dalšia kontrola /skoro rok a pol po operácii/ a ja dúfam že to bude vážne v poriadku a nebudú ho musieť operovať znova... držkám vám palce nech aj vám všetko dobre dopadne...

sakura77 • 1d, snž • Včera o 15:28
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kikafilipko • 1d • Včera o 20:06
ahojte, až teraz som si všimla túto tému, aj my máme tento problém. Všetci tu píšete, že injekcie sa už nerobia, ale nám ich dávali a boli dosť bolestivé (malý bol aj pár dní dosť nepokojný) a vôbec nám nepomohli, čítala som, že ak je tam nejaká mechanická prekážka tak nezaberajú, pravdepodobne sa tiež nevyhneme operácii a to mi dosť naháňa strach, škoda, že tu nepíše viac maminiek ako prebieha táto operácia, chcela by som vedieť či to je laparoskopicky a či sa stalo niekomu, že ju museli opakovať. Neviem ani v akom veku je najlepšia táto operácia, ale asi je to čo najskôr, vzhľadom na to, že vajko je v brušku a má väčšiu teplotu ako by malo byť, čo je škodlivé

petrahy
10. sep 2008

Ahojte som velmi zaskocena pretoze my sme len vcera zistili ze mame problem. Doktorka nenahmatala ani jedno, manzelovi ked som to povedala tak mi povedal ze aj jeho brat mal taketo problemy a aj on musel ist na nejake vysetrenia, ale moc si toho nepameta bol maly. Musim dnes vyspovedat svokru. Lenze moj maly ma uz 5 a pol roka tak neviem ako to vsetko bude znasat. Poznate niekoho komu to robili aj v takom veku? Kazda rada dobra idem o tyzden obvodacke a potom sa uvidi.

lienka55
10. sep 2008

petrahy my sme boli na kontrole v BA tento tyzden a operacia nas caka v decembri,maly ma teraz rok.Doktorka nam hovorila ze cim skor tym lepsie.Asi aj kvoli tomu aby nevznikli nejake komplikacie.

michaelina
11. sep 2008

ahojte my ideme na tuto operaciu teraZ koncom septembra na kramare na urologiu. zistili to tiez pri narodeni,ze jedno vajko nema zidene dole, potom sme boli sledovani na urologii s tym ze ked to do roka nezide same tak bude operacia, prvy termin sme mali v ,roku a pol ale to bol maly chori tak ideme teraz ked bude mat 22 mes.bojim sa toho tiez ale doktorka vravela ze deticky to znasaju vzdy lepsie ako ich mamicky, chcela potesit. jeden den sa prijme, druhy operuje a ak je vsetko ok tak na druhy den pustaju domov. pytala som sa na tie hormonalne injekcie ale urologicka to kategoricky odmietla ze to nieje nas pripad a ja som rada lebo su vraj dost bolestive a davaju sa skor ked su nezostupene oba semeniky.drzte palce

lienka55
11. sep 2008

Drzime palce a daj vediet ako ste dopadli a ako to vsetko maly zvladal. 😉

andreah70
15. sep 2008

Ahojte. Petrahy aj môjho syna operovali až keď mal 4 a pol roka ale zvládol to dobre. Jemu operovali nezostúpené vajíčko a zároveň aj pruh, takže mal dva rezy, jeden na podbrušku a jeden na miešku. Boli sme v nemocnici asi 4 dni. Teraz už má 10 rokov a všetko je v poriadku. Držím všetkým chlapcom palce nech im to dobre dopadne 🙂

kakatka1
autor
22. sep 2008

Ahojte vidim ze nas je viac s podobnym problemom.Tak my uz mame termin operacie,dufam ze vsetko dopadne dobre,potom sa ozveme.Vsetkym chlapcekom drzime palce. 😉

lienka55
23. sep 2008

Ahoj a ozvite sa kakatka1 a kedy mate termin aj my uz mame nestretneme sa tam?Drzim palce,ozvite sa co a ako.

sniezka
24. sep 2008

ahojte, prečítala som si všetky príspevky, pretože tento problém sa týka aj nás. Jakub má rok a detská doktorka mala podozrenie, že má jeden semenním nezostúpený, tak nás poslala na endokrinológiu, kde to potvrdili. Ešte pred tým mi to však detská lekárka kázala odsledovať pri kúpaní, že vtedy sú uvoľnené tie vajíčka. Ja som mu to tam vždy nahmatala na obidvoch stranách. Tak sa obávam, či sa neunáhlila tá endokrinologička. Predpísala nám hormonálne injekcie Choragon tuším a toho sa tiež trochu obávam, lebo viaceré tu píšete, že vraj sa to už nepodáva v takýchto prípadoch, že je to neúčinné. Viete mi niekto povedať bližšie ako to s tým vlastne je. Nechcem jakubovi dávať niečo zbytočne, hlavne ak je to bolestivé, ako tú píšete. Bolestivlá je tá aplikácia, alebo to bolí až po vpichnutí? Kde sa to vlastne pichá?

Ďakujem vám za odpoveď

lienka55
24. sep 2008

Sniezka nakolko navstevujeme aj nefrologicku ambulanciu tak nam to zistili tam a navstevujeme aj urologic.ambul. na Kramaroch v BA a tam nam to potvrdili a samozrejme nas sleduje aj pediatricka tak skus navstivit este aj tychto odbor.lekarov ci ti to potvrdia oni.Ale operacie tohoto typu su lepsie urobit skor teda v nizssom veku.Moja teta ma syna uz ma vyse 30rokov ale ked bol maly tak tiez mu to riesili injekciami ale teraz je vraj lepsie to operovat.

sniezka
25. sep 2008

ďakujem lienka, skúsim ísť k urológovi, ten asi má k tomu čo povedať. Jakub totiž to vajíčko nemá úplne zaseknuté v brušnej dutine, ja ho vždy nahmatám v miešku, ale možno bude posunuté trochu vyššie ako by malo byť.

sniezka
28. sep 2008

poriešila som to takto: najprv som náš problém konzultovala s mojou bývalou detskou doktorkou po telefóne. Hovorila mi, že hormonálne injekcie sa už dávno nepoužívajú, sú vraj neúčinné (hlavne pokiaľ ide o jednostrannú vadu, čo je aj náš prípad). Tiež mi povedala, že kľudne môžeme počkať do dvoch - troch rokov a ak sa to samé neupraví, operácia by to mala vyriešiť. Ona sama vraj so svojim synom čakala až do 6 rokov. Hormonálne injekcie sú neúčinné, lebo pri jednostrannej retencii ide o mechanickú prekážku, nie hormonálnu.
Taktiež som sa pýtala kamarátky ktorá má otca pediatra a už 5 ročného syna, či náhodou tento problém nemali. Povedala, že majú a že doteraz je len sledovaný, žiadne injekcie mu nedávali. že ešte má čas sa to upraviť.

Tak som išla za našou pediatričkou s tým, že chcem ešte jedno odborné vyšetrenie u urológa, že vyjadrenie endokrinologičky mi nestačí. A detská urologička mi potvrdila to isté, čo som písala vyššie. Injekcie v žiadnom prípade, čakať aspoň do dvoch rokov.

sniezka
28. sep 2008

ešte podotýkam, že my nemáme okrem toho vraj vysunutého vajíčka žiadny pruh, ktorý to možno komplikuje. Neviem, možno sú prípady, kedy treba operovať okamžite.

petrahy
29. sep 2008

lienka 55: mam otazku mohla by si mi poslat do IP cislo na urologa na kramaroch? Rada by som si tam zavolala a skusila po telefone konzultaciu s lekarom.
Bola som u nas na urologii a doktorka povedala, ze mame si to kontrolovat a prist o pol roka. Maly ich ma stale vyskocene hore iba po horucom kupeli zostupia. Ide mi hlavne o to ze maly ma o pol roka 6rokov a to by som asi v nemocnici nemohla s nim ostat. Myslim ze doprovod moze byt len do 6rokov. Neviete mi niekdo poradit ako to byva naozaj? Mam cakat alebo skusit si konzultaciu priamo v Ba na Kramaroch? Dakujem Petra

maruskab
1. okt 2008

ahojte 🙂
tak my mame tiez tento problem. chrustik ma od narodenia nezostupene vajko na lavej strane. pediatricka nas poslala na urologiu na kramare, nech usg zistia, ci tam to vajko vobec ma.
babulky, prosim vas, ako to funguje na tych kramaroch? vraj sa tam neobjednava.... byva tam vela deticiek? kedy je tam najlepsie ist?
chlapatkam, co caka operacia, veeeeelmi drzim palceky, nech sa vsetko podari a maminkam vela sil, aby to zvladli 😵

lienka55
1. okt 2008

Ahoj maruskab myslim si ze tvoj malinky ma este cas a ze ma sancu ze mu moze este to vajicko zostupit,tak sa s tym neponahlaj.
A co sa tyka tej urologie na Kramaroch ak si objednana mas vyhodu nemusis cakat a prides na hodinu na ktoru si objednana.
Ak nie si objednana mozes prist ale budes musiet cakat podla cisla ktore sa ti ujde.Oni si volaju do vnutra ako sa im chce,to mi tam lezie strasne na nervy.A byva tam vela deticiek s roznymi problemami,hlavne chlapci.

petrahy
3. okt 2008

Ahojte: takze vcera som bola na tych Kramaroch, samozrejme nebola som objednana. Telefonicky som sa spytala ci mozem prist a povedali ze ano. Ale na buduce sa urcite objednam cakacia doba je dva mesiace, ale si objednana na presnu hodinu, prides a si hned vybavena ja som tam cakala do pol jednej. Nastastie doktorka skonstatovala ze v nasom pripade nie je nutna operacia. Takze mi to nevadilo ked taku dobru spravu mi povedala. Ale bola tam jedna mamicka, ktoru poslali na urologiu lebo nevedeli co je malemu a tej mi bolo dost luto ten maly mal snad 3 -4 mesiace a povedali ze ked je tam prvykrat tak si to musi odsediet pokym pride na radu. Takze vela trpezlivosti v jeden den alebo cakat dva mesiace.

lienka55
3. okt 2008

petrahy tak gratulujem ze nemusite tu operaciu absolvovat,ja viem ako to tam chodi je som cakala este s mensim baby.

kakatka1
autor
27. okt 2008

Ahojte Tak my uz to mame za sebou,operacia dopadla nakoniec dobre aj ked boli problemy.Teraz musime byt este nejaky cas pod kontrolou.Tak dufam ze vsetko bude OK.Musi byt. 😉 Pekny den 😵