Operácia - Retentio testis. Poradíte urológa?

kakatka1
11. apr 2008

Maminy ktore maju chlapcov s podobnym problemom napiste vase skusenosti s lekarmi,pripadne poradte urologa a popiste vas problem a riesenie. Dakujem 😉

teddynko
5. dec 2012

@celiakia
@saxana123 Baby, hormonálne injekcie môžu podávať v prípade, že v brušku nie je zábrana na zostúpenie vajíčok, my sme túto operáciu absolvovali v jednom roku.. Mal obe vajká vysoko v brušku, k tomu pruh, ktorý im bránil v zostúpení, takže u nás tie inj. by boli zbytočné.. ale neviem o nikom, komu pomohli..
@strawberry17 Už ste boli? Aj ja som sa strašne bála. Hlavne preto, že mi primár povedal, že má vajká veľmi vysoko a možno sa operácia nepodarí.. podarila sa.. aj keď ho nakoniec neoperoval primár, lebo som mu nedala obálku.. tak nás posunul "obyčajnému lekárovi", ktorý svoju robotu vykonal na jedničku. Rana po operácii krásna, len dve čiarky, nemusíš sa báť.. po operácii na druhý den domov, naozaj ďakujem Bohu, že to takto dopadlo. Moj malý mal jeden rok aj týždeň, ešte si neuvedomoval, čo sa deje.. bol na operačke síce 2,5 h, mne to pripadalo ako celá večnosť, ale keďže mu robili obe vajká naraz a boli veru vysoko, tak preto tak dlho. Je dobré čím skôr ísť, netreba váhať, lebo v dospelosti môžu byť chlapci neplodní a ešte všeličo iné hrozí. Ak máte baby otázky, pokojne píšte, poradím a pomôžem , ako viem. Ešte toľko, boli sme na Kramároch.

ivulik211
6. dec 2012

Dievcata nemam momentalne cas citat vsetko ale chcem sa spytat robili niektoremu drobcovi tento zakrok (nezostupeny semennik) v ramci jednodnovej chirurgie? V marci mame ist na operaciu a ja zvazujem ci ist na kramare alebo bude lepsie sukromne centrum tam by nas cca po 3 hodinach pustili domov ale neviem ci by nebolo lepsie ho po tej narkoze radsej sledovat v nemocnici...

saxana123
15. jan 2013

@celiakia Ahoj, tak nám nakoniec endokrinologička povedala že 2 roky sa injekcie na SR nedovážajú, čiže pôjdeme na zákrok, ale ešte neivem´kedy, 21.1. ideme na urologiu a odtiaľ nás pošlú

lenkaoravcova
15. jan 2013

Ahojte kocky moj maly ma 2 roky, do leta to bolo clekom ok ale teraz ma jedno vajicko nevzostupene, mu vybieha a dostali sme uz aj termin na operaciu na kramare bojim sa ☹

keesa..
16. jan 2013

@lenkaoravcova ahoj neboj sa ,viem lahko sa to povie aj ja Som sa strasne bála,hlavne ked mi povedali ze nedostane celkovú narkózu Ale spinál ,môj maly bol v lete operovany,po operacii bol asi taku hodinku mrzuty,vyspal sa a uz aj začal lozit,detičky tie operacie asi lepšie znášaju AKo rodičia 🙂,drzím palce

euphoria
16. jan 2013

@lenkaoravcova takze mame tu istu diagnozu.Moj maly bude mat v marci 2roky. Vzdy mal vsetko v poriadku, v oktobri to zistila pediatricka.Ak mozem odporucit, skus vysetrenie este u niekoho ineho, mam pocit, ze na Kramaroch chcu kazdeho len operovat (snad tam neskoncime)..

saxana123
21. jan 2013

Ahoj kočky, tak sme dnes boli na urologii, prvy krat. No a musím povedať že tá lekárka bola super, milá ,prehmatala malému vajka, nahmatala ich tesne nad pišulákom, po stranách slabín a povedala že je super že nie sú v brušku ale v kanáliku. Dala nám kontrolu o pol roka,, v lete, ona dúfa že sa to spraví samo, a ja tiež. tým že nie sú tak vysoko vraj je to pravdepodobné že sa to opraví samo. A ak nie tak začnem pátrať po nejakom centre v TT alebo na blízku kde to spravia jednodňovo....

celiakia
23. jan 2013

to je super ze vas hned neposlali na operaciu, dufam ze sa to malemu spravi samo. 🙂

onellyo
24. jan 2013

dievcata nema niektora z vas skusenosti??? mame po operacii
semeniky plus pruh naraz ...cca prad 6 mesiacmi a semenik nemame stale dole,
na kontrole nic nevraveli tak neviem,,,mate skusenosti

keesa..
25. jan 2013

@onellyo ahoj, neviem či to Bude rovnaká diagnoza 🙂 ale môjmu malemu pri operacie nevedeli stiahnut semenniky celkom dole a vraveli ze to asi Dole nikdy nebude mat , vraj je mimo nebezpecenstva 🙂 Lebo Ten semmenik uz neni v bruchu a ročne budem snim chodit na kontrolu,

onellyo
25. jan 2013

@keesa.. to vazne?????????? naco potom ta operacia???????

keesa..
25. jan 2013

@onellyo Tak to Som sa aj ja pytala ze Tak naco to bolo dobre a vraj to Oni nevedia do predu pokial to vedia stiahnut Ale vraj hlavne ze uz Ten semennik neni v bruchu teple Lebo to tym semennikom skodí

onellyo
25. jan 2013

ja skocim na urologiu nech my daju vysvetlenie,,,kamoska spominala ze im to tam viazu ci co,,,no nic budem mudrejsia ked tam skocim,,,dam tu potom info,,,

onellyo
26. jan 2013

@saxana123 nam predpisali injekcie ale ani sme nevybrali pretoze som sa vlastnu past vybrala na urologiu ,,a
tam my povedal primar ze zbytocne by sme pichali silnymi hormonmi ked maly ma pruh ,,,tiez sila ani
obvodny ani endokrinologicka neprisli nato ze maly ma pruh az urolog,,, 😢 😢 😢 😢 😢

zuzuvik
30. jan 2013

Ahojte, mam na vas otazocku. Som si precitala vase prispevky. Moj syn sa narodil s vodnym pruhom a tiez je od malinka sledovany. Teraz ma 3 roky a boli sme v BA na Kramaroch a tam nam povedal primar co najskor operovat obe vajicka (cele tri roky mal problem len s jednym, presne na tej strane kde mal aj vodny pruh) a tiez ma trosku prilepenu predkozku o pindura. Takze operacia, len termin si vraj dohodneme, ked maly bude 2-3 tyzdne zdravy. Na druhy den som isla este k jednemu odbornikovi, tiez primarovi na urologiu do Nitry a ten nam povedal, vraj maly je zdravy ako buk a operacia zatial nie je nutna. Jedno vajicko ma v poriadku a druhe mu beha hore dole ale je este sanca ze sa mu to upravy. Do 5-6 rokov je to vraj ok cakat. A pindura okomentoval tak, ze staci kazdy den len stahovat pri kupani predkozku a vraj sa mu to upravy cvicenim a rastom, nie je nutne dieta trapit nasilnym stiahnutim. Tak teraz som z toho trosku paff. Neviem co mam robit a hlavne na ktoru stranu sa priklonit. Primar jeden ako druhy su velki odbornici a maju skusenosti. Jedine ma napadlo vyhladat este jedneho a rozhodnut sa. poradte ak viete . dakujeeem 🙂

euphoria
30. jan 2013

@zuzuvik ako som uz niekomu pisala, mam pocit, ze na kramaroch chcu kazdeho operovat, my tiez odkladame a k tretiemu som radsej nesla...

zuzuvik
30. jan 2013

mozete mi niekto napisat rizika, ktore s tym suvisia ak by som to este odlozila ? to som sa nepytala. viem ze rast sa nezastavil, vajicka ma v rovnakej velkosti. A vodny pruh sa mu uz vstrebal. Dakujem za odpoved euphoria. My sme boli na Kramaroch prvy krat, ina sme boli vzdy od narodenia mojho syna tu v Nitre a este aj v Hlohovci. mame viac doktorov, ktorych sme uz navstivili a preto ma tato sprava trosku zarazila.

keesa..
16. feb 2013

@zuzuvik Mne povedali vraj semennikom neprospieva ked sa nachadzaju v bruchu myslim kvôly teplu a čím skôršie sa odtial stiahnu Dole tym je menšie riziko na vyskyt rakoviny semmenikov alebo nefunkčnosti pri ktorom bi Potom semmeník museli vyoperovat

zuzuvik
20. feb 2013

ano, je to pravda, ale tiez je rozdiel, ci vajicko je v brusku, alebo migruje. ak migruje, kazdemu chlapcovi sa to upravi do 5-6 veku. 99,9% chlapcom sa to upravi a jet to zbytocna operacia. Riziko je aj samotna narkoza. Takze ak sa da cakat, treba pockat a chodit na pravidelne kontroly.

keesa..
20. feb 2013

@zuzuvik tie hore Dole chodiace semenniky to máš pravdu stym sa dà zit aj deti mat 🙂 môj manzel to tiez mà A tá narkoza je veru riziko ,môj maly dostal špinàlku do chrbtice ,

tinuskaha
20. feb 2013

ahojte,moj maly predcasne narodeny mal na oboch stranach pruh ale strasne velky zoperovali ho ked nemal ani rok...zial vajka nezostupili do mieska sme kontorlovany kazdy pol rok na urologii na posledy sme boli v novembri a ideme v maji a dr.povedal ze uz rozhodneme o operacii ,aly ma 4 roky a vajka nezostupil..bojim sa toho ako cert kriza uz mal operovnau tu herniu a aj ocka a teraz vajka uvolnit ☹ ☹ preskakal si toho dost..dufam ze operacia prebehne v poriadku ..hlavne sa bojim narkozy ..maly bol na ventilacke 86dni☹...

keesa..
21. feb 2013

@tinuskaha no chudačik takze uz má dost za sebou a aj ty starostí a strachu . Na slovensku nedavaju detom na miesto narkozy špinàlnu anesteziu ? Inač operacia u nàs prebehla v pohode môj maly mal 1 rok, asi taku hodinku bol nekludny . Ja Som najprv chcela Aby mu pichali tie hormonalne inekcie len Abi ho nemuseli operovat Ale my hned povedali ze je mala šanca NATO ze mu tie vajička zídu dole a Som aj čítala vraj to nepôsoby dobre na deti ,neviem Ale ked uz treba operovat Tak nech to mate čím skôršie za sebou drzím palce ;)

tinuskaha
21. feb 2013

@keesa.. dakujem aj ja si myslim ze ked nezisli do teraz tak je uz zbytocne cakat 😒 len nech je to za nami hlavne za nim ☹

cerealka
25. feb 2013

ahojte pridavam sa k vam zajtra idem s malym na zakrok lebo tiez nema vajicka v miesku jedno ma naboku a druhe hore tak zajtra ho budu operovat v kosiciach dufam ze vsetko dopadne ok ideme len na jednodnovu chirurgiu

celiakia
26. feb 2013

@cerealka ahoj Renkovi prajem skore uzdravenie, rada by som sa vas opytala kde bol Renko operovaný, a kto ho opreroval. Nás to prevdepodobne tiez caka, tak zbieram recenzie. Dakujem.

cerealka
26. feb 2013

@celiakia no operovali ho na sukromnej plastickej klinike a operovala ho urologicka Kurcinova v Kosiciach

jankakaroli
2. apr 2013

Ahojte, chcela by som sa spýtať ideme na operáciu tiež nezostupeneho semeníka v BA formou jednodňovej chirurgie, chcela by som vedieť ako to znášajú detičky, veľmi sa bojím a neviem čo mam od toho čakať...a mozu potom aj chodiť po operácii teda deň operácie? Maly bude mat 15 mesiacov a neviem si predstaviť ako ho udržím sediet nebodaj ležať. Ďakujem vám

jankakaroli
2. apr 2013

@cerealka ahoj pýtala som sa už vyššie ale zatiaľ nikto nereagoval môžem sa spýtať či ste boli na tej operácii?? A ako to maly zvládol? Ako to asi prebiehalo...my ideme teraz 21.4 formou jednodňovej chirurgie v BA a mam dost velky strach ďakujem

cerealka
2. apr 2013

@jankakaroli ahoj tak maly ma uz po operacii a zvladol to velmi dobre bola to len jednodnova chirurgia nemusis sa nicoho obavat urcite to zvladne super. drzim vam palceky a moj maly 6 hodin po operacii normalne doma chodil len trosku nasiroko ale inak ani neplakal zeby ho to bolelo

jankakaroli
2. apr 2013

Ďakujem veľmi pekne si má trochu ukľudnila dúfam že aj ten môj Krpec to tak dobre zvládn, on má len jeden semeník nezostupeneho a má ho v tom kanaliku len nechce padnúť do mieska...no dúfam že aj ja.budem mať takého statocneho chlapca