Pediater v Bratislave, ktorý neberie neočkované deti

shiny_finy
30. dec 2017

Ahojte, mam asi opacny problem ako vacsina mamiciek v dnesnej dobe 🙂 Hladam pediatra v Bratislave, ktory vyslovene neberie deti mamiciek, ktore odmietaju ockovanie resp. pozaduju odklad ockovania. Idealne by bol taky s vlastnou ordinaciou a nie na spolocnej chodbe v poliklinike ci nemocnici. Poznate taketo?

deti95060810
30. dec 2017

žiadny pediater nedáva info o svojich malých pacientoch a ich mamičkách popr. ako to myslia maminky s očkovaním.....
ale pre pokoj duše, daj sa do skupiny Ba a tam to napíš...možno vedia o niekom....

lucula73
30. dec 2017

brať nemusí...ale može mať vo svojich starých pacientoch takých,čo sa tak rozhodli nedávno alebo práve teraz..že nedaju alebo odložia očkovanie...to podľa mňa taký doktor ani neexistuje...a nikto ti to nepovie..to je lekárske tajomstvo

epsondell
30. dec 2017

Ochvilu ti tu zacnu vypisovat antiockovaci, ze tym ze si das zaockovat dieta mu sposobis sklerozu multiplex, autizmus a rozne ine ochorenia :D

soldi
30. dec 2017

Je x deti ktore nie su ockovane, lebo nemozu, dobrovolne neockovanych je mizive percento. A uprimne si mysim, ze neexistuje pediater, ktory ma vo svojej databaze len plne ockovane deti a bez najmensieho odkladu.

sissy27
30. dec 2017

@shiny_finy pokiaľ viem, tak žiadny lekár nemôže odmietnuť spádových pacientov, sú deti, ktoré nemôžu byť očkované a nikto nemá právo ich diskriminovať, hlavne nie lekár. A ako tu bolo spomenuté, ty nemáš právo na informácie o ostatných pacientoch, takže podľa mňa to, čo žiadaš, je úplný nonsens.

malasandrika
30. dec 2017

Poznala som lekárku, ktorá mala na dverách oznam, že neberie neočkovaných pacientov a pacientov, ktorí ani neplánujú byť očkovaní, žial, išla do dôchodku. Netuším ako to riešila so spádovými pacientami, ktorí očkovanie odmietli, nepatrila som do jej obvodu

wolfie
30. dec 2017

strasne by som chcela vediet, ako najdes pediatra, ktory nema ani jedneho jedineho pacienta, ktory by nemal napriklad kontraindikacie ockovania 😀 😀 😀 a chcela by som vidiet mamicku, ktora sa novemu pediatrovi "pochvali" s tym, ze nechce dieta ockovat predtym, ako ju dotycny lekar prijme 😀 😀 no proste vela zdaru 😀

erikavesela
30. dec 2017

@malasandrika spadove oblasti predsa uz nie su

anjelicek26
31. dec 2017

My mame syna s autoimunnym defektom, ktoreho posledne ockovanie rozhodilo zdravotne na 2,5 roka tak strasne, ze ma cervenym na karte napisane - uz ziadne ockovanie! Sledovany vo viacerych ambulanciach. Ostatne deti mame komplet preockovane. Takze k nasej lekarke by si nesla, lebo tam chodi aj on a chyba mu MMRV 😖 A neockovani rodicia? Co nechodia na preockovania? Oni v tej cakarni sedia tiez. Do skolky s nim tie deti pojdu tiez. Ja fakt neviem, bublinu dokola a nikdy nikam. Ved ockovanie tvoje dieta chrani. Co ma teda chytit? Coho sa bojis?

miranna
31. dec 2017

@erikavesela este su, je sice dobrovolny vyber lekara, ale ten ta nemusi vzdy zobrat, odmietnuta by si nemala byt u lekara, ku ktoremu podla bydliska patris

erikavesela
31. dec 2017

@miranna napriek tomu sa mi to stalo....podla mna to uz roky nefunguje...a lekar z dovodu nadmerneho mnozstva pacientov moze pacienta odmietnut

miranna
31. dec 2017

moja skusenost je taka, ze funguje, lekar ma podla obvodu zobral, aj ked uz je plny, z obvodu by lekar nemal odmietnut nikoho, mimo obvodu ano, len si treba overit, ku ktoremu lekarovi podla bydliska pacient patri

stastenka42
31. dec 2017

@sissy27 moja pediatrička má aj na dverách vypísané že neberie do starostlivosti deti ktorých rodičia odmietajú očkovanie..takže môže...

xxxkatka
31. dec 2017

@miranna zo zakona ta musi zobrat spadovy, ak ta nezobral mas moznost sa stazovat a budu spravene opatrenia voci lekarovi. Obvody stale funguju.

sissy27
31. dec 2017

@stastenka42 neberie deti, ktorých rodičia odmietajú očkovanie, no dajme tomu, aj keď naozaj si neviem predstaviť, ako vyrieši spádových pacientov, ktorých zobrať proste musí či chce alebo nechce, o tom ona nerozhoduje, resp. rozhoduje, dokiaľ sa na to niekto nebude sťažovať... Ale sú deti, ktoré zo zdravotných dôvodov nemôžu byť očkované a to už fakt by som sa pozrela na to, čo je to za pizdu, ktorá takéto dieťa zaočkuje alebo nezoberie do starostlivosti.

xxxkatka
31. dec 2017

@shiny_finy mna by zaujimalo preco chces takehoto lekara. Chces ochranit svoje dieta? Ved ak je ockovane, no problem. Chces lekara s podobnymi nazormi ako mas ty? Aj taky musi mat vo svojom obvode deti neockovane (uplne alebo ciastocne) z nejakeho dovodu, nielen preto, ze rodicia nechcu npr. alergia na urcitu zlozku vakciny. Fakt by ma zaujimal dovod preco takeho dr. hladas.

kasyra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindusss2016
31. dec 2017

@shiny_finy
Ako sorry, ale je teda ovela vacsia pravdepodobnozt, ze v tej cakarni chyti tvoje dieta nieco, proti comu sa vobec neockuje, nez nejake osypky....
To, co hladas, je fakt totalny nezmysel. Ked sa chces vyhnut nakazam, najdi si pediatra, ktory ma taku ambulanciu s cakarnou, kde mozes pockat aj vonku napr. Ja tak s malou fungujem uz dva roky takmer, sestricke sa len nahlasim, ze som tam a cakam vonku, kym ma vezme. Nie sice preto, ze sa bojim chorob, proti ktorym sa ockuje (sama mam len ciastocne ockovane dieta), ale preto, ze ak sa tak mozem vyhnut aj blbym soplikom, tak preco nie... Mala doteraz bola soplava raz, aj to asi len zo zubov, inak sme nic nemali.

comedywoman
31. dec 2017

Chod do pro care tam prides na objednanie bez cakania v cakarni a mas vybavene.

evittam
31. dec 2017

@comedywoman Si predstav, ze pro care nie je jediny.

comedywoman
31. dec 2017

@evittam a kde este beru na objednanie? Na presny cas

evittam
31. dec 2017

@comedywoman Napr.nasa pediatricka uz roky, moj gynekológ, moja obvodná lekarka,nas zubar,....

lindusss2016
31. dec 2017

@evittam
Cakanie v cakarni mozno nie je vsetko. Este moze byt aj zamoreny vzduch vnutri u dr po nezaockovanom pacientovi. . . 😀
No mne akokolvek uz tato poziadavka pride cez ciaru

evittam
31. dec 2017

@lindusss2016 Tak to komentovať je zbytocne. Mamicka nech si kupi sklenenu gulu kde bude svoje dieta schovavat a nech nezabudne na filtrovany vzduch, vodu,nezavadne jedlo a pozor na deti od susedov.😉
Btw.coho konkretne sa boji ak ma dieta očkované tymi super ucinnymi vakcinami...🤔

xxxkatka
31. dec 2017

@kasyra ale zaujima, preco nie 😀

comedywoman
31. dec 2017

@evittam
@xxxkatka sa nudite?? Niet co robit posledny den v roku ze tu zase rozoberate zbytocnosti a sudite kto aku otazku dal? Ved kazdy sme iny. Nikto podla vasich predstav neexistuje.tak mas co povedat povec k veci ked nie tak roluj dalej. Presne koli takymto komentom tu vznikaju nekonecne podpichovania jedna druhu. Uz poniektore vyryvacske nicky poznam naspamät, vy musite mat tazku nudu doma. Alebo minimalne problem so sebavedomim lebo ty evittam kolko prepisovaciek si tu s kadekym mala a furt iba mudra si ani nespocitam...(a nebudem reagovat na drist kt.mi odpises) vsede lezies do tem so svojimi mudrostami tak si aspon nick zmen aby to tak nebilo do oci.

comedywoman
31. dec 2017

@xxxkatka (omylom som ta oznacila to bolo vseobecne myslene nie tebe)

evittam
31. dec 2017

@comedywoman A ty si čím múdrym konkretne prispela. Ved robis presne to o com pises.😁 Ked sa ti nepáči nazor tak len roluj a neries.
A ja nemam prečo meniť nick. Ja sa nemam za co hanbit. A len diskutujem. Pekneho Silvestra ti zelam.

evittam
31. dec 2017

@comedywoman A btw.kde som tebe odpísala nejaky drist?! Ty tu "tliachas" a nikto sa ta na nič nepýtal. Ta zase muz vytocil? Ty najskôr založia temu a potom ju zmazes aby ťa nahodou niekto nespoznal. Ja a týmto problém nemam, nakolko nemam na to dôvod.😉
Ja v inych temach aspon zenam radim v tom čomu rozumiem.

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz