Pediater v Bratislave akceptujúci slobodnú voľbu očkovania

zuzulik236
23. jan 2015

ahojte maminky viete mi niektora poradit ozaj dobreho detskeho lekara ktory bude akceptovat slobodnu volbu ockovania v bratislave njepsie v petrzalke? dakujem 🙂

belllinka
23. jan 2015

@zuzulik236 Ak aj niekto vie, radsej si to predebatujte cez mail. Urcite nie na verejnom fore, ani cez sukromne spravy, adsumus tu striehne 😀

zuzulik236
autor
23. jan 2015

ved ak mi niekto napise ze vie ja nemam problem dat tej osobe svoj sukromny mail alebo tel.cislo.... len by som to tu nerada zverejnovala bez dovodu dakujem 😉

belllinka
23. jan 2015

@zuzulik236 Asi som paradnoidna, ale co ked si novozaregistrovana adsumus a chces ist po krku dalsim normalnym doktorkam?

zuzulik236
autor
23. jan 2015

draha tak asi si paranoidna sorry.... mam doma 7mes dieta a dost vazny problem s det.lekarkou... ona sice s neockovanim ako takym problem nema ani mi ho nerobi az na to ze moju dceru ako 5mesac.prestala akceptovat v poradni a vobec sa mi nepaci jej sposob vysetrovania... takze asi preto zufalo hladam novu lekarku....

vostynka
24. feb 2015

moj mail vostynka @gmail
com Ak ste nasli piste mi....surne hladame novu lekarku ktora pozna aj ine lieky nez Sumamed.

zuzuliak1981
26. feb 2015

Aj my sme v takej situácii. Naša nas ide vyslovene udať, čo by mi az tak nevadilo, ale k malej je necitliva ☹

rainee
26. feb 2015

Aj mna by zaujimal taky lekar v petrzalke, ak o niekom viete, prosim ip. Este by som sa chcela spytat ako sa neockovanie potom riesi pri nastupe do skolky, lebo vraj neockovane dieta nemozu zobrat 😕

zuzuliak1981
26. feb 2015

@rainee vraj je protizákonné nevziat neockovane dieťa, ale kľudne to môžu zaobalit ako nedostatok voľných miest ☹

rainee
26. feb 2015

@zuzuliak1981 no u nas v skolke pri nastupe vyzadovali ock.preukaz, preto sa pytam. Prva dcera je zaockovana, ale ma zniz.imunitu a byva casto chora, tak uvazujem ci vobec dat druhe zaockovat...pokuta mi az tak nevadi, ale keby potom nevzali kvoli tomu do skolky, to by bol problem.

zuzuliak1981
26. feb 2015

@rainee snáď sa to za 2-3r, kym pôjdu naše deti do škôlky, zmení k lepšiemu

zuzuliak1981
26. feb 2015

@rainee Prijmú moje neočkované dieťa do škôlky?

       Na prijatie do škôlky je potrebné potvrdenie detského lekára, že dieťa je zdravotne spôsobilé navštevovať kolektívne zariadenie. Súčasťou tohto potvrdenia by podľa § 24 ods. 7 zákona č. 355/2007 Z.z. mal byť aj "údaj o povinnom očkovaní".

       Nikde však nie je daná riaditeľke škôlky povinnosť a ani možnosť neprijať dieťa len na základe toho, že mu chýbajú nejaké povinné očkovania, pokiaľ lekár potvrdí, že dieťa je zdravotne spôsobilé. Ak by Vám zamietnutie žiadosti o prijatie do škôlky odôvodnili tým, že dieťa nemá všetky povinné očkovania, spýtajte sa, na základe akého všeobecne záväzného právneho predpisu sa tak stalo. Je krajne nepravdepodobné, že by ste na túto otázku dostali zmysluplnú odpoveď. Ak predsa len áno, napíšte nám, prosím, na sloboda.v.ockovani@gmail.com.

       V prípade, že Vám riaditeľka škôlky nepodloží žiadnym všeobecne záväzným právnym predpisom (zákon, vyhláška...) zamietnutie žiadosti o prijatie do škôlky z dôvodu chýbajúceho povinného očkovania, môžete na ňu podať sťažnosť u zriaďovateľa (typicky mesto alebo obec, prípadne farnosť), keďže konala očividne protiprávne.