Pediater v Bratislave, ktorý neberie neočkované deti

shiny_finy
30. dec 2017

Ahojte, mam asi opacny problem ako vacsina mamiciek v dnesnej dobe 🙂 Hladam pediatra v Bratislave, ktory vyslovene neberie deti mamiciek, ktore odmietaju ockovanie resp. pozaduju odklad ockovania. Idealne by bol taky s vlastnou ordinaciou a nie na spolocnej chodbe v poliklinike ci nemocnici. Poznate taketo?

evittam
31. dec 2017

Ospravedlňujem sa za preklepy.😊

sense
31. dec 2017

@shiny_finy ty si preockovana? Nerypem len sa pytam...

tinaa64
31. dec 2017

No niekto che zas ozprudit burlivu debatu..
Ty si svoje dieta daj do niecoho a nevyberaj ho..poviem ti novinku...vsade su ockovane aj neockovane deti..a co dospeli?a rodicia asi maju dovod na to ked neockuju alebo prestali ockovat..pre srandu kralikov to nerobia..a coho sa bojis ved vakciny chrania pred chorobami ci nie..? a co deti kt.nrmozu byt ocko? Inac by ma zaujimalo aky je rozdiel medzi dietatom kt.nemoze byt ockovane a dietatom kt.moze a nieje...

soldi
31. dec 2017

mozno ma zakladatelka praveze neockovane dieta napr s imunodeficitom.

alebo ma panicky strach z osypok

alebo chce rozvirit len hadku (to mi pride najpravdepodobnejsie, vzhladom na fakt, ze sa uz neozvala).

kazdopadne na RUVZ by mali evidovat pocet dobrovolne neockovanych u kazdeho ped, tak mozno aj tam si moze este vyziadat info, ze ktory ped v okoli ma tento pocet najnizsi.

ale NEdobrovolne neockovanych a neockovanych s odkladom pravdepodobne nikto neeviduje.

lindusss2016
31. dec 2017

@soldi
No ale ak by jej dieta nebolo ockovane a naozaj by nasla pediatra, ktory nebere neockovanych, tak by nevzal ani ich 😉
Takze podla mna to tento pripad naozaj nebude...

belllinka
31. dec 2017

@shiny_finy no ty si aka tupaňa... 😀😀😀 A vysvetlis nam, kvoli comu hladas taku doktorku?

soldi
31. dec 2017

@lindusss2016 ziadny pediater nemoze povedat ze neberie nedobrovolne ockovanych, ale inak ano, v tom prvom bode je paradox, preto sa ani mne nezda pravdepodobny

lindusss2016
31. dec 2017

@soldi
No ved ja si to tiez myslim, ze ziaden pediater nemoze odmietnut dieta s kontraindikaciami ockovania len preto, aby k nemu mohli chodit vsetky vystresovane mamicky

iwesska
31. dec 2017

Drzim ti palce aby si vobec nasla nejaku lekarku,ktora ma ambulanciu kdesi na samote pri lese,co najdalej od ludi,zvlast v preludnenej BA,kde detske lekarky funguju v poliklinikach,nemocniciach,alebo sukromnych centrach,kde ich je na kope viac.

suzie.h
31. dec 2017

Baby ja nechapem, co je na tom take nepochopitelne... Ja ked som hladala pediatra pre maleho, kym som bola tehotna, kedze ta spadova dr. sa mi nepacila, tak pri prvom telefonate doktorke, ktoru som chcela, ma jej sestricka upozornila, ze beru len tych, co chcu dat deti zaockovat (s cim ja problem nemam). Sice som nic dopredu nepodpisovala ani nic podobne, ale jej postoj ku antivax bol z toho jasny. A stale mi pride dost rozumna na to, ze nebude ockovat za kazdu cenu deti, u ktorych to je skutocne relevantne neockovat. Len bude mat vo svojom "rajone" minimum nezaockovanych deti...

lindusss2016
31. dec 2017

@suzie.h
Mamicka hlada takeho pediatra, ktory nema ziadne neockovane deti. A ty aj ked problem s ockovanim nemas, mozes po prvom ocko (dufam, ze nie) zazit taku reakciu, ze zrazu s tym problem mat budes, takze dopredu asi tazko povedat. Ano, su taki, ktori vedia hned, ze nechcu a vacsinou su to mamky, ktorych starsie deti nieco mali. Ale vela rodicov to najskor ani nenapadne a potom sa nieco vyskytne. A neverim,.ze existuje pediater, ktory nema ani jedneho neockovaneho pacienta s ako ty hovoris relevantnym dovodom. Inak pre mna je dostatocne relevantne aj to, ze starsi surodenec mal nejaku silnu reakciu, jednak strach rodicov a za druhe rovnake geny, moze nastat podobny problem.
A pre mna je to ale dost nepochopitelne sa pytat taketo veci rodicov dopredu. To si rovno moze pediater nakazat, ze bere len takych, co budu dietatu obuvat ortopedicke topanocky, viazat ho do zavinovacky a co ja viem co...
Inak takyto nazor keby som pocula od dr, tak si rovno poviem, ze ta od cias ukoncenia svojej skoly toho vela nenastudovala... a jedna vec su dlhorocne skusenosti, ale druha neustale vzdelavanie a rozsirovanie svojej odbornosti...

suzie.h
31. dec 2017

@lindusss2016 Ja som tu otazku pochopila inak, asi tak, ako som popisala - proste dr. berie deti rodicov, ktori nie su apriori proti ockovaniu (co zas mne pride uplne v pohode a logicke, ale ako vravim, ja som za ockovanie), ja tam vnimam rozdiel medzi tym a ockovanim za kazdu cenu (a neverim, ze niektory lekar bude trvat na ockovani dietata s kontraindikaciami), resp. nemat ziadne nezaockovane dieta. Podla mna je vhodne, ak maju lekar a rodic jasno v takychto otazkach, len vtedy moze byt medzi nimi dovera a prospesny vztah. Aj tak - niet nad osobny rozhovor, mnoho veci sa tak da v podstate bezbolestne vyriesit ku spokojnosti vsetkych, jav na koni nevidany. 😂

danielahamar
31. dec 2017

Nezapojim sa do temy ockovanie, ale to znamena, ze sa nebude chodit do nakupnych centier, na det.ihriska, na akcie, proste nikde? Kedze vsade nieco hrozi a o skolke a skole ani nehovorim

majloo
31. dec 2017

V Sikmej ulicke jeden taky pediater ordinuje..

shiny_finy
autor
1. jan 2018

@suzie.h ahoj, mozes mi teda poradit ktora lekarka to bola? nechcem s novorodencom do cakarne plnej neockovanych deti:( poradis mi pls? dakujem

shiny_finy
autor
1. jan 2018

@danielahamar Samozrejme ze bude chodit vsade ale az PO druhej davke hexavakciny. Pred aspon druhou davkou hexavakciny bude doma a v parku nacerstvom vzduchu, aby sa u lekara alebo kdekolvek inkde nestretaval s neockovanymi detmi. Narozdiel od vacsiny z vas nebudem hodnotit rozhodnutie ockovat/neockovat. Kazdy mame svoje dieta a svoje rozhodnutie. Dieta sa neockuje prvy den, ale prvy krat az po 4 tyzdnoch a dovtedy (za tie 4 prve tyzdne) musi chodit k lekarovi - a prave tam nechcem stretavat neockovane deti. Preto hladam lekara/lekarku, ktoryneockovanie neakceptuje...je to logicke znizovanie rizika 🙂

shiny_finy
autor
1. jan 2018

@majloo Mozes mi pls poradit ktory to je? Poznas ho? Dakujem

belllinka
1. jan 2018

@shiny_finy Ved aj ty tam prides s neockovanym dietatom, tak o co ti ide? A kym ti ho zaockuje, tak prejdu minimalne 3 mesiace, MMR ku dostane az v 1,5roku.... To budes chodit do cakarne a ohrozovat tam ine deti tym svojim neockovanym? 😂😂😂

evittam
1. jan 2018

@shiny_finy A očkovanych sa nebojís? Myslis,ze tie tvoje dieta nemôžu nakazit?

evittam
1. jan 2018

@shiny_finy Btw.v BA sa ockuju 4.tyzdnove deti?🤔

belllinka
1. jan 2018

@shiny_finy hexa sa ockuje v tyzdnoch? To je nejaka novinka 🙂 A ozaj, ty, aj ostatny ludia v okoli tvojho dietata su preockovani?

shiny_finy
autor
1. jan 2018

@soldi Precitaj si vsetky reakcie na moju otazku a uvidis ake mizive percento je dobrovolne neockovanych 🙂

loginexistuje
1. jan 2018

@shiny_finy ved si pozri statistiky drviva vacsina deti je ockovanuch a drviva vacsina pediàtrov ockovanie podporuje
Teda vyber si podla lokakity a hodnoteni na nete

Tvoje dieta sa bude stretavat s neockovanymi uz napr aj v porodnici lebo nemozes ziadat aby ta osetrovali a boli pri tebe len ludia s ockostatusom dnes su uz ine ocko nez davali nam a aj tvoje dieta bude v istom case neockovane lebo existuje take co sa vola ockovaci kalendar

Nechapem co vobec riesis proste ockuj a hotovo tak ako ockuje vacsin rodicov

Ja mam obe deti ockovane u syna bol posun ocko planu mal problemy ked lekari povolili bol doockovany a co je na tom ? Ja by som vola trochu pokornejsia v tvojom pripade a rezolutnych vyhlaseniach lebo ako sa vravi odriekaneho najvacsi kus

shiny_finy
autor
1. jan 2018

@stastenka42 Prosim ta poradis mi ktora to je? Dakujem 🙂

evittam
1. jan 2018

@shiny_finy Tak potom aky mas konkretne problém?

mandala77
1. jan 2018

@shiny_finy chúďa Tvoje dieťa

shiny_finy
autor
1. jan 2018

@comedywoman Procare som zvazovala kedze som sama klientkou ale prijima uz len jedna pediatricka a ta akceptuje cokolvek.. Plus spolocne vytahy, chodby a cesta cez nakupne centrum ma odradili. Ale dakujem.

shiny_finy
autor
1. jan 2018

@comedywoman Dakujem! Velka pravda. Neviem naco reaguju na otazku, ked ju nevedia/nechcu zodpovedat.

michaelkanr
1. jan 2018

Ja neviem co to vyvolava take burlive reakcie. Ked sa tu matky vypytuju na pediatrov, ktori su tolerantni voci neockovaniu, tak je to ok ale ked to niekto otoci, zrazu je problem. Podla mna je to uplne legitimna poziadavka.
Ale neporadim, kedze nie som z ba.

shiny_finy
autor
1. jan 2018

Ste na zaplakanie. Slusne som sa opytala na radu. Nekomentujem, nehodnotim a neznevazujem vase antivax rozhodnutia aj ked mam na ne svoj nazor. Po dvoch stranach odpovedi nemam ani jedine meno lekara na ktoreho som sa pytala, ale zato mam nespocet urazok. Dakujem. Zamyslite sa nad sebou.