Pediater(ička) Košice. Poraďte niekoho

misha666
31. jan 2009

Ahojte... chcela by som sa opýtať či mi neviete poradiť nejakeho dobreho detskeho lekara v Košiciach. dakujem za kazdu odpoved. 🙂

luciaanna
29. apr 2010

Ahoj. Takže máš serklaž, ja som mala pesar, čo je tá horšia alternatíva. Ale to potom tiež znamená, že by si mala rodiť ľahšie a možno aj rýchlejšie 🙂 . Nie som si istá, ale myslím,že sa to robí tak, že ti ten steh vyberú a bábo má voľnú cestu.
Prednosta je ešte stále Ostro? Myslím, že v dnešnej dobe je lepšie, ak máš niekoho "vybaveného", hlavne v prípade, ak nejde všetko "ukážkovo". Čo sa týka vyvolávačiek....tak tie sa už pomaly stávajú samozrejmosťou, čo nie je práve najšťastnejšie, ja som teda proti, tiež som za, aby sa bábo narodilo vtedy, keď je na to pripravené, avšak niekedy je to nevyhnutnosť.
Keď už bábu v brušku nie je najlepšie, ak mu tam niečo chýba, alebo naopak, problém má mamina....A tiež sú ženy, ktorým by sa pôrod iným spôsobom nerozbehol, takže "vďaka bohu aj za vyvolávačky" 🙂 .
A či dajú vyvolávačku tebe? Tak to posúdiť neviem, všetko závisí od USG, od nálezu pri gyn. vyšetrení, na koľko si už otvorená, ako je na tom krčok, od toho, kedy máš druhý termín....,ale väčšinou to chodí tak, že ak máš vybaveného lekára, tak ten by ťa nemal tam nechať ležať neviem koľko dní...
Keď som ležala v nem. (ja som rodila v novej), dievčatá, ktoré už boli v termíne a prijali ich, boli tam niektoré deň, iné tri dni, maximálne asi týždeň. No boli aj také, ktorým vyvolávačku dávali opakovane, pretože nezabrala, takže aj to sa stáva, že to nevyjde na prvýkrát. Potom zvyknu deň, dva počkať a ak sa bábu nechce, vyvolávačku zopakujú.
Ale ak by si tam aj pár dni ostala, aspoň si obkukáš "terén", zistíš, ako to tam chodí, možno si nájdeš nejakú kámošku, s ktorou si budeš rozumieť a ostanete v kontakte aj po pôrode....
Ja viem, mne sa to hovorí, keď som už aj zabudla, ako to chodí, ale aj ja som sa strašne bála (o to horšie, že tam pracujem), ale keď to už prišlo, naozaj nebol čas na strach, proste už iba myslíš na bábo, aby sa "cestou von" malo dobre, takže dýchať, dýchať, aby malo dosť kyslíka a počúvať pokyny personálu. Ja by som bez pôrodnej asistentky bola asi stratená, tá ma doslovne zachránila, pretože mňa zachvátila panika z toho, ako rýchlo to ide (hanba, nehanba), ale potom som už iba počúvala a robila to, čo mi hovorila a šlo to.... 🙂
Vidíš, a už je to rok.... 😉

krempka
29. apr 2010

Ahoj🙂 . Ano mam serklaz a stehy, teda len uzlik mi odstrihli v 38tt. A ano prednosta je Ostro. On mi urobil serklaz v 13tt co sa niektorym gynekologom nepacilo, ale poviem ti, ze moja Simonka ma zacala kopat v 16tt a bola dolu nozkami, tak ma kopkala presne do jazvy, az to stipalo, takze ja som bola stastna prestastna, ze som zasita. Mala som vacsi pocit istoty. Mozno sa to teraz nerobi v prvom trimestri, ale on urcite vedel, co robi 🙂 a som mu za to vdacna.. Inak ja druhy termin nemam, co je mi cudne, ale nikto mi druhy nevypocitatl, mozno az potom ak neporodim v prvom. A ako je to s porodnou asistentkou? Tu si si vybavovala sama alebo oni pracuju v nemocnici a su pri kazdom porode? A este by ma zaujimalo ako dlho sa zena cisti, teda ci krvaca cele sestonedelie a ake je to silne? lebo to sa neviem nikde docitat...

luciaanna
29. apr 2010

Čauko.
Pôrodná asistentka je každá sestra, ktorá pracuje na pôrodnom sále, záleží, na ktorú natrafíš 🙂 , ktorá má práve službu, ja som mala šťastie 😉.
Po pôrode som krvácala asi 7 týždňov, ale určite je to individuálne. Preto aj na kontrolu som nešla presne 6 týždňov po pôrode, ale neskôr. Určite si do nemocnice zober dobrú zásobu vložiek (kupovala som v zdravotn. potrebách), aspoň 3 - 4 balíčky, ja som teda krvácala hodne. Asi po týždni sa to ustálilo.
Ak by si sa ešte niečo chcela opýtať, kľudne, rada odpíšem, ale skôr mi napíš do IP, nemusí to tu čítať každý 😀.

impka
22. máj 2010

Ahojte zienky! Snazime sa v tychto dnoch vybrat pediatricku pre nase ocakavane dieta a nevieme sa rozhodnut medzi dvomi pediatrickami.
Prosim vas, ak s nimi niekto mate skusenosti, mohli by ste sa s nami o ne podelit?
Jedna sa o MUDr.Nemethyovu (furca) a MUDr. Nemcokovu (stare mesto).
A este sme poculi o MUDr.Vargovej (KE-sever), mate u nej niektora dietky?
Dakujeme ya akekolvek prispevky!!!

evca35
22. máj 2010

ahojte,

aj keď bývame na Ťahanovciach, chodíme na Furču k MUDr. Antónyovej už 13 rokov s dcérou a teraz aj so synom. Nedám na ňu dopustiť, kedykoľvek ochotne poradí aj cez telefón, do poradne s bábätkom objednáva, takže nikdy sme sa nestretli s plnou čakárňou chorých starších detí.

a ako som čítala túto tému od začiatku, je tu viacero chvál na ňu.

masina
1. jún 2010

ahojte
my mozeme odporucat dr. miriam salzerovu. obvod c. 6. sedi v novej nemocnici v budove detskej polikliniky.
mne sa paci ze jej mozem kedykolvek zavolat a hlavne napisat mail a na dalsi den mam odpoved. je k nasemu malemu velmi mila aj sestricka je zlata. je to mlada lekarka a ma moderne nazory na starostlivost o babo. to sa mi u nej tiez paci.
maly ma len 4 mesiace ale sme zatial spokojni.
ambulancia@salzer.sk 0918840681

usiko
25. júl 2010

Ahojte dievcata, neviete ci Mudr. Salzerova ma CRP? zvazujem, ze nase dietatko by sme mohli prihlasit k nej, ale toto by mi pomohlo..dakujem....

celestina
25. júl 2010

@usiko má CRP. Ja mám u nej obe dcérky a som nadmieru spokojná 🙂 .

usiko
26. júl 2010

@celestina Super, takze asi ona vyhrala...a este jedna vec- zajednava sa este pred porodom? a ako to chodi? napisem jej mail, alebo sa isem porozpravat osobne, alebo ako?

celestina
26. júl 2010

@usiko Stačí jej zavolať a ona sa s tebou dohodne. Na prvú návštevu po prepustení z pôrodnice zvykne chodiť domou. Len jej zavolaj, či ju môžeš nahlásiť v pôrodnici ako lekárku.

usiko
27. júl 2010

@celestina dakujemmmm 🙂

mytos1
17. aug 2010

@luciauk Nam praveze Trebisovska nevyhovuje velmi,kym jej nepovieme co dietatu je a co mu treba tak akoby bola mimo. 😖

luciauk
26. aug 2010

mytos1, to ma mrzí, lebo ja mám práveže pri nej konečne pocit, že konečne som našla obvodnú lekárku, čo vie, čo robí. teraz ju vidíme tak 1x do roka, ale aj tak... dúfam, že si nájdete lekárku, ktorá bude vyhovovať vám 😉

bombula
26. aug 2010

@usiko
@luciauk vrele odporucam dr. salzerovu, je uuzasna a aj jej sestricka.

bombula
26. aug 2010

@mytos1 pardon malo to ist asi hlavne tebe. takze to co som uz vyssie napisala.

usiko
26. aug 2010

nooo, ka uz som sa s mudr salzerovou kontaktovala mailom a dohodla,ze je nahlasim a aj cez mail mi prisla velmi faj.......takze ja som zatial spokojna.....

ica9
31. aug 2010

tiez mozeme vrele odporucit Dr Salzerovu. Aj sestricka je perfektna 🙂

mireag
8. sep 2010

Ahojte, viete mi niekoho odporucit na KVP? Zvazujeme aj ProCare, ale kedze sa tam platia riadne palky, chcela by som najprv zistit, ci sa najde kvalitny a mily pediater bez cakania aj v poliklinike. Maly ma nalez na oblickach, takze bude nutne pravidelne sledovat moc a budem tam musiet chodievat castejsie, cize chcem niekoho dobreho a ustretoveho. Dakujem. 🙂

mireag
9. sep 2010

Nikto nic? Dufam, ze sa ozvete niektora "od nas." 🙂

viki81
30. jan 2011

Ahojte, vie mi niekto poradit dobru pediatricku na Juhu? Citala som Vase prispevnky o dr. Dzunkovej, aku mate skusenost s nou? Dakujem za odpovede

flakara
11. feb 2011

@viki81
Nerobíme síce na Juhu, ale na Ťahanovciach, nová veľmi pekná ambulancia pre detičky. Doktorka Frolová má 2 atestácie a veľa rokov praxe.
Robíme CRP, a dokonca aj vyšetrenie Streptococca pyogenes na počkanie - výter z hrdielka na určenie faryngitidy, netreba čakať na výsledky niekoľko dní.Už teraz máme nahlásené mamičky, kt. sa dieťatka ešte len narodia. 🙂

lubka2886
11. feb 2011

Ahoj, my chodíme k MUDr. Tamare Dupkalovej (polikninika Východ) a sme s nou nanajvíš spokojný ku nej som chodila aj ja a teraz moje dcerky.

mamuriama
21. feb 2011

My sme s dcérou chodili na SNP do novej ńemocnice k PANI dokrorke Koľadovej. Po tom ako sa rozhodla ísť do dôchodku zobrala jej ambulanciu dok. SALZEROVA ale vyhýbajte sa jej ako viete
Voláme ju trifedová doktorka. Koľko krát tam prídeme to je jedno či s kašľom či so sopľami pozná len trifed a sinupret. V čakárni najprv berie len známych a ty si čakaj koľko chceš. Dieťa popočúvať je nad jej sily pozrie do hrdla a to je všetko. Výtery ani nevie čo je to.......ja som z nej na nervy KATASTROFA:::

usiko
21. feb 2011

@mamuriama ahoj, no neverim ze vravis o salzerovej.....my k nej chodime a je fajn...spokojni sme......mala ju ma rada, lebo sa k nej velmi fajno spravaju.......

usiko
21. feb 2011

@mamuriama ...sak ale ked sa ti nepaci,tak preco ju nezmenis alebo preco si od nej nevypytas vymenny listok na ORL? ja by som tak spravila......

mamuriama
27. feb 2011

ano ja nehovorím o tom, že pani doktorka sa nevie usmiať áno to vie aj sa milo tvári, ale tu ide nie ho úsmev od ucha k uchu ale o odbornosť. Môže byť sladká ako med ale to dieťaťu nepomôže. Už sa vážne zamýšľam nad zmenou. Doktorka Gregová tak mi dali typ. Viete niečo o nej?

petronelina
14. mar 2011

@mamuriama
chod samozrejme kam chces. ale aj tak neverim tomu co vravis.Dr.Salzerovu mame aj my.a urobi co treba.CRP je kedykovek, a vyter ak je to potrebne.asi netusis ze su fakt doktori ktori nerobia nic a deti zjedia do roka aj 8-12 antibiotik.

abika26
12. apr 2011

Ahojte mamicky,chcem sa opytat na spominanu doktorku antonyovu z furce-ste s nou spokojne?pride na 1. vysetrenie aj k nam domov?a je to nejaka mladsia lekarka alebo skor starsia a skusenejsia?a co sestricka v ambulancii je mila?dakujem za odpovede 😉

minewka
17. apr 2011

@abika26

Ahoj, Dr. Antonyova je super...mám ju hrozne rada, je to staršia pani doktorka, skúsená..
Aj sestrička je milá...

Chodila som k nej od narodenia ja a teraz som k nej prihlásila malú.

Prišla po narodení prcka k nám domov...