Pedopsychiater pre autistu

20. jún 2021

Prosím neviete niekto o dobrom pedopsychiatrovi? Kľudne aj súkromník kde sa všetko hradí...
Ako rodičia sme už úplne zúfalí. Dieťa 11r. má autizmus, komunikácia je s ním ťažšia a naša pedopsychiatrička Mudr. Bullová mi povedala že ona nemá čo predpísať dieťaťu, aby som dieťa dala do ústavu... Zostala som v šoku. Len som sa jej opýtala čo už len s tým dieťaťom budú robiť v ústave, či sa tam zrazu lieky pre dieťa nájdu. Odpovedala mi urazene že ona nevie, vraj ona v ústave nie je psychiater. Neviete poradiť?
Dieťa neplánujeme dať do ústavu aj keď život je ozaj ťažký...

c_est_la_vie
20. jún 2021

Žiaľ nemám pre teba radu, ale chcem ťa povzbudiť. Určite si super mamina, ktorá ľúbi svoje dieťa a páči sa mi, ako zaňho bojujes. Pevne verím že dieťa, hoci špeciálne a náročné, tvoju lásku vníma a opätuje svojim spôsobom.
Drž sa 👍

kubkovamama
21. jún 2021

Ahoj.Neviem odkial si,u nas v TN je dr.Kvasnicka,vyhlaseny detský psychiater.Alebo vo FNsP Dobiášová..ale o nej neviem žiadne pozitiv alebo negatívne ohlasy.A vasa terajsia psychiatricka je uz dufam ex.Pokiaľ zvládaš starostlivosť doma a vlastne sama citis co je pre tvoje dieta spravne mala by ta v tom podporit a nie tresnut, ze dieta do ustavu.Dobry pedopsychiater je oporou aj pre rodiča.Drzim palce

pribinak
21. jún 2021

Poznáš centrum Andreas? Skús ich kontaktovať. Možno poradia koho. A mohli by pomôcť aj s terapiou a s komunikáciou

kacena4
21. jún 2021

nepises lokalitu, ale v senci je velmi dobra pedopsychiatricka ktora ma skusenosti aj s tazkymi formami autizmu (viem z vlastnej skusenosti) (najdes ju pod medinet - harsanyiova ci ako sa pise) a tiez poradim, v com je iny ustav... v tom, ze tam ma dieta na 100% rovnaky rezim, ktory prave taketo dieta potrebuje co doma nikdy nebude mat. obcas si treba uvedomit, ze to nerobis preto, aby si sa zbavila dietata, ale aby si mu pomohla skludnit sa a nastavit sa na rezim.... drzim palceky

loginexistuje
21. jún 2021

skus aspon denny stacionar ja tiez odporucam Mudr Harsanyovu zo Senca ale teda tak ako ti pisu vyssie v zariadeniach je rutina stabilita pre dieta a znamena to oddych a ulavu pre teba nevylucovala by som najma ak sa blizi puberta

lenevavrova
21. apr 2022

Toto presne ,prosim napiš mi na fb- vavrova lenka lea .. rada by som sa tiež poradila, kam nakoniec isť..žiadny ustav,len cez moju mrtvolu

lenevavrova
21. apr 2022

@kacena4 neexistuje ,doma sme nastavili režim a ide to !!!!

kacena4
21. apr 2022

@lenevavrova co neexistuje... to ze ty svojmu doma nastavis rezim neznamena ze u ineho autistu to funguje. je tam vela premennych ktore dieta dokazu rozhodit napr. surodenci...

slavka1307
6. sep 2022

Mudr. Guttenova, Zvolen

bboossoorka
22. apr 2024

Pani Bullova mňa veľmi sklamala.Isla som tam s dieťaťom ktoré sa iba nezaradili v škôlke.Vies čo mu popísala.Atipicky autizmus hiperkinetika mentálna retardacia.Vraj nieje samostatný.Plienky nemá od dvoch rokov už aj reč je sto a jedna naje sa sám umyje zúbky sám sa okupe.Ona napísala že potrebuje stopercentnú starostlivosť.Za mňa ako doktor sklamala na plnej čiare.Hladaj ďalej asi si už aj našla a prajem všetko dobre