Poraďte pediatra v Prešove

stefi
21. feb 2008

chcela by som poprosiť o typ na dobrého pediatra/ku v Prešove .ČAkáme babetko a zatiaľ nikoho nepoznám.Ďakujem

drobcek2007
22. feb 2008

stefi ip 😉

julie6
22. feb 2008

ahoj,ja som sice od Presova,chodim k nam na dedine,ale kamoska mi vravela ze na Kupelnej je nejaka dobra lekarka, ze si ju chvalia, takze nieviem, neradim na isto,len z pocutia

alcapalca
22. feb 2008

stefi, ja som spokojna s nasou detskou lekarkou velmi, ale chcem ti poradit, aby si skor hladala vhodnu lekarku blizko tvojho bydliska, pretoze mne sa velakrat stalo, ze som nemohla prist s detmi do ambulancie, hlavne tie prve mesiace po narodeni, a tak lekarka stale bez problemov prisla k nam domov, musim poklopat

svenka
29. jan 2009

Ahojte, poprosim vsetky mamicky z PO a okolia, ku ktoremu padiatrovi/pediatricke chodia a ako su spokojne... Dakujem za vsetky odpovede.

ivana82
29. jan 2009

Ja chodim s nasim malickym k Dr. Poradovej, ktora ma ordinaciu na Sekcove v Opale, ako je kadernictvo a dolava...daj si vsak pozor, su tam dve... Ona sluzi aj na novorodeneckom oddeleni v starej porodnici, ja som si ju preto vybrala, je mlada a velmi ma svoju pracu rada. Ma aj dobru sestricku, obe su prijemne, mam pocit, ze lekarka svoju pracu miluje a ma rada aj deti, maly pri nej malokedy place ... Stastny vyber

PS - najlepsie je vsak vybrat si lekarku blizko svojho bydliska, aby ste to nemali daleko...

Ak chces, blizsie info a kontakt na lekarku ti poslem do IP...

tina_
29. jan 2009

Rozhodne Dr. Poradova, my mame malu predcasne narodenu, spoznala som ju este na JIS-ke...
Pri prvej dcere sme stastie na lekarky nemali, mozem ti poslat IP, jedna bola v MUČO, druha na Železničiarskej...

Ked sme pri tejto teme, vie niekto VOBEC o nejakej lekarke, ktora my mala trosku hm- "otvorenejsi" pristup k teme "ockovanie"?
Ale to len tak na okraj...nechcem provokovat... 😀

ivana82
29. jan 2009

Tina, myslis, ze Dr.Poradova nema otvoreny pristup k teme ockovanie? Ako myslis "otvorenejsi" pristup? Chces nejake ockovanie odmietnut alebo mas malo informacii od lekarky? Ja tiez nechcem provokovat, len sa pytam...
🙂

katka.m
29. jan 2009

Ja chodím k Dr. Poradovej s oboma synmi a som veeeeľmi spokojná. Nepchá ATB hneď ako prídeš, je k detičkám milá a ako povedala Ivana, miluje svoju prácu. Kvôli nám raz prišla do ordinácie v nedeľu(mali sme stafylokoka aurea a dostali sme horúčky). A k tým očkovaniam, myslím, že je "najotvorenejšia"zo všetkých lekárov, ktorých poznám 😀 Okrem toho, že slúži aj na novorodeneckom, berie aj pohotovosť a vyučuje na strednej zdravotnej škole, tak že myslím, že je šikulka.

tina_
29. jan 2009

no, ja si Dr. Poradovu nadovšetko važim, je fakt uzasna, chodime k nej uz aj so starsou dcerou, ta je z nej nadšena, všade hovori aku ma milu a dobru a PEKNU pani doktorku... 😀
Co sa tyka nasej malej, nemozem povedat ani pol slova, taky pristup som uz ZIADNEHO lekara, nielen pediatra, nezazila, fakt je velmi zlata, a urcite odbornicka, to sa musi nechat, aj pristup komunikacia s rodicom, vsetko...
...okrem temy ockovanie...
Mala je narodena predcasne, takze zatial nebola ockovana, a hovorila, ze budeme ockovat, ked bude mat 5 kg, nemala ani kilo ked sa narodila...
Chcela som vsak to povinne ockovanie posunut este na neskor, pretoze si myslim, ze kym nie je neurologicky uplne ok, tak by som nerada riskovala, a nacitala som medzitym toho dost (nie v zmysle, ze nejaka mamka na pieskovisku alebo na koniku povedala...) a iste rizika tu naozaj su. Nie som proti ockovaniu, ale zastavam nazor, ze by sa k tomu malo pristupovat individualne, navyse starsia dcera ma poruchy imunity, je velka astmaticka a alergik, a v takych pripadoch napr. moze byt ocko aj kontraindikovane, ale do 3 rokov sa imunita este len vyvija, takze to teraz ani nemame sancu zistit...
Proste, akonahle doslo na temu posun, tak som mala pocit, ze hovorim s inym clovekom ☹ ☹ ☹ , bolo mi to velmi luto, doma som sa dobre nerozrevala, lebo taky striktny postoj som teda u nej necakala, mala som pocit, akoby som bola nejaky asocial, alebo co, ked chcem ockovanie len oddialit...
Hepatitidu B vsak urcite ockovat nechcem, ani MMR (ale to je vec nazoru, trvalo mi velmi dlho, kym som sa rozhodla, ak MMR, tak len jednotlive zlozky, nie celu naraz).

tina_
29. jan 2009

Na druhej strane, musime si uvedomit, ze aj ona ako lekarka je v tomto nasom slovenskom kruhu byrokracie, ako lekar musi tiez vypisovat dobludu statistik a hlasenie, tiez je pod tlakom hygieny a ktovie koho este, takze z tejto stranky ju aj chapem, ze si nechce robit problemy...

svenka
29. jan 2009

ani ja nie som velmi zastanca ockovani... ale je to ako boj s veternymi mlynmi... vsetko ma svoje pre a proti, vyhody a nevyhody... ale na SR je to zatial tak, ze vsetko hovori skor za to ockovanie...

katka.m
30. jan 2009

tina: ja jej jednoducho poviem, že dnes očkovať nechcem, lebo preto. Vždy to akceptuje. Aj Prevenar sme pichali neskôr a nie spolu s povinnou. Prvú povinnú sme dali až na 5.mesiac. Možno chce to očkovanie tak ako hovorí z nejakého dôvodu. Možno tým, že tvoja dcérka sa narodila skôr je rizikovejšia alebo niečo také.

tina_
30. jan 2009

mozno mas pravdu katka,
je pravda, ze v ordinacii nie je zase vela casu na debaty, ani by som si to nedovolila, ked viem, ze vonku cakaju maminy s chorymi detmi...
Co sa tyka rizik, urcite tu su, i ked, pravdupovediac, TBC mozes chytit pri kontakte s vyslovene chorym clovekom na TBC ( co si myslim, ze by nemala tak skoro, ak vobec, prist do kontaktu), tetanus, kym nelozi, tiez sa nema kde tak poranit, zeby mala hlboku a nevydezinfikovanu ranu, zaskrt - hm, to neviem, ale co som citala statistiky na Ustave hygieny a zdravia v PO, tak v celom kraji uz nebol ani jeden pripad zopar rokov,...rovnako cierny kasel. Pneumokoky su svinstvo, to viem, ale tiez v Prevenare je len 7 typov, a inak ich je 90 serotypov, navyse ak porovnam SK s Nemeckom, kde robili studiu, tak tych 7 typov sposobuje len minimum pneumokok. ochoreni, Prevenar bol spraveny na americke pomery... Skoda, ze nespravia pneumokok. vakcinu na nase - europske pomery... 😖

medyna
30. jún 2010

ahojte, chodi tu este niekto z PO?
Chcem sa opytat, ci niekto poznate, pripadne, aky mate nazor na pediatricku Dr. Jurigovu zo Zelezniciarskej ulice.
Zvazujem, kam nahlasit svoje babatko a ona je, co sa tyka vzdialenosti, najblizsie pri nasom byte.....

mayusik
30. jún 2010

ahoj. nepomôžem Ti ☹ Dr. Jurigovu nepoznám. My máme Dr. Balažovú na poliklinike na sekčove a som s nou maximálne spokojná, je fakt dobra a velmi milá, aj sestricka je fajn.

pegie
1. júl 2010

@medyna cau som z PO ale uz tam nebyvam a zhou okolnosti nedaleko tej ulice som byvala. moje dve kamosky ku nej chodia a su spokojne, tak neviem

ivkaivka
3. júl 2010

Aj my chodime k Balazovej, je fakt super, len niekedy treba dost dlho cakat, ale to bude asi tou pedantnostou. my ked sme pri nej, tak kartu otaca poriadne dozadu, aby pozrela co uz mala uzivala a tak...mozem ju len odporucat

medyna
4. júl 2010

@pegie diky, pegie, a myslis du Dr. Jurigovu, ci Dr. Balazovu,o ktorej pisu baby? 🙂

pegie
4. júl 2010

@medyna myslim tu Dr. Jurigovu a ta je aj blizsie pre Teba ako si spominala

anya01
9. júl 2010

Dr. Jurigovú môžem len odporúčiť, je to zlatá doktorka, velmi mudra a príjemná, nikdy vás neodbije, poradí, vypočuje, sestrička je tiež zlatá.

medyna
11. júl 2010

diky 😉

jkadankova
11. júl 2010

@medyna my chodime k p. Dr. Jurigovej na Zelezničiarskej, chodíme tam zatial pol roka a som spokojna. Velmi mila doktorka, ochotna. Na očkovanie nam povedala, ze je to nasa vec, ale ze nas musi nahlasit. Prostredie v ambulancii aj cakarni je utulne, plne hraciek. Co pozorujem vacsie deti, vzdy sa zahraju a nesedia stresovane. Odporucam ju, aj ja som sa k nej dostala na zaklade dvoch odporucani. Na den deti organizuje v Kolmanke pre deti akcie.

medyna
12. júl 2010

@jkadankova dakujem za info, ja som viac menej uz rozhodnuta, len som chcela nejake info, aby ta lekarka nebola "uplne zla" 😉

bouny
23. máj 2011

ahojte, poznate dr. Dzivu na Poliklinike Sekcov?

alex000
22. aug 2011

Ahojte, prosim viete mi napisat svoje skusenosti ohlaodm pediatrov na Sekcove..? Ja zvazujem medzi dr. Mroauhovou, dr. Blazom, dr. Bodnarovou..Viete mi poradit? dakujem vam

zvonkohra
28. aug 2011

@alex000 ahoj ja chodim s dcerkou k dr balazovi je sice mlady ale je fajn..len sa musis pytat chodime k nemu od januara lebo akurat tam nastupil a boli sme uz u nho viac krat a mne sa pozdava aj ako odbornik 🙂

katka.m
29. aug 2011

@alex000 dr. Bodnárová už neordinuje, ambulanciu prebrala dr.Poradová

bouny
29. aug 2011

@alex000 my chodime uz 2mesice k dr.balazovi a sme moc spokojeni. nejvic mi vyhovuje,za sestricce muzu zavolat i o pul dvanacte v noci, je ochotna poradit...proste celkove lidsky i odborny pristup. dostala sem na neho tipa od sestricky, ktera praxovala na detskem oddeleni v nemocnici v dobe, kdy tam balay delal /tak sem si rikala, ze nakej ten odbornik bude a ma navic 3rocni dcerku,takze vi, co je to mit deti.

zvonkohra
30. aug 2011

@bouny presne ja si zo sestrickou tykam pozna ma od malicka mala 😀

asteraki1
13. dec 2011

Chcem sa spytať,viete mi niekto odporučiť detsku lekarku na Sekčove v poliklinike?