Poraďte pediatra v Trenčíne, ktorý akceptuje neočkovanie

mirkatn
23. apr 2013

ahojte,
zakladam tuto diskusiu nakolko by ma zaujimalo akeho detskeho lekara-pediatra v TN navstevujete a aky postoj mal k tomu ked ste odmietli ockovanie. My pravdepodobne male ockovat nedame, chcem vediet co mozem od lekarov v TN cakat.... Dakujem 🙂

lucta05
23. apr 2013

Ahoj my sme u dr. Gavendu a mam obidve deti povinne zaockovane a nemame ziadny problem aj ked sme sa bavili s nim o nezaockovani tak nerobil ziadny problem ale nakoniec sme dali očkovat.

mirka1308
23. apr 2013

a nebolo by pre teba jednoduchšie priamo sa spýtať svojho pediatra ako takéto dačo rieši?? Veď o očkovaní-neočkovaní je neskutočne veľa diskusií 😕 😕

adsumus
23. apr 2013

Prispievam, aj ked moj postoj je jasný, dieťa som po dlhom zvažovaní dala zaočkovať. Na názor lekárky sa opýtaj tej svojej, ja som sa nepýtala. V podstate, ak necheš očkovať tak ti môže byť jedno, čo ti na to lekár povie, pretože okrem homeopatov ti to asi nikto neodsúhlasí, zo zákona majú povinnosť o tom informovať príslušné úrady, ktoré odmietačov evidujú a v zmylse momentálne platnej legislatívy dostaneš nejakú pokutu, to je všetko.

adka1978
23. apr 2013

keby som o očkovaní vedela pred rokmi čo viem teraz , nikdy by som svoje deti nedala očkovať. Aj pokutu zaplatím radšej.

marianna34
23. apr 2013

Ja mam doktorku Menhertovu ,sama som zvedava čo mi teraz povie,lebo nedam očkovanie mmr..a keby som vedela čo viem teraz nedam ani tie 3 vakciny pred tym ☹ a ked bude problem zoberiem kartu a pojdem ku Gavendovi

petkakv
23. apr 2013

Ahojte, nas pri dalsej poradni caka aj prve ockovanie, trosicku mam strach ako na to malicky moj zareaguje. ockovat budeme len o tom nemam vela info, kedsom sa doktora pytala, ci pred ockovanim robia nejake vysetrenia detom ci su zdrave a zvladnu vakcinu, mi povedal ze nie ze sa nemam znepokojovat a nemam citat negativne clanky. Co sa vlastne ide ako prve ockovat, docitala som sa ,ze toto: difteria, tetanus, hepatitida b, detska obrna, pneumokokove invazivne ochorenie. To vsetko mu daju ako jednu davku?dakujem za info baby

mirka1308
23. apr 2013

@petkakv sú to dve injekcie, pichajú do oboch nožičiek a potom sa ide ešte 2x na preočkovanie. Pre istotu si kúp Nurofen sirup a octanovú masť, ktorú keď prídete domov dáš malému v hrubšej vrstve na nôžku a prekry štvorcom gázy a prelep. To mu bude nôžku chladiť, aby ho to nebolelo. http://www.sprievodcaockovanim.sk/povinne-ockov... toto je prehľad povinných očkovaní

petkakv
24. apr 2013

@mirka1308 vdaka za info, radsej kupim hoci mame lekaren 20krokov od bytu co je fajn. Octanovu mast?to nie je ta smradlava masticka na uzliny? Je na to dobra nie radsej fastum gel alebo take cosi chladive? Ale urcite si poradit necham, a vy uz mqte po ockovani, aj bol cely den nekludny alebo placlivy z toho ockovania?

mirka1308
24. apr 2013

@petkakv z toho prvého bol nekludný a v noci zle spinkal, až niekedy o 3ej som mu dala nurofen sirup a spal až do rána. Ten sirup je aj od bolesti, tak aby si malý pospinkal. Pri druhom a treťom mal zvýšenú teplotu a to som mu hneď večer ako išiel spať dala sirup. Inak bol celý deň viac-menej zavesený na mne a ešte aj na druhý deň. To už nemal teploty, ale nožky mal ešte opuchnuté, aj som mu dala octan na ne. Neviem ti poradiť, či dávajú aj fastum gel, ja som dala klasiku, neobsahuje to až tolko chémie(no to presne neviem, len si myslím). Neboj sa, detičky sú v tomto velký bojovníci, ja som sa veľmi bála, keď som išla s malinkým na očkovanie. Prvé dva razy bol docela v pohode, len ako ho pichla sestrička, tak začal plakať a mykať sa 😢 😔 To posledné ako keby vedel, že mu ideme robiť zle, ako sme vošli k doktorke a vyzliekla som ho, spustil rev a prestal až keď sme od nej vyšli 😒 ☹ Našťastie to máme za sebou 😔

monikaaaaa
26. apr 2013

@marianna34 my chodime k menhertovej, odmietli sme mmr a v pohode...nahlasila nas a 27.maja sme pozvany na ruvz...

marianna34
26. apr 2013

@monikaaaaa tak držim palce nech neni velka pokuta!A potom mi daj vediet ake to tam bolo prosim ta 🙂

tomikejt
30. máj 2013

@marianna34 ahoj, aj my mame dr, menhertovu a tiez chcem odmietnut mmr.. mali ste s tym problem alebo to respektovala?

tomikejt
30. máj 2013

@monikaaaaa prosim ta ako to prebiehalo na ruvz?

marianna34
30. máj 2013

@tomikejt ahoj,preložila nam očkovanie na august tak zatial neviem ako to dopadne..ale myslim že to bude rešpektovat..skor mam obavu s tych uradov 😒

monikaaaaa
31. máj 2013

@tomikejt Menhertova je s tymto uplne v pohode..sestricka sa viac angazovala do podpisovania ako samotna dr...ja som im dala svoje vyhlasenie podpisane, samozrejme ma nahlasili, teraz sme boli na RUVZ a tam to tiez prebiehalo v pohode, oni si porozpravali svoje, ja som ich vypocula, pytali sa preco neockujem a to bolo celé. Pokuty nedavajú, spisali "zaznam o prerokovaní pravidelneho povinneho očkovania", ktorý som odmietla podpisat a v pohode sla som domov 🙂

tomikejt
6. jún 2013

@monikaaaaa dnes som sa u Dr. Menhertovej pytala sestricky ze kolko asi mamiciek uz odmietlo u nich mmr.. a ona hovori ze este sme nemali taky pripad 😀

monikaaaaa
7. jún 2013

@tomikejt 😀 😀 😀 to určite...inak mne normalne povedala, ze su aj taky čo odmietaju...asi dostala prikazy uz nehovorit 😀

syrik
7. jún 2013

@petkakv Taká odpoveď lekára, akú Ti dal, by ma určite neuspokojila. Skôr naopak. Chodim s malou k neurologovi - vdaka ockovaniu...co samozrejme ziaden lekar nepotvrdi. Vies, kolko tam chodi malych deti? Skus sa ist pozriet niekde do cakarne detskeho neurologa a potom popremyslaj, preco ich je tam tolko...

petkakv
7. jún 2013

@syrik samozrejme je to vec názoru, takisto sa mamina bojí dieťa zaočkovať ako nezaočkovať, všetko má svoje pre a proti. ale predsa doktor by mal vedieť čo robí, dieťa kompletne vyšetrí a určí či sa dá zaočkovať, tak isto to bolo aj v našom prípade, malého pozrel a skonštatoval, že sa môže očkovať, tak sme aj urobili, troška plačkal ale hned ako sme ho dali vonku do kočíka zaspinkal. samozrejme, aj ja som mala veľký strach čo keby...ale snažila som sa na to nemyslieť. Ja pevne verím a hlavne dúfam, že choručký nebude a že sa nám kadejaké choroby v takomto malom veku vyhnú. Momentálne má malý troška soplíky, čo už z toho som na nervy. A prečo musíte chodiť k neurologovi - ak nechceš odpovedať nemusíš. vždy ma radšej zaujímali názory a info od konkrétnych mamičiek ako od nejakej farmaceutickej firmy, ktorá si aj tak vždy prilepší skóre. jedno očkovanie máme za sebou, druhé preočkovanie nás koncom mesiaca čaká aj to je otázne či bude kedže stále soplíkujeme. vdaka za odpoved

misickab3
7. jún 2013

My máme Meňhertovú. odmietli sme pneumokoky a aj mmr. Nemala problém- snažila sa so mnou o tom rozprávať, argumentovať. nahlásila to, ale boli sme len predvolaní. u nás v tn sa to zatiaľ nepokutuje.

syrik
7. jún 2013

Veď toto je to...doktor ho prezrel...aj moju malú...za 5 minút sme boli vonku aj s očkovacímimi látkami v tele...Malo by sa vyšetrovať podrobnejšie...Je smutné, keď sa očkuje, aj keď je vonku 35 stupňov a taktiež, keď je chrípková sezóna a mamička príde s trojmesačným, zdravým bábom do plnej čakárne na očkovanie...taká je realita...teda aspoň u nás. A predčasne narodené deti sa očkujú v rovnakých termínoch...Je to vec každej mamičky...to je pravda...
Ja som jej dala dve hexy...tretiu som odmietla....a každú ďaľšiu odmietam. Ja som si tiež myslela, že robím dobre. Ale stále som mala taký blbý pocit pred každým očkovaním...a po očkovaní som dva týždne nespala...niektoré mamičky hneď po očkovaní utekajú do kolektívu, na návštevy, ja som malú izolovala týždeň pred a aj po očkovaní. Nikdy nevieš, či v čase očkovania už nie je v nejakej inkubačnej dobe nejakého ochorenia. V čase, keď mala mať tretiu dávku hexy, sme dostali šiestu chorobu. Tak keby ju dám zaočkovať skôr, ako u nej prepukne, asi by sme dopadli katastrofálne.
Ale k veci. Po prvej a aj po druhej dávke sme mali vysoké horúčky. Ale to je vraj bežné. OK. presne na siedmy deň od prvého očkovania, v podstate do nedávnej doby sme mali problém s noštekom...Opuchnutá sliznica, nikto nevie z čoho, prečo, nič nezaberalo...Doslova mi chrapčala niekedy. Ale to je nič. Aj po prvej a aj po druhej dávke sa mi stopla vo vývoji. To, čo robila predtým , prestala, ostala len apaticky ležať. Našťastie, po dvoch týždňoch sa to stratilo. No v 8 mesiacoch mi na poradni doktorka povedala, že sa zastavila vo vývoji na úrovni 6 mesačného dieťaťa a treba neurológa, Vojtovku cvičiť a bla bla...Našťastie, neurológ to tak dramaticky nevidel a v podstate to má šťastný koniec, vyhli sme sa aj Vojtovke, ale má diagnňozu mierna svalová hypotónia. Bola a aj je pozadu oproti iným deťom. Nie o veľa, našťastie, ale je. A nemusela byť. A možno tým neočkovaním ďaľším som ju uchránila, možno by po tretej dávke ostala ležiaca úplne. My sme našťastie dopadli takto. Ale viem o rodinách, kde je to horšie. Moja predtuch ama nesklamala a keď som prišla prvýkrát do čakárne neurológa, otvorili sa mi oči. A to nehovorím o plných onkologických oddeleniach a pod.

1didi
18. aug 2013

Aku pediatricku nakoniec mas? Ja zvazujem ze prejdem do TN pediatrovy

miriamarepova
30. aug 2013

My sme v turnej a od januara nas nikto z uradu nekontaktoval. Asi zjavne pre ten vyhrany spor tej zeny z Nitry zazalovala urad a vyhrala ze pokuty vyberali protizakonne tak to zjavne pozastavili. Neviem ci to neslo este niekam vyssie. Malu sme nezaockovali ani dalsie svoje deti nedam. Skutocne treba si najst cas a pozriet o tom co sa da. Niekto to berie ved co nic sa nestane ved aj my rodicia sme ockovani ale teraz su uplne ine vakciny a skutocne to si uz nechame vo vsetkom diktovat? Nebojme sa a majme vlastne rozumy. A budeme mat zdrave deti a nie astmatikov alergikov a pod.

habdula
2. okt 2013

@syrik sme na ton veľmi podobne

erienka
28. nov 2013

@misickab3 prave mi prislo predvolanie kvoli neockovaniu. Mozes mi prosim ta povedat, co sa tam bude diat? A caka sa tam dlho, kym ma vezmu? Kedze je manzel doobeda v praci, musim tam ist aj s malou....

misickab3
28. nov 2013

@erienka Ahoj...no, ja som tam tiež išla s malou, nejako to zvládla. Ak ti napísali konkrétnu hodinu, tak potom by si učite nemala čakať. Ja som tam šla takto dvakrát a zobrali ma hneď. Takže s tým by si nemala mať problém...
A celé to bolo vo forme normálnej konverzácie, rozhovor, pri ktorom bola prítomná jedna staršia pani, skôr ako prísediaca- tá sa zapájala málo a druhá mladá baba, ktorá to viedla. Pýtali sa na dôvody, prečo sme sa tú a tú vakcínu rozhodli neočkovať a ona potom hovorila riziká, ktoré vyplývajú z toho, že sme ju odmietli. A mnusela som priniesť vyhlásenie, teda dôvody rozhodnutia neočkovať vakcínou xyz, s dátumom a podpisom- musel aj manžel. Ale keď som tam šla prvýkrát, tak som o tom ani nevedela a stačilo to dodatočne poslať na mail. Keby si mala ešte nejaké otázky, píš. Ale nebolo to vôbec nič strašné.

erienka
29. nov 2013

@misickab3 dakujem, este by som sa chcela spytat, ci si mam pripravit nejake argumenty, preco som nedala zatial ockovat. Myslim to tak, ze ci budu chciet, aby som im dala podrobny dovod, preco konkretne ockovanie odmietam alebo ci to bude cele skor len formalita.

misickab3
29. nov 2013

Áno, pýtali sa na dôvody....a snažili sa protiargumentovať. Ale nebolo to nič nepríjemné. Normálny rozhovor, v ktorom má každá strana svoj názor. Oni sa určite snažia ešte takých ľudí, čo sú nerozhodní presvedčiť. Niektoré argumenty ma sž "dojali" 🙂 Hlavne sa mi osvedčilo, že som nešla vôbec nejakou útočnou cestou. Normálne som sa s nimi bavila, a uviedla svoje dôvody. Neriešila som s nimi to, o čom oni nerozhodujú. Samé mi napr. povedali, že oni to jednoducho musia nejako riešiť, a predvolať, aby to nebolo im vytknuté, že to neriešia. Buďme radi, že nie je v Tn zatiaľ žiadna finančná pokuta a že to je len tento "rozhovor"...

jajka78
22. feb 2014

cize gavenda ok? aj daco sa podpisuje? dava hlasenie na ruvz?
@lucta05