Poznáte detského zubára v Bratislave?

lakotovav
6. sep 2009

Mamičky prosím o radu, som z Liptova a hľadám nejakého dobrého detského zubára/ku v Bratislave. Môjmu 2,5 ročnému synovi som našla na predných zúbkoch a aj na stoličkách kazy. Môj zubný lekár, mi povedal, že s ním mám prísť, až keď ho budú zúbky bolieť. Ale to už bude neskoro. Na internete som čítala o liečení zubného kazu ozónom, máte s tým skúsenosti?

felixa
6. sep 2009

Lakotovav, s liecenim kazov ozonom nemam ziadne skusenosti, ale moja starsia dcerka tiez mala kazy na prednych dvoch zubkoch asi ked mala dva roky. Zubarka jej opravila zubky, normalne jej ich akoby doplnila nejakou bielou hmotou a mala na pohlad krasne zubky, nic nebolo vidiet. Takto jej zubky vydrzali, az kym jej nevypadli, len asi raz alebo dvakrat jej to este opravovala, pocas styroch rokov. Zubky ju cely cas vobec neboleli. Rozhodne by tvojmu synovi mal nejaky zubar opravit zubky, lebo tie mliecne zubky drzia miesto pre trvale zubky. Ak by mu zuby vypadli skor, posunul by sa mu potom chrup. A este k tomu by ho pokazene zuby boleli. A, kym zubky nebolia, tak aj vrtanie nie je bolestive.
Bohuzial, len moju zubarku ti uz poradit nemozem.

lakotovav
autor
6. sep 2009

Felixa ďakujem za tvoju skúsenosť. Dúfam, že sa mi podarí násť dobrého zubného lekára pre deti, ktorí malému zúbky opraví bez stresu. U nás je zbytočné takého zubára hľadať, v BA máme svokrovcov, preto skúšam tam. Hádam mi niekto poradí.

kyska
7. sep 2009

tak nasmu pokladiku osetrovali zubky ozonom. Rychla zalezitost ale suma mi vyrazila dych 😖
Dcera mal kaz na hornych hryzakoch od vnutra - 3 x. Prisli sme do ambulancie, vycistili jej zubky, potom osetrili ozonom, nasledne naniesli cosi ako lak aby sa zub zacelil a kaz nepokracoval dalej....
http://www.zzz.sk/?profil=2280

lakotovav
autor
7. sep 2009

Kyska ďakujem. Prosím ťa, koľko má tvoja dcérka rokov a ako to znášala tvoja dcérka. Má lekár pekný prístup k deťom? Náš Ondrík je riadny zlostník, aj pri čistení zúbkov bojuje a teraz máme problém. Môžeš mi napísať koľko oprava zúbkov stála? V Bratislave mám svokrovcom a som rozhodnutá mu to dať opraviť na peniazoch nezáleží, len sa bojím aby náš poklad vôbec otvoril ústa.

dasenka
26. okt 2009

caute babenky! nepoznate nahodou niekto zubara v zilinskom kraji, alebo niekde inde ako v BA, ktory robi s ozonom? chcela by som sama seba a aj moje deti usetrit zbytocnej bolesti 😖

tonicka
27. okt 2009

ahojte, aj mna by to zaujimalo,aj ta suma i ked my mame velikanske kazy na 4 prednych a zatial nam vsetci zubary povedali, ze nechat tak 😕 🙄 , tak uz neviem

beaska
1. nov 2009

Ak mozem poradit, treba detom zubky umyvat hned po prerezani , hlavne mechanicky odstranit povlaky. Treba sa vyvarovat sladkemu instantnemu caju - vysoky obsah cukru. Tak isto nedavat 100 percentne ovocne stavy. A hlavne ak davame mliecko na noc nezabudnut zubky umyt. Aj po kojeni. A co najskor naucit dieta pit z pohara 🙂 Mozno som niekomu poradila, lebo ozon sice proces kazu zastavi no uz zniceny zub nedobuduje. Tak prajem vela trpezlivosti a nervov pri cisteni zubkov 😉

betkavlcekova
3. nov 2009

my ideme k zubarke na prehliadku dnes o 14,00 prvykrat tak uvidime ako to bude maly znasat. drzte nam palceky 🙂

tonicka
5. nov 2009

beaska, my sme vsetko dodrziavali, ani sladke nejedla , pije len cistu vodu , hned sme zubky umyvali , neolizovala som lyzicku, banany nejedla casto... a mala ledva rok a uz mala kazy..

beaska
6. nov 2009

tonicka to mi je luto , mala je asi jedna z mala deti, co ma tau sklovinu. Ale aspon mas ciste svedomie ze si urobila vsetko , nech sa zubky nepokazia. 😎 Tie trvale uz nemusia mat taku sklovinu. Len treba pokracovat v umyvani 😉

kety80
8. nov 2009

ahojte 🙂 nevie niekto potadit dobreho zubara v BA dcerke uz rastu trvale zubky ale ma velku medzierku medzi hornymi zubkami a dr. mi hovorila ze ked zacnu rast trvale tak mam ist k zubarovi a ta medzierka sa nastrihne a nebude ju uz mat tak by som bola rada keby ste mi poradili

barunka
22. nov 2009

ahojte, tiež sa pridávam k tým, čo hľadajú zubára pre dcérku. Hľadám v oblasti senca, galanty a bratislavy. a hlavne nejakého, čo nás aj vezme, lebo k tej, ku ktorej simča patrí podľa trvalého bydliska s ňou ísť nechcem. Jej sa bojím aj ja, a sestričky ešte viac.. to by sme nezvládli.
kazy simi nemá, má krásne zúbky, akurát chcem, aby si už na zubára zvykala, u mojej zubárky zúbky krásne ukáže, len ona detičky neberie..

monicka32
23. nov 2009

ahojte,možem vam poradit zubnu prax -evident na Jadrovej v ružinove .Ja tam chodím zo synom a je tam velmi dobra zubarka a ošetruje deti aj v celkovej narkoze aj v dormicu a je to super.

matak
1. dec 2009

No tato tema, vhodny a dobry zubar pre dieta by ma tiez zaujmala.

Monicka32 prave dnes som sa vratila z Jadrovej s mojimi babami.Nemam ziadne vyhrady, perfektna zubarka, super pristup, uzasne vybavenie. babi to zvladli vzorovo, nato ze boli u zaubara 1x. Ale ked sm isla zaplatit skoro som spadla z noh.Brutalne ceny. Za to ze 2 detom pozrela chrup a urobila 4 rtg snimky som zaplatila 76€. To ze im nasla kazy budeme riesit o tyzden a to som zvedava co potom zaplatim.Ak to do vtedy nezrusim a nenajdem si zubara ktory ma zmluvu s poistovnou.

Ale podla tohto co som si tu precitala asi je lepsie zaplatit ako ist k diletantovy.:(

sasulec
23. apr 2010

Ahojte baby,troska ozivim tuto temu,iked uz do nej dlho nik nenapisal,verim ze sa najde dobra dusa a odpise mi niekto 😔
Viete my niekto poradit kedy je treba ist s dietatom k zubarke? Teda myslim vek,je na to popripade aj nejaky zakon myslim ten,ze ak nepojdem na preventivku tak si buduci rok osetrenie zaplatim,ale od akeho veku dietata sa to rata 😕 Dakujeem

greguska
27. apr 2010

no mňa by tiež potešilo, keby niekto napísal 😅

čo sa preventívky týka, čo som počula, podľa zákona treba chodiť na preventívky už od jedného roka dieťaťa, a to 2x ročne 😒 ale máloktorá zubárka také malé dieťa zoberie 😝

babulina
28. apr 2010

my sme boli u zubarky prvykrat ked mala rok a tristvrte (mala vsak len 4 ci 5zubkov) a lekarka povedala ze kazdeho pol roka mame prist, resp ked pojdeme na vychadzku tak sa mozme kedykolvek zastavit aby si zvykala na prostredie, ale ta polrocna navsteva by mala byt

sasulec
28. apr 2010

ved to,ze ci ma zubarka vezme,teda malu,al 1. prehliadka je skor poucenie o cisteni,asi jej nebudu pozerat chrupiik,heh
teda tak mi povedala kamka kt, uz bola
a to s tou vyhlaskou ze 2x rocne a navyse v 5 mesacnom intervale medzi dvoma prehliadkami tak som to pocula aj ja 😅
Dakujem dievcence
V konecnom dosledku to bude asi len a len na zubarke kedy mi vezme malu 😅 😕 Len som chcela vediet ci zakon poukazuje aj na vek dietata 😕

fibynka
1. okt 2010

@monicka32
Ahoj a kolko stoji take ošetrenie v narkoze?

andika10
16. okt 2010

poprosím, pozná niekto dobrého stomatochirurga , potrebujem isť s dcérou na malí zákrok. ďakujem 🙂

monicka32
23. dec 2010

no teraz som tu dlho nebola ,ale skusim ti poradit aj ked možno už neskro ☹ ,mne maleho vyratavala okolo 150 ečok narkoza a dalej závisý ako a kolko zubkou mu bude ošetrovat .Ja som to nakoniec vzdala lebo sa bojím ho dávat do narkozi a teda naratala som si to asi 200-250 eur za kompletku.Najlepšie je dat si s nou sedenie a približne ti potom povie 😵

anuska74
28. feb 2011

ja oživým tému tiež haldám stomatochirurga pre syna potrebujeme nastrihnúť hornú uzdičku. akurát čo som našla dobré referencie, ibažev Košiciach.

vlasa
28. feb 2011

mudr.Tothova pri dunaji,oproti pristavu je super,ale tiez draha,nema zmluvu s nikym,ale raz za cas clovek zaplati 😉 a hlavne,ze sa jej dcera neboji 😵

habibi78
13. jan 2012

@monicka32 prosim ta mozes mi poslat kontakt na detsku zubarku, co si o nej pisala? Dakujem 😉

kikana
15. jan 2012

Ahojte, ked sa ozivila tema, mozeme odporucit dve detske zubarky v BA, obe robia aj na poistovnu - Dr. Osvaldova v centre (pri Dvoch levoch), ta je trochu lacnejsia, len zas parkovanie ziadna vyhra, a Dr. Borecova na Drienovej (skola zozadu).

habibi78
15. jan 2012

@kikana robia deti aj v narkoze alebo pod nejakym oblbovakom?

kikana
15. jan 2012

To presne neviem do akej mieri, nastastie sme to zatial nepotrebovali, mozem ti zajtra skusit zistit podrobnosti.

habibi78
15. jan 2012

@kikana to by som ti bola velmi vdacna, dakujem 😉

kikana
16. jan 2012

poslala som ti do IP

lumari
6. feb 2012

Ahojte....poznam skveleho nielen detskeho stomatologa.....ide o rodinneho stomatologa, ma moderne vybavenie, v pohode ceny a ludsky pristup, k detom sa sprava velmi milo a dokaze si ziskat ich pristup....dokonca sa za vykony u deti skoro vobec nic neplati 😉 .....viac na www.alfadent.sk