Poznáte detského zubára v Bratislave?

lakotovav
6. sep 2009

Mamičky prosím o radu, som z Liptova a hľadám nejakého dobrého detského zubára/ku v Bratislave. Môjmu 2,5 ročnému synovi som našla na predných zúbkoch a aj na stoličkách kazy. Môj zubný lekár, mi povedal, že s ním mám prísť, až keď ho budú zúbky bolieť. Ale to už bude neskoro. Na internete som čítala o liečení zubného kazu ozónom, máte s tým skúsenosti?

zuza_z_konika
9. nov 2015

@tweety7 @vavrenka ako ste spokojne s Tulekovou? ako su spokoje deti?

moja ma dva kazy, strach zo zubara, nas povedal ze nebude vrtat ked sa mala boji, ze mame prist ked to bude boliet. k tulekovej sme objednane na december.

nechcem meni doktorov hore dole, ale fakt potrebujem aby si mala dala opravit zuby, a podobrom, zubara bude potrebovat, nemoze sa ho bat.

vavrenka
9. nov 2015

@zuza_z_konika dcerka chce chodit iba tam. hovori je- dracikvoa zubarka. vie ju dobre nadavkovat, takze hani si nic nepamata, je vesela, pocas zakroku sa chichoce a silou- mosou sa s nou che rozpravat.
ale prvy krat to bol horor- mala prevrestala cely zakrok, ja spotena, dcerka uplne mimo. len co sme odtial vysli a dormicum prestalo ucinkovat , tak sa ma spytala- a kedy mi podju vrtat ten zubok? a o dva dni sa pytala, ci pojdeme este za dracikovou zubarkou, ze sa jej tam velmi paci 😀, boal este dvakrat na sedacii u nej a dvakrat uplna pohoda ako som pisala vyssie. pozajtra nas caka tretia a posledna sedacia 😉

tweety7
9. nov 2015

@zuza_z_konika my sme velmi spoko, maly sa tam tesi.. Napriek tomu, ze pocas zakroku vrestaaal, chcel tam ist aj dalsikrat.. Za hracku 😂 My odporucame, s detmi to vie, aj praca je podla mna kvalitna

monbiel
17. jan 2016

@kotecek ahoj , prosim mozes odporucit aj konkrétnu zubarku vo Family dental? A ake su pls priblizne ceny za osetrenie dietata? Dakujem

lakotovav
autor
17. jan 2016

Kedysi pred rokmi som túto diskusiu otvorila. Chcem vám napísať ako sme so zúbkami dopadli. Ako písala syn mal dva kazy, jeden medzi hornými jednotkami, druhý medzi jednotkou a dvojkou. Zubár nám vtedy ošetrenie ozónom neodporučil, podľa neho by to boli vyhodené peniaze ošetrovať takto predné zúbky. Aj keď sme z Liptova, dokázali sme si naplánovať návštevy svokrovcov v BA, tak aby sme raz za pol roka išli k nemu na čistenie zúbkov, doplácali sme asi 10 Eur, ale syn mal zúbky po čistení ako napadnutý sniežik a prestal sa zubára báť. Chodili sme tam asi tri roky, potom syn vážne ochorel a návštevy už neboli možné. Napriek tomu, že syn prešiel dvojročnou chemoterapiou, zúbky mu vypadli až keď sa mu kývali. Takže zubár mal pravdu, pri zvýšenej hygiene aj pokazené zúbky dokážu vydržať ešte nejaký čas, u nás to boli asi štyri roky. Trošku som zúbkom zrejme pomohla aj tak, že raz do týždňa sme ich vyčistili elmex gelom a aj keď si syn zúbky čistil sám ja som mu ich dočisťovala. Jasne, že u zadných zúbkov by bolo ošetrenie nutné, ale predné začínajúce kazy sa dajú dobrou hygienou zvládnuť. Syn bude mať deväť rokov, na dvoch mliečnych zúbkoch - teraz sú to štvorky má kazy. Ostatné zúbky má zdravé. Náš zubár v LH to nerieši. Čaká kým mu sami vypadnú. Už do Hlohovca nechodíme, zrejme keby sme chodili zúbky čistiť, kazy by neboli. Som však doktorovi Andelovi neskutočne vďačná, pretože vďaka jeho prístupu sa syn zubára nikdy nebál i keď bolo treba kývajúce zúbky vytrhnúť.

lenkila
17. mar 2016

Prosím O radu koľko stojí vstupná prehliadka V evident klinike V Bratislave

lenkila
18. mar 2016
katull
24. máj 2016

@kukucg ahoj, asi je to uz dlha doba, ale akurat citam diskusia a zhanam zubara..pozeram ze mame podobny problem, dcerka 20mesacna ma na prednej hornej dvojke tiez taky hnedy fliacik, ale akoby z aj s dierou...a zhanam zubara ktory taketo male dieta vezme. U Dr. Cyprichovej nam daju dat termin ako novemu pacientovi vo februari 2017...nasli ste vy nakoniec nejakeho zubara, ktory vas vyriesil? dakujem velmi pekne!

anjika42
24. máj 2016

Chcem sa opýtať, či aj u vašich detí sa prerezávanie zúbkov prejavovalo kašľom - ako keby im niečo v hrdle/v ústach zavadzalo a chceli to vykašľať? Môj tak mal pri prvých dvoch zubákoch a teraz zase, bez teploty, bez hnačiek, bez zápchy a večer nechce piť z fľaše, iba jesť z lyžičky.

anjika42
24. máj 2016

prečo sa mi neppridávajú odpovede???

evina1151
9. jún 2016

Kocky kde najdem cennik u dr.Cyprichovej na rok 2016?????

79bublinka
2. aug 2016

Kocky a absolvovali ste aj predoperacne vysetrenie pred celkovou anesteziou??

meg_junova
2. aug 2016

@kotecek Ahoj, chcem sa ta opytat, pises, ze chodite k p. doktorke Budajovej. My sme dnes boli prvykrat u zubarky (u inej v tej istej budove), vsetko bolo fajn, kym nezacala vrtat. Pritlacila maleho (chytili mu ruky a nohy) a mne stacilo.. Maly plakal, nechcem, aby mal strach,tak hladam inu zubarku :((( Ma este tri kazy, je ta p.doktorka Budajová ozaj dobra? Myslim pristup, nerobi natlak?

modra_cakanka
6. aug 2016

@miska76 ahoj miska mozem sa spytat na cenu tej anestezy a trhania zubku. Hradi nieco aj poistovna. Mame totiz podobny problem. Moze byt do IP. Dakujem.

miska76
6. aug 2016

@modra_cakanka
och, ceny Si uz nepamatam. ☹. Oni ti ale poslu cennik a cez poistovnu neslo vobec nic. Oni nemaju zmluvu s poistovnou.

simka_simka
20. nov 2016

@kyska dobry viem ze to bolo velmi davno, ale kolko mal rockov vas syn ked mu zubky osetrovali ozonom, pomohlo to? Dcera ma zacinajuce kazy na prednych styroch..nas zubar odmieta osetrenie..ze netreba..ideme k inemu, lebo dcera ma len dva ruky a chcem jej zubky zachranit, kedze pravidelne umyvame..a teda ani sladkostiam sa vyhybame...ani jej to moc nechuti...a prosim kolko vas to vyslo?.dakujem za odpoved

kyska
21. nov 2016

@simka_simka
Ahoj
Dcéra mala 2-3 roky keď jej to ošetrovali ozonom.

A pravdupovediac to asi boli vyhodené peniaze. Teraz má 10 a zuby pri intenzívnej starostlivosti /nosí strojcek-drotiky/ stále kazive...

Riešili sme aj spečatenie stoličiek ktoré boli OK

79bublinka
22. nov 2016

@simka_simka ja davam mojmu ozonovat dvojky ma tam take dobky....na ozon chodime k Mudr Tothovej....ona jedina sa podujala na ozon u tak maleho dietata....krpec ma 2apol ma tie zubky take strasne?? Hod foto???

79bublinka
22. nov 2016

@katull ahoj mozem sa opytat ci si nasla zubarky ktora opravila tvojej malej zubok?? Ci cakas na Cyprichovu??

jajabax
17. feb 2017

@emiluska ahoj a boli ste tak spokojny? robil Vas tento doktor? ideme prvykrat a chcem aby mali deti pozitivnu skusenost

emiluska
23. feb 2017

@jajabax On jej vzdy pochvali oblecenie, tak ked tam ideme uz si sama vyberie saty 🙂 minule mu aj nakreslila obrazok...zo zaciatku chvilu trvalo kym si na neho zvykla, nechcela spolupracovat ale teraz sme vacsinou za 10 minut vonku. S detmi mu to celkom ide.

bobova
22. mar 2017

@pips koľko sa plati za preventivku?

kattyy3
1. okt 2017

Nejaky dobry detsky zubar v Ruzinove? Ak by bral aj cez vszp bolo by super no ak nie zvazim to dakujem moc

marcelatje
1. okt 2017

@kattyy3 ja chodim s detmi do Evidentu, Cyprichovej, ale velmi mila je aj Grajciarova na Teslovej

kattyy3
1. okt 2017

@marcelatje dakujem a oni maju aj zmluvy s poistovnami ci su ciste sukromny?

marcelatje
1. okt 2017

@kattyy3 Evident je sukromna klinika, platime vsetko. Grajciarova ma myslim aj zmluvy.

kattyy3
2. okt 2017

@marcelatje kolko plus minus platievas v Evidente? A ta Gajciarova ma kde sydlo?

marcelatje
2. okt 2017

@kattyy3
Prehliadka 33
Rtg snimky 26
Dentalna hygiena 32
Osetrenie v sedacii 130

Takto som platila naposledy, za deti. Inak sa to koze menit pidla konkretneho ukonu.

Grajciarova je na Teslovej 33 myslim.

barumila
19. okt 2017

@lakotovav Ahoj, ako Vám teda čistil zubár zúbky? Ja tiež uvažujem nad ozonoterapiou pre malú. Má dva roky, ale dvojky sú už čiastočne vyžraté kazom a jednotky má už tiež trocha napadnuté. Kaz postupuje rýchlo a už som z toho dosť nervózna. Zubárka vravela, že s tým sa nič nedá robiť, ale keď vidím ako jej odchádzajú zuby, musím aspoň niečo skúsiť. Prosím, aký zubár Vám tu v BA čistil zúbky a hlavne čím? Ďakujem.

barumila
19. okt 2017

@lumari V tom Alfadente si bola s malým dieťaťom?