Poznáte detského zubára v Bratislave?

lakotovav
6. sep 2009

Mamičky prosím o radu, som z Liptova a hľadám nejakého dobrého detského zubára/ku v Bratislave. Môjmu 2,5 ročnému synovi som našla na predných zúbkoch a aj na stoličkách kazy. Môj zubný lekár, mi povedal, že s ním mám prísť, až keď ho budú zúbky bolieť. Ale to už bude neskoro. Na internete som čítala o liečení zubného kazu ozónom, máte s tým skúsenosti?

strociatka
9. feb 2012

tak ja som tiez nasla skvelych zubarov a maju aj specialne pre deticky detsku zubarku, maju zmluvy s poistovnami a aj ozon, tak sa skuste poinformovat tu: http://www.3sdent.sk/ponuka-sluzieb.html

miska76
12. feb 2012

mozno niekomu pomozem a preto pridam moju skusenost a odporucanie MUdr. Cyprichovu s evident-zubna prax
moji 4 rocni synovia boli u nej obaja. Jeden mal dost hlboky kaz a tak bol osetreni v sedacii co v praxi vyzeralo takto. dosli sme rano na osmu nalacno, vypil dzus v ktorom bol uvedeny liek. reakcia nastala do 10 minut, zmalatnej a posobil ako opity no pri vedomi. cele osetrenie som ho mala na rukach, komunikoval, v pohode to zvladol, dokonca mu jeden zub trhali a on si to vobec nepamata. ucinok drogy presiel asi do dvoch hodin.
ja som z toho mala dost blbe pocity ale lekarka je uplne uzasna a viem, ze vdaka tomu nebude mat ziadnu traumu zo zubarov.
druhemu synovi iba opravovala kaz, klasicky s umtrvenim, co ale tiez uplne v pohode zvladol. vdaka neskutocnemu pristupu, hned na zaciatku mu potrela dasno znecitlivejucim gelom a nasledne tenulinkou ihlou ktoru mu dokonca ani neukazala pred oci pichla umtrvenie. prezil to tiez uplne v pohode. lezal na mne a necitila som ziadne napatie v jeho spravani. ideme tam este raz a dufam,ze aj tento kaz zvladne takto skvelo.

renca3
13. feb 2012

@miska76 - aj moj mladsi bol u nej v sedacii osetreny. len na kazde dieta to vplyva inak, chcem upozornit. moj syn chcel stale behat v cakarni a padal ako hruska. v kresle som ho drzala, lebo sa mykal a krical. Dr. to zvladla super. 😉 pozitivne je, ze si na nic nepamata. ja som bola ale vystavena ako citron. fyzicky aj psychicky. 😝

habibi78
13. feb 2012

my sme k pani doktorke Cyprichovej objednani na 7.3, tak som zvedava ako dopadneme s tou sedaciou, ci nam ju odporuci....ale ked zazije moje dieta v kresle, tak nam ju sama ponukne.... @miska76 @renca3 ako je s cenou sedacie? lebo v cenniku som to nenasla..... nech neodpadnem v ambulancii 😀

miska76
15. feb 2012

Sedacia stoji 100€. Zahrna cele osetrenie

xaxa
4. mar 2012

ahojte.Aj ja hladam dobreho detskeho zubara v Bratislave a chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti s klinikou alfadent???

ella_joy
24. júl 2012

@lumari super tip, nevies ci ide aj na poistovnu? Vdaka

lumari
8. sep 2012

Okrem Všeobecnej zdravotnej poisťovne má ostatné poisťovne zazmluvnené 🙂

zuzanna11
14. okt 2012

Ahojte , poradte..Hladam dobreho detskeho zubara v Karlovke(BA), syn ma strach zo zubara , a hladam aspoň takto radu ..Dakujem

novazienka
14. mar 2014

@strociatka a vies aj jej meno? dakujem

novazienka
14. mar 2014

@miska76 Kde sidli ta doktorka Cyprichova?

katy1979
14. mar 2014

@novazienka v ruzinove pozri evident

miska76
14. mar 2014

ano, v ruzinove. www.evident.org

strociatka
14. mar 2014

@novazienka neviem presne, ale nerob si starosti, len tam zavolaj a povedz, ze hladas pre dieta, oni ta prepoja na konkretnu zubarku

lenaic
14. mar 2014

MUDr. Cyprichová je super,ale veľmi drahá.
Dcérke 2,5 r. robila v celkovej anestézii predné medzizubné kazy. Stálo to aj s narkózou (externý anesteziológ) 450 Euro. Dcérka to zvládla super.
Chodíme celá rodina, ale ako som už spomenula, sú veľmi drahí

novazienka
14. mar 2014

Dakujem za odpovede. Ano viem ze Evident je drahy, ale chcem pre maleho to najlepsie. Nechcem aby sa bal zubara, alebo aby sa mu zanedbal chrup. Potom sa to vlecie cely zivot. Tu Cyprichovu vychvaluje aj moja kamaratka. Chodia k nej jej synovia. Pravdepodobne sa objednam k nej.

katikaba
14. mar 2014

my chodime pravidelne Mudr.Schichmanovi do DK Dubravka.,zatial dcerka ma dobre zubky,chodime len na preventivku za 10 € za objednanie

lyzzy
14. mar 2014

liecbu ozonom som absolvovala....a pre taketo male deti zubara viem len jedneho....na zeleznicnej poliklinike (pri trnavskom myte)....mlada lekarka,neviem ako sa vola
@lakotovav

kaara1980
14. mar 2014

My chodíme do pearldental.sk.Je to súkromníčka,mladá baba,s detmi to vie.Synovi robili v nie celkovej anestézii (neviem ako sa to volá,ale aj tak bol mimo a celý čas spal,ale vraj v narkoze nebol),takto mu trhakla jednu stoličku a zalátala asi 10 zubov,lebo ich mal odvápnené(proste deravé) a stálo to ak to zaokrúhlim do 300e celé-aj s anesteziologom.Inak každá návšteva s vrtaním 16e.Ale radšej to riešim cez ňu,ako by som deti vzala k môjmu zubárovi,pri ktorom sa trasiem aj ja 😀

miska212
6. jún 2014

@kaara1980 a su tam dlhe cakacie doby? a tvoj maly tu "narkozu" v pohode zvladol? Mojmu malemu potrebujem riesit zuby, no u dr.nespolupracuje, tak by sme tiez potrebovali osetrit s nejakym "oblbovakom".. viem, ze tak osetruju v evidente, uz som tam volala, no termin vstupneho vysetrenia nam dali az na koniec septembra ☹

kaara1980
6. jún 2014

@miska212 ahoj,skús im napísať mail.Doktorka ti určite v pondelok napíše.Čo ja viem,nás objednala maximálne v priebehu mesiaca.Skús ich kontaktovať,za to nič nedáš.
Syn tu ,analgézu,či ako sa tomu nadáva,zvládol v pohode.Najskôr dostal náladovku v podobe sirupu a to som sa do pár sekúnd na ňom šúlala smiechom,potom ho napichli.Chcel sa aj brániť,no bol taký oťapený,že nevládal.Prišla som pre neho po hodine,Preberal sa pomaly,do auta sme ho museli odniesť a ešte doma spal zo hodinku.Nepamätal si pomaly ani že sme vôbec k dákej zubárke šli.Na ďalšie vyšetrenie,keď sa mu urobil pri zube hnisavý vačok síce nechcel ísť,len ak ho zas uspíme,ale pod vidinou kúpi LEGA som ho ukecala a už sa nebojí (zatiaľ)

miska212
6. jún 2014

@kaara1980 dakujem za odpoved 😉 A ty si tam s nim byt nemohla? Isto im napisem..

miskaska
6. jún 2014

@miska212 Ahoj, my chodíme do Dently k Dr. Mrazovej. Úžasný pristup, už má syn opravené 3 zubky, bez stresu a slziciek. Chodili sme tam asi 7 krát bez toho, aby mu niečo robila, iba cistila a zvykala ho a teraz jej syn plné dôveruje. Mozu ošetriť aj s oblbovakom, aj v celkovej anesteze. Su vsak pomerne drahi.

kaara1980
7. jún 2014

@miska212 mna tam nepotrebovali.Krpatý aj tak ,spal, 🙂

miska212
7. jún 2014

@miskaska dakujem za radu 😉 drahi su asi vsetci dr., co maju aky-taky pristup k detom. My sme uz s malym u jednej zubarky boli.. mali sme na nu odporucanie,no nasa skusenost s nou nebola dobra. Nic nevysvetlovala, nebola k malemu priatelska.. je pravda, ze pri prichode velmi plakal, no ona sa ho ani nesnazila nejak zaujat. Hned ho posadila do kresla (teda,mne na kolenach), zhodnotila, ze ma na prednom zubku kaz a skor, nez som sa stihla spamatat, vybrala vrtacku a vrtala mu zubok. Ja sama som bola z toho vysetrenia vystrasena, a nie este maly ☹ malemu dokonca vcera ta plomba, co mu dala, vypadla.. mohla by som to reklamovat, no uz ma k nej s malym nik nedostane.. preto hladam niekoho s fakt ludskym pristupom..plus po tejto skusenosti je nepravdepodobne, ze bude maly spolupracovat, tak bude musiet byt osetreny s nejakym oblbovakom ☹

miskaska
7. jún 2014

@miska212 tak ta pani zubarka ku ktorej chodime ma uzasny pristup. Moj priatel najskor somral, ze ako casto tam chodime a nic malemu nerobi...ale teraz vidim o co jej islo. Maly jej fakt doveruje. Ma 23 mesiacov a bez oblbovaku, s usmevom na tvari ma urobene 3 predne zubky (pri odchode dal zubarke pusu)...este nas caka oprava stolicky, dvojky a este ma medzi prednymi zozadu kaz. Cize roboty tam este je a to su aj hlbsie, takze uvidime...ci sa bude robit s injekciou, ci ako. Ked nam zubarka povedala, ze ma pokazene predne zubky (isla som tam s tym, ze vsak to bude len plak), potom sme zistili, ze aj horne stolicky, bolo mi mizerne, bala som sa ako to maly zvladne, ze sa mu polamu a scerneju zuby...no hrozne som sa trapila, ale uz aj mne je lepsie, lebo vidim, ze sa to da, aj bez toho, aby malo dieta traumu. Nuz ale, ako som pisala, to tazsie nas este len caka...takze este nehovorim hop. A ako pises, tie plomlby mozu vypadnut, predsa len detska sklovina je ina, ale ja verim, ze sme v dobrych rukach.

habibi78
7. jún 2014

@kaara1980 vola sa to zákrok v sedacii 🙂 aj moja ho ma za sebou, sme sa s mm smiali ze bola ako nahulena, tiez si pamätá akurát to ze jej dala pani zubarka prstienok, mojej trhala dva predné mŕtve mliečne zuby 🙂

novazienka
8. jún 2014

@habibi78 kolko ste platili? my mame dva kazy a prve vstupne vysetrenie u Cyprichovej mame az koncom jula a to uz cakame 3 mesiace

habibi78
8. jún 2014

@novazienka za vytrhnutie dvoch zúbkov v celkovej sedacii 220, ale stalo to za to 🙂

novazienka
8. jún 2014

@habibi78 a nevies kolko by stalo vrtanie dvoch stoliciek?