Poznáte dobrého kožného lekára v Banskej Bystrici?

adka12
3. nov 2010

Chcela by som sa vás opýtať, či nepoznáte nejakého dobrého detského kožného lekára. Pediatrička nás k nemu poslali s podozrením na atopický exém :( Ďakujem

gabii83
3. nov 2010

v mediklinike je jedna dobra v radvani ale tazko sa k nej dostanes. zial som nenasla cislo... a ani na nete, ale nemam vela casu dcerka je chora. skus niekde na mediklinik.sk
papa Gabi

jamira
4. nov 2010

@adka12 ja som prave dnes bola u nasej pediatricky s malou, pretoze sa jej vyhodilo na telicku tiez nieco ako ekzem, nas poslala k MUDr. Miterovej, ambulanciu ma v tom novom Mama centre nad Europou, a vraj sa specializuje na deticky..

adka12
autor
4. nov 2010

@jamira dakujem, sme k nej objednaný, lebo bola jediná, čo ma napadla, tak uvidíme ako dopadneme 😅

jamira
9. nov 2010

adka12 tak potom napis ako si bola spokojna..

bobocka
10. nov 2010

@adka12 no ja som bola u mudr miterovej ako ju tu @jamira spomina a veru s revom som od nej sla.my mame na chrbatiku maly hemangiom a ohladom toho bola uplne ok.no ja som u nej bola s malym ked mal 3 mesiace a vyhodili sa mu take asi 3 male mapky na rukach,take vyrazticky.no tato doktorka maleho poriadne ani nepozrela a behom 20 sekund mi oznamila,ze to je atopicky ekzem.tak ja hned sok a som jej povedala,ze nam dala lekarka fenistil pre maleho ak by bol nekludny. a ona hned,ze na to mam zabudnut,ze on sa za cely svoj zivot este naje liekov dost(tam sa mi prve slzy zacali kotulat).dala mi do ruky letacik,ze tu si precitajte co mate robit.musite prisposobit stravu(ked som jej povedala,ze davam do polievky pre mna a muza vegetu,tak na mna zhucala,ze ci som normalna-no ako keby som davala jed na potkany do jedla) hovorila mi jednu jobovku za druhou,ja som bola uplne na prasky,len som hladela na moje uzasne male dietatko a revala a revala,ona nic,akoze sucit ziaden.dala mu kopec masti.ja som bola uplne mimo.povedala,ze za mesiac mame prist na kontrolu.ked som prila domov,tak som si najprv pozrela,ze co za lieky mi to dala a ked som tam videla stereoidy a kotrikoidy u tak maleho dietata-no som povedala,ze to nehrozi.moj misko mal fakt malinke vyrazticky,ktore ho vobec netrapili,neplakal,nesvrbelo ho to.tak som dala na svoj materinsky instinkt,kupala som ho len v cistej vode a telicko som mu mastila modrou indulonou.kedze tie mapky boli suche,tak som ich chcela premastit.jedine co som pouzila od tej doktorky bolo vitella ictamo pasta.skvela vec.velmi rychlo to zmizlo a ja som pokracovala len v tom masteni indulonou.po mesiaci sme prisli na kontrolu a ja som doktorke povedala,ze s tym co malemu predpisala absolutne nesuhlasim,ze som mu to nedavala,ze indulona postacila a maly ma zas krasne telicko.ta bola riadne vytocena,ze co som si to dovolila,ale nepovedala mi nic,len som jej to na tvari videla.povedala,ze kedze sa stav rapidne zlepsil,tak dalsia kontrola iba v pripade zhorsenia.na to som este asi 4 mesiace pokracovala v masteni indulony 2x denne aj ked mal misko uz krasnu pokozku a teraz,takmer rok po nema absolutne ziaden kozny problem.oni tito lekari maju zmluvy s vyrobcami liekov a predpisuju silne maste ako lentilky.ja som sa nedala a dnes som velmi rada.mozno mal len ta doktorka zly den ci ja neviem co,ale ja som s nou dobru skusenost nemala.teraz k nej ideme s tym hemangiomom (tak behom mesiaca),tak som zvedava aka zas bude.kazdopadne to,ze ja som zlu skusenost mala este neznamena,ze je zla lekarka.som si ista,ze mnohim pomohla,no nam nie.aspon co sa toho ae tyka. s tym hemangiomom bola uplne ok.pekne mi vsetko vysvetlila atd.no prisli sme tam potom s tym podozrenim na ae a us to slo dole vodou.mozno fakt len zle obdobie mala,no to mna ako matku natrapi ci ona dobre ci zle obdobia mava.mojmu dietatu dala uplne zbytocne strasne silne lieky.to je moja skusenost.

jamira
10. nov 2010

@bobocka asi mas pravdu v tom, co pises, ja som na nu mala odporucenie len od nasej pediatricky, ale osobnu skusenost zatial nemam. Ale co som si medzicasom zistovala u mamiciek, maju podobnu skusenost ako popisujes, vraj vsetko hodnoti ako atopicky ekzem a na dieta ani nepozrie. Ja som tiez proti kadejakym mastiam a este k tomu tak tazkym ako popisujes, takze zvazujem ci k nej vobec pojdem. Mrzi ma tvoja skusenost.. Coraz viac sa stretavam s tym, ze najst dobreho lekara, ktory by automaticky veci neriesil hned liekmi, je velky problem..

adka12
autor
10. nov 2010

@bobocka
@jamira baby tak a nepoznáte ešte nejakú kožnú detskú? lebo ja som k tejto mitterovej objednaná na 15-teho ale ak je takáto úžasná, tak k nej ani nejdem!!! určite malej nebudem dávať kortikoidy, to nehrozí, má len 16 mesiacov.
Ja som už pravdupovediac zmierená aj s tým, že nám povedia, že je to AE, lebo s mužom sme obaja alergici a u dieťaťa sa to vraj môže prejaviť na koži. Ale so všetkým sa dá žiť, nemá to až také strašné a u detí sú ekzémy bežné, takže nikde nie je napísané, že je to AE a bude ho mať navždy. Možno je to len obyčajný ekzém...
No uvidíme. Každopádne hľadám ešte jednu kožnú, tak ak by ste vedeli o niekom, dajte prosím vedieť.
Ďakujem 😉

bobocka
10. nov 2010

@adka12 @jamira deticky vacsinou z ae vyrastu v predskolskom veku.aspon tak som ja vyzistila.toto je doslova detsky ae a ak ma ozaj silne zaklady,tak ostane aj na dlhsie,ale da sa tomu velmi dobre pomoct.je vela fajn pripravkov na ae a nemusia to byt zrovna kortikoidy.to by som dala iba ak by bolo dietatko od hlavy po paty vyhadzane a plakalo od toho,ze ho vsetko svrbi.inak nie.ja som pocula,ze v novamede je nejaky lekar kozny co aj deticky berie,ale osobnu skusenost nemam.

lienka1
10. nov 2010

Ja chodim s malym k MUDr. Valkyovej na Kyjevske - 048/4135511, chodim ku nej aj sama so sebou 😉

jamira
16. nov 2010

adka12 tak ako si pochodila?

yogi1234
19. máj 2016

možno mimo tému, a, samozrejme, určite to nefunguje na všetko, nakoľko kožné problémy sú dosť rozsiahle, ale také obyčajné droždie (zjesť nasurovo, alebo vypiť rozmiešané vo vlažnej vode) dokázali už nejeden zázrak (najmä vyrážky na tvári). Skúsili sme to na vlastnej koži. Obrovský problém je, ako "prinútiť" dieťa to zjesť/vypiť...

chozee
31. máj 2017

My sme sa dnes (31.05.) chceli objednať k MUDr. Mitterovej (tieto komentáre som čítal až po tom) a dali nám voľný termín 13.07. ale problémy máme akútne. Asi tak...

chozee
1. jún 2017

Nakoniec sme boli u MUDr. Valkyovej na Kyjevskom a super. Musím pochváliť jej zodpovedný prístup aj milú sestričku.

sisa2608
1. jún 2017

Aj doktorka Kanatova je dobra ja som tam bola s malym a bola velmi.prijemna. Skus najst cislo na nete. 🙂

romisami
20. júl 2017

@chozee ja mám s ňou tiež negatívnu skúsenosť, bola som u nej so sebou ohľadne znamienok a bola nepríjemná, odmeraná, teraz chcem potrebujem ísť znova k dermatologičke aj s deťmi a hľadám rozhodne inú. Plus ešte jedna maminka s dieťatkom mi spomínala že majú zlú skúsenosť. Takže ja sa tam už neukážem...

mima86
17. okt 2018

je ti sice stara diskusia,ale mozno dalsim maminkam pomoze. boli sme dnes u dr.mitterovej s 18mesacnou dcerkou. okrem toho,ze sme 1,5hodiny cakali, bola odmerana a zjavne nespokojna a "prekvapena", preco sa mala boji a place. vraj jej mam (18mesacnej) vysvetlit, ze jej nic nejdeme robit, a nic sa nedeje. samozrejme v tej rychlosti. ekzem nam sice nepotvrdila a malu prezrela celu,ale uz k nej nepojdem,radsej pohladam inu.

kikusbb
22. máj 2019

ahojte, my mame s pani dr. mitterovou podobnu skusenost. moj osobny pocit je, ze sa momentalne chce venovat najma estetickej dermatologii a nie malym detom. sestricku ma velmi milu, ale jej pristup k detom je absolutne neprofesionalny a neempaticky. nas naposledy vysmiala ked som pouzila v suvislosti so synovou tzv. bradavicou na nohe pojem "kurie oko", pritom tento pojem sa bezne vyskytuje aj na oficialnych navodoch na niektorych mastiach a nepouziva ho len moja stara mama. syn uz ma 6 rokov a sam sa pytal otazky ohladne liecby, absolutne nemala zaujem mu nieco navyse vysvetlovat v jednoduchsej reci. co sa tyka odbornosti to nemam pravo komentovat, ale pokial hladate kozneho lekara pre svoje deti, pani dr. mitterovu urcite neodporucam.

ivka225
12. aug 2021

Poznam jednu prisernu - dr. Valkyova, Kyjevske namestie. Avoid.